Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

PetrPan odpad!

Druhý díl vynikající české lidové komedie Zdeňka Trošky je natolik kvalitní, že se mi jen těžko hledají nějaká negativa. Ale přece jen nějaká ta smítka by se našla. Například humor, který komedii obvykle dělá komedií, je tu místy přece jen trošku prvoplánový či dá se říct i trapný, ve zbytku pak chybí úplně. To ale vůbec nevadí, protože divák si užívá tu lehkost s jakou pan Troška toto letní hřejivé, hřejivější až nejhřejivější dobrodružství divákovi předkládá a nechá se unášet sic na jednu stranu bezobsažným dějem, ale na stranu druhou z něj přímo sálá to lidské srdce , srdíčko do něj panem režisérem vložené a vnímavý divák pak vůbec nevnímá asi tu největší, ale zcela pomíjivou ve své důležitosti, chybku v podobě antiherců, v některých případech ( Pavel Kikinčuk) až antiochotníků. Bohužel však, nevím jak je to možné, ale zřejmě patřím k méně vnímavým divákům, považuji tuto jinak skvělou záležitost za pičovinu roku, pan Kikinčuk by asi dodal ještě do prdele. ()

nash. odpad!

Zmocnilo se mě lehce masochistické badatelské nutkání zjistit, jestli je možné, aby byly druhé Babovřesky horší než ty první. A byly. Je až neuvěřitelné, že něco tak prázdného se tvůrcům podařilo ještě více vyprázdnit. Stačilo jen prohloubit tupost scénáře i hereckých výkonů na úroveň čiré demence, vyškrtat vše, co zavánělo alespoň vzdáleně smysluplným dějem, a stlačit jedinou relativně fungující dvojici Dolanský–Vondráčková na úroveň camea, nahradit je bandou hokejístů, kteří umějí hrát.. hokej.. možná a trojicí přehrávajících hereckých jelit. Po hodně dlouhé době jsem byl nucen oprášit hodnocení odpad. Ale žádné jiné výstižnější slovo pro hodnocení jsem nenašel. ()

dopitak odpad!

Všechno co jsem napsal u jedničky, už neplatí. Tehdy ještě bylo na tom veledíle znát, že Troška kdysi uměl točit filmy. U dvojky vykrádající snad všechno od prvního Slunce do posledního Vřísku (to je panečku z čeho brát) už není ani náznak po kdysi talentovaném filmaři. Kamera je otřesná a o scénáři už tu kolegové napsali nekrologů příliš na to, abych je opakoval. Když všem herecky dominuje mladá Čočková, bude asi něco špatně. ()

Arsenal83 odpad!

Najprimitívnejšie fóry od režiséra, ktorý je vo vývojovej rade niekde medzi Homo habilis a Homo Homo. Tento film by som nepustil ani cestujúcim v autobuse Karosa na ceste do Rumunska. ()

hrona

Musím se přiznat, že jsem měl strach, že podstoupím další lobotomii. Díky nové vyletněné komedie číslo 2, ovšem, přes opět příšerný příběh, jsem se u pár situací přistihl dokonce při úsměvu a bez mála dvěma vyprsknutí smíchu, což se mi zpětně za posledních x Zdenečkových, sluníčkových komedií nestalo. Nic to ovšem nemění na tom, že tento děj a celkové zpracování je určen pro úplně jinou vrstvu a sortu lidí, než je troufám si říct většina uživatelů včetně mne zde na portále. Jsem fanda Slunce sena...a proto je mi líto, že se už zkrátka pan Troška nevzpamatuje a nečapne nějaký pořádný scénář. ()

honajz

Poměrně slušně natočená i napsaná letní komedie - nic víc, nic míň. Neherci hrají přiměřeně, příliš to neruší, herci hrají jednoduchý standard pro zábavu. Všem je jasné, že netočí veleumění, ale příběh pro pobavení. Je zde několik dobrých frků (včetně "to je naše planeta" nebo "víš jak tam dneska mají drahé lístky, a zítra ještě dražší?". i minové pole či bába na mopedu pobavily), příběhy se vzájemně prolínají, napětí nijak drastické, záměny a omyly v rámci oddechového příběhu. V průběhu filmu si nelze nevšimnout odkazů na mnoho českých pohádek v dialozích nebo scénách (včetně vypíchnutého Dnes za peníze-zítra zadarmo), některé scény a zápletky sem připutovaly ze Slunce, seno (jen místo Jiráskové ráno "zpívá" kohout, no), a naváží se to - podle mne zcela spravedlivě - do zkostnatělého myšlení církevních prelátů, kteří si debužírují daleko víc, než je ve filmu ukázané, a jsou od obyčejných lidí daleko víc, než byl jistý Ježíš. Takže za mne mírně nad průměr pohodovka, kterou si rád někdy zas po čase pustím a v klidu se zasměju. ()

Ilicka

Chtěla jsem zhlédnout ze studijních důvodů, po pár minutách jsem ale zbaběle zjistila, že na stejné martyrium jako u jedničky nemám a nikdy mít nebudu dost síly... ()

eraserhead666 odpad!

Uf, to by člověk jedničce i nějakou tu hvězdičku přidal. Tam se o humor alespoň snažili, i když neúspěšně. Tady na něj rezignovali úplně. A když je v komedii více product placementu než humoru, tak to je fakt zlé. ()

Ištván87 odpad!

Zatímco jednička byla hlavně demence bez hlavy a paty, tak tady mám dojem, že už si někdo fakt ze mě děla prdelky. Sakra, vždyť Troška už točí přes třicet let, tak jak je možný, že klidně vypustí mezi lidi film, který absolutně žádnou režii nemá. Kameraman nejspíš v životě neslyšel o zákonitostech u velikostí záběrů, scény na sebe navazují neuvěřitelně nahodile, hudba je pořád stejně blbá jako v jedničce, herci si hrají co chtějí, ale rozhodně se to nedá nazvat herectvím. Jediný snesitelný je Jan Dolanský a ten je v týhle skoro dvouhodinový hrůze asi pět minut. Z téhle "komedie" jsem měl depku jak na pohřbu. ()

Morholt odpad!

Všem zúčastněným hokejistům až do odvolání stopka v reprezentaci, byť by to nároďák oslabilo, po ministru Stropnickym žádám okamžitou demisi a odchod z politiky (kua tohle snad ani politik nesmí ne?) a prosím církev o uvalení klatby na Trošku za bolševickou agitku a zároveň bych tomuhle králi všech honimírů zakázal doživotně vstup do všech buzerantskejch barů. Nad jedničkou jsem přivřel oči, ale tohle fakt nejde. Jo a Edinburgh je ve Skotsku. Když už točíte hovadiny, vemte si k nim aspoň atlas. ()

Tommassi3

"Já si myslím, že napoprvé dobrý.. Zejtra už budete chytřejší !!" No, a nakonec ani napodruhý vlastně ani náznakem !! Prázdnota, recyklace a vykrádání sebe sama, prostě trapnost, i když veskrze očekávaná.. Není toho už Trošku příliš, pane režisére ?? Opakovaný vtip není k smíchu, zvlášť v podání o třídu, dvě horších "herců" !! ()

Lacike

Jednotka sa mi celkom pacila vdaka sympatickej ustrednej dvojici a ich celkom funkcnej romantickej linii. Lenze v dvojke maju Vondrackova s Dolanskym prakticky len kratke cameo. Ustredna linia tohto dielu ma vôbec nezaujimala. Najhorsie je, ze mi pripadalo, ze v tomto diely ani nie su nejake pokusy o vtipy. Cely cas sa tam len neustale keca a nic z toho. Jedna velka nuda. 2/10. ()

GeusX

U dvojky se Troška pokusil několikrát ještě více připomenout úspěšné Slunce, seno..., seč obdobné scénky a hlášky se dřívějším vtipným verzím moc humorem nepodobaly, spíš byly trapně nedotažené. Herecké výkony je zbytečné komentovat. Kdo viděl první díl, ví do čeho jde... Lepší to není... ()

argenson

Jestliže jednička byla ještě snesitelná díky docela pěkné romanci Vondráčková-Dolanský, tady už je průser úplně všechno. Z milosti dávám jednu * za hezké obrázky z jihočeské návsi. ()

Terva

Mám pocit, že Troška dělá z buranů blbce - a nebo ne? Já se snad ani jednou nezasmál. To je tak trapnej letní humor až jsem brečel. CITÁT - Co se tu semlelo, to se tu dlouho nestalo..... ()