Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

TomX2

Celkový dojem: Slovenský "ongoing , mainstream" seriál Búrlivé víno som nikdy nepozeral s prehľadom a oči som na tento rádoby úspešný (nuž, pre tvorcov finančne určite) seriál pustil len občas, keď to sledoval niekto z rodiny. A môj dojem? Už v tej dobe, kedy to najviac frčalo a všetci starí, ale aj mladí to nechceli prestať v tej bedni sledovať, som si povšimol, že tam niečo nie je v poriadku. A čo iné by to bolo, než oscarovi hodné herecké výkony? Ale kde by. Ešte o niekoľko stupňov horší je scenár (neviem, možno je niekde v dedinke na Slovensku úplne typické, že tam je nejaká dvojica (??), ktorá má úplne zamotaný príbeh a tisíc a jedna hercov sa tak dostáva do príbehu, ďalšej etapy Romea a Júlii? No, to už k (ne)prekvapeniu v novodobých Slovenských seriáloch býva zvykom. V posledných dňoch som ale mal možnosť si pozrieť zopár dielov a prekvapilo ma (možno aj potešilo?), že ten seriál je úplne inde než pred tými rokmi bol. Do príbehu sa zaplietlo aj niekoľko nádejných hercov a to hlavne trochu staršia a krajšia Laura Hritzová, ktorá rástla spolu aj s týmto seriálom (a našla si aj niekoľko frajerov?) - je na nej videť snaha a niekde je poriadne (ale určite) skrytá nádej, z nej bude úspešná herečka. No, presadiť sa do paneláku nie je zrovna najlepší nápad, ale každý herec mal svoje herecké začiatky. Moje hodnotenie: 15% ()

janesX

Iba nadviažem na AUTOGRAMov komentár, respektive ho trochu poopravím: Tie "dialógy so zasnenými pohľadmi" - sú v skutočnosti výkony našich hviezdnych hercov, ktorí sa nestihli naučiť text a musia ho teda priamo "odčítavať", väčšinou z laptopov. Toť vsjo. Dávam jednu hviezdu len kvôli mojej mame, lebo jej sa to zrejme páči. ()

zodiak217

Na slovenske pomery celkom príjemné spracovanie romantického seriálu odohravajuceho sa vo vinárskom prostredí. Pekná kombinácia a hlavne herecké obsadenie vďaka ktorému sa dá na tento seriál aj pozrieť i ked nie som jeho fanúšik. Je zaujaimave vidieť prerod Mely Pociskovej pd dievčatka k žene a úloha jej celkom sedí. Seriál nie je nič prevratné, kde by sme mohli hovoriť o nejakej kvalite, ale mainstremovy prúd komerčných televízii diktuje v.sucasnosti takýto trend, ktorý záujme masy, ktoré si kazdy deň sadnú pred televízor, vylozia si nohy a pekne zrelaxuju. Určite aj to treba a v konečnom.dôsledku je to lepšie ako ny mali v telke bežať nejaké osuchane mexické telenovely alebo turecké.seriály. Aspoň majú diváci možnosť vidieť slovenskych hercov. V porovnaní s Panelakom, ktorý je už nudný určite vyšší level, len netreba prepisknut dobu vysielania lebo po istom.čase sa aj to zunuje. ()

mrclTV odpad!

Mňe stačí ako počujem cez chodbu tento úžas, ktorý mama občas po večeroch pozerá. V tých momentoch si radšej púštam hudbu z PCčka o niečo hlasnejšie. (Tu krásne vidno, ako je to pomalé a prázdne keď to mame stačí pozrieť asi raz za dva týždne a vôbec sa nestratí, kedže sa tam nič medzitým nestalo). Ale aby som nekydal len tak do vetra, párkrát som sa snažil vydržať pri tom dlhšie ako patnásť minút, ale zatiaľ sa to nepodarilo. A nemienim sa trýzniť ďalej, čiže tieto sebadeštrukčné pokusy nebudú pokračovať. ()

Mahoney.

Ja neviem čo čakáte ľudia. Každý slovenský seriál je tu hodnotený ako odpad, tak čo od Vás čakať, ste stupídni, nie že by som fandila slovenským seriálom ale príde mi to ako keby ste ani trochu nevedeli oceniť slovenskú tvorbu. Slovensko sa nikdy na nič lepšie nezmôže ako sú tieto seriály. 1* za to že sa to celkom dá pozerať a 1* za Juraja Loja ktorý je na zožranie! A tretia za naše krásne slovenské prostredie. ()

• V 40. epizóde pozerajú deti jednu z predchádzajúcich častí seriálu. (Johnny.ARN)
  • Seriál získal ocenenie OTO dvakrát za sebou v rokoch 2013 a 2014. (Jozef.Payfen)
  • Stanislav Rosner (Marián Slovák) mal operované srdce, lenže tesne po zákroku nebolo na jeho hrudi po jazvách ani stopy. (tommy187)