Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kinderr

Trošku připomínající Saw, ale velice dobré provedení. Bohužel musíte vidět všechny díly, aby jste pochopily "děj" a kdo je ten záhadný mumlající "mentál". Místama je to fakt nechutný, prostě zabíjení no. ()

Bohdy67

Když jsem film viděl tak v 15ti bylo to jasných pět, ale po dnešním zhlédnutí bych přemýšlel spíše o třech... Námět a jeho originalita jsou geniální, bohůžel zpracování a i trocha fantazie v pastech (více umírání hrdinů jako v pokračování) trochu pokulhává. Ale celkově určitě nadprůměr. 61% ()

Eisenmann

Dosud jsem nevěděl, zda udělit tři nebo čtyři hvězdy. Jak sami můžete vidět, nakonec jsem se rozhodl pro pozitivnější hodnocení z celkem primárních důvodů. Film má velmi dobrý nápad, charaktery jsou sice typizované, ale tomto případě v tom shledávám cíl autora a nikoliv chybu. Celý příběh působí zajímavě a industriálně, což sice poukazuje na jistou zaostalost nápadu samotného, nicméně v tomto podání to působí zcela přesvědčivě. ()

jan.moravec.

"HA"...Teď si představte kdyby to dostal Nolan. Co on by z tím provedl z technického a vědeckého hlediska. Nebo James Wan z hororového. ()

uprchlice

"Kostka" je opravdu povedený sci - fi thriller, který si vystačil pouze se čtyřmi stěnami, povedenou hudbou, hromadou pastí, originálním námětem a spoustou logických a složitých hádanek. Postavy zde nebyly nudné, ale naopak zajímavé a s postupným vývojem jejich charakterů byly ještě zajímavější. I když se "Kostka" podobá svým námětem horrorové sérii "Saw" nenechte se zmýlit. "Kostka" je hromada logických hádánek, zatímco "Saw" je jen brutální podívaná. Je fakt, že "Kostka" nepadne každému do oka, protože to zkrátka není úplný horror, ale jen hra ve které jsou uvnitř "Kostky" drženi lidi jako myši v bludišti a Vy se jen díváte na to, jak budou reagovat. Reagovat na strach a na komunikaci mezi sebou. S napětím sledujete, jak se poperou s nesvobodou, klaustrofobií a možnou smrtí. To vše je "Kostka". Překvapí, pobaví, ale rozhodně neotráví diváka přehnanou brutalitou. ()

brkerez

Skvělá žánrovka, kterou pro mě bohužel naprosto zruinoval konec. Ani ne tak to, že vysvětlení nula, ale to že ona událost na konci se prostě podle pravidel kostky a záverečného nastavení prostě nemohla stát a sloužila jen k tomu, aby tvůrci mohli mít in-your-face zakončení. Nehledě na to, že jednání postav se mi na konci zdálo psychologicky naprosto mimo. ()

kodwin

Trochu levné, dost brutální, ale přeci moc dobré. Thriller pro matfyzáky, který neurazí ani normální lidi. ()

as-minor

Výborný klaustrofobický, psychologický a dôvtipne mysteriózny filmový hlavolam. Kocka vyzerá na prvý pohľad ako „béčkový” film, no svojim fantastickým námetom a dramaticky efektnou zvukovou a vizuálnou zložkou, ihneď vyvedie diváka z tohto omylu. Charakter každej postavy sa so zvyšujúcim napätím a psychologickou nevoľnosťou kontinuálne rozvíja a sme svedkami vynorenia sa najtemnejších častí ich pováh, ktoré razom zmenia celé vnímanie tej-ktorej postavy. Je to vlastne aj ukážka toho, že knihu ťažko súdiť podľa obalu, keď sme vlastne vôbec nenakukli do jej vnútra. A čím viac pozorujeme, tým viac poznávame. Kocka je efektnou ukážkou toho, ako sa dá maximalizovať minimalistický nápad. V prostredí ekonomiky sa podobnému javu hovorí efektívnosť, kedy dosahujeme cieľov pri nízkych nákladoch. Myslím, že v prípade tohto filmu sa tvorcovi podarilo dokonca prekonať svoj cieľ. Film som videl s dabingom a určite si ho zopakujem v originále, keďže v preklade sa nachádzalo pár matematických nezrovnalostí, ktoré tak trochu nedávali význam a verím, že originálne znenie nimi nedisponuje. ()

CheeseFigure

Na Kocku som sa tešil. A ostal som sklamaný. Čo to bolo? Desivá atmosféra? Nie. Klaustrofobická atmosféra? Nie, prečo? Len preto, že dej sa odohráva v kocke? Keby teda aspoň to gore stalo za to, ale to je tak úboho spravené, že som aj rád, že ho tam bolo tak málo. A ten koniec čo? To si mám teraz domýšľať, čo za nebeskú symboliku to tam autor vložil? Asi viem, čo tam bolo myslené, ale i tak ma to sklamalo. Jediné, čo tu bolo pozitívne, tak bola tá pekná študentka matematiky, psychologický vývin (alebo skôr úpadok) jednej postavy a SPOILER smrť toho architekta a danej študentky, to som teda nečakal. KONIEC SPOILERU. Námet je ale zaujímavý, uvidím, či ho pokračovanie využilo lepšie (a je mi jedno, že to tu má menej % ako jednotka). ()

Mistr119

Film splnil, místy předčil mé očekávání, místy trošku zklamal. Nicméně pro milovníky filozofie je todleto naprosto brilantní snímek! Kostka vlastně představuje svět jako takový, debaty o tom, kdo vlastně stojí nahoře za tím vším jsou až teologicky-nihilistického rázu a nutná spolupráce nebo nespolupráce jedinců představuje společnost jako takovou. Navíc po přečtení zajímavostí mi došly další souvislosti (např. jména postav), které jsou do snímku bravurně vkomponované. :) Takhle si představuju film jakožto filozoficko-umělecké dílo, do kterého netřeba vložit moc peněz, aby bylo bravurní. :) ()

Stepalius

Podobná věc Saw akorát s jinou technikou útěku. Kostka je jiná s tím že tam je mechanika pohybu, senzorů a jiných věcí. Obzvlášť s tím příběhem. Sice jsem neviděl Kostku 0 ,ale i tak mě to zaujalo. Na to jak moc miluju horory i tak se mi to líbilo akorát 1 věc se mi nelíbila jak ten policajt se stal hajzlem. Nebylo to  vůbec strašidelný sice napínavý jak sviň ale na mě to působilo jako akčňák smíchaný s horrorem. Za mě silné 4. ()

Holly_Molly

Film bez pointy a bez jakýhokoliv uspokojivýho finále... Čekal bys třeba nějakej zajímavej twist na konci? Že jo? Tak to leda hovno drahý diváku! Jedinej twist tady spočívá v proměně charakteru extrémně špatně přehrávajícího detektiva a to je všechno.. Co se týče gore scén, tak ty jsou tu dvě hned na začátku, ale za to celkem šťavnatý a atmosféra dosáhne vrcholu v části s detektorem zvuku..Co je asi největší klad je celkový zpracování matematických puclů, jak dobře to vypadá vzhledem k roku a rozpočtu aaaa..Jo, to je tak všechno..Počkat, ono to má pokračování? Ne díky. :-) ()

Nechic

Cením nápad, originalitu, mysterióznost. Je to velmi netradiční koncept, který vám trochu zavaří mozkové buňky. Časem, ale děj začne být dost repetitivní a pomalu mi začne být jedno, co za další nástrahu se tam skrývá. Konec mne taky zklamal, takový hmm... ()

soukyd33

Na začátku se probudíte v kostce, a to doslova. Nejste tam ale sami. Z kostky je vždy jen jedna cesta správná. Na výběr je každá strana kostky. Kde se ale vzala, nikdo netuší. Napínavý thriller, se zajímavým závěrem. Koho by to napadlo. 🤔 Herecké výkony dobré. Efekty průměrné. Dialogy velmi důležité poslouchat. Hvězdiček 3 ()

horrormaker

Musím uznať, že mi toto aj celkom príjemne sadlo na nôtu ako očakávanú, tak aj neočakávanú. Otázka dokonalosti neexistuje a sme len ľudia, ktorých zaujíma ich ,,dokonalosť´´. Uznávam, že to nemôžem brať ako vážný horor a nieje to objektívne bezchybné, no subjektívne si to zanechalo vo mne pocity v niektorých sekvenciach, ktoré mi prišli ,,dokonalé´´. Bola to obzvlášť napínavá sekvencia, kedy som skutočne nevedel, čo sa môže stať a ešte pár nečakaných zvratov. Polovicu z nich by bežný znalec poznal, ale ja moju nevedomosť utvrdzujem, aby zostala čo najväčšia, čiže sú pre mňa očakávané zvraty taktiež neočakávané ( ale zase niektoré sú zrejmé aj mne ) Má to hlavu a pätu. Chovanie postáv mi neprišlo umelo vyprodukované, ale ten záver tam mohol byť troška iný. Beriem ten záver ako uspokojivý, len mi príde, že tá ************ ( bežné kliše ) by tam nemusela byť, lebo to trocha poškodilo moju uváhu o skvelej logike a inštinkte prežitia ()

Carlito1

Levné efekty. Asi jediné mínus tohohle filmu, asi nebyl velký rozpočet. Jinak je to geniální zpracování prostého konceptu, kdy od začátku do konce není jisté, co se děje a s postavami postupně zjišťujeme. Film je celých 90 minut napínavý jako trenky, nápaditý scénář, super postavy, super herecké výkony. Tenhle film se opravdu povedl. ()

Vena69 odpad!

Originální námět na dobrý film prostě nestačí. Dobrý film potřebuje dobré herecké výkony, logicky únosný příběh a sympatické postavy. A to všechno tady bohužel chybí. Herci jsou otřesní, postavy otravné a frustrující a příběh zde není téměř žádný. Gore je zde opravdu slabý a řešení pastí je redukováno na matematiku a cucání knoflíků. Takže co zůstalo? Z nějakého důvodu jsem dokázal film dokoukat až do konce. Až do konce jsem totiž toužil vědět, kam to všechno povede a jestli někdo přežije. (Taková je síla dobrého nápadu.) Cube nabídne (bohužel jenom) jednu dobrou scénu, ve které se hrdinové snaží dostat přes jednu z pastí. Jedna se o nejsilnější část filmu, dobře vymyšlenou a plnou napětí. Snaha o společenský komentář a nějakou filozofickou message mě nijak neoslovila, asi je to způsobeno slabými hereckými výkony a špatnými dialogy. Konec byl...... z části určitě zajímavý, ale pořád dost velké zklamání. Cube opravdu není kvalitní film. 1/10 ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra