Chuckyho kletba

• USA Curse of Chucky
Hudební videoklip

Je zpátky! Tvůrci, kteří vám přinesli Chuckyho, znovu uvádí na scénu malou panenku posedlou duchem nechvalně proslulého sériového vraha. Když Nica (Fiona Dourif - True Blood: Pravá krev) dostane tajemný balíček, nevěnuje jeho obsahu přílišnou pozornost. Po záhadné smrti její matky ale začne mít podezření, že je to právě mluvící zrzavá panenka, nejoblíbenější hračka její neteře, která rozpoutala brutální řádění. Návrat nejpopulárnější americké hračky, kterou opět hlasem obdařil Brad Dourif, je plný krvavého vzrušení a napětí. (oficiální text distributora)

hous.enka

Nebýt Chuckyho hlášek a jizev, nejspíš by mě ta panenka ani nevyděsila. A nebýt násilnických sklonů zrzavé panenky, byl by to jen odpad o holce na vozíčku a její podivné rodině, která to prostě (hlavně mezi sebou) nemá v pořádku. Chucky pro mě byla spíš komedie, než horor. Neviděla jsem osmdesátkové (?) verze a popravdě musím říct, že je asi nijak vyhledávat nebudu. To už si radši pustím Mistra loutkáře a jeho panenky, se kterými byla aspoň pořádná legrace. ()

jarkolar

Chuckyho jako postavu mám vskutku rád, ikdyž se mi většina dílů dětské hry nelíbila. Chuckyho kletba mě bohužel jen utrvdila v tom, že tahle série není nic pro mě a nemá mě čím oslovit. ()

agentmiky

Velká,ale opravdu velká zhovadilost.Tento film se vůbec nedá kvalitou rovnat jedničce z roku 1988.Američani to tentokrát vůbec nezvládli.Chucky ještě sám o sobě byl celkem dobrý,ale ten příběh stál za starou belu.K tomu přidali plno krve a mysleli,že to tím vylepší,ale nevylepšili.Pak k tomu připočteme ještě hodně prapodivný konec a dojdeme k závěru,že filmu za tento výkon uděluji 40%. ()

Ghostface2

Podle mě jde o velice povedený díl. Skvělá hudba a kamera, dobří herci, sympatické postavy, hodně krve a velmi hustá hororová atmosféra. Doufám že vznikne i sedmý díl. Žebříček série: CP1, CP2, CP6, CP3, CP4, CP5. ()

PKD

Po 2, jednoznačně nejlepší díl. Návrat ke kořenům, tj.k hororu. A originální výběr místa děje. To tu ještě nebylo. V předchozích dílech se přec jenom trochu cestovalo z místa na místo. Dům sám, je pěkně ponurý (zevnitř), až si někdy říkám, jestli není on tou hl.postavou:-) Každopádně se po tomhle díle, dost těším na 7. Zvlášť, když vím, že tam bude Alex Vincent (jediný a pravý Andy Barclay). Fiona Dourif též není špatná. Do tohohle filmu, jsem ani nevěděl, že Charles Lee Ray má dceru:) ()

Žralok

Chucky je zpět a tentokrát opravdu silně ve formě. Tentokrát je to pro Charlese Lee Raye osobní záležitost na jejíž řešení čekal 25 let. A protože pomsta je nejlepší pěkně odleželá tak přišel správnej čas. Skvěle se uzavírá kruh všech dílů Dětský hry / Chuckyho. Mněl jsem dost strach co z toho bude, protože Manciniho filmy o "příteli na celý život" byly znatelně slabší než trilogie Child´s play. Jenže jak se zdá se poučil a nesnažil se natočit hororovou komedii. Ten fim nepostrádá napětí, pár lekaček, zajímavý zvraty a pěkně vygradovaný finále. Pro mně druhej nejlepší díl série a důkaz že Chucky má ještě pořád co říct a chuť po krvi ho neopustila. ()

topi

Chucky je zpět!! Velice zdařilé pokračování, ve kterém Charles Lee Ray tolik nehláškuje, ale zabíjení mu jde pořád velmi dobře. Atmosféra je parádní a hudba LoDuca (série Evil dead) se hodně povedla! Po předchozích slabších pokračováních Chuckyho nevěsta a Chuckyho sémě je Chuckyho kletba nakopnutím celé série. ()

stration

Chucky je zpět a v plné parádě! Vtípkama nešetří, kudlou se ohání jak zamlada a prohnaný je až běda. Celý film má navíc krásnou atmosféru osmdesátek, akorát v novém hávu, s modernějšími triky a zajímavým koncem. Teda von je tam ještě jeden konec po titulkách. Takže bacha na to. Jinak jsem se perfektně bavi, narozdíl od mého devítiletého synka, který viděl pouze plakát a prohlásil: "To nikdy nechci vidět, ani zamlada!" ()

JohnMiller

Na video film dobré... až príliš dobré. Páčilo sa mi ako si režisér pohral s prvkami s prvého filmu naozaj to malo tú správnu atmosféru. Primiešal do toho soundtrack ktorý mi evokoval práce Carpentera a trochu aj horor Vec. Dalšie silné plus bolo to že tu bolo pomerne málo CGI efektov a v mnohých gore scénkach išli na vec zo starou školou či išlo o krv alebo mäso. ďalšia vec ktorú si podľa mňa mnohý nevšimli bol zoom ktorý zaostruje rovnako dve predmety v inej vzdialenosti. To sa používalo v sedemdesiatich rokov v Giallo filmoch. Celkom podarená pocta. Chucky bol ako vždy strašidelný a na šťastie nebol digitálny. čierny humor mu opäť nechýbal. Po jednotke a dvojke asi najlepšie pokračovanie. Malo to síce zopár nedotiahnutých momentov ako napríklad nepodarený koniec ale je fakt že od tohoto som teda až toľko čo som dostal neočakával. Spojenie s ostatnými časťami som v takej veľkej miere nečakal. Beriem ako pozitívny krok. ()

stuntmanMIKE

Na Chuckyho som mal vzdy slabost a vzdy ma dokazal prijemne pobavit. Problem je, ze prave Chuckyho je v tomto filme malo. Zaciatok je pomerne nudna zalezitost, ale potom sa to zacne rozbiehat. Niektore vrazdy su mimo zaber, ale cert to ber. Brad Dourif je ako vzdy so svojim hlasom vynikajuci, ale co mi trosku chybalo su hlasky. Nejake tam padnu, ale menej ako som bol zvyknuty. Takze odporucanie do buducna... navysit trosku rozpocet... 8 mega je fakt malo na riadnu reznicinu a hlavne vratit Chuckymu ten cierny hnusny humor, ktory mam tak rad. Potesilo aj male cameo Jennifer Tilly a.k.a. Tiffany. Napriek mensim nedostatkom som sa nenudil a davam za tri hviezdy a 60%. ()

zdenotvor

Napriek tomu že sa dej odohráva v podstate na jednom mieste a vraždy za moc nestoja,Chuckyho kletba mala dosť slušnú atmosféru a príjemne sa mi sledovala. Bol som celú dobu v napätí a dokonca som sa niekoľko krát vyľakal. Taže som si odniesol fajn zážitok a nebyť tých poslabších vrážd udelil by som aj 4*. ()

Martin741

Child´s Play 1 povazujem uz dlhodobo za najlepsi diel tejto hororovej serie. Potom prisla dvojka /69 %/, trojka /31 %/ a vyborna stvorka /71 %/. Uz s petkou Seed of Chucky /5 %/, ktoru reziroval tiez Don Mancini som si myslel, ze so seriou je amen. Chvalabohu vsak Mancini sa pochlapil, a natocil opat kvalitny strasidelny horor. Na prve vrazdy sa caka trochu dlhsie nez zvycajne, ale o to su brutalnejsie. Chucky a kliatba v nom vyvolava strach, a vynimocne mi nevadi ani to, ze Mancini -mu staci k strasidelnej atmosfere len to, ze film sa odohrava potme a do toho hra nervydrasajuca hudba. Budiz, tolerancia musi byt. Chucky je krvilacny, rezia na urovni .... spokojnost. 77 % ()

cariada

No musím se přiznat, že jsem to na poprvé za nedloho vypnul, nebot mě to nudilo. Za pár dní jsem si řekl, že to zkounu znova a světe div se já to dokoukal, ale bez pomoci občasnýho přeskočení bych to asi nedal. Nemůžu si pomoc, ale tohle už je jen nastavovaná kaše už dávno vyčpělý série, která fungovala v 90.letech ted už né. Co stálo za pozornost byla smrt faráře v autě, to byl luxus. Jinak podprůměr. ()

dubinak

Po pátém díle zase pěkně uspokojivá šestka. Sice s absencí humoru, ale o to hororovější a hutnější. Po dlouhé době měl u mě Chucky zase respekt. Na jeho projevy se tentokrát čeká dost dlouho a buduje se především atmosféra. Byla jsem překvapená i z intenzivního napětí. Zajímavou vložkou byly také flashbacky, které nám upřesnily souvislost mezi panenkou a vybranou rodinou. Tím nejlepším na snímku je pak závěr a přítomnost staré dobré Jennifer Tilly alias Tifanny, která zanechala filmu otevřený konec. Scéna po záverečných titulkách je jen dalším plusem. Silné tři. ()

Ketchi

Překvapivě dobrá zábava. Jedna z postav to vystihla dokonale - "80s were awesome". Je fajn konečně vidět, jak se nějaká hororová série dočkala důstojného pokračování. S novym Hellraiserem, nebo třeba s novym Fredym to zrovna neklaplo. A Fiona Dourif vypadá jak svůj tatík... Teda spíš sexy verze tatíka. Škoda jen digitální panenky v nějakejch scénách, loutka by to zvládla líp. ()

MightyHal

Povedený díl, který na to jde poměrně dost odlišně než předchozí dva komediálnější přírůstky.  Tady se jedná o takový menší slow burn na Chuckyho poměry. Necelou hodinku je to totiž spíš takový tajemnější rodinné drama o dizfunkční rodině kterou svedla zpátky dohromady smrt jednoho z nich. Postavy byli zábavné, jejich interakce a tajemství mě bavili a s tím i jemný humor. Například scénka s otráveným jídlem podle mě byl top! Došlo i na trochu poctivého gore. Jedinou výtku tak mám jen k Chuckymu, který tu full rage dostane až ke konci filmu a navíc mi přijde že jeho humor a hlášky tvůrci poměrně zmírnily a celkově bavil ze všech dílů nejmnéně. Jinak ale nadprůměrný díl a dvě milá camea na konci velice potěšily. 8/10 ()

bk81

Chucky mam rad, ale spis diky puvodni trilogii...ty novejsi 3 pokracovani jsou slabsi. Ale v tomto dile je aspon par narazek a spojeni s temi prvnimi tremi pribehy, takze to slo. ()

Nivenx

Konečně je panenka Chucky tam kde má být. Don Mancini si po otřesným díle Chyckyho sémě napravil reputaci a dal vše do toho, že přidá na vážnosti, krvi a odpustí si ty trapné scénky, které vtipné nebyly. Nejnovější díl mě velice potěšil a rád jsem opět viděl jakými způsoby dokáže panenka nahánět hrůzu a vraždit. Jedinné za co musím ubrat je chování postav, protože to mohlo být více logické, takhle to bylo jak podle šablonky, ale jinak spokojenost a těším se na další díl. 70%. ()