Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

PauloZ

Ten šarm, úsměvný nadhled a svěžest z jedničky, to vše zůstalo i po změně režisérského křesla a zato jsem velmi rád. Bruce utrousí několik vytříbených hlášek, které jen utvrzují to, jak moc špatná byla pátá past. Malkovič je boží a ženská posádka s nejkrutopřísnější ženou poslední dekáty, Helen Mirren, jakbysmet! Bavil jsem se fakt skvěle. Takovou lehkost a celostopážní úsměvné zpracování není každý den. Z Redu může být skvělá série, která může zachránit nejenom Bruce a ze které se může stát solidní kult. Velmi zodpovědně se pracuje s nálepkou pokračování, tedy že se očekává vše větší. Máme tu globální problém, nabralo se nové obsazení, které skvěle funguje, přičemž se nevytratilo téměř nic z nastolené laťky jedničky. Jenom přiznám, že jednička měla podstatně lepší scénář. Tady je vývoj trošku kostrbatý a to neustále cestování napříč světem rozbíjí konzistnost. O fous tak zůstává tohle pokračování slabším, ale velmi dobrým. ()

Marsik

UPC My Prime - Bavilo mě to téměř jako jednička, i když ta byla o chlup lepší. Každopádně zde se opět dala dohromady stará parta a přibyli nové postavy. Dabing výborný. 72% ()

Tryskomyš

Druhý díl opět nadupaný akcí, super efekty. Můj oblíbený Výlisek opět nezklamal. Film je především akční s nádechem komedie, ale akce převládá. V ničem si nezadá s prvním dílem. Super film. ()

ConanVJ

O něco málo slabší než jednička, ale také pobaví a zaujme. Akce pěkná a příběh jednoduchý a předvídatelný. 85% :) ()

ledzepfan

Relativně zábavné, ale už to prostě není tak krásně přímočaré, svižné a chytlavé jako první díl. Dynamika děje je zbytečně roztříštěná a překombinovaná. Charaktery které byly představeny už v jedničce náhle jakoby nemají co nového nabídnout. Léé působí spíše jako vosková atrakce, Zeta-Johnes někde asi chytla otyleckou nemoc Dády Patrasové(dostalo mě fakt do kolen jak hrozně vypadá) a jediný, kdo opravdu za něco stojí-a celé to zachraňuje-je Hopkins(a to ho dvakrát nemusím). ()

maddy

Prvý RED bola sympatická zábavná akčná jednohubka s fantastickým námetom dôchodcov-agentov. Klasická „blbosť“ (v tom najlepšom zmysle slova), ktorá síce nezbúra rebríčky najlepších filmov v danom roku, ale svoj účel splní a spomínať na ňu budete len v dobrom. Jednoducho typický príklad filmu, ktorý absolútne nepotrebuje sequel. A predsa! Zmena Roberta Schwentke za seriálového režiséra Deana Parisota však nebola najšťastnejšia, takže tam kde Schwentke dokázal naservírovať odľahčenú zábavku, tam Parisot servíruje len obyčajnú rutinu. Film ma problém už od začiatku diváka akokoľvek vtiahnuť do deja. Za prvú polhodinu sa v ňom zbytočne vystrieda snáď desať rôznych lokácií (Londýn, Moskva, Paríž ...), čo sa síce dialo už v prvom RED, ale ten mal aspoň prehľadný dej. Pokračovanie však rozvíja nadmieru prekombinovanú špionážnu story s množstvom ešte zbytočnejších vedľajších postáv (taký Byeong-heon Lee je môj obľúbenec takže potešil, ale inak je jeho rola vo filme úplne nepodstatná, rovnako ako Catherine Zeta-Jones). Navyše sa to celú prvú polovicu tiahne a doslovne nudí (úprimne baviť som sa začal až v záverečných 30. minútach). Nepomáha tomu ani scenár, ktorý z postáv robí buď otrepané infantilné typy (ešte stále príjemná Mary Louise Parker) alebo znudených seniorov bez jedinej zapamätania hodnej hlášky (nestarnúci Bruce Willis). Je síce vidieť, že herecké osadenstvo sa výborné baví (John Malkovich) a role si úživa (Helen Miller), ale vo výsledku ostáva pre diváka najzaujímavejšou akurát postava skvelého Anthonyho Hopkinsa, z ktorého tá odviazanosť priam srší z plátna (škoda, že sa objaví takmer až po hodine). Film s potrhlým námetom podľa komixu o dôchodcov si rôzne chybičky dovoliť môže, pokiaľ správne pobaví. RED 2 sa však spolieha len na auru prvého filmu a skutočne baviť začne až v samotnom závere. Režisérsku rutinu, scenáristickú nudu, chaotický dej, uťahané tempo a absenciu väčšej dávky humoru totiž pár slušných akčných scén (Byeong-heon Lee s mrazákom a automobilová naháňačka) a fajn obsadenie nespasí. RED 2 síce v žiadnom prípade neurazí, má príjemný nadhľad, ale je to snáď ten najtypickejší príklad toho najzbytočnejšieho pokračovania, o ktoré nikto nestál. Keď som prvému RED dal slušné tri hviezdičky, tak pri dvojke jednoducho musím zaokrúhliť nadol. CELKOVO: 2,5* ()

VojinRyan

Toto je typický príklad rýchlo natočeného druhého dielu na úrok výborného prvého dielu. Všetko čo fungovalo u prvého dielu, tu z toho ubrali na pol plynu. A je to vidieť. Tým, čím bol Malkovich jedinečný v jednotke, tu sa to skoro vytratilo. Jeho hlášky a podozrenie. To filmu veľmi chýbalo. Willis hrá vždy to svoje a bol takmer jediný, čo sa púšťal do osobných súbojov. Jediná postava, ktorá sa aspoň trošku vyvinula od prvého dielu je Mary Parker. Po dobrom úvode sa filme prepadol do zlepenca scén, ktoré veľmi bili na oko. Dean Parisot sa asi zaplietol do scenára, a nevedel z toho urobiť súvislý príbeh, ktorý by mal grády, lepšie hlášky a kvalitnejšie spracovanie. Jedine, čo ma prekvapilo boli úvodné" Hitmanovské" titulky a Silvestriho hudba. Inak priemerný film, ktorý hodne stratil so skvelej jednotky. 60% - 3*. ()

agentmiky

No,dvojka byla asi horší.Herci zůstali stejní,což je dobře,ale příběh takový jednotvárný,zatímco jednička byla příběhem trochu někde jinde.Bruce Willis jako obvykle drsňák se vždy nabitou pistolí,k tomu přidejme Johna Malkoviche,který byl velice vtipný.Pak tam máme hlavního záporáka Anthonyho Hopkinse,což jsem nečekal,ale zahrál ji excelentně.Ve filmu se objevila i Catherine-Zeta-Jones,která ale filmu moc nedala.Nelíbila se mi tam.Pak ještě Helen Mirren,která dělala se zbraněma ve filmu někdy až psí kusy.Akce bylo hodně,příběh slabší.Přesto se mi snímek líbil kvůli mým oblíbeným hercům,kteří si v něm zahráli.Hodnocení:lepší tři hvězdy neboli 70% ()

Greg

"Where did you get the bodies? - From my freezer." Red má být film o vysloužilých agentech, kteří se současným vládcům tajných služeb znelíbili, a tak se je všemožně snaží zabít. Má se hlavně jednat o nenáročnou a oddechovou zábavu. A i druhý díl splňuje do puntíku toto zadání. Scénář je jednuduchý (až na pár docela zajímavých dějových zvratů), akce je přehledná, přesto moc pěkně natočená. Nechybí ani pořádná dávka humoru, o který se ale stará především dvojice Malkovich - Mirren). Samozřejmě jsem si užil krásné lokace, i když nebyly nějak extra pestře vybrané. Z technického hlediska bych ani žádné další poznatky neměl - žádný prvek mě při sledování filmu nijak výrazně nerušil. Docela mě tentokrát zklamal Bruce Willis - nehrál špatně, mlátil se výborně, ale od něho prostě asi čekám víc. Naopak výborní byli opět John Malkovich a Helen Mirren - jak už jsem psal, starali se o většinu humoru ve filmu. Role, kterou sice Catherine Zeta-Jones nehrála až tak špatně, mi ve filmu připadala docela zbytečná. A potěšila mě účast Anthonyho Hopkinse - příjemné oživení obsazení i filmu. Hudba se mi líbila, stejně jako v prvním filmu... nijak nevyčnívá, ani neruší... prostě normální soundtrack. Když jsem film bral jako pouhý oddech, splnil mé požadavky, takže slušné 4 hvězdičky. ()

Hannibal92

Myslím že zrovna RED 2 není film, u kterého by bylo potřeba vidět první díl (nebo aspoň nemám pocit, že bych byl o něco ochuzen, nebo něco nechápal). Každopádně to byla fajn akční oddychovka. Jen Hopkins mě trošku zklamal. Ne že by hrál špatně, ale ta role prostě nebyla psána pro něj. Naopak Malkovich byl naprosto boží. [Cinestar Anděl - 1.8.2013] ()

MartinezZ

DC Comics se filmově prostě nedaří. RED (1) byla pohodová špionská důchodcovská akční oddychovka, takoví "jiní Expendables", kteří se trefili do vkusu i načasování. Od dvojky jsem čekal, že bude slabší, ale takhle? ~ Příběh RED 2 není podstatný, jde o slepenec po sobě následujících scén, které se jedna jako druhá dobře zužitkují v trailerech, ale ve filmu prostě nevyzní jinak, než jako za sebe naskládané trailery, které dávají i něco jako děj. Asiat je tu zbytečný, navíc a jen proto, že Asie (Čína) je prostě velký, nový a bohatý pytel peněz, který by byla hloupost přehlédnout. ~ A tak se jede z místa na místo, věci se nějak dějí, přichomýtne se pár známějších i již zapomenutých obličejů, kdy jediný skutečný smysl má snad jen Hopkins, a já se nudil. Koukáte na to a říkáte si: "Hmm". Film je přecpán vtipy a gagy, ale ze všech mi z plátna doslova řičelo, jak prvoplánové byly a ač se kino smálo, mě bylo div ne smutno, že mi taky nestačí tak málo ke štěstí. ~ RED (1) si klidně zase někdy pustím, herci si to prostě užívali. Pokračování je ale jen vykalkulovaným slabým odvarem. Vlastně jen náhražkou odvaru. Možná náhražkou náhražky... ~ PS: Už dlouho mi nepřišly titulky tak divné, mnohdy ignorující slova postav a mnohdy úplně chybějící.nebo vyznívající jinak nebo vyznívající podobně, ale říkáte si "TOHLE (česky) by mě pod TÍMHLE (anglicky) tedy nenapadlo". ()

zlabus

Totálně nekonzistentní změť prosycená tak neuvěřitelně nefunkčním humorem, že by jeden brečel. Helen Mirren vs. kompletně všechno ostatní. Jednička mi přišla jako celkem svižný akční výplach, ale tohle bylo opravdu špatné a Bruce Willis mě jen utvrzuje v tom, že v čem se objeví to nemá smysl sledovat o tom, jak mě vytáčí jeho neherecký projev nemluvě. 40% ()

SaNcHeZ_cz

Popravdě musím přiznat, že jsem se docela překvapivě bavil o něco lépe jak u jedničky. Malkovich neskutečně vládne, celé až absurdní přeskakování mezi krutou vážností a až komiksovou ledabylostí mě prostě bavilo, zpracování bylo taky ok a vůbec, prostě fajn podívaná. Což je víc, než jsem po trailerech čekal. ()

Wysch

Jasně o třídu horší. Což usuzuju z toho, že přes měsíc od zhlédnutí si z filmu pamatuju jen to, že jsem to viděl. Awesome. Ne, tak jistě, pamatuju si toho víc, ale upřímně řečeno, z celkem upřímně natočený cypoviny se vytratilo kouzlo a zůstala jen touha natočit pokračování, který by třeba mohlo i něco vydělat. Nebo tak to na mě aspoň z filmu působilo. Dokonce i Malkovich a Mirrenka šli o třídu níž. Zkrátka a jednoduše, průměrňák, žádnej zapamatováníhodnej filmovej počin. ()

javak810i

Jestli Red "jednička" byla o akčních "over the top bad-ass" scénách s vysloužilými špióny, tak Red 2 to jen umocňuje. Původně jsem měl celkem strach s prvotního hodnocení zde na čsfd, ale stačilo vidět pár minut filmu a byl jsem si jistý, že pokračování bude stát za to. Mrzí mě nepřítomnost Morgana Freemana, který se díky událostem v předchozího dílu ve filmu objevit nemohl. O dobré herce ale rozhodně nebyla nouze. Kromě staré známé trojky břibyli geniálně bláznivý Anthony Hopkins, kung-fu zabiják z G.I. Joe Byeong-heon Lee, fbi agent Nel "Buck" McDonough a stále sexy Catherine Zeta-Jones. Malou roli si zde střihl i David Thewlis, coby milovník dobrého vína a žabího jedu :D. Herce bychom tedy měli. Teď už stačí jen dobrý scénář a režisér a máme zaděláno na skvělý film - obojí se nastěstí zadařilo a tak nám i dvojka servíruje promyšleně vtipné scénky a spoustu akce, řekl bych ještě ulítlejší, než předtím. Jmenovitě honička v autech a akčí scény s "Storm shadowem" stojí za to. To vše navíc s dynamickým hudebním doprovodem Alana Silvestriho. Pokud tedy chcete akci a zábavu na úrovni Fast&Furious 6, ale trochu víc "classy", Red 2 je tou správnou volbou. Solidních 5* ()

Vxxx

Tak jsem teď přišla z kina. Vzhledem k tomu, že jsem jedničku viděla teprve před pár dny, mám možnost porovnávat s čerstvými vzpomínkami. Takže... mě se film líbil. Neřekla bych že byl lepší než jednička, ale nějak výrazně horší taky nebyl. Bavila jsem se, vtipy skvělé, herecké výkony opět výborné a musím říct, že skvělé zpestření bylo komiksové zpracování přechodů mezi jednotlivými scénami... :) Dávám 4*, protože z jedničky jsem byla přeci jen víc odvázaná :) ()

Tayen

Akční kravina. Střílející groteska. Vše je přepálené a ani chvíli uvěřitelné. Postavy extrémní a archetypicky směšné. Největší rivalové spolupracují. A většinou u toho byli důchodci. Dobrá změna, skvělá změna. Jen te Helen MIrren bylo málo. Tak jo, jdu se podívat na jedničku. ()

CBD

Pokračování RED je slušná akční komedie, které se díky ambicím dá vyčíst mnohé, jistou chaotičností počínaje, kostrbatými dialogy i děravým scénáře konče. Jenže má vynikající obsazení, slušné akční scény a příjemný nadhled. A Helen Mirren s raketometem. ()

Ellmariachi

Jestliže tu všichni vyzdvihují J. Malkoviche a poměrně zaslouženě, protože jeho grimasy film obohatily, tak já fandím H. Mirren. Protože jestli ze všech postav nějaké věřím, že je elitní nezastavitelnej zabiják, tak je to BW a pak právě tato dáma. Kdo z nás by nechtěl takovou babičku? Co bych tak dostal k vánocům místo autíčka? Granát, neprůstřelnou vestu nebo kdybych byl fakt hodnej, tak speciální výcvik? (Nedokončil bych ho) Každopádně HM filmu dodala vtělesněnou eleganci. Ostatní z týmu si kroutí přesně to co se od nich čeká. Jen Mary-Louise Parker.. Já nvm kolik let uběhlo od událostí jedničky, ale její přerod ve strašně akční paničku mě neseděl. Furt nvm jestli tam byla geniální nebo opruzácká. Přikláním se k variantě dvě, ale tak nějak tam prostě byla. RED 2 jako celek byl solidní frčák a fandy žánru minimálně nezklame. Mě potěšil a 75 procent si zaslouží. Willis si u mě napravil reputaci po sračce jejíž jméno psát ani nebudu, abych neurazil předchozí díly. ()

Praxis

Překombinovaná ptákovina, která příliš moc nedávala smysl, a která Vám byla po nějaké době celkem šumák. Až na výtečnou Mirren a pár vydařených akčních sekvencí, to stálo za starou bačkoru. Willis tradičně suchar, a ani Hopkins příliš nevynikal. Prostě dvojka akčních důchodců zklamala více, než je zdrávo. 45% ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci