Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

BeranSon

Čekal jsem dvě hodiny totální smrti, ale tohle nebylo zas tak špatný jak jsem si myslel. První Amazing Spider-Man byl děs a otřes, hrůza já si po něm říkal, jestli má vůbec cenu se pouštět do dvojky. Když jsem se rozhoupal tak jsem byl o devadesát procent spokojenější než jsem čekal. Samozřejmě, plno klišé, jednoduchý dějový odvar... ale i tak mě romantická linka filmu zaujala. Proč? Jasně je to jen příběh o hrdinovi, který neberu nijak vážně, ale fakt (pozor SPOILER) , že hlavní postava zemře je velice dospělácký a nečekaný. Vizuální stránka filmu je úchvatná, jenže to už v dnešní době není nijak vyčnívající. Kupodivu dávám slabší čtyři hvězdy, ovšem to beru jako skvělé hodnocení po otřesu prvního dílu. - 7/10 - Dokonce i herci se posunuli dopředu!!! Chválím!!! ()

Wargoo

Varovanie ! Tento spoiler obsahuje príspevok ! Tak sme sa dočkali ! Konečne aj Raimi-ho Spider-Man 3ka získava punc oscarovej komixoviny... v porovnaní s touto $$$ sračkou ! Totálne predĺžená a predražená pičovina (bez pardónu), kde najviac ma zaujal koniec jednej z hlavných postáv. Musím povedať, že to som nečakal, a tak dávam +1* Rád by som sa tu rozpísal, ako mi vadilo to, či ono, ale bolo tu toho toľko, že by vám nestačilo ani tých zasrane dlhých 142 / 165 !!! minút, aby ste to dočítali. Patos nad patos. Garfielda som ako tak trpel v jednotke, ale tu to zaklincoval ako najväčí ťuťmák ever. Zlatý dobrý Tobey. Od Spider-mana som si chcel dať pohov už po 3-ke, ale ja blb sa vždy nechám nachytať. Ak bude v ďalšom mať prsty čo i len miešač kávy z tohto štábu, chcem sa tomu pavúkovi vyhnúť obrovským oblúkom. 1* za nečakanú stratu postavy a 12,902 % (áno, a Zimmer opäť skóruje, ale tak to ako by nás prekvapilo, že dal Messi a Ronaldo gól) ()

helloween93

Electro, vnitřní proměna Harryho Osbourna, osud Gwen a nedotažená linie o osudu Peterových rodičů. Z toho vyplývá jediné, scénaristé to evidentně nezvládli, děj skáče z jedné příběhové linie do druhé a ve výsledku to stejně působí hrozně utahaně. Pro mě jako fandu Spideyho komiksů velké zklamání. 2* ()

P.J.2

Film. Ktery sam nevi o cem by vypravel a tak pro jistotu nevypravi nic noveho a prinosneho. Je videt ze se scenarem si nekdo hral az moc. Elektro je jako zaporak mdly a spise k smichu nez aby byl hrozba. To same plati o goblinovi ktery je jeste k tomu vsemu uplne debilne napsany a tak vztah mezi Petrem a Harrym vysumi uplne do ztracena. Tato verze spidermana ignoruje verzi s Maquirem ale predpoklada ze jste ji videli aby nemusela vysvetlovat detaily. Jednu hvezdu za odvazne rozhodnuti nechat zabit jednu z hlavnich postav. ()

Warlukyn

Hudba Hans Zimmer a herci Andrew s Emmou zářej. Se smrtí Emmi mě nasrali, jinak kam se prostě hrabe Tobey Maguire s Kirsten Dunst na tohohle spidermana....doufám v pokračování a to u marvelů a podobných píčovin zcela ojediněle.. ()

hEROic

Není to špatné, ale zároveň to bohužel nijak nevyniká. Do průměru tohoto Spidermana doslova sráží sentimentální a až kýčovité scény. Oproti tomu skvěle funguje pěkná akce a pozitivní energie. Vychází mi lepší průmer... 70% ()

montongery

Za mě nejlepší Spider-Man a asi jediný film který mi doopravdy připomíná ducha komiksů Spideyho od jeho stvořitelů Stana Leeho a Steve Ditka. A to nejen skělým komiksovým vizuálem, který film má, ale i podobnou psychologií postav, díky kterým se komiksy těchto dvou velikánů tak lišily od ostatních. ()

B.Wilde

Dnes jsem poprvé sjela oba díly Amazing Spider-Mana, jóó já vím, po tolika letech - ale dřív jsem se k tomu prostě nějak nedostala, přišlo mi zbytečné na to koukat a... byla jsem nakonec mile překvapená! Oba díly mě zaujaly mnohem víc, než bych čekala a rozhodně o dost lepší zážitek, že původní tři díly s Maguirem, kde jsem do dnes neviděla ten třetí díl. A Peter a Gwen měli teda za mě lepší chemii, než kde jaký Peter a MJ z jiných filmů. To jak to dopadlo fakt zamrzelo. Vlastně ani nechápu, že tady oba tyhle díly mají tak slabé hodnocení. ()

LokiZombie

Začnu klady. Spider-man jako postava je zábavný, Harry Osborn v podání DeHaana je nejlepší postava filmu, tajemství Richarda Parkera odhaleno a uceluje příběh Spider-manova vzniku, potěšily i easter eggy např. barva pleti nemocného Normana.....a teď zápory. ,,Rhino" Giamatti přehrával, milostné zápletky bylo až přes čáru moc (chápu snahy zesílit divákovu vazbu ke Gwen a možná by to bylo i účelnější, kdyby nevystřihli Mary Jane), Goblina bylo málo, zakomplexovaný Electro mě moc nebavil... hlavně velký souboj mezi dubstepovými tyčinkami mi místy přišel až trapně vtipný když přišlo na poměr nechtěná komičnost/vážná atmosféra, úvodní fight v letadle zase zničila roztřesená kamera, která ve třidééčku dost rušila... dokonce i ta Gwen se ke konci chovala na facku.... přestože to teď z kvantitativního hlediska vypadá, že film měl víc záporů než kladů, klady jsou po stránce klavitativní mnohem cennější a převažujou váhu mého soudu spíš k fanouškovské spokojenosti než zklamání. Určitě si to později pustim znovu, abych si mohl dokola pouštět krátkou ale výbornou část s Goblinem. ()

Stíba

Velmi slabý příběh, špatné využití antihrdinů, stokrát ohrané vtípky i romantické scény, velice slabá atmosféra a téměř žádné napětí. Jediné co tomu mohlo pomoct by byla aspoň trochu slušná akce ale té tu bylo k nepochopení málo a ta nejlepší byla možná paradoxně na začátku, konec byl tak zpackaný, že sem to dlouho neviděl. Víc než 2* si tenhle díl o pavoučím muži nezaslouží. (Megabox Wonju, Jižní Korea - 24. 4. 2014) ()

tomik99

Když se v Raimiho trilogii naposledy objevili tři záporáci, nedopadlo to moc dobře. Byl jsem moc zvědavý, jak se s tím popere Webb. A musím říct, že on to zvládl! Electro s Goblinem dostávají dostatek prostoru, aby se nám představili a abychom pochopili motivy, proč chtějí jít po Spider-manovi (Rhino dostane malou scénu, ale důležitou a vhodně zvolenou na konci filmu). Navíc oceňuji, že motivy padouchů jsou naprosto jiné než v předchozích filmech a hlavně uvěřitelné. Film možná trochu působí jako sekvence scén, která je násilně poslepována dohromady, ale dle mého názoru se s tím scénáristi poprali dobře a vše funguje, jak má. Romance mezi Peterem a Gwen funguje na jedničku a znovu my tyto dvě postavy (a vlastně i herci) dokázali, proč mám právě jejich lásku ze všech komiksových postav nejradši. Příběh ohledně záhadného zmizení Peterových rodičů pokračuje, stejně tak se odhalují plány Oscorpu. Děj filmu se mi velice zamlouval, bylo to zkrátka něco nového, neokoukaného. Akce byla pro mě (až na úvodní scénu v letadle) nejpřehlednější, nejnápaditější a nejlepší, jakou jsem v poslední době viděl. Kreativita tvůrců opravdu nezná meze a dokáže potěšit i takový obyčejný let Spider-mana městem, způsob, jakým se pohybuje, jaké dělá pohyby, je prostě dokonalý. Je pravda, že od skladatele Hanse Zimmera jsem čekal daleko víc, přesto jsem si pár jeho motivů oblíbil. Mrzí mě ale, že zcela ignoroval Hornerovo minulý soundtrack, který nebyl špatný. Amazing Spider-man 2 splnil má očekávání, naservíroval mi příběh, který jsem nikdy neviděl, skvělou akci, zábavu a několikrát mě emočně dostal. Nemůžu dát nic víc než pět hvězd. ()

Professor Zoom

Už dávno som sa pri žiadnom Spider-Manovi takto nebavil. Perfektný a úžasný zážitok pný efektov, humoru, hrdinstva a... no Spideyho :) Herci vynraný vážne dokonalo, hudbe absolútne nemám čo vytknúť a dej je tak krásne prepracovaný že mám chuť na to ísť ešte raz. Trúfnem si povedať, že možno najlepší Spider-Man, ktorého som kedy videl. Vážne AMAZING ! Teraz len držím palce, aby sa tak isto vydarila aj trojka. 100%-5* ()

Yancl

Já holt ulítám na vyšperkovaných efektech a tohle pokračování pavoučího mužíka je na vizualizaci postaveno od základů. To je také jeden z důvodů, proč se mi "A. Spider" páčil ... efekty jsou fascinující, záběry v 3D hodně solidní (po delší době film, na který se vyplatí mrknout v třetím rozměru). V pozadí děje opět kapánek rozbouřená hra na lásku, která tak nějak funguje a v podstatě lemuje celé dobrodružství. Na čem nový Spider pokulhává, je zcela jistě záporák. Electro je supr, dobrý nápad a dobré vlastnosti lahodící oku, ale když on je to v podstatě "hodný pán" a né zlomyslné monstrum, které by bylo pro P. Parkera rovnocenným soupeřem. Závěr filmu je zvláštní, ale pochopitelný. Tudíž si jako hlavní zážitek z tohoto filmu odnáším královskou vizualizaci s průměrným příběhem a nezdařilým záporákem. ... II. PROJEKCE : Snižuji své hodnocení díky hluchým místům ve filmu, které tam jsou jakoby "navíc" a nepřispívají výrazně k ději. A absence drsného záporáka je o to větší, že při druhém sledování není žádná vetší natěšenost na finálně boje, které v podstatě ani moc nejsou. [69%] ()

saltonsea?

Skvělá kamera (Epizoda VII je v dobrých rukou) a vynikajicí hudba zvedají pavouka do nadprůměru. Příště Sinister Six? Sem s nimi! ()

joker30

Naozaj dobrý diel , a podľa môjho názoru veľký posun oproti nevýraznej jednotke. Akcia a efekty výborné, hudba tiež skvelá. Aj na Garfielda som si uz ako tak zvykol. Nebyť zopár naozaj trápnych americkoklišoidných scén / vyhybanie lietadiel v poslednej sekunde, scena v nemocnici s Parkerovou mamou,../ tak by som to tu asi aj vynášal do nebies , že konečne spiderman akého som si prial. 80% ()

PEZ

Videne v 3D v originalnom zneni s titulkami. Dobra volba! Zacnem negativami. Totalne klise dialogy, vhodne akurat pre teenagerov, ktory maju chut na presladlu romantiku. Ale nejako som pritom tentokrat az tak netrpel, asi preto, ze sa dalo vzhladom na cielovku nieco podobne ocakavat. Za druhe monstrozna dlzka. Naozaj sa dalo ist v strizni v klude na 2 hodky, o nic by sme neprisli. A dej je taky nejaky rozbehnuty na vsetky smery. Ale vyvazuju to dva velke plusy - vyborna dynamicka a prehladna akcia a k tomu fakticky paradne 3D! V tomto smere klobuk dole reziserovi. Az mi je luto, ako malo akcie nam za tie dve a pol hodiny bolo dopriane. Jedna davka na uvod, druha kusok po polovici a dalsia (dvojita) davka na zaver. Ale uzil som si ich neskutocne a pri niektorych 3D efektoch a spomalovackach som sa doslova smial od rozkose. Velmi tomu dopomohol Hans Zimmer, ktory do nas busil vyborne hudobne motivy a pri Electrovi dubstepove elementy (ake symbolicke). No a konecne mame moznost lietat spolu so spideykom, miestami sa mi skoro az hlava krutila. Akcne sceny spicka, 3D vyuzite na maximum, niet o com debatovat. Este jeden klad na zaver - scenaristi si na nas prichystali aj nejeden vydareny vtipek (ano, objavi sa aj Stan Lee :)). Moj verdikt - odporucam 3D jazdu v kine. 7/10 (vdaka skvelej forme) ()

Kingjiri

O chlup lepší než úvodní díl restartovaný trilogie (?). Zamrzí, že se nepodařilo víc zužitkovat záporáka Jamieho Foxxe. Ve svý civilní podobě se objeví na chvíli a jako Electro, kdy už stejně neni poznat (jak vizuálně tak po hlase), má všehovšudy dva větší výstupy. A podobně je na tom i další záporák Harry Osborn. Že bude "přezáporákováno" se teda opravdu obávat nemusíte, naopak si myslim, že se se záporáckejma scénama příliš šetřilo. Akce byla pěkně natočená, ale zasloužila by taky víc prostoru. Romantickejch scén bylo naopak příliš a vždycky spolehlivě zabránily slušnýmu rozjezdu tempa vyprávění a Andrew Garfield v nich často přehrával. Čtvrtá slabá hvězda letí předevšim za nestandardní závěr, kterej by (komiksový předlohy neznalej) divák od takovýho blockbusteru určitě nečekal. ()

Bird_house

Příjemné překvápení, vzhledem k prvnímu dílu, kde mě se herecký výkon a vhodnost volby Andrewa Garfielda, příliš nepřesvědčil.. Trocha humorných scének.. Solidně propracované detaily - zřejmě souvisí s shlížením v kině, a to ve 3D.. Opět lépe odpovídá Comicsové předloze, oproti "předchozímu" Spider-manovi s Tobiem.. Je zjevné, že se setkáme i se třetím dílem. na který jsem zvědav (r. 2016).. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)