Karlosik_4

Nabušené akční krimi. Trochu jako low budget John Wick, paradoxně je tento film právě Wickem zastíněn, i přes to, že tento film tu byl dřív. Máme zde typického Ruského oligarchu, co posílá assasina na člověka, o kterém se domnívá že jen jen pěšákem. Úvod do příběhu a představení jednotlivých postav je stručná ale dostatečná. Jediné co dře, je představení a chvíle kdy je zde SÁM ruský assasin. Z nějakého důvodu v nich postava působí jen jako ´´Zabijím, protože můžu a chci.´´ A na věci které příjde, příjde jen tak... z ničeho nic. Avšak ve scénách s hl. protagonistou je dostatečným protivníkem. Překvapení vražd a způsobu zabíjení je zde lepší než ve Wickovi. Avšak je tak o 1 bod níže, neboť Keenu má prostě lepší charakter než Washington. ()

PTuranyi

Dobrý akčný film o "superhrdinovi" bývalom agentovi ktorý zachraňuje ľudí pred ruskou mafiou. Trocha klišé, sem tam prehnaná akcia ale decentne. ()

FandaF

Dnes shlédnuto po druhé (poprvé si to nepamatuji, ale hodnocení jsem tu už měl). A i když je to taková akční pohádka až kravina pro naivky, tak je to i zábava :) Hodnocení na 4* nechávám. ()

smko

Čakal som chválitebný akčňák typu Jack Reacher akurát s Denzelom v hlavnej úlohe, klasicky zbrane, nejaké výhražne debaty, pomstu atd´.  No tomuto snímku oceňujem aj hudbu, ktorá do deja perfektne zapadala (chválim skladateľa). Čo mi chýbalo je, že tam neboli scény s autami, ktoré by to celé málinko oživili. Nehovorím, že kaskadérske kúsky, ale drobné oškretie pár vrakov by nezaškodilo. ()

Velislav

„Čo mojou smrťou získate?“ - „Pokoj.“ A vraj násilie nič nevyrieši. Charizmatického (a neohrozeného) Denzela vo svojej najlepšej akčnej úlohe problémy nehľadajú, on si ich hľadá sám, aj keď tak trochu nedobrovoľne. Archetyp ochrancu slabých a nevinných, ale v dôveryhodnejšej polohe, než bežní tuctoví hrdinovia, akí sa nosili v „sly-arnoldovských“ osemdesiatkach, či „seagalo-vandammovských“ deväťdesiatkach a ich plagiáti sú dnes pre mňa bezpredmetní. Civilné zobrazenie pokojného a rozvážneho muža z davu, v tomto prípade skladníka z marketu, ktorý má pohnutú minulosť, síce nie je originálne, ale v záplave priemernosti podobných postáv je o to výraznejšie. Dvojica Washington - Fuqua si spoluprácu už najprv vyskúšala vo vydarenom Training Day. Druhá polovica síce mohla byť menej rozvláčna a skvelý antagonista hlavného hrdinu pripomínajúci akýsi hybrid z hercov Crowe/Spacey, mohol dostať ešte väčší priestor na vykreslenie číreho zla. Napriek tomu ak už rýdzi akčný film 21. storočia, tak v takejto podobe. 8/10 (HBO Max) ()

FantomasMan

Tento film neurazí ani nenadchne. Tempo je lážo plážo, výkony "super" hrdinu sú dávkované rozumne. Celkovo je to priemerný film. Ale ako vždy hovorím vždy lepšie ako pozerať Panelák.... ()

hloupej

Začátek dobrej, ale pak se všechno posralo. Zpomalovačky, na inteligentního člověka najednou naprosto dementní kroky. Kéž by to zůstala stará škola :-( ()

kiler1983

rozjel to na plné pecky. snažil sa občas sa mu to podarilo, občas to zaujalo ale kludne to mohli skrátiť o pol hoďky. alebo len druhú štvrtinu a poslednú... a bolo by to super.... myslím si že sa možeme tešiť na dalšie pokračovanie... :) ()

JimWalker007

Jedna z najdlhších a najlepších reklám na pracovné náradie pre domácich majstrov - kutilov. Svet potrebuje aj čiernych hrdinov, nemusia mať ani biele kone. Keby som mal e-mailovú adresu na elitného čističa McCalla, určite by som doporučil pár adries aj na Slovensku. Idealistická rozprávka pre dospelých o drsnom vykonávateľovi spravodlivosti, ktorý nájde zmysel svojej existencie. Chloe nám rastie do krásy, Denzel začína meravosťou pripomínať Gabina a Marton Csokas sa pre mňa definitívne vynoril z sivého davu vedľajších postáv a ja som bol prekvapený, v koľkých snímkach som ho už videl. ()

doogiemus

Toto bol kúsok presne podľa môjho gusta. Vošingtn je proste pre takéto roly priam stvorený. A áno, treba vidieť viac než len vlastný dvorček. Okolo nás sú ľudia, ktorí potrebujú pomoc k novému začiatku. Pre mňa osobne bol silným odkaz toho filmu. Prinášať nádej hľadajúcim, zúfalým, neodpisovať človeka, ale stáť pri ňom, nech plním prikázanie lásky k blížnemu. Proste super. ()

flouny8

Přirovnání Muži v ohni se člověk asi nevyhne, ale proč ne? Denzelovi takovéhle role prostě sednou a ne že ne. Škoda jen, že se při téhle šílené stopáži nepodařilo začlenit více likvidačních scén. Denzel umí... ()

Marlo

No bez prdele Faqua si natočili svého vlastního temného/černého :D rytíře který se nemusí maskovat jelikož má badass ksicht Danzela W. a prachy nepotřebuje páč maká ve velkoobchodě pro kutily a všchen vercajk na popravu zlých mafiánů má tam. Čekal jsem temnou kriminálku, ale to co mi tvůrci naservírovali mě opravdu zarazilo a nevím zda je to dobře či ne. Tak musím určitě přiznat že jsem se nenudil. Atmošku to mělo solidní, vizuál ala T. Scott taky a akce taky ušla ikdyž bych jí uvítal trochu více. Jen ten příběh mi nepřišel nijak strhující a byl spíše rutiiní a nezajímavý. ()

nydahl

Tak jdem do kina a to moje štěstí mi říká : To bude dobry , Denzel by v žádný sračce nehrál ten už to nemá zapotřebí. HA to byl omyl jako prase ale fakt pořádnej. Frajer co dělá v Baumaxu a je teda samozřejmě mimochodem bejvalej agent zabiják nebo nevím co se najednou rozhodne ze zachrání nějakou štětku , osvobodí nebohý mexicky lid od výpalnyho , vyřeší korupci na policii a jako sekundární produkt předvede likvidaci ruské mafie včetně pana vedoucího co sedí v rusku. Jako nástroje si samozřejmě zvolí poslední kolekci čínskejch kladívek a vrtaček + nějaký ty ostnatý dráty no a letlampy v regálech použije na ambulantní ošetření. Chybělo jen použití chemických zbrani v podobě biolitu a možná zónový útok jedem na potkany. Už ten začátek pořádně zeširoka mi nějak říkal ze to nebude v pořádku a taky jsem se dočkal. V okamžiku kdy nebohá mexikanka přijde o prstýnek po matce už víte ze jste právě vyhodil prachy a hlavně 2 hodiny svého casu za šračku obrovskejch rozměrů. Pak už jen čekáte než ten trapas skončí a musím říct ze to bylo teda fakt náročný z toho kina neodejit. Totální béčko a velkolepej trapas jakej bych s Denzelem v hlavni roli necekal. Film má 72% a psát sem mohou i lide co tomu dali 5 hvězd - doporučuji psychiatra nebo radši sepuku všem. Scenárista Wenk je nesvéprávnej a Denzeluv agent by mel přibrzdit s koksem protože tohle mu teda ulítlo až do hajzlu a možná ještě dal. A bavit se o srovnání tyhle šračky s filmem Muž v ohni mi připadá jak když se baví holka v džínách od Fendi o kalhotách s holkou co se oblíká v Lídlu. Remake Joy Division v závěru Vás trochu uklidni ale jinak katastrofa - dávám jednu hvězdu za par důkazů ze Denzel je proste herec ale tohle je BRAK. ()

ragtime

Denzel zle hrať ani nevie, len je škoda, že mu neprihrali poriadneho záporáka a vychádza mu všetko na čo siahne. V tomto prípade je to trochu proti klišé, ale to sa rýchlo napraví, keď nám Fuqua servíruje spomalené zábery s umelým dažďom a silnými rečami. PS: Ak by som mal film posudzovať podľa kina, v ktorom som ho videl (4DX v prahe), tak by hodnotenie išlo rapídne dole. Tie efekty doslova ničia potešenie z filmu a hlavne akčných scén. Už som asi starý, ale to bol ten najstupídnejší nápad ako prilákať ľudí do kina, aký som kedy zažil. ()

mahatma

Kdyby bylo více takových superpohádek! Zvláště super je ten Bilzerianskej spratek oběšenej na superpevném ostnáči! Ty vo*e - Denzel to pomstil za nás všechny :-) ()

luco323

Danzel opäť trestá .Pomstiť sa za jednu dobytú prostitútku vyvraždením celej odnože ruskej mafie, to je také......americké???. Ak bol Muž v ohni slepačia polievka, tak Equalizer je len voda z bujónom. Slabší a menej chutný, umelý odvar, aj keď stále slušne zvládnutý. Pán Csokas si zahral životnú rolu (neskutočne mu sadla). A Danzelova scéna vŕtania tunela Branisko skrz záhlavný lalok randomného poskoka sa zapíše do análov kinematografie veľkými písmenami. Celkový dojem je však aj skrz všetky negatíva vysoko pozitívny. 75% ()

svatem1

Stokrat videne klise. Je to prumerne Segalovo becko ackove zaplacene a zahrane ackovymi herci (resp. jednim). Jen pro adoranty specifickych pocitovych nabuzovadel (Blesk, TV Nova, konspiracni teorie, dekovne reci M. Zemana), jako svebytne filmove dilo to samozrejme nemuze mit zadne ambice, Denzel nema dostatek charismatu, aby svym "drsnactvim" utahl, zaporak hraje psychopaticnost tak presvedcive, ze (logicky) nema co hrat, Ch. G. Moretz se nastesti (pro ni) skoro nevyskytuje, o scenari radsi nemluvit. Tri hvezdy jen proto, ze to z beckoveho bahna zachranuje sice opet stokrat videna presto zjevny kvalitativni standard si drzici rezie. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera