• Nettrass
  ****

  Na to, že Revizor je z roku 1933, tak je docela čilý. Minulý týden mně totiž chytil v metru a chtěl po mně něco, jako vstupenku do kina.(15.8.2012)

 • WANDRWALL
  ***

  Mé první shlédnutí REVIZORA. Inu rok 1933.(12.8.2010)

 • Marthos
  *****

  Filmová adaptace populární Gogolovy divadelní frašky se právem zařadila mezi nejvýraznější režijní úspěchy Martina Friče. Ten si zároveň přes všechna varování a upozornění do hlavní role falešného petrohradského revizora prosadil Vlastu Buriana, který se pod Fričovým vedením vybičoval k ucelené výjimečné herecké kreaci, později jen zřídka zopakované. Určitý přesah pozorujeme také u Jaroslava Marvana v adekvátní partnerské roli úplatného hejtmana, postavy, která je vedle Chlestakova stěžejním hybatelem dějových zvratů. Jako výrazný akord pak působí obsazení Zdenky Baldové do role koketní hejtmanovy manželky, v jejímž ztvárnění se spojuje směšně působící koketerie s typickým rejstříkem mateřských starostí o osud jediné dcery. Celkově lze filmu vytknout pouze nevhodné dětinské stavby městečka, které působí statickým dojmem. I s touto výhradou se však jedná o nejzdařilejší přepis Gogolovy hry a troufám si tvrdit, že lepšího Chlestakova už český film nespatří.(28.12.2008)

 • PetrPan
  *****

  Burianův skvělý part, brilantní filmový přepis literární klasiky...(23.3.2005)

 • Ej Hlemýžď
  *****

  Naprostá klasika jak literární, divadelní tak i filmová. Skvělá komedie se svělým obsazením.(9.8.2003)

 • - Komedie měla premiéru 29. září 1933 v kinech Adria a Hvězda. (Cucina_Rc)

 • - Postava falešného revizora Chlestakova a rytmistr Kilián z filmu U snědeného krámu (1933) byli jedinými vážnými filmovými rolemi Vlasty Buriana. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace