Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dalajlada

Vynikající námět. Ten je opravdu k nezaplacení. Jen ty efekty trochu pokulhávaly. Atmosféra tajemna je opravdu vynikající a závěr? Tak na tom si každý musí domyslet to své. ()

lineker

Ani ne tak horor, jako slušná rébusová, klaustrofobická psychárna. Oproti mnoho dalším únikovým hororům, jde Kostka více do postav a nenabízí pouhou levnou krvavou zábavu. Kromě vývoje vztahů uvnitř survivor skupiny předkládá i poměrně složité matematické okénko. Peněz nebylo potřeba mnoho, ale song vznikl solidní. ()

NinetyOne

Film působí jako béčko, ale ve skutečnosti má daleko větší potenciál, než se může na první pohled zdát. Rozhodně jsem se nenudil, ba naopak jsem hodinu a půl neodvrátil pohled od monitoru. 75% ()

dann7

Dobrý originální nápad i rozjezd. Výkony herců jsou ale nevýrazné a hlavně mi tu chyběl někdo, na koho bych se dokázal víc napojit. Závěr mě docela zklamal. Rámcově podobnou hlavní myšlenku a nic moc závěr má taky Díra (2019), ta je ale i tak minimálně o řád lepší. ()

Pavlis.xxx

Výborná myšlenka a na svou dobu skvělý horor, ale zpětně musím zkritizovat horší herecké výkony a hloupé chování postav. 60% ()

roflmao

Miluju tyhle filmy. Dalo by se z toho asi vytřískat víc, ale i tak jsem to viděl několikrát a ještě několikrát uvidím. ()

RiMM

No neviem dat viac ako 3 hviezdy. Cely film drzi spravne napatie, co sa asi stane, ale zvlastny zaver to vsetko pokazi. Vela krvy a zmrtvychvstanie policajta ktorý aj tak neprezije... No trosku pozitivnejsi zaver a dam 4 hviezdy ()

Prck4

Fascinující! mě tento film bavil, pohltil, dostal mě přesně tam kam jsem chtěl. Do Kostky! Parádní! Má to sice mouchy, jenže co nemá, odpustím tomuhle dílu veškeré filmařské nedomyšlenosti a úbytek umu, ikdyž za mě je to umění na nejvyší úrovni, a rači se budu kochat tím co na tom filmu tak miluji. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra