• argenson
  ****

  Aniž by člověk byl ortodoxním vyznavačem kultu Vlasty Buriana, nutno uznat, že tenhle osmdesát let starý film a 200 let stará předloha mají pořád co říct. A navíc, dodnes je to slušná sranda.(15.9.2012)

 • troufalka
  ****

  "Máš dost velká prsa na vyznamenání? "Těch se tam vejde!"                                                                                       Velikost klasiků spočívá v nadčasovosti jejich díla.(9.3.2015)

 • Aleee89
  ****

  Tak v prvé řadě musím smeknout před ruským spisovatelem a dramatikem Gogolem, jehož předloha dokázala dokonale vyhmátnout lidské povahy a předvést je v situacích, které se snad nemění a určitě nepasují jen na tamější ruské poměry. V druhé řadě musím pochválit Friče, který skvělou hru dokázal přetavit v kvalitní film. A v neposlední řadě musím pochválit Buriana, který se do role revizora dokonale vcítil a podal ji s vkusem sobě vlastním.(4.5.2013)

 • LiVentura
  ****

  Velmi vyvedený "gogolovský přepis". Prostě Burian trochu stylizovaný, ale přeci svůj a Marvan s Pištěkem, Tréglem a ost. Prostě klasika humoru a nadsázky. :-)))(1.8.2011)

 • Sarkastic
  ****

  Naivní, ale jinak zábavná komedie/veselohra. Knižní verzi Ревизорa jsem nečetl, ale Fričovo filmové zpravování rozhodně stojí za zhlédnutí. Vlasta Burian jako Хлестаков opravdu exceluje a stejně tak ostatní herci v rolích měšťanů (třeba Marvanův hejtman Сквозник-Дмухановский nebo Pištěkův soudce Ляпкин-Тяпкин jsou velice dobře zahrané postavy). Hodnotím 4* a doporučuju všem, kteří se zajímají (nebo v rámci školy musí zajímat ;-) o ruskou klasiku.(16.2.2009)

 • - Komedie měla premiéru 29. září 1933 v kinech Adria a Hvězda. (Cucina_Rc)

 • - Postava falešného revizora Chlestakova a rytmistr Kilián z filmu U snědeného krámu (1933) byli jedinými vážnými filmovými rolemi Vlasty Buriana. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace