Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2016, 13 h 7 min (Minutáž: 18x30 min)

1. sezóna - 90%(2.6.2014)

Na tomhle je krásně vidět, že The Big Bang Theory si na geekovský seriál pro geeky jenom hraje a v reálu jde o nenáročný sitcom pro široké publikum. Ty pravé IT cvoky, co snad i tlačítka ve výtahu mačkají dvojklikem, najdete až v Silicon Valley. A až tady pochopíte, v jak nepřístupném světě žijí. Bez, alespoň povrchní, znalosti programování totiž spousta vtipných scén zmizí v překladu a za průměrnou epizodu potřebuji tak třikrát navštívit wikipedii (česká nestačí). Ani tak se nechytám. Humor pro mě zachraňují univerzálně přístupné vtipné situace okolo vztahů a potýkání postav s okolním světem. Od režiséra / scenáristy je to sympatický počin a já jsem zvědavý, jestli udrží kurz i ve druhé sérii (bude-li nějaká) a nebo se poslušně zařadí do středního proudu.(19.6.2014)

No, tak na tohle jsem vážně zvědavej, kam tohle se posune..... Očekával jsem odkazovací pecku typu Community, s trochou Parks and Recreation předem vykonstruovaného jakoby nehumoru. A dostal jsem hodně slušnou podívanou, kde neni tabu vůbec nic. Drogy, rasismus, porno, cokoliv si vybavíte. V kontrastu s životem Nerdů a podivných miliardářů, kteří se štítí otevírat dveře klikou vlastnoručně. Všechny postavy jsou vážně přesvědčivé. 10 % Erlich je často přepálenej, ale i tak baví. Tohle je o několik úrovní sotisfikovanější než TBBT a podobní. Navíc je to u HBO, takže očekávám i přes počáteční rozpačité příjetí masového publika, další pokračování. 1 série 84% No, tak na tohle jsem vážně zvědavej, kam tohle se posune..... Po druhé řadě jsem naprosto nadšený, nové postavy i vývoj všech starých známých je obdivuhodný..... Tady se to vážně rozjelo. Třesu se na řadu třetí. 2 série 91%.(12.4.2014)

Silicon Valley je velmi příjemné překvapení. Problémem je ale hlavně to, že "normálnímu" člověku, který se o technologie a startupy vůbec nezajímá, tenhle seriál asi mnoho neřekne (a bude mu připadat jako "nudná verze TBBT", jak jsem se tu dočetl v komentářích. Imho ale tohle srovnání moc nefunguje)... Osobně jsem ale velmi zvědavý na další sezónu!(9.6.2014)

Oddychovější a hloupější verze seriálu Halt and Catch Fire s nechutnějším humorem.(16.2.2015)