Ripper Street

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2012–2016), 39 h 30 min (Minutáž: 58–130 min)

Tvůrci:

Richard Warlow

Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring, David Wilmot, Charlene McKenna, David Dawson, Clive Russell, Amanda Hale, Gillian Saker (více)

Série(5) / Epizody(36)

V tomto britském historickém seriálu s kriminální zápletkou nás tvůrci zavedou do tajuplného Londýna do viktoriánského období na konci 19. století na místo zvané Whitechapel, které se stalo známé řáděním fantoma přezdívaného Jack Rozparovač. Sledujeme zde policejní práci detektivního inspektora Edmunda Reida a jeho týmu, kteří se snaží chránit chudou populaci East Endu před vraždami a organizovaným zločinem, a to vše v zájmu vyššího dobra... (Trajektt)

mata77

Seriál si určite zaslúži minimálne 80%. Tvorcovia z BBC už majú akýsi punc kvality svojej produkcie, a Ripper Street fakt nezaostáva. Výprava, tenmé prostredie, kostýmy a hlavne výborní herci, dodávajú seriálu autentickosť. Dialógy sú napísané slušne a dej má príjemný spád, žiadna vata. Super! ()

reypal

Po výborném Cooperovi přišla BBC America s dalším, hodně podobným seriálem, tentokrát z viktoriánské Anglie, kde v temných londýnských zákoutích řádí Jack Rozparovač, tedy spíš by měl řádit, zatím se ještě neukázal. Jednotlivé případy jsou vcelku zajímavé, ale způsob jejich rozluštění už trochu pokulhává. Postavy mě přijdou spíš načrtnuty, moc prostoru pro rozvoj nemají, bylo by načase začít poodhalovat ty velká tajemství z minulosti, protože zatím o nich víme, asi po vzoru válečných zajatců, jen jméno a povolání a díky tomu působí trochu nevýrazně. Těžko odhadovat, jak se seriál bude vyvíjet dál, ale docela věřím, že se ještě rozjede. ()

Enelya

Drsný, surový, viktoriánský Londýn, v pozadí Jack Rozparovač, atmosféru doplňující hudba a v hlavní roli 3 charismatičtí hrdinové, z nichž 2 mají úžasný britský přízvuk. Tak to si nechám líbit. Momentálně seriálu dávám 4*, ale seriál aspiruje na hvězd 5. :) Tleskám BBC! Jistě, nějaké podobnosti s Sherlockem se najdou, ale...ten kdo milujte tento typ seriálů/filmů, tak tomu se to nikdy nepřejí. :) ()

DaliborekD

Drsné, brutální a ikdyž pracující s autorskou licencí, nanejvýš vypovídající o temné straně Viktoriánského Londýna. Výborná výprava i obsazení a i přes to, že se na režisérské stoličce nestřídají nijak známá jména, daří se držet celistvost a osobitost v každé minutě. Škoda ukončení po druhé sérii, pořád bylo kam růst. ()

irri

Už bylo na čase, aby Sherocka Holmese ve viktoriánském Londýně nahradil někdo jiný. Sympatičtější a s mnohem hezčím hlasem. A i když Jackson i Drake jsou taky boží, na Reida prostě nemají ani náhodou. / Ach jo, přestože na temné straně mají sušenky, ať se tam hlavně ten čestný chlapec Reid nepřidává! Jsem tedy zvědavá, jestli to s jeho charakterem půjde do kopru nebo se zase polepší a ještě na plno dalších věcí, které zůstaly nedořešené. A ano, myslím, že třetí sérii asi nevynechám. ()

socket7

Hodně morbidní případy proložené historickými reáliemi, surové a naturalistické, vyvijející se postavy, seriál přesně dle mého gusta! ()

hwnd

Detektivní seriál z viktoriálského Whitechapelu. Na jednu stranu je plný kladů, díky kterým si ho většina lidí asi když né zamiluje, tak alespoň oblíbí. Hlavní postavy jsou sympaťáci, atmosféra doby skvělá a vesměs je to pěkně mrazivě temné. Sice se tam vlastně o Rozparovače nejedná, ale o nenavazující případy tamního oddělení a to celé je v prvních třech sériích pospojováno celkem slabě, takže se dá mluvit o spíše odpočinkové epizodní záležitosti. Upřímně mi to hodně vyhovovalo, případy zajímavé a bavily, do toho trochu toho soukromí a kdyby zůstalo u třech sérií, tak bych hodnotil hodně vysoko. Poslední 2 série ale změnily přístup, globální linka převažuje, z pronásledovatelů se stávají uprchlíci a čistě subjektivně to pro mě tak nějak ztratilo atraktivitu. Prostě ikdyž postavy a vizuál zůstal, tak mě to prostě přestalo bavit a těch posledních 10 dílů jsem dokoukal spíše na kulisu, což se mi u britských seriálů prakticky nestává. ()

Zuzato

Úžasný seriál vystihující atmosféru fin de siècle. Zmar, nenávist, násilí, strach a všudypřítomná smrt. Ústřední trojice je charismatická, případy napínavé a atmosféra by se dala krájet(zde, dle mého názoru, překonává Whitechapel). Jen houšť takovýmto seriálům a doufejme, že epizody a série budou jen přibývat. Vivat BBC PS. Ano seriál je realistický až naturalistický v záběrech na zemřelé, pitvy atd. ale ono to ničemu nepřekáží, ba právě naopak, zhutňuje to atmosféru, a komu to vadí viz Detektiv Murdoch, ten vám bude sedět víc, je totiž sentimentálnější. ()

vofo

Na první pohled to vyzní, že tento seriál pouze těží z úspěchů nového Sherlocka Holmese. Opak je ale pravdou. Tato minisérie jde svojí cestou, která nabízí více než zajímavé případy, a také výborně napsané charaktery a jejich osudy. Další britská pecka. Nemůžu se dočkat druhé série. ()

sydney

Asi jsem očekávala víc, tak zklamání. Dobová atmosféra výborná, dobře vybraná trojka detektiv-policajt-doktor.. Děj seriálu je ale značně stereotypní , místy nelogický. Myšlenkové pochody Reida, vedoucí k rozuzlení jednotlivých případů jsou netransparentní a odhalení zločinců mi přijdou spíš chaotické a občas náhodné. Doktor Jackson je patrně posila z budoucnosti, protože jeho znalosti, schopnosti a rychlost analýz je vzhledem k době nevěrohodná. Neříkám, že se na seriál nedá koukat, určitě ano, svoje diváky si našel a najde, mě ale nedokázal zaujmout. Snad 2. série Dávám za 3 ()

Idoviren

Po první sérii jsem si těmi pěti hvězdičkami nebyla zase tak jistá, ale po druhé sérii bych tam nejraději přidala šestou. To skvělé z první série (hudba, která je vlastně variací na Sherlocka+dokonalá a detailní výprava která dokonce dává na ulice koňské koblihy+herecké obsazení, které ze mě dělá členku týmu Drake, nebo možná jeho zakladatelku+atmosféra, která se podle mého může rovnat Game of thrones) se všechno nějak umocnilo a ještě to na sebe nabalilo skvělé příběhy. Nevím, jestli jsem kdy byla napnutější u nějakého seriálu, ale u sledování posledního dílu jsem málem rozkousala stůl. ()

esmoke

▐1. série (8 dílů) - 95%.▐ 2. série (8 dílů) - 100%.▐ 3. série (8 dílů) - 100% takto by měly seriály končit...▐ ()

VLADEK

Tak tohle je seriál podle mého gusta, výborné dialogy a scénář. 1.sezóna -90%, 2.sezóna - 95%, bohužel úroveň 3. sezóny jde tak trochu dolů a hrátky ohledně postavy inspektora Reida jsou trochu trapné - 75%. Doufám, že tímto je seriál uzavřen./ Update 26.6.2017 - bohužel řady 4. a 5. svojí nekvalitou překonaly tu třetí. Ta poslední je pak na hranici 2 a 3 hvězdiček a části některých epizod jsem musel projíždět ve zrychleném přetáčení. Obecně a určitě doporučuji shlédnout první dvě a pak v seriálu nepokračovat. ()

brasek

Kriminálne prípady zo starého Londýna. Do istej miery celkom zaujímavé, ale nenašiel som si sympatie k hlavným postavám. Whitechapel má svoju atmosféru, chýba mi tam však viac bordelu a špiny na uliciach, jednotlivé časti sú vykreslené svojským napätím priamo úmerným tomu ako vás tá časť osloví. ()

hony23

Řemeslně určitě dobře natočený detektivní seriál zasazený do Londýna z konce 19.století. Jenomže mě to prostě nebavilo, sám nedokážu říci proč... ()

Stebielko

Je nemožné hodnotiť seriál po prvej časti. Tak snáď len spomeniem, čo vás neminie. Osobne som sa tešil, 19. storočie, Anglicko, britský prízvuk, výkaly na uliciach, to nechutné odpľúvanie buranov, to všetko tu bolo a malo byť. Obsadenie fajn, skvelý Jerome Flynn spolu s Macfadyenom a Rothenbergom spolu tvoria trojicu gentlemanov, kde každý má nejaké prednosti, oproti ostatným, takže sa skvele doplňujú. Kostýmy, rekvizity a celkové prostredie perfektné, rovnako skvelá bola aj hudba. Snáď sa neskôr dočkáme a objaví sa aj Jack the Ripper! ()

Noah07

Pokud to bude pokračovat v tomto duch i dále nemám s tím problém. Každý díl jeden případ, super.Doufám,že se v seriálu neobjeví pokračování příště a člověk se začne pomalu v ději ztrácet... ()

dwarwen

hodnocení po 7 dílech: na televizní seriál překvapivě vysoká úroveň. Ústřední trio se výborně doplňuje. V prvních dílech mi trochu chyběla osobní rovina "hlavních hrdinů", ale to se poslední díly spravilo. Příběh je poutavý a má to úžasné kostýmy i reálie (i když někdy poupravené). Hudba taky na výbornou. Zatím velmi slušné 4* a těším se na poslední díl. ()