Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

fordhont

Konverzační drama s krutou upřímností, těžkými životy a těžkou depkou z podělaných rodinných vztahů. "Neměly jste skutečný problémy, tak jste si je musely vytvořit!" ()

nula87

Trochu to trpí to divadelností, ale jinak jde o skvělou konverzační depresi s neuvěřitelným výkonem Meryl Streep. Po scéně u stolu na pohřební hostině (cca v polovině filmu), která je v celém filmu jakýmsi zlomem, si říkáte, že té špíny už vyteklo nějak moc, ale nenechte se mýlit - to byl teprve slabý čajíček. 80% ()

Ukrizku

Kdo se tedy o matku postará? Taková jedovatost, proč ty výčitky? I na podruhé jsem ocenila pohřební emoční syrovost postav. Takhle to u nás jednou taky dopadne, to ten tlak na výkon a hon za dokonalostí zmrví rodinné vztahy, vytvoří zbytečnou rivalitu v dětství zasévá vděčnost a sklízí žárlivost. Fuj, to je tak realistické. ()

subic

Zajímavý film o tom, jak to dopadá, když se sejde rodina na pohřbu a pak v domě rodičů, matka léčící se s rakovinou permanentně nas*aná na celý svět, její sestra, její 3 dcery a jejich partneři. A tak se začne vzpomínat, začnou se vytahovat kostlivci ze skříně a další špína... až nakonec všichni radši odjedou. I přes slušné herecké výkony toto prostě není můj šálek, takže to asi úplně nedocením. ()

PajinkaKox

Co mi možná přišlo nejděsivější, že tohle je podle mě běžná americká rodina. Žádné zvláštní osudy ani "speciální" dramata, prostě americká klasika. Ale možná právě proto za to tenhle film stojí, podívat se, kam to s námi jde. Ale to je tak jediné. Dobře, jestě jedna věc stála za to, herecký výkon Meryl Streep. ()

Neor

Gradující drama, ve kterém praní špinavého prádla přichází na řadu v tu nejméně vhodnou chvíli. Oscarové nominace pro ústřední dvojici za hl. a vedlejší role pro Meryl Streep a Julii Roberts jsou rozhodně zasloužené, u Meryl Streep bych se nedivil, kdyby byla v sošku proměněná. Škoda jenom, že Cumberbatch nedostal víc prostoru. I tak ale po dlouhé době skutečně dobré drama. ()

kingpsch

Cely film som cakal ze sa nieco zlomi co ma strhne,ponori do deja,cele to bolo take tazke upotene..ale skvela Meryl Streep ()

DePompon

Osage County je pútavá dráma o stretnutí nefunkčnej rodiny, ktorá skrýva pod povrchom nejedno tajomstvo. Meryl Streep v úlohe zatrpknutej cynickej vdovy je, ako vždy, excelentná, zatiaľ čo Julia Roberts sa tu ukazuje v úplne novej polohe osudom skúšanej ženy so vskutku hysterickým prejavom a rezignovaným pohľadom. Napätie by sa dalo krájať a 120 minút vám ubehne ako voda. A v čom je film väčším prínosom ako divadelné dosky? No predsa famóznym hereckým obsadením! Viem si predstaviť grády, aké by mala divadelná hra v tejto hviezdnej zostave a aj napriek nemilosrdne nihilistickému resumé, ktoré rezonuje ťažkopádnymi dialógmi až do konca, by som si ju nenechala ujsť. ()

Leeslie

Zfilmované divadelní hry mívají jeden zásadní problém - bývají špatně stravitelné pro masu lidí, kteří obvykle navštěvují kino... proto si to režiséři vynahrazují výborným castem. Tenhle film není výjimka. Když se ovšem přenesete přes ne nijak extra zajímavý děj, spokojíte se pouze s občasným konverzačním humorem v malých dávkách, zbyde vám perfektně zahraný film, kde si užíváte každou minutu sledováním výtečně vybraných herců, kteří hrají o sto šest... Oscara pro Julii, podala svůj nejlepší výkon v kariéře!!!! ()

susanella

Nevím, jestli bych doporučila vidět tento film své patnáctileté neteři, možná je to brzy…film je úchvatný, ale pokud je vám tak kolem třiceti až čtyřiceti a máte zatím bezproblémové příbuzenstvo, kde všichni mají jasno, kdo je kdo, může vám to připadat jako sešlost zlých a hysterických čarodějnic. Jenže ono je to jinak, muži si žijí své a občas zmizí, a staré ženy jsou ošklivé a nemají opravdu žádnou další šanci. Krutý a pravdivý film o ženách a jejich matkách se vším všudy. ()

ni.na29

"Kdyby nám Bůh ukázal, jak budou naše životy vypadat dál, věř, že už by se nikdo z nás nechtěl probudit..." Rodinná sešlost, při které nikdo nezůstane ušetřen. Strhující dialogy, životní herecké výkony, vrchol cynismu, nezapomenutelné až možná kultovní hlášky. Filmová adaptace, která se nadmíru trefila nejednomu kritikovi do vkusu, tedy i mně. Á propos - kdo řekl, že Bůh je muž? Bůh je totiž žena a říkejme jí prosím Meryl Streepová:-). ()

Zaynab

Fim Blízko od sebe se zcela nepotkal s mým aktuálním rozpoložením. Nutně jsem potřebovala komedii a místo toho jsem si koupila (naslepo) lístek na drama. Na druhou stranu musím ocenit výborné herecké výkony, protože s těmi tento snímek stojí a padá. Jen ten Ewan mě úplně nepřesvědčil... ()

Cannonball

Brilantná Meryl Streep ako vždy. Julia Roberts nebola takáto dobrá od Erin Brockovich. Ani zvyšok osadenstva nesklamal ale to bude asi všetko. Film dobrý určite, lenže nič to vo mne nezanechalo okrem už spomínaných dobrých hereckých výkonov. Podľa mňa hra Tracyho Lettsa mala zostať divadelným dielom a nemuselo sa to ťahať na strieborné plátno. Napriek všetkému si to zaslúži, vďaka hercom, 7/10. ()

Blazis34

Tak nějak mě film Blízko od sebe nezaujal ani nepřiměl k větší pozornosti. Dílo režírované Johnem Wellsem staví na dialozích v rodinném kruhu, které mi připoměli film Před půlnocí, avšak v něm byla kvalita dialogů na vyšší úrovni. Co je třeba vyzdvihnout jsou herecké výkony známých es jako je Meryl Streep a Julia Roberts. Role zahrály až mrazivě důvěryhodně. Celkem mě film ale neoslovil a chvílema i nudil - dávám 35% - dvě hvězdy. ()

yatan

Ak David O. Russell bude niekedy potrebovat inspiraciu, tento film jej ma dost na dalsie 3 filmy. Ku mne toto mocne dielo prehovorilo, alebo "zvresklo" uplne jasne a bez hanby. Oskarove sexsteto hra jak o zivot a prekvapivo najviac nestiha Benedict Cumberbstch. Na postavu zakomplexovaneho jedinacika s umeleckym crevom je Benedict jednoducho prilis dominantna osobnost. Meryl skvela, ale najlepsia Julia. Neni ani mozne jak neuveritelne zaujimava herecka je pre mna Julia Roberts. Tomuto filmu hovorim real deal - American Beauty s posolstvom, ze kazdy ma svojich "demons" a byt zenou vo svete muzov je viac ako obdivuhodne. Zeny su silnejsie, citlivejsie a sikovnejsie ako muzi, a predsa je fascinujuce, ze zena potrebuje hlavne, aby ju muz miloval. 9/10 ()

Mooney21

Tento príbeh som videla asi pred rokom ci dvoma na doskách javiska a nebola som nadšená. Nie som nadšená ani teraz. Výkony hercov boli skvelé, ale nemôžem si pomôcť, aj tak to nie je film, ktorý by si ma získal. ()

mArtinko5MB

Slušná dráma s obyčajnými ľuďmi o obyčajných problémoch. Vie miestami vyraziť dych i potrápiť city. Čo do hereckých výkonov, Meryl na jednotku. Musím zdôrazniť, že mi na 2 hodiny chýbala trošku psychológia sestier. Inak sa to dalo pozieť Hodnotenie: 75% ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele