Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2016, 13 h 7 min (Minutáž: 28x30 min)

• HAL

Trochu méně křečovité The Big Bang Theory z Palo Alta. Což by pro komediální seriál teoreticky mělo být dobré téma, startupy a korporace jsou po Fincherově Social Network v kurzu, ale stejně je to nevýrazná nuda, která krom ohraného humoru ( = tisíc variací na "ajťáci jsou mimo počítače neschopní panicové") a mírného vhledu do oboru (který člověka z oboru nemá čím překvapit a zbytek světa ho nepochopí) nepřináší nic zajímavého. 5/10(21.10.2014)

Nesmíte na to koukat jako na komedii, u které se chcete trhat smíchy. To si pusťte Ajťáky nebo TBBT. Na tohle musíte koukat jako na fiktivní životopis ze Silicon Valley. Pokud se vám líbili filmy jako jOBS nebo The Social network, tak tohle je přesně pro vás. To ovšem neznamená, že seriál není vůbec vtipný, je zde celkem dost vtipných scén a hlášek nejen pro zasvěcené, ale jak říkám, hlavní je ten životopisný příběh. Mě tohle neskutečně sedlo. První epizoda druhé řady trochu divná, ale pak se to rozjede a druhá série poráží i tu první.(3.10.2014)

Tak to mě opravdu hodně dobře pobavilo. Je sice nutné mít docela slušné znalosti o IT byznyse, aby člověk pochopil hromadu narážek a gagů, ale pokud je člověk v téhle oblasti kovaný, pak se musí zákonitě hodně dobře pobavit. Občas se moc tlačí na pilu, ale 99 % vtípků funguje, fekální humor není jen nechutný, ale i zábavný a obsazení příjemné. 9/10(8.6.2014)

1. sezóna - 90%(2.6.2014)

Oddychovější a hloupější verze seriálu Halt and Catch Fire s nechutnějším humorem.(16.2.2015)

• - V závěru 3. epizody 2. série Gavin Belson (Matt Ross) v českém dabingu před právníky pronese větu "Ty myslíš, že čím víc toho člověka začneme tady vyzdvihovat bude to vypadat, že Pied PIDER vznikl tady v Hooli?". Správně je Pied Piper. Je zvláštní, že dabér, nebo ani režie dabingu si po celé jedné sérii, nevšimne zkomolení názvu titulní aplikace. V následující epizodě byla chyba zopakována. Následně ve 4. epizodě 3. série znovu postava Gavin Belson (Matt Ross) pronese česky větu "Odkoupil jsem jistou firmu EnderFrame" správně je EndFrame. (necisty)

• - Christopher Evan Welch zomrel na rakovinu pľúc počas natáčania piatej epizódy prvej série. Kvôli jeho smrti bola prepísaná druhá séria. (martincba)

• - Kumail Nanjiani je aj v skutočnosti z Pakistanu a jeden z jeho titulov je z informatiky. (martincba)