Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

matini

Příběh filmu není nijak propracovaný. Film se snaží, abychom pochopili jednotlivé postavy, snaží se říct příběh každé z nich, ale nedaří se mu to. Vše je hrozně neúplné. Jediné co opravdu nemůžu vytknout je výborný herecký výkon Meryl Streep, Julie Roberts a Benedicta Cumberbatche, kterému jsem toho plachého uťapánka vážně věřila :) ()

burton

Tak to je výbornej film! Účtování v rodině přichází mnohokrát spolu s vypjatými situacemi kolem smrti, peněz, nemocí. Ženský element tady vládne se vší svou vehemencí a chlapi sekundují spíš pasivně. Meryl Streep je úžasná, hnusná a krutá a despotická a hned zase ufňukaná a umíněná, jak malej spratek. Holky tu mají velké dilema. Vyhovět té despotické, ale na smrt nemocné mrše? Nebo se na ní vykašlat? Ať chcípne a nese*e se jim do životů, když už si svůj prožila? Hustá atmosféra hned od začátku nepoleví a tenhle film vás vyčůrat a dát si cigárko na balkon nepustí. ()

BOURQUE

Citom natočený rodinná dráma na základe divadelnej hry. Pán Wells sa rozhodol veľmi správne, že pre hercov a herečiek nechal veľký (prakticky každý) priestor. Tu jednoznačne valcujú ženy na čele s neprekonateľnou M. Streep (opäť zaslúžená nominácia na Oscara). No musíme si uznať, že ani J. Roberts (taktiež zaslúžená nominácia na Oscara) sa nedala zahanbiť. Keby dominancia obidvoch pohlaví bola vyrovnanejšia, tak potom by to skoro nemalo chybu, pretože dominantných scén (napr. obed pri stole, večera troch sestier, záverečná hádka M. Streep a J. Roberts) tu máme až nečakane veľa. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Heroine

Nemám vlastně vůbec ráda dramata, které se příběhem nikam nedostanou. Irituje mne to, a nechápu, proč bych to měla sledovat. Ale když už, tak nad tím přemýšlím, a moc těm lidem nerozumím. Chvilkama mi byla Barbara docela sympatická, jako jediná, ale chvilkama se taky chová tak divně... já nevím, asi nerozumím rodinným problémům. ()

Rathalos

No ty vole,excelentna drama z bezneho zivota,ktora vykresluje aky je zivot tazky a boj,ake su vztahy komplikovane a aka je rodina dolezita,Meryl Streep a Julia Roberts podali take herecke vykony,ze az sa pristihnete s otvorenymi ustami,su to jednoducho perfektne herecky...:-) ()

Ben Nevis

Praní špinavého rodinného prádla přes film. Ale je hezké, když si rodina umí vyříkat problémy a vyčistit hnisající rány. V běžné rodině se pomluví navzájem až ve svých domovech. Konverzační filmy jsou chudé na děj, ale dobří herci se tam mohou vyřádit. Nicméně divadlo patří do divadla, filmu víc sluší civilní herectví. Hlavně Meryl přehrává, jako kdyby její život závisel na nominacích ve filmových soutěžích. Role ji sedne jako Sovákovi v Marečku podejte mi pero. Oba asi hrají sami sebe, mrzuté seniory. ()

studo

Až pri pozeraní tohto filmu, pár dní po American Hustle, som si uvedomil, čo chýbalo poslednému menovanému. Srdce. To tu je. Síce čierne, spráchnivené skazené a pravdepodobne po záruke spotreby s minimálnou trvanlivosťou, no je tu. A okrem toho je tu Meryl. Eat the fucking fish! ()

SamanthaM.M

Veľmi realistický film o skutočnom živote, ako to naozaj je. Na nič sa nehrá a krásne ukazuje, ako sme závislí na rodine. Ak Meryl a Julia nezískajú obe Oscara, tak sa naštvem. ()

PEZ

Uh, tak toto bolo malinko psycho. :) Znacne divadelne prevedenie (napokon film je podla divadelnej hry), co znamena, ze sa cely film keca a keca...a po chvili sa znova keca. Navyse cele dve hodiny a vacsinou bez ziadnej hudby ci dodatocnych zvukov. Na druhu stranu, dialogy su vybrusene a herecke vykony paradne. Postavy si tu naozaj nic nedaruju. Doraz je jednoznacne kladeny na zenske predstavitelky - z toho vyplyva aj vytrcanie Meryl Streep a Julie Roberts. Obidve poskytli nezabudnutelne predstavenie hasterivej matky a jej dcery. Preto v ziadnom pripade neprekvapi ich nominacia na Oscara a Zlaty Globus (obidve vsak dopadli rovnako - tentokrat ostalo len pri nominacii). Kto ma chut na rodinnu dramu, tak tu ma fakt dobreho kandidata. A ak niekto zaziva problemy pod vlastnou strechou, tak je to kandidat este vhodnejsi. ;) ()

Tiffany

Ukážková psychologická dráma, ktorá ak mala mať vtipné momenty, tak ma z nich skôr mrazilo. Dokonalá štúdia rozvrátených rodinných vzťahov, opäť tu citujem niekoho: perfektný herecký koncert, vypichnúť niektoré výkony by bolo nefér voči ostatným (muži v menších roliach sú tiež dokonalí). Zanechalo to vo mne veľmi depresívny dojem a myslím, že to nebol úplne zámer. Najmä románik medzi little Charlesom a Ivy mi totálne zlomil srdce, Benedict bol v tej úlohe absolútne dojemný. ()

rainman93

Hodně mi to svoji atmosférou připomínalo Kdo se bojí Virginie Woolfové. Není divu, těch styčných bodů je tu hned několik. Obě předlohy jsou původně divadelní hry; děj je vystavěn na interakci lidí, které spolu musí nějakým způsob vycházet, i když by se jim spíše ulevilo kdyby tomu tak nebylo; hlavní roli zde hraje text a to jak je podáván, než to kde se děj odehrává, respektive odehrává se v obou případech v uzavřeném prostředí - domě. Určitě těch paralel daleko více. Film určitě nesedne každému a je potřeba se nejprve naladit na jeho specifickou vlnu. Mnoho je zde nakousnutu a naznačeno, aby to vzápětí bylo opuštěno a zůstalo ve vzduchu jako otravný odér laciného parfému. Film dráždí svoji surovostí s jakou vyobrazuje komplikovanost lidských vztahů, které jsou všechno jen ne ploché. Jsou však kruté? Myslím si, že takto pesimistický snímek není. Přes všechny překážky a neshody si vždy najdeme nějaký důvod druhé milovat. Kompromis? Těžko říct, možná jen nic lepšího neumíme. ()

UniqueNett

Moc nechápu přirovnání ke Carnage, jelikož tento snímek je mnohem syrovější a tragičtější. Nicméně M. Streep opět dokázala, že je herečkou s velkým H. Její výkon byl naprosto excelentní. J. Roberts velmi mile překvapila, očividně dokáže hrát i mnohem drsnější role, než v jakých jí známe. Příběh s notnou dávkou hořkosti a přímosti. Po delší době velmi kvalitní snímek. ()

sehe

Tento film nie je žiadna oddychovka.Je to obraz rodinnej reality,je to o nenaplnených snoch,haprujúcich vzťahoch,zvláštnej lásky rodiča k deťom.Herecky výborne obsadená rodinná dráma, v ktorej Meryl Streep predvádza svoje majstrovstvo a Julia Roberts mňa osobne ohúrila.V závere Kings of Leon super. ()

Wann

Dlouho se mi takhle žádnej film nelíbil. Poslední dobou vznikaj samý mainstreamový sračky a už mě to pořádně sere. Ale najednou, najednou se objeví mistrovský dílo, který tvořej pouze herci. Musim se přiznat, že nemam rád Meryl Streep ani Juliu Robertek ale jedna věc se musí nechat.... v tomhle filmu jsou obě dvě naprosto úchvatný, stejně jako zbytek rodiny. Upřímně jsem se na tenhle film kouknul kvuli McGregorovi, kterýho mam obzvlášť rád (je hrozná škoda že v tomhle filmu nedostal větší prostor). Je tu nadbytek sprostejch slov, což já můžu a myslim že scénám jako je "Večeře", se nic nevyrovná. Mimochodem New-Jerseyská výslovnost Meryl Streep je úchvatná. Drama roku... ()

Brinkley

Už za samotný klad filmu by se dala považovat skutečnost, že většina nazdobených slečen, nejapně se smějících v naprosto nevhodných chvílích, opustila kinosál po necelé hodince a já si tak mohla vychutnat druhou, mnohem povedenější, část. Co se hereckých výkonů týče, k Meryl Streep nic dodávat nemusím, Julia Roberts mě konečně po tolika letech přesvědčila, že jí přisouzený Oscar v roce 2001 nakonec není tak úplným výsměchem opravdovým paním Herečkám (zvlášť scénou, kdy na sebe zírá do zrcadla patrně s chmurným poznáním, že jablko nepadlo daleko od stromu). Naopak uměření Chris Cooper s Ewanem McGregorem zase potěšili. S větším nadhledem je toto konverzační drama asi opravdu na "pouhé" čtyři hvězdy (nabízí se srovnání se severskou Rodinnou oslavou, kterou americká August: Osage County nedohání ani u prvního chodu). Pro daný žánr mám však slabost - zůstávám u pěti. ()

lakart

Komorní drama plné skvělých hereckých výkonů a vybroušeného scénáře...jako kdysi před minimálně 40 lety v Americe. Byl jsem nadšen a velmi mile překvapen. Celkový příběh není nijak originální, ale v podání těchto herců, předevšm Streepové a Robertsnové, se jedná o ojedinělý zážitek. Už jenom kvůli těmto dvěma ženám snímek hodně doporučuji. 90% ()

diodoros

Môže to mať výbornú výpravu, južanskú atmosféru a perfektné herecké výkony, ale ak to má nikam nesmerujúci dej a iba pár telenovelových zvratov, tak to za viac ako priemerný film nemožno považovať. Starý manžel a otec záhadne zmizne, na rodinnú farmu sa k matke nahrnie celá rodina, otcovo zmiznutie sa tragicky vyrieši a všetci na čas zostanú spolu... Film o partii rozhádaných ženských (ich manželia stoja na kraji a občas niečo vypustia...), v ktorom sa premelie pár zaujímavých realistických myšlienok, aby ich nakoniec prevalcovali spomínané "nečakané" a "neuveriteľné" telenovelové zvraty a poslali ho do hlbín rádoby rodinných kroník... Ak niekoho baví sledovať dve hodiny rodinného fuckovania, hádok a samozrejme trošku toho princípu "každý s každým", tak by mal byť spokojný. Koho to nebaví, tomu tento film nič neprinesie a akurát sa bude čudovať, čo týmto chcel autor povedať. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele