Millerovi na tripu

We're the Millers

My sme Millerovci

We're the Millers

Komedie / Krimi / Road movie

USA, 2013, 110 min (Director's cut: 119 min)

Mnohokrát jsem o filmu slyšel ze všech stran, že tam Jenn dělá striptýz. Dokonce i sama Jenn o tom mluvila, takže celkem pochopitelně jsem na Millerky číhal jak somálec na žrádlo. Když sem viděl první scénu s Jenn, jak je asi 5 sekund u tyče, říkal jsem si to jako má být všechno ? To se asi všichni posrali, dělat z tohohle haloo.Leč jako slušně vychovaný junáček jsem mlčel a koukal dál. Dostalo se mně velmi slušné podíváné, za nejzábavnější tady považuju všechny sexistický scény například když "táta" Miller radí svému "synkovi" jak překonat odpor a vykouřit mexickýmu policajtovi (představuj si že kouříš holčíčí penis" "nevím jestli mně tahle metoda pomůže ) , no a protože jsem byl celej rok hodnej chlapeček, dala mě někde za půlkou filmu Jenn krásný dáreček, takovejmhle tanečkům moje oči neumí říct ne. Nádherný tělo madam Aniston si ukradlo celej film pro sebe. Ano pobavil jsem, při sledování filmu čas příjemně utíkal, ale kdyby ze 110minut, Jenn 109minut pojala tak jako v tý stodole, mám o filmu roku jasno, takhle je to "jen"´úsměvná pohodová kravinka. Za ten taneček může Jenn hrozit zatknutí za narušení klidu v klučičích kalhotách.(7.12.2013)

Tak trochu jiná road movie, kde partička lidí, kteří si hrají na spořádanou rodinku a přitom jsou to jen sousedi z jednoho baráku, ujíždí s luxusním karavanem plným pašované marihuany z Mexika, do toho se spřátelí s rodinkou agenta z protidrogového oddělení a v patách jim je okradený mexický dealer. To už je solidní námět na rozehrání řady zajímavých situací a scének, zvlášť když v jedné z hlavních rolí tato komedie nabízí sympatickou a stále ještě překrásnou Jennifer Aniston. Ale nejen ona je v tomto filmu perfektní, má totiž neméně skvělé herecké kolegy, kteří dohromady tvoří super partičku a zároveň asi jednu z nejlepších imaginárních rodin v historii filmového plátna. V jejich situaci bych tedy asi být nechtěl, ale členem této falešné rodinky bych se stal klidně hned, kdyby byla ta možnost. Já se bavil perfektně až do konce a jsem rád, že jsem si k této komedii našel cestu. Myslím, že tady nemám nad čím váhat, film si ode mne to maximální hodnocení v podobě pěti hvězd určitě zaslouží.(24.11.2014)

Bláznivá dovolená pro novou generaci, ve které se sice tvůrci nevyhnuli schematickému vývoji děje (včetně povinných dramatických odboček), ale to vše bohatě vynahrazuje skvěle sehrané obsazení, které si s přehledem dává i ty nejlacinější fóry (jen ždímání scény s varletem mohlo být kratší). Celé to má auru zlaté éry amerických komedií z osmdesátých let, kdy výsledek nestál ani tak na scénáři, jako na schopnosti herců divoce improvizovat. Z Millerových jsem měl přesně pocit, že natáčení všechny hrozně bavilo. Škoda nefunkčních "family-bonding" pasáží, které působí jaksi násilně vlepené (hlavně finální proslov). Ale zbytek značně nadstandardní komediální zábava. Je to spíš tak na 70%, ale zaokrouhluji směrem nahoru za tanečky Jennifer Aniston, díky které chvílemi kino doslova nedýchalo. Více zde.(2.9.2013)

Byli tu všichni s Millerovými na tripu že skoro 80% nebo jsem jenom já viděl průměrnou komedii?(29.12.2013)

Schematické a predvídateľné? Určite. Lenže na tom je to postavené, že tvorcovia zo skvelého úvodného nápadu s falošnou rodinou vytvorili situáciu, v ktorej môžu brať rôzne klišé scény a rozsekať ich cynickými hláškami a zvratmi. A vydrží im to až do úplného konca. Herci výborní, ale Sudeikis ťažko vládne, najmä jeho pomrknutie do kamery pri Anistonkinom striptíze. Škoda, že toho zlého Mexičana nehral Danny Trejo. Iste, je teraz všade, ale tu by zapasoval.(1.9.2013)

• - Příjmení Millerovi si "rodina" zvolila podle jména ulice, ve které bydlí, Miller Street. Název ulice je možné zahlédnout v identifikačním průkazu ve scéně na letišti. (Barrymore)

• - Když David (Jason Sudeikis) vejde na začátku filmu do kanceláře drogového bosse, vidí plastikovou fólii a se slovy "Viděl sem Dextera" se vyděsí. Ve filmu hrají Matthew Willig a Mark L. Young, kteří v seriálu Dexter (od r. 2006) ztvárnili oběti. (dandy11)

• - Rodinné karavany přejíždějící do Mexika pohraničníci skutečně nekontrolují. (jenik71)