Chuckyho kletba

• USA Curse of Chucky
Hudební videoklip

Je zpátky! Tvůrci, kteří vám přinesli Chuckyho, znovu uvádí na scénu malou panenku posedlou duchem nechvalně proslulého sériového vraha. Když Nica (Fiona Dourif - True Blood: Pravá krev) dostane tajemný balíček, nevěnuje jeho obsahu přílišnou pozornost. Po záhadné smrti její matky ale začne mít podezření, že je to právě mluvící zrzavá panenka, nejoblíbenější hračka její neteře, která rozpoutala brutální řádění. Návrat nejpopulárnější americké hračky, kterou opět hlasem obdařil Brad Dourif, je plný krvavého vzrušení a napětí. (oficiální text distributora)

Courtemanche

V dnešním světe hororů kdy se nedá vysvětlit studentům aby do lesa nechodili, je to příjemný, hodně kvalitní pokračování Chuckyho. 4/5 ()

Prometheus69

Prvních 40 minut pár slušných lekaček... teprve potom se to, ale pořádně rozjede. Docela dobrý návrat... narozdíl od podobných takovíchto projektů. Tedy až na celkem podivný začátek a trochu debilní konec... aby tam teda tu kledbu jako že přece jen protlačili. Jako že se to mohlo jmenovat, třeba odkaz, pokrevní linie a podobně. Vraždičky né zrovna moc originální... ale gore efekt naprosto skvělí. dokonce zbyl i čas na Chuckyho nevěstu. :) Takže 3 hvězdy za film.... + za tu poznámku o časté diagmnóze mužů... jako že teď ten svůj neduh dokážu konečně pojmenovat. B) A samozdřejmě za tu podtitulkovou scénu která mě naozaj dostala. HRAJ SI Z TÍMHLE! :D Drobná poznámka závěrem" Když jsou všichni v tom pokoji v rodiné sešlosti, koukají prakticky všichni k tomu oknu u kterého je křeslo kde sedí Chuckye. Jak je možné že si nikdo nevšimne toho že panenka se prostě zvedne a odkráčí....? ten pohyb museli vidět všichni. ale těhle drobných neduhů tam je... netřeba rozebírat. :) ()

Khumbac

Miluji Chuckyho hlášky. Např.:" Máš matčiny oči. Byly vždycky tak zkurveně blízko u sebe." Celá ta myšlenka smrtící panenky se mi moc líbí - je třeba si její příběh zopakovat ! ()

filmmovier

Po prvním díle asi druhá nejlepší epizoda v sérii. Na Chuckyho řádění si sice počkáme až do druhé poloviny filmu, ale nakonec se ukkáže, že to stalo za to, neboť vraždy jsou dobré. Chucky už sice tolik nehláškuje jako dřív a nevypadá tak dobře jako dřív (vlastně vypadá debilně), ale epizodky ze života Charlese Lee Raye byly poměrně zajímavé a navíc je na tom absolutně nejlepší konec - Jennifer Tilly mi tady poprvé za sérii udělala pořádnou radost a vrátil se i Andy, takže za mě palec nahoru. Film má navíc parádní atmosféru (tak trochu 80-ky), skvělou hlavní hrdinku ("nebožačka" na vozíčku), staré rozlehlé sídlo poměrně daleko od civilizace a hlavně, hlavně naprosto parádní hudbu, která tam prostě sedla, jako sedí i prdel na hrnec... Po tomhle skvělém díle se na sedmičku nehorázně těším, za Kletbu jednoznačně palec nahoru a doporučení pro fanoušky série. P.S.: vymizení vtipu a lehké přeorientování na atmosféru a strach mi absolutně nevadilo, jen tak dál! 75%. ()

Sfinkter

Osobně příjemné překvapení a návrat do poctivých osmdesátek. Chucky je ve formě a ve chvíli rozjezdu akce si film užijete. Navíc herecké výkony nejsou žádnou Ulicí - tento díl je sice videofilmem, ale Universal žádný amatérismus nesponzoruje. ()

Johnny.ARN

Chucky je nejaký zvrhlý pičus, ktorý terorizuje všetkých a to bez nejakého dôvodu alebo motivácie. Jumpescare dobré, pár smrtí tiež podarených, ale aby som si túto sériu nejak začal ísť, to asi nie. 2 z 5 ()

potas

Tady půjdu proti proudu. Pro mně nejslabší díl, atmosféra předchozích dílů chybí, hlášek poskromnu. Škoda, ale Chucky si to s tvůrci už vyříká! ()

rockwoman

"To je klasika. Je to vážně zajímavá hračka. Osmdesátky byly bezva." ...Oproti čtvrtému a pátému dílu je tohle příjemné osvěžení a Chuckyho důstojný návrat zpět. Závěrečná scéna po titulkách neměla chybu a já s povzdechem zamáčkla nostalgickou slzu v oku, protože vidět po x letech dnes již dospělého Alexe Vincenta mě z celého filmu potěšilo úplně nejvíc. :-) ()

Trustme

Byl jsem zvědav jak si povede jeden z mých oblíbených filmových bubáčků mládí v oprášené verzi a tak jsem si tentokrát nenechal Zlobivou Panenku ujít. Stále je to tá šibalská svině, co dokáže zneužívat svoji milou tvář hračky určené k mazlení, pro své vyvražďovací skutky a s nevinným výrazem "Já nic" tlemit na pozůstalé. Opakující se motiv je zasazen do horrorového obydlí, zdařilá kamera snímá strašidelně ze spodu a ze šikma, Chucky laškuje i hláškuje a děj odkazuje na jeho prapočátky. A divák tak už jen čeká až se objeví starý Andy, aby zrušil Chuckyho kletbu... A nebo zase ještě ne? ()

pravdovravny

Obrovské sklamanie. Vraždy originálne a dobré to uznávam, ale zbytočná vata vo filme bola na nevydržanie. Škoda, že pokračujú v nezmyselných pokračovaniach hororov :/ ()

lykan9

Z Chuckyho kletby jsem byl dlouhou dobu v rozpacích. Tvůrci zcela opustili komediální pojetí a Chuckyho vrátili opět do temnější tóniny, což bych velice kvitoval, kdyby to fungovalo. Bohužel jsem nebyl ani chvíli napjatý, posloupnost obětí byla čitelná již od prvních minut a v porovnání současného Chuckyho s Chuckym z roku 1988 nebyl jako panenka vůbec děsivý. Kdyby nebylo s čím porovnávat, tak by se o tak špatný horor nejednalo, ale když se někdo pustí do legendy, musí se o to víc snažit. Jinak příběh sám o sobě nebyl špatný a herci byli slušní. Jinak opravdu si nikdo nevšiml, že když Nica hledala svou matku a nahlídla dveřmi do její ložnice, tak přišla a odešla ke dveřím po svých? ()

zolo23

Chucky ma desil ako malého chlapca, dnes je to len bábika s ktorou by som v pohode zaspával. Niektoré klasické postavy hlavne z 80-90-tych rokov by mali ostať klasikou. Množstvo pokračovaní či remake-ov len znehodnocuje doposiaľ kultové postavy. Ani sa mi nechce menovať ktoré...bolo ich dosť. Tento pokus postráda totálne scenár, tak obyčajný si Chucky určite nezaslúži. Jeden dom, pár nesympatických hercov v ňom a jeden Chucky, ktorý robí to čo vie najlepšie. Je to veľká škoda a sklamanie zároveň. Aspoň, že sa plagáty vydarili.... ()

jefff

První polovina je úplně o ničem. Ta druhá má již pár solidních momentů, ale na jedničku to nemá ani omylem. Chucky je sice digitální, ale hrůzu moc nebudí. Lekačky nějaké jsou, ale také žádný zázrak. Zkrátka to mohl být daleko lepší. Docela nuda. ()

netahlo

Nehorazna slatanina, kde se kazdej chova jak dement a nic do sebe nezapada. Normalne to u nizkorozpoctovych hororu moc neresim, ale tady to bylo do nebe volajici. ()

bari68

Fanúšik Chuckyho ma možno bude kontrovať ostrými výrazmi, avšak v tejto (ne)umelohmotnej postavičke som sa nikdy nestotožnil a atmosféra hororu na mňa pôsobila skorej úsmevne. Avšak celkom dobrý a snaživý pokus. ()