Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

veverysiak

Klasika, ktorá sa stala kultom, nízky rozpočet spôsobil súhru skutočností, ktoré by za normálnych podmienok boli pre úspešnosť filmu vražedné, neznámi herci, slabá výprava, nedokonalé efekty, nie celkom vydarený scenár a dialógy, a aj tak je to geniálny kúsok, ktorý odsudzuje svoje pokračovania a klony do smiešneho zabudnutia, takže 80%. ()

Skylwalker42

Docela jsem se děsil, že budu pozorovat jen, jak celý film jdou z místnosti do místnosti a občas vypočítají nějaké to číslo. Naštěstí zde nastupovalo napětí a určitá příběhová gradace. A jsem rád, že divák zůstane jaksi bez vysvětlení. ()

Zlty_Dodo

neskutocna nuda, film mohol trvat kludne 20 minut a stacilo by.. minutove pohlady do oci, preafektovane dialogy a monology.. zlata "El hoyo" ()

svorko

Film môžete sledovať na 3 rôznych úrovniach. Od prvého okamihu ide o originálne akčné sci-fi, v ktorom ste držaní v napätí až do konca, ako to dopadne a či sa vysvetlí pointa zápletky. Film je zaujímavý ale aj ako psychologická štúdia charakterov. Pozorujete postavy, ktoré na začiatku napomáhajú spolupráci, kým iné ostávajú pasívne. Postupom času sa pridaná hodnota členov tímu mení. Nezáujem niekoho na začiatku pôsobí v inej situácii ako rozvaha, kým aktivita a priebojnosť druhého sa neskôr preklápa do agresivity. Ich interakcia, aj vplyvom stresu, zranení a vyčerpania, sa mení na boj na život a na smrť. No a nerdi ocenia predovšetkým tretiu dejovú líniu – prvočísla, faktorizácia, permutácie a karteziánsky súradnicový systém. Vypočítal Kazan všetky faktory správne? Existuje možnosť, aby sa kocka pri zadaných súradniciach mohla stretnúť v priestore s okolitými kockami? Čo už môže byť zábavnejšie ako sledovanie filmu s kalkulačkou v ruke / Excelom a striehnutie na niektorú z viacerých matematických chýb? ()

Kontryhelka

Za mně velké zklamání. Těšila jsme se hodně, ale výsledek nebyl oproti pochvalným recenzím takový, jaký jsem očekávala. ()

SuzieS

zajímavá dramatizace, je to napínavé, a pro mě i v roce 2021 hodne originální námět.  Bohužel herecké výkony jsou pod úrovní ochotnického divadla. ()

Lykr

Kostka je mysteriózní vědecko-fantastický horor natočený se skromným rozpočtem tři sta padesát tisíc dolarů. Klaustrofobický film se točí kolem šesti zcela odlišných cizinců, kteří se probudí v gigantické krychli, aniž by věděli, jak a proč se tam dostali. Vzhledem k tomu, že nemají přístup k potravě ani vodě ani žádný způsob, jak komunikovat s vnějším světem, potřebují najít cestu skrz četné komory gigantické krychle, aby našli cestu ven. Různé komory jsou však prošpikovány smrtícími pastmi a mezi šesti cizinci brzy vzniká napětí, stres a strach. Existuje mnoho prvků, které z tohoto nízkorozpočtového filmu udělaly milovaný kultovní film. Za prvé, tajemné prostředí a jeho původ jsou opravdu zajímavé. Není jasné, kdo a za jakým účelem gigantickou krychli vytvořil, což diváky vyzývá, aby hledali vodítka a docházeli k vlastním závěrům. Za druhé, příběh je plný zvratů a zůstává nepředvídatelné, kdo a jak přežije, až do úplně poslední scény, která také ponechává prostor pro interpretaci. Za třetí, pasti v krychli jsou smrtící, rozmanité a nepředvídatelné, ale největší nebezpečí představují jednotlivci sami. To vede ke čtvrtému a nejsilnějšímu prvku, kterým je šest postav představených ve filmu. Vztahy mezi různými postavami je fascinující sledovat jak se budou vyvíjet až do samého konce. ()

Sebule

Film se skvělým nápadem a skvělou atmosférou. Herci a dialogy sice nic moc, ale bavilo mě to, nutilo mě to přemýšlet, do toho se neustále vyvíjela psychika postav, fajn žánrovka. Hodnocení: 7/10 ()

Lilith03

Film mě v několika situacích překvapil, několikrát jsem to ovšem hned odhadla. Postavy mě ovšem bavili neskutečně, mrzelo mě, že tam byl nakonec i ten záporák, protože mi byl sympatický - i jako prasák. Joo prostě jsem nečekala, že se to na konci tak pokazí, happy endy nesnáším, ale tady bych to uvítala. S nadšením se ovšem vrhám do pokračování a jsem ráda, že mě něco po nějaké době zase překvapilo, byť by mě zajímalo více ze zákulisí toho co je za kostkou. Vysoké hodnocení především za super postavy! ()

Imouse

Film s opravdu chytrým dějem, který bohužel úplně nevyužil svůj potenciál. Atmosféra je opravdu hustá a zřejmě nebudete moci napětím ani dýchat. A závěr? Ten vás určitě dostane do kolen. Právě za ten pouze tři hvezdičky. ()

xander

Neznámy herci, režisér, film natáčaný v jednej kocke a výsledok je fantastický. Film porovnývaný s úspechom Záhady Blair Witch, je exterémne inteligentný, skvele zahraný a natočený.Nieje to len bežný horor ale snímok skúma čo robí s ľudmi pobyt v uzavretom priestore.Nato koľko film stál sú špeciálne efekty tiež skvelé. Najviac si ho však užije študent matematiky, pretože bežný človek asi nepochopí ako to vlastne fungovalo. ()

Canniosh

Výborný horor ... originální námět i zpracování, kdy odkudkoliv na vás číhá nebezpečí, napětí a dusná atmosféra. Vzhledem k malému počtu postav je možné se s nimi trochu sžít. Byť je z filmu cítit jeho "levnost", mohu upřímně doporučit všem, kdo se rádi bojí, mají rádi filmy se zajímavou zápletkou, ještě zajímavějším prostředím a originálním dějem. Na druhou stranu varuji všechny před českým dabingem na DVD, které je naprosto katastrofální a v české verzi by tudíž tento film ode mně nedostal více jak 2*, protože atmosféra by byla pryč a příšerné hlasy nehodící se k jednotlivým postavám jsou více než komické, až odpuzující. 5* tudíž dávám verzi v originálním znění s titulky. ()

jcall2bad

Dobře vymyšlená kravina. Horror? Ale vůbec ne, atmosféru si to drží nešikovně a celkově málo a děsu se nedostaví nikdy. Thriller? Ale vůbec ne, napínavého nebylo takřka nic, jelikož u každé z postav mi bylo jedno, jak to s ní nebo ním skončí. Psychologie mezi postavami je mizerná, herecké výkony taktéž, ten velkej černej polda je neuvěřitelně trapně navržená postava a tak vůbec dohromady jsou všichni nesympatičtí a nebo vysoce neutrální. Stereotyp dějiště se dal předpokládat, já jsem alespoň rád za barevné odlišnosti. Pasti byly fajn, ale bylo jich strašně málo. A všechny ty matematické teorie, počty a podobné bláboly, které nám tvůrci vnucují po celou dobu sledování filmů jsou až frustrující. Já jsem divák a chci se bavit, proč každou druhou minutu musím přemýšlet o číslech? Na tomto snímku není nic výjmečného, ruce pryč. ()

Monini

Všichni milovníci psycha, kteří to ještě neviděli šup do DVD půjčovny. Toto si nemůžete ujít. Nemám ani moc odvahu to nějak okomentovat - nejde komentovat nekomentovatelné :D. Prostě jednoznačně 5* ()

brother

Skvělé a naprosto bombastické sci-fi. I když se na to dívám po desátý, tak pokaždé ta neskutečně ohromující, drsná atmosféra a napětí mě vždycky znovu a znovu dostanou. Nevím čim to je, ale řekl bych, že je to tím uzavřeným prostorem, protože podobné pocity mám i při sledování Vetřelce (mam na mysli ten první díl, pak už to šlo z kopce). 99 ()

zurivymlok

Velmi zajímavý horor, jehož silnou stránkou je hlavně počáteční námět (nápad jako takový). Atmosféra filmu je docela dobrá. Film má ovšem mnoho záporných stránek. První z nich jsou dialogy postav, které se mi zdají mnohdy docela scestné. Druhou věcí jsou vyloženě špatní herci - zvláště šílený policajt, který pořád akorá kulí oči, což měl být nejspíše výraz vzteku či šílenství. Vůbec jeho postava byla poměrně kazem na filmu. Myslím si, že autoři měli zůstat u příběhu lidé vs. kostka. Takto film s blížícím se koncem stále více sklouzával do klišé béčkových hororů. Po místnosti ticha se více než o boj s kostkou a její logikou jednalo o vypořádání se s jedním agresivním debilem. Samozřejmě bylo každému jasné, dokonce i když už měli otevřené ty dveře, že se tam ten polda musí ještě objevit, aby jim to zkomplikoval a že si to někdo odsere. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra