Děj snímku Popelka sleduje osudy mladé Elky (Lily James), jejíž otec, kupec, se po smrti její matky znovu ožení. Elka má svého tatínka velice ráda, a tak se snaží ke své nové maceše (Cate Blanchett) a jejím dvěma dcerám Anastázii (Holliday Grainger) a Drizele (Sophie McShera) chovat vstřícně, a dělá všechno proto, aby se ve svém novém domově cítily dobře. Když ale Elčin otec nečekaně zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové žárlivé a kruté rodiny. Zanedlouho se z ní stane obyčejná služka, věčně umouněná od popela, které ostatní posměšně říkají Popelka. Navzdory krutostem, kterým je nucena čelit, ale Elka neztrácí naději a je rozhodnuta řídit se posledním přáním své matky, aby vždy byla „odvážná a laskavá". Nehodlá propadnout zoufalství, ani pohrdat těmi, kteří s ní jednají špatně. A pak je tu ještě jistý pohledný cizinec, se kterým se setkala v lesích. Elka, která nemá nejmenší tušení, že se ve skutečnosti jedná o prince, a nikoliv o pouhého učedníka ze zámku, má pocit, že konečně potkala spřízněnou duši. Záhy nato se zdá, že by se na ni konečně mohlo usmát štěstí. Všechny dívky z širokého okolí jsou totiž sezvány do královského paláce na bál a Elka se těší, že by se tam mohla znovu setkat s okouzlujícím Kitem (Richard Madden). Macecha jí však návštěvu bálu zakáže a zlomyslně jí roztrhá šaty. Jako ve všech správných pohádkách je však pomoc nablízku a objevuje se kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham-Carter), která – proměnou dýně a několika myšek – Popelčin život navždy změní. (Falcon)

Luisis

Užasný vizuál a překrásná podmanivá hudba nenechají vaše oko suché.Kostýmy a animace také za 1.Je opravdu málo pohádek, které dokážou pohladit po duši tak sladce, jako naše (pop)ELKA - 85% ()

AloeB

Sice jde o tu zmršenou vizi americké, potažmo disneyovské pohádkové podoby, ozdobené jak cukrlata a plné osob všech národností a přestože ze začátku působí jako něco zasažené do nějaké alternativní Evropské historie, tak tu vedle sebe stojí princezna z Japoska a princezna ze Zaragozy. Jakkoliv je to myšleno žoviálně či je to jen chybou americké zjednodušenosti, stále je to velmi milá pohádka která přes veškerou tu naivitu svůj účel plní a dokáže pobavit. ()

KafuR

Pobavil výkon Cate Blanchett, ta ženská opravdu umí být mrcha, když chce. Absence jakéhokoli momentu překvapení a vykalkulovaná kýčovitá kravinka bez přidané hodnoty s plochými, černobílými postavami a otřepaným námětem, na který je nabaleno vše, co už prokazatelně fungovalo jinde. Prostě romantika pro široké masy. ()

Hpatrik

A já blázen čekal jsem trochu modernější pojetí, tohle je příliš konzervativní, upjaté a zkratkovité, až se mi zdráhá uvěřit, že to opravdu natočil Branagh. Nelíbila se mi ani kamera, ani střih ba ani masky (úděsné zamaskování Carter a hororový ještěrčí muž) a občasné pokusy o humor se u mě minuly účinkem. Lily James je krásná holka s schopná herečka, ale do téhle role mi prostě neseděla... stejně tak jako většina filmu. Mezi dvěma až třemi hvězdami. ()

chrispe

Já mám Popelku opravdu ráda. Je to jedna z mých oblíbených klasických pohádek. Co se mi na tomto zpracování líbilo, tak to že v něm nebylo až moc zbytečných odboček, přidávání inovativních nápadů a je to natočeno jakž takž klasicky. Taky barvy byly fakt fascinující a hezky se na to dívalo. Nicméně mě to nevtáhlo, zvlášť ze začátku mi to přišlo nudný, protože paradoxně (ač tu vychvaluji tu klasičnost zpracování) všichni víme, jak to s Popelkou je a bude. Pro mě to zkrátka nemělo kouzlo. Ten film na mě působil jako pozlátko, na které se hezky kouká, ale uvnitř je duté. ()

geek.ondra

Absolutní pocta pro klasický příběh o Popelce. Branagh sejmul všechny ty laciný Disneyovský produkty dnešní doby a naservíroval jednoduchou pohádku natočenou od srdce. Poctivá práce která nemá v dnešní žánrové nabídce obdoby  7,5/10 ()

D.Sleeper

No. Kenneth Branagh mi jen potvrdil, že je stále Kenneth Branagh. Že si umí vybrat ansámbl, sjednat vhodnou výpravu a okouzlující kostýmy, to mě v jeho případě již ani nepřekvapuje. Snad někdy od doby, kdy jsem viděl Branaghovu verzi "Mnoho povyku pro nic", vznikla ve mě jakási potřeba, dostávat od tohoto pana Režiséra specifický druh filmového zážitku. A doposud jsem nebyl zklamán... Příjemným velkým plusem je přítomnost hereček Blanchett, Bonham Carter. Lilly James a Richard Madden díky tomu, kdo je za oponou, přesně zapadnou do svých rolí jako párové dílky puzzle do sebe navzájem. Mírně zamrzí minimální přítomnost vtipných okamžiků. O něco více zamrzí nápad pohrát si s Popelčiným jménem. Je asi stejně užitečný, jako Popelčiny nevlastní sestry pro své potenciální ženichy... ()

Hellierer

Ta nejtradičnější ale nejkrásnější Popelka. V podstatě pohádka, kterou jste již viděli x-krát, ale Branagh ji zdárně oživil pro 21. století. ()

Pavel82

Doufám, že tady nikdo nebude odsuzovat fakt, že je to Popelka, a že ji už viděl. Ano, je to Popelka, ale na co by měl být člověk zvědavý, když se na ni už rozhodne podívat, je styl podání téhle klasiky. Oproti moderním adaptacím Sněhurky nebo Jeníčka s Mařenkou se drží Popelka více tradičního pojetí. Čekal jsem, že mi to bude vadit, ale je vidět, že mám v sobě víc holčičky, než jsem si původně myslel. 90% úspěchu vidím ve výběru hlavní hrdinky, která mě dokázala svým úsměvem, nebo pláčem emočně trhat na kusy. Vše okolo funguje, jak má a nic tu vyloženě neskřípe. Lily James ovšem mezi vším tím lepším standardem nekompromisně kráčí středem. ()

Sophia

Moderně natočený tradiční příběh, který hodnotím plným počtem *, přesto že se mám neodbytný pocit, že "ELKA" chvilkami malinko přehrávala. Nicméně, na mém názoru, že je dobrý nápad se na Popelku podívat, nic už nikdo nezmění. ()

Jolee

Nádherná klasická disneyovská Cinderella. Všechno přesně tak, jak jsem si to jako malá vysnila v té kreslené. ()

Eventyrer

Lily James bola tou najlepšou voľbou pre postavu Popolušky a to bezkonkurenčne. Presne taká rozprávka ako má byť. Zachováva si kúzlo, vtip a komiku, ktorá k tomuto typu rozprávky bezpochyby patrí. ()

Acrobat

Ono pri Grimmovcov platí to Pilátovske. „Čo som napísal, to som napísal.“ Akurát v pluráli. Nevýhoda spracovania je, že všetko sa vie. Impulzy teda prichádzajú len z formy a tú Kenneth zvládol. Síce robil nálety, ale stiahol všetko nekoncepčné, zvieratá nehovorili a nikto protivne nevyčnieval. Odpornosť, gýč sa potlačil na minimum a hrá sa to na emócie. Síce klišoidné, ale máme šťastie, že princ si vyberá ešte ženu. Pretkanú srdcom, vytvorenú láskou. Príde doba kedy bude vyberať inak. Rozprávka, pri ktorej som v strese, lebo šťastne končí. Film, ktorý ale počíta s garanciami, ktoré za neho urobili iný. Dávno. Sádzka na istotu je všetko. Tejto dvojici to prajem ale oveľa úprimnejšie, lebo casting oboch bol skvelý a Doyle sa vyžíval. Maleficient rozdupaná na prach. (videné 07.08.2015,BDrip) ()

Kotsour

Zatím nejnovější zpracování světově známé Popelky, které jsem si pustil především kvůli hereckému obsazení a v očekávání, že se dočkám moderní, svěží a originální adaptace tohoto klasického příběhu, na mě působilo spíš jako přeslazené cukrlátko pro malé holčičky. Robb Stark, pardon, princ, je manekýn non plus ultra, ze kterýho se mi vyloženě zvedal kufr, Elka (Lily James) a Ben Chaplin celkem obstojně hrají po boku Cate Blanchett, která je elegantní jako vždy, ale role jí nesedla a role Heleny Bonham Carter mě vyloženě zklamala. Skarsgard už na mě působí spíše jako zoufalý herec, co bere každou malou roli, aby měl z čeho platit hypotéku... Celkově mě tedy herci zklamali a film jako takový bohužel nepřináší zhola nic nového, což by u tak klasického příběhu ani nevadilo, ale pokud je třeba natáčet remake, měl by být o něčem jiném, než pouze o digitálním kočáře, přesládlých myškách (něco malého roztomilého musí být poslední dobou v každém filmu, aby to fungovalo) a plejádě herců, která naláká diváky. Jelikož je i hudba více než dobrá, vnímám to celé jako nevyužitou příležitost, takhle je to jen na oko hezky vypadající, leč laciné, lízátko, v němž je žvýkačka, co po minutě ztratí chuť a ztuhne v ústech... ()

haWranka

Krásný obraz a naprosto skvělá Cate Blanchett, ale to je asi tak všechno. Příběh nic nového nepřinesl (což není na škodu), ovšem hudba mě nijak extra nezaujala. Největší problém je ale v tom, že Popelka je nesympatická trubka, u které vůbec nechápu , proč se chová, jak se chová. (Jasně, matka jí na smrtelném loži řekla "Be kind!", ale ne že po sobě má nechat dupat.) Na druhou stranu macecha mi byla zdaleka nejsympatičtější. Její pohnutky jsem chápala - chudákovi ženský umře milovaný manžel, tak se vdá znovu, aby zajistila dcery a zjistí, že ten nový ji vůbec nemá rád... To je docela rána, ne? Šaty Popelky jsou perfektní, sudička odvedla skvělou práci. Škoda, že měla tak málo prostoru. ()

ER

Výpravná,oku lahodící klasika. Na můj vkus však byla Popelka málo od popele,scéna s čarující kmotrou (zlatý kočár,skleněné střevíce) až moc opulentní. Ta "naše" verze mi je přeci jen milejší, ()

netWoor

Roztomilé a barevné. Chvíli smutné a chvíli veselé. Prostě Disney. Zvířátka tomu dala ten pravý šmrnc a jejich přeměna byla skvělá. Poněkud hluché místo jsou ty dvě kráčmery, které jsou tam víceméně do počtu, ale co už. Ale přes všechna pozitiva ... ten duch, co cítím z českých pohádek, tam nebyl (ne, opravdu nemyslím ty natočené poslední dobou) ... ()

markotter

Na to že se psal rok 2015, tak to Branagh zpracoval naštěstí dost klasicky, s pěknou výpravou a bez nějakých moderních serepetiček. Pravda, vykouzlení dýňového kočáru a těch ostatních srágor bylo až moc digitálně za hranou, ale vyvážila to svou přítomností Helena Bonham Carter. Princezna s princem k sobě docela šli, macecha byla příkladná a oba přiteplalí rodiče skonali naštěstí dost brzo, aby mohli pokazit docela slušný dojem z tohohle kousku. Ale pro nás, kdo znají Tři oříšky pro Popelku, je tahle adaptace jen pouhým průměrem. ()

E lan

Slušné zpracování klasiky s strochu nepovedeným hereckým obsazením. Triky určitě stojí za to, ale děj ničím nevybočuje v dobrém ani zlém. Prostě čistý průměr. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku