Millerovi na tripu

We're the Millers

My sme Millerovci

We're the Millers

Komedie / Krimi / Road movie

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 119 min)

Bláznivá dovolená pro novou generaci, ve které se sice tvůrci nevyhnuli schematickému vývoji děje (včetně povinných dramatických odboček), ale to vše bohatě vynahrazuje skvěle sehrané obsazení, které si s přehledem dává i ty nejlacinější fóry (jen ždímání scény s varletem mohlo být kratší). Celé to má auru zlaté éry amerických komedií z osmdesátých let, kdy výsledek nestál ani tak na scénáři, jako na schopnosti herců divoce improvizovat. Z Millerových jsem měl přesně pocit, že natáčení všechny hrozně bavilo. Škoda nefunkčních "family-bonding" pasáží, které působí jaksi násilně vlepené (hlavně finální proslov). Ale zbytek značně nadstandardní komediální zábava. Je to spíš tak na 70%, ale zaokrouhluji směrem nahoru za tanečky Jennifer Aniston, díky které chvílemi kino doslova nedýchalo. Více zde.(2.9.2013)

Na jednu stranu dobrý a originální nápad pro komedii a vcelku slušná první polovina s několika opravdu velmi povedenými momenty. Na stranu druhou slabší druhá polovina s podivným vývojem děje, pár zádrhely, trapnějšími situacemi a postavami (druhá rodinka) a zdlouhavějším koncem. 65%(7.12.2013)

Po dlouhé době (ne)rodinná komedie, která nemoralizuje, která nikomu necpe do prdele nějaký hodnoty, ačkoliv se celou dobu opírá o rodinu jako sociální prvek pospolitosti. Jeee, to bylo výborný. Jsem se smál, že jsem ani neviděl na televizi. Vůbec to nebylo blbý, nedomyšlený nebo snad i trapný. Vůbec ne, naopak. I ten hepáč nebyl hepáč v pravém slova smyslu. Bylo to jen jediné možné zakončení celého příběhu. Prostě skutečně dobrá komedie, o které vím, že ji někdy časem dám znovu, fakt že jo.(8.12.2013)

Schematické a predvídateľné? Určite. Lenže na tom je to postavené, že tvorcovia zo skvelého úvodného nápadu s falošnou rodinou vytvorili situáciu, v ktorej môžu brať rôzne klišé scény a rozsekať ich cynickými hláškami a zvratmi. A vydrží im to až do úplného konca. Herci výborní, ale Sudeikis ťažko vládne, najmä jeho pomrknutie do kamery pri Anistonkinom striptíze. Škoda, že toho zlého Mexičana nehral Danny Trejo. Iste, je teraz všade, ale tu by zapasoval.(1.9.2013)

|| Scenár: Bob Fisher, Steve Faber, Sean Andres, John Morris / Príbeh: Bob Fisher, Steve Faber | Hudba: Ludwig Goransson, Theodore Shapiro | Produkcia: Chris Bender, Vincent Newman, Tucker Tooley, Happy Walters | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: New Line Cinema, Newman/Tooley Films, Slap Happy Productions, Heyday Films, Bender-Spink | Rozpočet: 37 miliónov $ | Tržby: 269,994,119 $ || Sprostučká komédia, v prvej polovine plná prekvapení a nových postupov. Bola by to čistá plná pálka, keby film neskĺzol do sladkého amerického klišé. Ps: Ďalší film, ktorý predurčuje smerovanie kinematografie k brehom bezzábrannosti a samoúčelnej sprostosti. Práve preto, ešte raz by som to vidieť asi nechcel. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(2.2.2014)

• Jason Sudeikis

• - Jennifer Aniston v jednom rozhovoru přiznala, že příprava na scény, kde předváděla tance jako striptérka, ji zabrala celý měsíc. (Chip89)

• - Keď Kennyho Rossmorea (Will Poulter) uštipne pavúk do jeho semenníkov, stiahne si nohavice, aby ich ukázal svojej falošnej rodine. Kým sa Rose (Jennifer Aniston) a David (Jason Sudeikis) hádajú, Kenny stráca pomaly vedomie, pritom v zábere vidíme jeho holé pozadie, čiže má spustené nohavice. No v druhom zábere, keď Kenny odpadne, už má na sebe oblečené nohavice. (Hudakfilms)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se Millerovým porouchá karavan a nechají se táhnout karavanem Fitzgeraldů, nastoupí všichni do předního vozu, což je však nesmysl, protože karavan Millerových, který je tažen na laně, by něměl kdo řídit a brzdit. (Kumy)