Hawaj

Trošku filmově vyrovnanější a vyklidněnější než Gympl, ale teď už je tam fakt potřeba dodat pořádnou porci příběhu aby to mělo koule. Teď už to nejde lepit jak nastavovanou kaši z Bráníka. Zhulenej skřítek si lehce vylepšil reputaci. ()

Lukinator

Pokračování mého oblíbeného filmu Gymplu tentokrát na Vejšce. Bohužel jsem zklamaný že tam nebylo moc náhoty jako v prvním filmu ale i tak ten film byl skvělej. Hudba jako vždy skvělá ()

JosefTomas

Scénář se od prvního dílu zhoršil, ale lidi, kteří o sobě tvrdí, že jsou herci, se naučili trochu líp hrát, ale stále bych tomu dal zlatou malinu. Mádl opět skvělý, Kraus taky není nejhorší, ale Vorel ml. stále musí co dohánět, ale je vidět, že se lepší a rozhodně se snaží, je to vidět, ale není to dostatečný výkon. Jinak bych dal i víc. ()

Dlo'h-osh

Vejška občas působí jako parodie sama na sebe a na předcházející Gympl (viz hysterická scéna u Kolmanů doma). Všechno je oproti němu hyperbolizované: Vorel je ještě slušnější, jeho matka ještě víc chlastá, z Mádla je ještě větší spratek, kterého ovšem hraje výborně. Právě herecké výkony hlavních postav filmu asi nejvíce pomohly a zvláště ve druhé polovině nebyl jen bezduchou komedií. Naopak postavy zhuleného bývalého spolužáka či mladšího bratra zde působí zcela zbytečně až trapně a dojem spíše ruší. Celkově silnější tři hvězdičky. ()

donnovann

Snímek si udržel tempo a zábavnost Gymplu, navíc Eva Josefíková zdá se býti nadaná herečka. Na české poměry vskutku povedené. ()

Tominni

Petra s Michalem spojuje hlavně graffiti a neustálé útěky před policií. Jinak Petr touží po katedře grafiky, kam se zatím nedostal a Michal chce co nejsnadněji proplout VŠE a hlavně si chce užívat. Žádné chození. Do toho zasahuje krásná Julie. Nakonec - celkem to funguje, přidrzlý Mádl, deprimovaný Vorel....ale jo, 3* - asi i za toho Jana Krause, kterému role pražského papaláše sedla. ()

0verseer

Naprieč Českom (o Slovensku ani nehovoriac) sa určite v poslednom čase točia aj veci horšie, takže kvalitatívne je to skôr taký tuzemský priemer. Chvíľu som aj koketoval s troma fľakmi, ale na to, že to má len slabučkú hodinku a štvrť sa to priam neskutočne ťahalo. Klobúk dole aspoň za to, že to nenaťahovali dlhšie, pretože toto je priam učebnicový príklad exkrementu, z ktorého sa bič upliecť nedá. Po žánrovej stránke niekde na rozmedzí, ako komédia to zrovna dvakrát vtipné väčšinu času nie je (až na starého Kolmana a občas sa pochlapil aj ten mladý). O dráme, ktorú sa snaží film rozohrávať skrz o niečo dospelejšie poňatú postavu Kocourka zase vzhľadom na slabučký scenár nemôže byť reč. Ako jednohubka z toho zas žalúdok nevyvráti, takže nakoniec je na pomerne slušných 2,5*... ()

ostravak30

Protože Vejška je v podstatě stejně hrozná jako Gympl, není třeba se nijak zvlášť rozepisovat. Tentokrát režisér Vorel postavil celý film pouze na Vorlovi a Mádlovi, k tomu přidali ještě Josefíkovou. Jinak se ale pokračuje ve stejném duchu. Sprejování je představeno jako životní styl a umění. A drogy jako běžná věc. Díky, díky pane Vorle, že už víme, jak žije dnešní mládež, jak si zbohatlíci mohou koupit jakékoli studijní úspěchy - takže ta věc s univerzitou v Plzni evidentně nebyla ojedinělá, a že ještě více oceníme skutečně dobré filmy po shlédnutí těch podprůměrných. ()

Rooseman

Úplně nevím, co si myslet. Na určité specifické rovině Vejška relativně dobře funguje, poměrně dobře vykresluje depresivní atmosféru Prahy a ponuré životy odehrávající se uvnitř města, ale je to celkově takové nedotažené. Nic navíc. Vlastně je z toho spíš jen přehlídka ponurosti, kterou pozvedávají scénáře Evy Josefíkové, jakožto asi emočně nejlíp pochopitelné postavy, a Jirky Mádla. Nevím, mám smíšené pocity, ono je to celkově takové smíšené... ()

Honzimir67

5/10 - Žádná sláva. Čekal jsem, že by Vejška mohla být skvělým pokračováním Gymplu, ale trefil jsem se jen z poloviny. Film je pokračování, ale určitě není skvělý. Narozdíl od Gymplu mám dojem, že jde až příliš poznat, jak je chování postav nerealistické. Mám taky dojem, že je tento kousek více zaměřen na drogy a sex, než jeho předchůdce, což není úplně plus, ale to je pravděpodobně subjektivní. Co však schvaluju, je to, že příběh má nějaký závěr. Nejde teda o žádnou pecku, ale aspoň něco. No snaha byla, ale mám-li být upřímný, tak za mě bylo gymplaření a hlavně vejškaření už dost. ()

Reiner odpad!

Typicky česká moderní slátanina. Bez jakékoliv soudnosti. Chybí tomu rozum, talent, um. Rovno Gymplu, který je tupostí na stejné úrovni. Nuda protkaná rádoby scénkami a nudnými dialogy. A když si tomu přidám úroveň jazyka, pak nemám jiné možnosti, než odpad. Zcela zasloužený. ()

seban123

Film Vejška je oddechová podívaná, super komedie. Po dlouhé době něco českého a zábavného. Film doprovází hudba - Trafika - což se k tématu hodí. Mnoho postav oproti minulému dílu ubylo. Musím velice pochválit Jana Krause, který předvedl společně s Z. Bydžovskou brilantní výkon!. Rád se podivám na film podruhé. ()

Crybaby

Oproti jednotke určite v konečnom dôsledku pre mňa slabšie. Tu bolo tých zábavných momentov oveľa menej a vlastne, presne keď sa tento film rozbehol tak aj skončil. Scenár nemal v sebe žiadnu zaujímavosť a preto jediné plusy ktoré som na tom celom našiel bol soundtrack a asi dve scény. ║KINO FAJN HUMENNÉ║ ()

danny.79

Překvapuje mě, co všechno ještě Mádl zvládne utáhnout. Od Gymplu jsme poskočili o pár let dopředu, a jak Michal, tak Petr se posunuli tam, kde se dalo očekávat. Z Michala je rozmazlenej parchant ještě 10x bohatšího podnikatele, než jakej byl v gymplu a Petr stále bydlí u maminky, která by při menším zájmu sociálky měla doživotní ubytování na záchytce. Po Jirkovi Mádlovi, jehož výkon je pro mě v tomto filmu dech beroucí mě velmi potěšila Eva Josefíková, která se konečně objevila v roli, která jí sakra padla a všechno funguje daleko lépe než v tom počinu o cestování časem (Probudím se včera) Tomáš Vorel ml. nepřekvapil, ale ani nezklamal. Vyspělejší a propracovanější, zajímavý a v ČR unikátní příběh, který se na stejné vlně drží od první do poslední minuty. A ten konec pravděpodobně zavřel vrátka jakémukoli dalšímu pokračování. ()

IZFNP

Filmársky veľmi dobre zvládnutý snímok, ktorý vypovedá o jednej českej generácii v 21. storočí. Mádl a Kraus si kradnú film pre seba, pár vtipov skutočne rozosmialo a kamera nad pomery. Vlastne to zase nebolo o ničom, ale u Vorla mi to zase až tak nevadí, pretože z jeho filmov vždy cítim "to niečo". ()

Anetkajez

Pokračování tak populárního filmu Gympl mě moc nenadchlo... I když musím uznat výborný výkon Jirka Mádla a dobrý výběr hudby, která k danému tématu skvěle sedí. Avšak nemohu si pomoci, ale přijde mi, že toto druhé pokračování je poněkud bez příběhu ()