Erinien odpad!

Obvykle nehodnotím filmy špatně, ale Babovřesky mi přišly jako hrozná slátanina. Ano, bylo tam pár vtipů, které mě rozesmály ale celé to bylo takové nepromyšlené. Postavy se objevovali a mizeli, aniž by se něco dořešilo. Třeba ta truhla, kterou si nazačátku Horáčková vypůjčila ze sekretáře, je ta co drží Trudy na obraze, ale že by to mělo nějaký smysl? Prostě jsem chtěla aby se všechno uzavřelo a dobře dopadlo, jenže na to si člověk musel počkat celé dvě hodiny. ()

Blackhawks odpad!

No fůj..ještě teď mi je blbě !! Nevím co mě to napadlo se na tohle vůbec podívat. Ale vím, že pokud mám něco hodnotit, musím to napřed vidět.. Bylo mi jasné že jednou to steně uvidím, tak jsem si jednu dlouhou a nudnou noc řekl, že to zkusím.. No divím se lidem, kteří jsou ochotní za tohle platit v kině ! Ale dovedu si představit kdo na tohle chodí.. asi takový typ buranů co je schopný si vzít do kina třeba řízek, aby nemuseli kupovat popcorn a mají zaplaceno půl vlezného..tolik asi k představě obecenstva tohohle veledíla ! No k obsahu bych asi řekl jen to, že koukat se na slátaninu s absolutné nevkusným "humorem", lidmi co trpí samomluvou a rychlochůzí, bylo opravdu utrpení. Jediný moment, kdy jsem se pousmál byl, když si dementní starosta ledoval koule na záchodě,to bylo asi vše. A to je hodně smutné, když stopáž je něco přes 2 hodiny. Asi nejvíc bych na tomhle filmu ocenil, kdyby zmizel z naší planety a nikdy by se o něm už nikdo nezmínil !! A na pokračování téhle sračky už fakt nemám, to dvě hodiny života strávím raději zavřený ve skříňi a udělám líp.. ()

Matli odpad!

Vrchol nevkusu a trapnosti. To že se ani jednou nezasměju, s tím jsem počítal, ale jakej to je hnus tento film jsem nečekal. Pokus o vtipné dialogy nebo scénky je tu tak protlačován, že jsem se z toho málem vytlačil sám. Uplnej opak Slunce, seno.....nechápu jak toto mohl Troška vytvořit, asi stařecká demence, jinak si to nedokážu vysvětlit. Jediný co se mi maličko líbilo byla Lucie Bílá a její hlášky, které k ní prostě patří. Samozřejmě celá scéna s Bílou byla uplně zbytečná a nesouvisí s dějem, prostě nechápu. Jdu blejt ..... 4% (za Bílou) ()

JoSte

Ta stopáž je přímo zabijácká. Jako by nestačila ta spousta hloupých rádoby vtipů a naprosto nerealistické chování postav. Nebýt (na konci pohřbené) zápletky s Vondráčkovou, hvězdičku ještě uberu. ()

jasanka

Rozhodně jsem čekala něco mnohem příšernějšího. Neřekla bych, že jde o něco horšího, než jsou české filmy posledních let. Dokonce jsem se několikrát zasmála. Nebráním se dvojce. ()

Bozvav

Tak tady se pan režisér moc nevytáhnul, námět přitažený za vlasy, herci se sice snažili, ale nezachránili to a Lucka Bílá to poslala definitivně do kopru. Mám pana Trošku fakt moc ráda, ale tohle se nepovedlo. Podruhé to už fakt vidět nemusím. dvojka je o dost lepší. Úplný odpad to taky není, ale ztráta času ano, neb trapnost převládala nad vtipem. ()

Everyone odpad!

Bylo by symbolické, kdyby jediné, co by zbylo po naši civilizaci, byl právě tento film. Upřímně jsem fascinován, jak někdo může aktivně a sebevědomě mrhat svoji energií a (začínám pochybovat) potenciálem. Scénárista a režisér, jako každý jiný člověk, přeci před zahájením projektu musí mít jasnou představu o divácích, o jejich mentálních schopnostech a vůbec. Pokud si toto Troška o společnosti, lidech myslí, tak opravdu není problém nazvat naši společnost (vzhledem k tržbám) mentálně retardovanou. VÁŽNĚ TO NEŠLO UDĚLAT DŮMYSLNĚJI, PROMYŠLENĚJI, RAFINOVANĚJI? Lidumil Troška se patrně přestěhoval do nejvyšší věže ze slonoviny na světě. Chápu, že z takové dálky vypadá každý živočich téměř stejně, asi jako bakterie a metaforicky si zpětnou vazbou v pytloidní představě zrcadlí i její inteligenční kvocient jako pevný základ do širokého diváctva, což definuje zlatý standard iluze o "pohodové, nenáročně komedii". Ona nenáročnost hraničí s otevřenou urážkou evoluce života. Na druhou stranu Troška může stát pevně na zemi a já jsem úplně mimo - vlaji si někde ve větru na vrcholcích hor. ()

Deleatur

Plusy: Krása letního českého venkova. Synková jako postava nesympatická, ale typově naprosto přesná. Poměrně dost vtipů na zasmání. Rolička Bílé. Někde mezi: Fór s farářovým neslušným jménem - trapný, dokud se ho nechopily "holky". Mínusy: Slepenec anekdot a dost křeče. Suverenita Synkové vedle známějších herců, zvláště Žilková byla úplně mimo ladění filmu (i víc než Vondráčková). Postava vilné jeptišky (přitom aspoň zpočátku byla vtipná šroubovaným projevem). Hodnocení: 36%. ()

zdeny99

Tuhle něco ze SLUNCE, SENO..., támhle něco z KAMEŇÁKA a výsledkem jsou Babovřesky. Sem tam je to vtipné, dodívat se na to taky dá, ale už je to opravdu jen opakování předešlých Troškových trilogií. [20319. hodnocení, 1464. komentář, 23%, 273. nejhorší film] ()

pipapa

Proboha, kdo čeká od zprivatizované kapitalistické kinematografie zázraky, musí být blbec par excellence. Konzum není o umění, kulturnosti nebo kvalitní zábavě, ale jen a pouze o penězích a laciné slávě. Umění/kultura se stává zbožím a divák je degradován na konzumenta, platiče a snoba, diváka v tom pravém smyslu slova konzum nepotřebuje!...Pan Troška patří, bohužel, mezi ty režiséry, kteří bez bývalé "schvalovací komise"(pro mnohé umělce jakési "ochranné ruky") ztrácí soudnost, propadnou konzumu a místo umění začnou vyrábět zboží s vidinou rychlého zbohatnutí a získání pofidérní slávy "US-amerického" typu. A tak se jeho vkusný lidový humor z před roku 1989 mění v "lidový" humor nereálný, vlezlý a vulgární...Babovřesky určitě nabízejí pár povedených komických scén. Geniální komika Kikinčuka je nepřehlédnutelná, Synková je figurka sama o sobě - dokonalá a nenapodobitelná. Mamma Roma a la Latrína je opravdový úlet a úděs jak vizuálně, tak roma-projevem a k tomu ještě ten její  frajerskovulgární scénář - HNUS! Nezajímavá "von Dráček" pravděpodobně s přešitou "verandou" je tady docela fajn. Dolanský mi vždy a všude připadá jako neandrtálec a vůbec ho nemusím...Posledních ca.30 minut už dochází filmu dech = přepísknutá stopáž stáhla film ještě více ke dnu! ()

Schimpy odpad!

Tento vyplod vychodnich nemcov je totalna ale naozaj totalna sr*cka... Toto aj niekoho bavilo... Cista lobotomia.. ()

krabatt76

V souladu s mým občasným plutím proti proudu uděluji "najust" pět hvězdiček a doufám,že tím pořádně naprdnu všechny ty pseudointelektuály co jich tu taky je tuna a kteří dokážou "odstřelit" film jenom podle traileru nebo proto, že ho natočil jejich neoblíbený režisér ..... ;-) A teď už bez pr..le přátelé .Komentáře , které více méně vystihují co si myslím o tomto filmu i o některých z vás-všekritiků i já : Wlashack,elekta,Knotovka,Enšpígl (bravo !!! ) ()

gombarix

už podle anotace distributora a plakátů je to tak ultimátní kravina, že nechápu, proč na to jde do kina někdo, kdo nepatří do cílové skupiny... pokud teda nehodnotí podle traileru nebo podle jména režiséra, což je ovšem velmi hodnotné :) ()

Ydrosten

Slunce seno ... byly slušné filmy ( než se TV postarala o to že je nesnáším protože jsou v TV 88x do roka ) Kameňáky , se dají směle označit za odpady všech odpadů. Co Troška umí ( berte s rezervou ) jsou pohádky. BABOVŘESKY, nemůže bohužel zachránit nic. 2 vtipy v celém filmy jsou setsakramentsky málo a scény působí i na mě ( otrlého člověka ) naprosto stupidně a nezajímavě. ()

smeeky odpad!

Těžko se k něčemu takovému vyjadřovat. Troška není oskarový režisér a nikdy jím nebude, to víme všichni. Letní komedie Zdeňka Trošky NENÍ úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, jak chybně hlásá distributor. Jde o upocenou lepenici nehorázně za vlasy přitažených „příběhů ze života“, která postrádá sebemenší špetku vkusu a navíc trvá přes dvě hodiny, které jsem protrpěl jako zvíře (za to si však můžu sám, respektive moje zvědavost, ze sálu jsem mohl odejít kdykoliv). Nicméně, jak by řekl klasik: „Ono si to svého diváka najde.“ V naší republice žijí lidé, a podle návštěvnosti snímku jich není vůbec málo, kteří nechápou film jako druh umění a ani ho tak chápat nechtějí. Prostě si jen v Blesku přečetli o tom, že v kinech na ně čeká spousta legrace a tak vyrazili a to i přesto, že se jim takový lístek do multikina zdá kurevsky drahej. Z kin pak odcházejí s blaženým výrazem ve tváři a já jim to nemám za zlé. Naopak je obdivuji, že jsou za takový kus hovna, ochotni zaplatit, zatímco spousta z nás, kteří si myslíme, bůhvíjak filmu nerozumíme, sedíme na zadcích doma a filmy potupně stahujeme. Kéž by takové davy lidí chodily i na kvalitní díla, protože takto dostáváme od filmových neznabohů, chtě nechtě, na prdel. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015