Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2016, 13 h 7 min (Minutáž: 28x30 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Tramar Dillard, Anna Khaja

Paul Zucker

Scénografie:

Richard Toyon

No, tak na tohle jsem vážně zvědavej, kam tohle se posune..... Očekával jsem odkazovací pecku typu Community, s trochou Parks and Recreation předem vykonstruovaného jakoby nehumoru. A dostal jsem hodně slušnou podívanou, kde neni tabu vůbec nic. Drogy, rasismus, porno, cokoliv si vybavíte. V kontrastu s životem Nerdů a podivných miliardářů, kteří se štítí otevírat dveře klikou vlastnoručně. Všechny postavy jsou vážně přesvědčivé. 10 % Erlich je často přepálenej, ale i tak baví. Tohle je o několik úrovní sotisfikovanější než TBBT a podobní. Navíc je to u HBO, takže očekávám i přes počáteční rozpačité příjetí masového publika, další pokračování. 1 série 84% No, tak na tohle jsem vážně zvědavej, kam tohle se posune..... Po druhé řadě jsem naprosto nadšený, nové postavy i vývoj všech starých známých je obdivuhodný..... Tady se to vážně rozjelo. Třesu se na řadu třetí. 2 série 91%.(12.4.2014)

Po prvním dílu, jelikož další nemám v plánu: Není to vyloženě prohra. Docela odvážný pokus stavící na aktuálně populární vlně geekovin, který však nestíhá zaujmout v rámci necelé půlhodiny, natož donutit k pravidelnému sledování. Obsazení je docela otravné a těch pár solidních nápadů a referencí zkrátka nestačí.(11.4.2014)

Silicon Valley je velmi příjemné překvapení. Problémem je ale hlavně to, že "normálnímu" člověku, který se o technologie a startupy vůbec nezajímá, tenhle seriál asi mnoho neřekne (a bude mu připadat jako "nudná verze TBBT", jak jsem se tu dočetl v komentářích. Imho ale tohle srovnání moc nefunguje)... Osobně jsem ale velmi zvědavý na další sezónu!(9.6.2014)

Aktuálně jsem na dílu 3/8 a zatím mne seriál nijak nenadchnul ale ani neurazil.(12.5.2014)

No né, co to mé oči nevidí! Vcelku vtipný, geekovský sitcom, který dokonce nepotřebuje ani Cůcin výstřih k tomu, aby se na něj dalo koukat, a člověk se čas od času i ušklíbne. Neuvěřitelné, to snad dělá ta nálepka ejdž-bí-ou, nebo co. Dosahovat to alespoň zlomků kvality scénáře kolegů ze stejné produkce, to by bylo teprv žrádlo. Takhle je to pouhé, ale přesto vítané odreagování pro určité procento vyvolených (ne tohle procento, i když...), a rozhodně není zbytečné tak, jako rozvětvené konce Mass Effectu 3. 4*(19.5.2014)

• - Rovnica o "vy*onení sály plnej vtá*ov" je predmetom skutočnej 12-stranovej vedeckej publikácie. (martincba)

• - V závěru 3. epizody 2. série Gavin Belson (Matt Ross) v českém dabingu před právníky pronese větu "Ty myslíš, že čím víc toho člověka začneme tady vyzdvihovat bude to vypadat, že Pied PIDER vznikl tady v Hooli?". Správně je Pied Piper. Je zvláštní, že dabér, nebo ani režie dabingu si po celé jedné sérii, nevšimne zkomolení názvu titulní aplikace. V následující epizodě byla chyba zopakována. Následně ve 4. epizodě 3. série znovu postava Gavin Belson (Matt Ross) pronese česky větu "Odkoupil jsem jistou firmu EnderFrame" správně je EndFrame. (necisty)

• - Christopher Evan Welch zomrel na rakovinu pľúc počas natáčania piatej epizódy prvej série. Kvôli jeho smrti bola prepísaná druhá séria. (martincba)