Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

Litvicek

Já jsem teda nevěřícně koukal. Stylem příběhu mi to připadalo jako hra L.A. Noire. Takové pomalé vyšetřování, které se stupnuje a nakonec to vygraduje do takové míry, že divákova tepna chce puknout a vystříkat ze sebe všechnu svoji tekutinu. 70 %? Holy Shit... Neeson sice hraje typicky svou roli, ex alkoholik v kvalitním kabátu se speciální sadou schopností.. Jo, zažíváme to minimálně jednou ročně v jeho podání ale víte co? Zatím jsem si je nedokázal znechutit a tak říkám, sypte na nás další a další kousky. Zde jsem se příjemně bavil, originál s titulky byl výborný a skvělé herecké výkony podtrhly mou celkovou spokojenost. Jedna, nebo dvě scény bych možná trochu poupravil ale kurva, pokud je tohle vše, co mohu vytknout, pak opravdu film můžu jedině doporučit. ()

dopita

Nejedná se o nijak výjimečnej film kterej by utkvěl v paměti, ale je to slidní žánrovka s patřičně temnou atmosférou. Liam Neeson je opět přesvědčivej. Výběrem rolí se sice opakuje, ale pořád dokáže zaujmout. ()

kolemjdouc odpad!

film jsem vybrala protože mě zaujal trailer - podle něj by u mě byl za **** kousky. Ale po zhlédnutí celého filmu musím napsat že větší bejkovinu jsem dlouho neviděla.Divný děj,divné výkony herců kdy to vypadá že si každý hraje co chce a potom se to nějak polepilo.Už vidím zděšené diváky jak se dusí kornflejkama při pohledu na porcovací nástroje vrahů....Film se mi zdál prvních asi dvacet minut docela slibný ale jako už několikrát se mi stalo,že nastoupila nová postava v tomto případě okapucovaný černoušek a děj se začal ubírat jiným směrem.Najednou ztratil jakoby šťávu.Liam je silný tažný kůň ale tohle zkrátka , podle mě, neutáhl ()

Ripley

Typický vzorec Neesonovky jakou jeho fandové očekávají.Někdy se to povede jako zde a naopak někdy jsme svědky průšvihu(96 hodin-Odplata).Tento thriller je solidně režijně uchopen a i scénář,který spichnul stejný tvůrce neprobouzí rozpaky a nechtěné úsměvy.Úvodní akční scéna je na vysoké úrovni.Solidních 70%. ()

Dyas

Nevšední Neesonovka, která zrovna neoplývá akcí, ale místo toho nám předvede dobrou kriminálku s temnou atmosférou, v níž nesmí chybět drsný vysloužilý polda. Jo, čekal jsem něco jiného než sem dostal naservírováno, ale film nenudil, dokázal upoutat moji pozornost a charismatický Neeson obstaral zbytek potřebného k tomu, aby si ten film zasloužil víc než průměr. ()

Lefty86

Neeson se do těchle rolí perfektně hodí, Scudder nebo Mills , skoro stejná postava akorát Scudder není taková mlátička. Film je víc thriller než akční, akce je tam pomálu, trochu se podobá filmu 8mm s Cagem. Po těchhle filmech volám potom aby se Liam objevil v Expendables!! A už se nemůžu dočkat filmu Tak3n ()

Hadriel

Tagy Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller jsou zvláštní. Z každého si bere trochu. Ale nic nedotahuje do konce. Akční. Pár minut na začátku, pár na konci. Krimi. Bývalý policajt jako nelicencovaný soukromý detektiv, ale jo, to celkem sedí. Mysteriózní. Bohužel, veškeré mystérie se po chvíli vypaří. Thriller. Také úplně ne. Trailer bohužel nešikovně prozradí některé věci a jakékoli napětí, které zbylo se velmi rychle vytratí. I přesto ale dost povedené. Akorát mi to přijde tak nějak nedotažené. Chtělo to víc momentů s úchylákama, detaily na to co konkrétně dělali a více napětí.Ólafur Darri Ólafsson se rolí psychopatickejch magorů asi nezbaví. Ale ten skok je parádní.Neeson je dobrej, jako snad vždy. I když to není jeho obvyklá super akční klasika. Cením jiný pohled na NYC. Velké mínus za mrtvého Raye opírajícího se ve sklepě o zeď. V každém záběru kde byl, bylo vidět že dýchá, až to do očí bylo. Celou dobu jsem čekal kdy se zvedne a vrátí se do akce. To je amatérismus. Za 28 mega to prostě musí být pořešeno. Pěkná kamera a krásně zvukově namixovaná střelba, která v kině opravdu vyniká. Na druhou stranu, v několika scénách se při střelbě závěr ani nehne. Tohle si pořeší i v českejch seriálech za pár banánů.. Mezi 3-4*. ()

lucijelucije

Tenhle snímek sice není úplně klasická Neesonovská akčňárna, ale řekla bych, že jeho spontannost v tomto příběhu má hodně blízko k jeho tradiční nevyzpytatelné povaze. Tenhle film je napínavý, ale jsou tady věci, které byly odhaleny až příliš brzy..a ten závěr byl už opravdu přemrštěný, takový ten konec, který chce vytáhnout z celého filmu nejvíc a nakonec se z něho vydoluje jen špatný spád. ()

vander19

Neviem prečo chudáka Neesona stále pasujú do role alkoholika. Neviem ani kolkáty film s týmto podtextom je toto dielo. Ale ja to s ním mám často presne takto, pár kvalitných vecí, čo ma fakt bavia strieda pár kúskov čo až tak zábevné nie sú. Tento rok je jeho sínusoida u mňa priam ukážková. Lego príbeh nič moc, Non Stop super a toto zase nič moc. Dej je príliš predvídateľný a od začiatku človek vie ako to skončí. Pritom sa snaží miasť diváka rôznymi menami a po 20. minútach som bol stratený ako decko po tme. Zase film nie je zlý, ale Liam mal aj lepšie. Začiatok újde ako tak. Prestrelka a pod. to je ono, ale potom sa tam zamotá akýsi TJ a Liam mu kúpi vecičky, aby nechytil hepatitídu. Zdvihne telefón a je z neho zrazu drsňák. Do vtedy vystupuje ako pravý člen skupiny alkoholikov čo sa liečia. No neviem, mňa to akosi nebavilo až tak ako som si myslel. ()

Prochy38

Vynikající práce režie. A musím říct, že jsem byl i hodně nadšený z kamery. Užíval jsem si "zpomalovačky" a s nimi celý vynikající a silný soundtrack. Možná tam bylo na můj vkus hodně "zastavovaček", ale nemyslím, že jsem je pochopil. Ale jinak technicky skvělé. L. Neesona nemá smysl probírat, pan herec. Trochu mě mrzí, že mi uniklo, že jde o scénář podle knihy oblíbeného autora. Určitě by to stálo za přečtení. Teď už by to ale nebylo ono. Každopádně skvělý příběh. A hlavní postava charismatická, i díky Liamovi, drsná a nekompromisní. Fakt jsem si užíval gradaci jeho vyšetřování a konec mě dostal. Naprostá spokojenost. ()

ondrula

Musím říct, že Liam mi byl mnohem sympatičtější, když chlastal a střílel po grázlech - na rozdíl od jeho pozdější verze, kdy něco plká v kostele AA a následně předvádí ztělesnění mravnosti. Etický paradox ho nakonec svede na stopu dvou úchylů, kteří vcelku nepochopitelně unášejí manželky mafiánů a poté co obdrží výkupné, je naporcují. Úchylové jsou navíc vyvedeni jako ulízaní slizouni v teplákách, což opět dodává příběhu na věrohodnosti. Liamovi v pátrání pomáhá nemocný desetiletý černoušek, ale nějak jsem nepochopil proč (asi úlitba americké korektnosti). ()

bloodcountes

Kdyby se Liamova postava jmenovala ve všech jeho akčních filmech stejně, tak by mi to vůbec nevadilo a měla bych nového superhrdinu :)) Prostě Liam forever. Celý film dobře šlape, u Liamovek nečekám nutně nějaké zběsilé tempo, jsem vděčná, že to s tou řezničinou moc nepřehnali, možná jsem trochu nestíhala závěr, ale jsem velmi spokojená - s Mistrem Neesonem vždycky moc ráda strávím nějakou tu hodinku na hřbitově i jinde. ()

Strandmon

Senzační film! Temná Neesonovka, kde atmosféra hraje hlavní roli. Napětí by se dalo krájet a film vás strhne už od začátku a dokonce nepustí. ()

Jaro_slav

Tenhle film je jako mý "auto na zimu" (to zelený): sice je nový, ale celkově zastaralý; baví mě s nim jezdit, ale jsem rád, že mám i alternativu; jedno z nejschopnějších v terénu a ve městě, ale celkově žádnej zázrak; pro běžné kupce aut naprosto nepřitažlivý, takže si ho koupí jen ten, kdo právě tohle auto chce/potřebuje. Přesně takovej dojem jsem měl z The Walk Among the Tombstones - film je skvělej v detailech, atmosféru má jak Velká rudá skvrna na Jupiteru, vymyká se době nejen tím, kdy se odehrává, ale hlavně tím, jak je to odvyprávěný; ale jako celek je veskrze průměrnej, děj je šablonovitej a předvídatelnej, a film tudíž v kinech nejspíš zapadne, protože pro běžnýho konzumní ho diváka, kerej se až v multiplesku rozhoduje, na co teda pude, nemá nic cool a trendy, čím by ho nalákal. Byla radost to sledovat, příjemný osvěžení pomalostí v záplavě "moderní" filmový chvátající zbrklosti a hře na efekt, ale je dobře, že takový nejsou všecky filmy. 80% pro mě osobně, ale při snaze bejt objektivní je to spíš šedesátka. ()

Zombi

Parádní krimi thriller, který má sice pomalejší tempo, ale o to víc se mu daří prodat zajímavé postavy a zvolna gradovat napětí až k brutálnímu závěru. Jedná se o hodně drsnou detektivku, kde je minimum akčních scén, zato lidské špíny se zde najde dost. Všichni herci jsou perfektní a potěší, že Neeson zde opravdu hraje, nejen vyhrožuje a láme kosti. Povedená záležitost s dobrou atmosférou. Lepší 4 hvězdy. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele