poster

Silicon Valley (TV seriál)

 • USA

  Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2016, 13 h 7 min (Minutáž: 28x30 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BarryLyndon
  *****

  Nejhorší, co tenhle seriál může potkat je srovnání s The Big Bang Theory. Není to epizodní ani situační komedie, ale vcelku celistvý děj roztáhlý přes celou řadu. Tohle vůbec není o IT ani geecích v první řadě, ale o prostředí start-upů a začátcích podnikání se špičkovou satirou velikánů IT světa, která je bohužel začátkem druhé řady vyvedena až moc do reálna. 1. série 90% 2. série prozatím také...(17.5.2015)

 • Foox
  ****

  Vezmeme-li si například Ajťáky, ty vždy spíše sázeli na břitký britský humor, ale vtípky z jejich pravého prostředí používali s rezervou a především formou prvoplánových gagů. Oproti tomu nedávní Stážisti s Owenem Wilsonem a Matthew Vaughnem si spíše utahovali z nevědomosti části populace ve středním věku a sociální izolace lidí pracujících v podobných technologických prostředí. Nakonec až HBO si uvědomila mezeru, kolem které ostatní jen kroužili. Silicon Valley vypráví příběh Richarda (Thomas Middleditch), introvertního programátora a tvůrce webových stránek, který se svými třemi kamarády bydlí zadarmo u bláznivého milionáře Erlicha (T. J. Miller), výměnou za desetiprocentní podíl ve všech jejich projektech. Když Richard vynalezne vyhledávací algoritmus miliónové hodnoty, z počtu peněžních nabídek se sesype, zpanikaří a díky čemuž s přáteli založí vlastní firmu. Fotografie z filmu / Silicon ValleyJiž z první epizody lze poznat, že způsob humoru se bude opírat o více pilířů, od lacinějších přisprostlých hlášek, přes lehkou nadsázkovou kritiku prostředí, filozofie i zaměstnanců Googlu či Microsoft – názvy obou fiktivních konkurujících společností, až po vtipy vycházející z částečně stereotypních postav. Tvůrce seriálu Mike Judge (Maléry pana Šikuly) má evidentně s touto partou velké plány do budoucna, což mu rozhodně po první ochutnávce přeju. Samozřejmě se cílí především na publikum, které má trošku větší povědomí, co se ve světě internetových technologií děje, ale na své si určitě přijdou i ostatní, nebude totiž chybět otázka milostných vztahů atd.(19.5.2014)

 • viperDavid
  ****

  Jelikož jsem přesně ten ITcký retard, tak se mi koncept seriálu líbí. Hlavně se mi teda líbí Amanda Crew, takže sem tam po skončení seriálu zkouknu python a jdu spát. První série se zdařila, i když do IT Crowd to má docela daleko. Humor tady není normální humor a asi ne každého to pobaví. Jinak cool(2.11.2014)

 • noriaki
  ***

  Na tomhle je krásně vidět, že The Big Bang Theory si na geekovský seriál pro geeky jenom hraje a v reálu jde o nenáročný sitcom pro široké publikum. Ty pravé IT cvoky, co snad i tlačítka ve výtahu mačkají dvojklikem, najdete až v Silicon Valley. A až tady pochopíte, v jak nepřístupném světě žijí. Bez, alespoň povrchní, znalosti programování totiž spousta vtipných scén zmizí v překladu a za průměrnou epizodu potřebuji tak třikrát navštívit wikipedii (česká nestačí). Ani tak se nechytám. Humor pro mě zachraňují univerzálně přístupné vtipné situace okolo vztahů a potýkání postav s okolním světem. Od režiséra / scenáristy je to sympatický počin a já jsem zvědavý, jestli udrží kurz i ve druhé sérii (bude-li nějaká) a nebo se poslušně zařadí do středního proudu.(19.6.2014)

 • Saraph
  ****

  Po shlédnutí prvních dvou sérií z toho mám velice dobrý dojem. V mém případě je to určitě z velké části ovlivněno faktem, že toto je odvětví, ve kterém se profesně pohybuji. Nemohu dobře posoudit, jak dobře by drželi krok neajťáci, ale zdá se, že je to docela dobře upravené pro širší společnost lidí.(10.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace