Liga spravedlivých: Záchrana světa

• USA Justice League: The Flashpoint Paradox
všechny plakáty

V této napínavé adaptaci komiksu z roku 2011 cestuje Flash v čase s cílem napravit klíčové události v životě své rodiny. Jenže to způsobí řetězovou reakci a dojde k vytvoření katastrofální roztříštěné alternativní reality, ve které Liga spravedlivých nikdy nevznikla a Superman není k nalezení. Uprostřed nového světa pustošeného nelítostnou válkou Wonder Woman a Amazonek s Aquamanem a Atlanťany se Flash musí spojit s mnohem krutějším a násilničtějším Batmanem i vládním agentem Cyborgem, aby se společně pokusili obnovit Flashovu původní časovou linii. (HBO Europe)

Luk Skywalker

Dobré, ale na až tak moc. Překvapilo mě mnohé, ale ne vždy to bylo ku prospěchu - je tu mnoho postav, které se jen sem tam objeví, ale kdyby nevystoupily, tak se nic neděje (např. Lois Laneová, alternativní Superman, čtveřice pro mě neznámých hrdinů, kteří jsou v odboji). Děj probíhající v jiné realitě není špatný, ale na zadek vás neposadí. Pak je tu ještě polemika s názvem - je to nejvíc o Flashovi, ale je to pod hlavičkou Justice League, postavy tam sice jsou, ale jsou "vedlejší", bo jde hlavně o Flashe (ale tento fakt nezahrnuji do hodnocení). ()

John8

Zajíámavý Alternativ Univers příběh s promě až příliš velkým zaměřením na ne tak zajímavého Flashe s uspokojivým vyvrcholením (Musím zmínit stupiditu znovu získání Flashových superschopností takže [Spoiler] Jestli chcete, flash získal své schopnosti při nehodě v laboratoři, díky chemikáliím a zásahu bleskem (neuvěřitelně malé šance), když je ztratil, chtěl je získat stejným způsobem, takže se připoutal ke křeslu na střechu, kolem dal chemikálie a čekal na blesk, ten ho opravdu zasáhl a málem zabil, i tak to zkusil ještě jednou opět zásah a navíc se to povedlo... i na animák o komiksových hrdinech... tohle je trochu moc :D ) ()

baiskon108

Mrakodrap kulervoucí pompéznosti – Olivo, tentokrát ses opravdu překonal. Příběh je zasazen do vážně temného paradoxního světa, ve kterém se vám splní doslova všechna nerdská přání, ale též noční můry. Měl jsem až husí kůži z toho, jak každý člen Ligy dopadl. A aby toho nebylo málo, závěr snímku nabízí jednu z nejvíce epických a dojemných bitev, jakou jsem měl kdy možnost vidět. Doporučuji všem fanouškům superhrdinského žánru, neboť se jedná o ten vůbec nejlepší komiksový animák – prostě zážitek. ()

MikeeTheory

Povedený animáč s tím správným DC nádechem, postavený na skvělém nápadu s Flashpointem. Těžko cokoliv vytýkat. Tohle si vyloženě říká o zfilmování. ()

Raziel_cz

Superrychlost řeší všechno. Nicméně alternativní vesmír Flashpointu je natolik zajímavý, že mi ani jeden z mých nejméně oblíbených hrdinů v hlavní roli nevadil. Oproti tomu obrazový styl mi vadil fakt hodně. A že ze scénáře tak nějak vypadlo pár stěžejních věcí. Nicméně je to pořád dost epic, dření to PG-13 a má to větší koule než BvS. A navnadilo mě to na komiks, což je vždycky plus. Ani ne hodina a půl v tomhle univerzu ovšem stačí jen na dost povrchní zážitek. ()

NiaWolf

Nejlepší komiksový animák, jaký jsem doposud viděla. Velmi mě překvapilo zpracování, které se místo tradičního zaměření na dětské publikum obrací na odrostlejší komiksové fandy. Díky tomu může nabídnout drsnější svět, kde se krví a mrtvolami rozhodně nešetří. Skvělá kombinace postapokalyptického příběhu a špičkové animace činí z toho filmu příjemné pokoukání, které bude nejen komiksový divák hltat od začátku až do konce. Jen tak dál DC! ()

ptsd

Krvavá, temná alternativní realita. Svět na pokraji zničení plný různých hrdinů i padouchů. Na animaci si asi nezvyknu, ale i tak jsem film hltal od začátku do konce. ()

tomik99

Justice League převážně zaměřená na Flashe, který se vydává do minulosti, aby zachránil svou mrtvou matku, což ho dovede do velice zapeklitých hrátek s časem, alternativními liniemi a motýlím efektem. Na to, že se jedná o animovaný film zaměřený převážně na mladší publikum, tak je snímek velice chytře pojat, je poměrně složitý a nabízí uspokojivé vysvětlení pravidel v cestováním v čase. Popravdě některé filmy/seriály zaměřené právě na cestování v čase by mohly "Flashpoint paradoxu" závidět. Pro mě se zatím jedná o vůbec jeden z nejlepších animovaných filmů, který krásně ukazuje, jak by se přítomnost změnila při sebemenší změně minulosti. ()

vikino1

Konečně. Všimli jste si, že už každej vostrej komixovej hrdina má svůj film, někteří i seriál? Jak od Marvelu, tak od DC . Až na jednoho. A to je to co nechápu. Na mého oblíbence Flasha se nějak zapomělo. Myslím, že je to velká škoda, protože jeho superspeed je proklatě vostrá vlastnost. O to víc mě potěšilo, když jsem zjistil, že nová JL bude hlavně o něm. Jestli jsem psal, že Superman vs Elite je temný příběh, tak v tento díl JL je ultra dark a pro nejmenší rozhodně není. Wonder Woman opravdu nekopromisní zabiják (jak to schytal malej Shazam to jsem dost čuměl), Aquaman vůbec nezaostává. Batmanova náhrada - starej Wayne - je hodně zajímavá volba, jedinej Superman musel jít stranou - je to logické, s ním by takové peklo být prostě nemohlo... U mě 100%. Už se těším na Justice League: War! ()

Mouchal

Flaspoint paradox patří v příbězích s Justice League k jedním z nejoblíbenějším a nejzajímavějším. Taky aby ne, když zde dostáváme takovou alternativní realitu, kde se schyluje k apokalypse v režii ukřivděného Aquamana a žárlivky Wonder ženy. K tomu si připočtěte fakt, že Batmanem je Bruceův taťka Thomas, jeho úhlavním rivalem Jokerem jeho šílená exmanželka/mamka našeho Batsyho a ze Supermana je tu vychrtlý primitiv. Flash to holt zase jednou zpískal svou touhou po živé mamce (holt mu nemá kdo dělat obídky do práce) a musí se nechat znovu solidně trefovat blesky, aby tenhle bordel zase uklidil. DC se ve filmové komiksové tvorbě rozhodně nebojí násilí, nebo velké temnotě příběhu, což je jen a jen dobře a celkově to filmu prospívá jak na dospělosti, tak i na celkovém vyznění filmu. Rozhodně jen málokoho nepotěší zvučná jména v dabingu postav jako třeba Ron Perlman, Fillion nebo Conroy, který zážitek pouze umocňují. Malou chybkou pro někoho určitě bude dost rychlé tempo, kdy ne všechno v tak krátkém čase člověk dokáže pobrat a myslím, že by takové látce prospěly i dva samostatné filmy, které by vedly k lepší gradaci (rád bych se dozvěděl více o tom, jak hádka A s WW vůbec vznikla a kde je vina). Ale kdo ví, třeba se dočkáme někdy v budoucnu na poli hraných filmů. 85% ()

Likan7

Nejbrutálnější animovaný film, co jsem kdy viděl. Ok, obvykle u mě uvízne něco ve smyslu Hledá se Nemo, nebo nejnovější Pixar, takže to není nějak bůh ví jaké měřítko. To ale nic nemění na faktu, že Záchrana světa není rozhodně pro děti. Mrtvých tu je víc jak v nějakém akčňáku, až jsem se divil, jak to tam padá a Jay Oliva se s tim vůbec nepáře. A uznávám, že se mi takhle dospělý animák moc líbí. Skvělá akce, hromada hrdinů různých superschopností a dobrý příběh se solidní animací. DC by chtělo mít to nejlepší v popcornech od Snydera, místo toho je ale nejdůležitější režisér DC Jay Oliva. ()

JohnZ87

Cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly... Zajímavý pohled na apokalyptickou alternativní realitu ve světě JLA. 85% ()

VvV14

Tak tenhle animák jsem si opravdu užil. Ačkoli jsem ho dlouho odkládal, což byla chyba, jsem nadmíru spokojen. Flashe sem nikdy neměl moc rád a extra jsem se o něj nezajímal, ale protože se jedná o crossover v ne zrovna tradičním slova smyslu diváka překvapí zápletka. 4* za pokoukání a 1* za slzu temného rytíře..... ()

Bezda22

Má to svojí hloubku. Má to perfektní akci. Má to všeho tak akorát. Ale hlavně to má cestování v čase... 90% ()

MindTuber

Běž Flashi, běž! Další z tvorby DC, ve kterém se podíváme do alternativní reality s účastníky Ligy spravedlivých. Nijak mě to výrazně neuchvátilo, teda krom pořádně temného a strhaného Batmana. Ostatně celé temnější pojetí nadcházející apokalypse spíše svědčí, než naopak. Nicméně jsem se moc nebavil. Horší 3. ()

Vykuk

Tentokrát se vykašlu na animaci, která stále zaostává (spousta japonských animáků má lepší drive než tohle), ale příběh je super, temná stránka klaďasů tady šlape na plné obrátky, superman mě dostal a batmanova slza na závěr..:) Jsem zvědav jestli se někdy dočkám Justice League s živými herci ala Avengers, nakonec by to mohla být skvělá jízda... ()

konysua

První spuštění mě po 5 minutách natolik urazilo, že jsem to musel vypnout. Vím, že americká animace postav a okolí má svá specifika, ale je to hnus a nespíš se to nikdy nezmění. Proč dokážou japonci vymazlit každou miniepizodku do artu a megalomanští američani tam prsknou kulatou palici a čáru mezi očima jako nos. Dialogy jsou klišovité jako vždy, ale s tím se musí počítat. Oslnit může jedině to, jak se s tím pánové a dámy v upnutých oblečcích nepářou. Jedna mrtvola vedle druhé a hned máte pocit, že už to není ta pohádka, kdy každý přežije výbuch atomovky u hlavy. Příběh s jinou realitou je fajn, věřím však, že několikadílný sešitový komiks bude mnohem větší laskomina. 8/10 ()

darthvader77

Spolu s Návratem temného rytíře asi nejlepší komiksový film. Cestování v čase je v tvorbě kvalitního příběhu sázka na jistotu, ale DC toho využívá naplno a dává filmu tak temný nádech, který mě úplně pohltil a post-apokalyptická podoba světa je zpracována víc než dostatečně.. Navíc je do toho všeho i nasazena velmi zajímavá filozofická myšlenka. Stručně řečeno na animovaný film vynikající. A navíc jsem se mnohem víc seznámil s postavou Flashe. To je rozhodně plus navíc. ()

george82

Myšlenka dobrá, ale ne tak jak jsem očekával. Alternativní realita a pozměněné rysy a osudy hrdinů je hezká podívaná a ze začátku to člověka udržuje v napětí, ale postupně se to vytrácí a začne nudit. ()