Millerovi na tripu

We're the Millers

My sme Millerovci

We're the Millers

Komedie / Krimi / Road movie

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 119 min)

Čas od času se stane, že se pro někoho obětuji a zajdu s ním do kina. No, tahle oběť byla vskutku příjemná, protože jsem nečekala, že by se z filmu s mou ''oblíbenkyní'' Jennifer Aniston vyklubala koukatelná komedie. Žádné přehnané a vynucené vtipy, které by na vás film chrlil ve zběsilém tempu, což je pro mě velice příjemná změna. Pěkně pozvolna a černě. Ovšem nebýt nováčka Willa Poultera, u kterého stačila jen pouhá přítomnost, aby na sebe strhl veškerou pozornost, šla bych s hodnocením nejspíše dolu. Ale tak či tak, pohled na nateklé koule mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho :D(6.9.2013)

Je to prdel. Falešná rodinka pašuje trávu přes hranice, přičemž jsou nuceni se chovat jako rodinka skutečná. Podobná zápletka tu ještě nebyla a i když je to krapet předvídatelné, tak je to vtipné. O tvrdší humor tu není nouze a třeba jsem se fakt smál, když hlavní hrdina přemlouvá naivního panice, aby vykouřil dick mexickýmu policajtovi. Nejvíc ale vládne Kathryn Hahn (o které bych přísahal, že je to Juliette Lewis), jako "typická" americká panička.(14.9.2013)

• Radko

Prirovnal by som to k štandardizovanému obedu v závodnej jedálni. Účel spĺňa, pár zasmiatí vyvolá. Ako celok je to však dokonale sterilizovaný produkt bez výraznejšej chuti. Díler trávy - moralista, čo nepredáva deťom. Ochraňuje náhodne prepadnutých. Film o tráve a nefajčia sa v ňom ani jointy, ani cigarety. Protidrogová politika i polícia ako jej vykonávač je prísna (mexické hranice) aj presne zamierená voči najväčším rybám. Rodina je silné slovo. Hoci fiktívna, vyrieši nestabilnú finančnú i životnú existenciu z hľadiska meštiackej normality sa vymykajúcich týpkov a s pomocou donucovacieho aparátu ich zviaže do šťastnej a svojráznej svorky. Divák sa im rád zasmeje. Zároveň sa netypická komunita stane záujmom obdivu typickej meštiackej rodiny. Zvláštnosti, extrémny humor a hlášky sú v akomkoľvek zmysle povolené v sfére sexu, vylučovania, telesných úrazov a vzťahov. Intimita nastorako tvorí aj základ často recyklovaného humoru. V tejto sfére sa vyskytuje aj "veľkorysé" ironické zhadzovanie schém a klišé. Základy, ako sú správna rodina, spravodlivá, no prísna polícia, zlí zločinci, trestnosť užívania a predaja drôg a odviazané rodinné žartovanie bez zábran - ostávajú viacmenej nedotknuté.(13.9.2013)

Tak trochu jiná road movie, kde partička lidí, kteří si hrají na spořádanou rodinku a přitom jsou to jen sousedi z jednoho baráku, ujíždí s luxusním karavanem plným pašované marihuany z Mexika, do toho se spřátelí s rodinkou agenta z protidrogového oddělení a v patách jim je okradený mexický dealer. To už je solidní námět na rozehrání řady zajímavých situací a scének, zvlášť když v jedné z hlavních rolí tato komedie nabízí sympatickou a stále ještě překrásnou Jennifer Aniston. Ale nejen ona je v tomto filmu perfektní, má totiž neméně skvělé herecké kolegy, kteří dohromady tvoří super partičku a zároveň asi jednu z nejlepších imaginárních rodin v historii filmového plátna. V jejich situaci bych tedy asi být nechtěl, ale členem této falešné rodinky bych se stal klidně hned, kdyby byla ta možnost. Já se bavil perfektně až do konce a jsem rád, že jsem si k této komedii našel cestu. Myslím, že tady nemám nad čím váhat, film si ode mne to maximální hodnocení v podobě pěti hvězd určitě zaslouží.(24.11.2014)

Tak musím uznat, že to je po dlouhé ..... dlouhatánské době, kdy jsem se parádně u komedie pobavil. Skvělé sympatické herecké obsazení. Já prostě Jennifer Aniston miluji a navíc vypadá pořád skvěle - sexi bomba.(15.9.2013)

• Jason Sudeikis

• - Jennifer Aniston a Jason Sudeikis jsou ve skutečnosti dobří přátelé a oba si dlouho přáli hrát spolu hlavní role, což se jim tímto filmem splnilo. (jenik71)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se Millerovým porouchá karavan a nechají se táhnout karavanem Fitzgeraldů, nastoupí všichni do předního vozu, což je však nesmysl, protože karavan Millerových, který je tažen na laně, by něměl kdo řídit a brzdit. (Kumy)

• - Když David (Jason Sudeikis) vejde na začátku filmu do kanceláře drogového bosse, vidí plastikovou fólii a se slovy "Viděl sem Dextera" se vyděsí. Ve filmu hrají Matthew Willig a Mark L. Young, kteří v seriálu Dexter (od r. 2006) ztvárnili oběti. (dandy11)