Batesův motel

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller
USA, (2013–2017), 36 h 1 min (Minutáž: 39–47 min)

Hudba:

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey (více)

Série(5) / Epizody(50)

Krev je hustší než voda aneb Jak to bylo před Hitchcockem. Hitchcockův klasický horor Psycho (1960), natočený podle románu Roberta Blocha, patří do pomyslného zlatého fondu světové kinematografie a od doby svého vzniku vybízí k různým pokračováním, přepracováním i bezostyšným napodobeninám. A tak máme Psycho II (1983), Psycho III (1986), Psycho IV: Začátek (TV-1990) a také remake režiséra Guse Van Santa (1998), pyšnící se tím, že sleduje mistrův originál záběr po záběru (není to do důsledku pravda).
Seriál Batesův motel „vychází z postav Blochova románu Psycho a ze způsobu, jak byly zobrazeny v Hitchcockově stejnojmenném filmu". Jeho tvůrci Carlton Cuse, Kerry Ehrin a Anthony Cipriano zvolili v poslední době oblíbený přístup tzv. prequelu, tedy rekonstrukci předcházejících osudů hlavních protagonistů. Děj ovšem přenesli do současnosti a také změnili jeho místo. Příběh se neodehrává ve smyšleném kalifornském Fairvale, nýbrž ve fiktivním oregonském pobřežním městečku White Pine Bay. Tam přijíždějí čerstvě ovdovělá Norma Batesová (Vera Farmigaová) s šestnáctiletým synem Normanem (Freddie Highmore) a zabydlují se v motelu, který Norma koupila z manželovy pojistky a kde chtějí oba začít nový život.
Norman se seznamuje se spolužačkami Bradley (Nicola Peltzová) a Emmou (Olivia Cookeová) a Norma zase poznává především místní představitele zákona, šerifa Romera (Nestor Carbonell) a jeho zástupce Zacka (Mike Vogel). Norman působí navenek normálním dojmem, ale je z něho cítit všudypřítomné napětí a jeho vztah k matce je přinejmenším zvláštní. Do děje první řady významně zasáhnou bývalý majitel motelu a také Normanův starší sourozenec Dylan (Max Thieriot), který se k nim nastěhuje. Poklidné městečko, kde se zdánlivě nic neděje, skrývá některá nepěkná tajemství, jež fungování Batesova motelu přímo ovlivní. (Česká televize)

Zet

Viděny 3 série. Ze začátku mě to fakt chytlo, ale jak už to tak bývá, každá další série byla vždy o něco slabší. Dál už to sledovat nebudu, je možné, že bych musel hodnocení snížit. 1. série *****, 2. série ****, 3. série ***. ()

tančísvlky

Je to veľká kvalita a zároveň dodávam,že to chce silný žalúdok. Miestami je toho až príliš. Freddie Highmore a Vera Farmiga sa pohybujú za oscarovou hranicou. Dych vyrážujúce výkony oboch. Hodne podobné sérií "FARGO" ... Seriál je v podstate živý len preto, že sú v ňom Norma a Norman. Najlepšie dva herecké výkony v seriáloch čo som kedy videl. Fascinujúca VERA FARMIGA a FREDDIE HIGHMORE - ***** ()

gemi

Barvité charaktery a (většinou) i celkem napínavá podívaná. Po 4 sériích dávám spokojené 4 kousky. ()

GoldHair

Dokonalý... rozhodně stojí za shlédnutí. Nechápu jak mohl Freddie Highmore tak důvěryhodně zahrát Normana, chvilkama jsem si říkala, že herec musí být psychicky nemocný, jak vše co zahrál vypadalo reálně. Seriál je poutavý od začátku do konce. Skončil právě včas, žádné prodlužování, což je skvělý. ()

hero_bk

Edit po skončení první série: Beru zpět všechno co jsem řekl dřív! Po pomalém a nepřesvědčivém rozjezdu, zaměřujícím se na nesmyslné detaily se seriál hezky rozjel, postavy jsou dost propracované (kromě Normana a Normy musím vypíchnout šerifa Romera), jediný kdo mi pije krev je Bradley (nechápu, co na ní Norman vidí). Postupně se dostáváme k tomu, co jsme od tohohle seriálu čekali - "Origin of Norman Bates". Zápletka s čínskými sexuálními otrokyněmi není zrovna nejlepší, ale pro pozadí "máme hodně problémů, všechno se hroutí" je dostatečná. Transpozice do současnosti, na kterou jsem si stěžoval po pilotu nakonec nevyznívá tak špatně, je to hlavně o zvyku... Navíc, Batesovi se starým harampádím v domě, starým autem, retro oblečení působí oproti ostatním jako z jiného světa a v kombinaci zejména s moderní technikou (Normanův často přítomný mobil) jsou jakoby zaseklí v jakémsi bezčasí. Pouze Dylan je naprosto zbytečná postava, stejně jako jeho dějová linka a pokud nebude mít nějaký větší vliv na Normanův rozvoj v příštích sériích, asi to seriál trochu pokazí. Zatím jsem ale optimista a první sérii hodnotím plným počtem! ()

Franche

Já si nemůžu pomoct, ale ten ukňouraný kluk je tak příšerně nesympatický, že bych ho v každém díle fackovala. Ale buďme objektivní, příběh OK. 3* (prozatím) ()

vozralec

Hodnocení první série: Dobře natočený seriál se zajímavými herci. Celá rodinka Batesových se povedla. Hodnocení druhé série: Docela pomalý rozjezd. To pravé přichází až s prvním blackoutem Normana. Kvalitní herecké výkony. Šerif je čím dál lepší. V další sérii očekávám stoupavou vraždící tendenci. ()

Kam-El

Slabšie 4 hviezdičky. Neviem prečo ale matku Normu Batesovú som si vždy predstavoval ako Constance Langdon (Jessica Lange) z AHS. ()

JimDeNiro

Vera Farmiga is the best!! Dle mého názoru slušný dramatický seriál, s příchutí psychothrilleru. Pilot vynikající, a zbytek mě taky nezklamal, i když samozřejmě epizody vynikající střídají epizody slabší. Jdu koukat na sérii 2. Pro mě zatím pěkných 85%. * Po shlédnutí 2. série zvyšuji své hodnocení na plný počet. Vera i Freddie mne baví a seriál tak celkově mě opravdu dost zaujal. Těším se na další sérii... *Po shlédnutí 3. série nechávám hodnocení na plném počtu. Chtěl jsem další a další díl. Doufám, že pokračování bude stejně dobré, ale zas ať to nenatahují do nekonečna... 100% (2.6.2015) ()

speedy7929

Motív a podklad na seriál ozaj slušný, ale spracovanie, herecké roly a možno aj kostýmy mi došli celkom lacné. Zapojenie Dylana ako brata do psycha bol tiež celkom dobrý krok, za to roľa Emmy mi zatiaľ prišla celkom zbytočná a ani ma moc nezaujala. Uvidíme, či bude ešte pokračovanie. Keď bude určite to neurazí. ()

Don82

Dokoukáno až do konce a i když nejsem naprostý znalec díla Hitchcocka, tak smekám před tvůrci: pět řad plných hutného, nervy drásajícího dramatu a vynikajících, prokreslených postav. Efekt natahované kaše se kupodivu nedostavil a tak mohu vřele doporučit. ()

Cooller

All righty partner! what's wrong with Norman? tuhle otazku si klade asi každý občan white pine bay nehledě na fakt že doslova každý jeden tenhle občan je kriminalnik a white pine bay je jedna velká mafie plna vrahu a zlodějů a překupniku drog a křivejch poldů a všeho co se dá vymyslet ve spojitosti s kriminalni činnosti... až přesně do posledního dilu 4te serie jsem si řikal "o čem to vlastně vubec je" ... řikal sem si to je tak na 2-3* všechno zbytečně natahují proč mám tohle vidět? ...pak ale přijde zvrat a všechny střipky začnou pomalu zapadat dohromady a my jako diváci sledujeme čistý emoční proces jak se X postav ke kterým už máme vybudovaný nějáký platonicky vztah staví k faktu že Norman je jiný... a on je hodně jiný ()

jafuska

Po pár dílech je tento seriál zajímavý, a postava Normana, který je známý z Hitchocka z filmu Psycho,je také velmi zajímavá, proto jsem zvědavá kam se tato postava posune dál, a co nám ještě může nabídnout ()

Mr.nachos

Po první sérii můžu s klidem prohlásit, že to není až taková nuda jak jsem původně očekávala, ale............. hlavní zápletka mi přijde celkem nezáživná a víc mě baví linie tajného deníku, která víceméně skončí dřív než vůbec začne. Ale chybí mi tam nějaké to napětí, to šimrání v žaludku v očekávání co se bude dít. Všechno se tam vyřeší tak nějak samo a snadno, že to kazí celkový dojem. ()

JK77

tak pomaly sa to rozbieha a som len rad ze CT to zaradilo do svojho vysielania, videne zatial 4e zo serie 1. Freddie je fajn, som zvedavy na jeho premenu ()

subic

Po prvních třech sériích jsem ztratil chuť se na to dál dívat. Věruš, tohle ani ty nezachráníš, i když už jsi tu mrtvá. Začátek vypadal nadějně, ale pak se seriál začne uchylovat do nějakých bočních linií celkem nesmyslně, koho zajímá, že Norman má bratra, který se dá do pěstování trávy, jehož otcem je bratr Normanovy matky Normy, která zabije svého manžela, který jí údajně týral a uteče kamsi do zapadlého motelu, kde se pak odehrává původní film. 50% ()

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga