Děj snímku Popelka sleduje osudy mladé Elky (Lily James), jejíž otec, kupec, se po smrti její matky znovu ožení. Elka má svého tatínka velice ráda, a tak se snaží ke své nové maceše (Cate Blanchett) a jejím dvěma dcerám Anastázii (Holliday Grainger) a Drizele (Sophie McShera) chovat vstřícně, a dělá všechno proto, aby se ve svém novém domově cítily dobře. Když ale Elčin otec nečekaně zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové žárlivé a kruté rodiny. Zanedlouho se z ní stane obyčejná služka, věčně umouněná od popela, které ostatní posměšně říkají Popelka. Navzdory krutostem, kterým je nucena čelit, ale Elka neztrácí naději a je rozhodnuta řídit se posledním přáním své matky, aby vždy byla „odvážná a laskavá". Nehodlá propadnout zoufalství, ani pohrdat těmi, kteří s ní jednají špatně. A pak je tu ještě jistý pohledný cizinec, se kterým se setkala v lesích. Elka, která nemá nejmenší tušení, že se ve skutečnosti jedná o prince, a nikoliv o pouhého učedníka ze zámku, má pocit, že konečně potkala spřízněnou duši. Záhy nato se zdá, že by se na ni konečně mohlo usmát štěstí. Všechny dívky z širokého okolí jsou totiž sezvány do královského paláce na bál a Elka se těší, že by se tam mohla znovu setkat s okouzlujícím Kitem (Richard Madden). Macecha jí však návštěvu bálu zakáže a zlomyslně jí roztrhá šaty. Jako ve všech správných pohádkách je však pomoc nablízku a objevuje se kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham-Carter), která – proměnou dýně a několika myšek – Popelčin život navždy změní. (Falcon)

Bozvav

Jednoznačnou hvězdou tohoto příběhu jsou zvířátka a Cate Blanchett v roli macechy. Žena, která si umí získat muže nikoliv svou bezbranou a naivní duší, ale nezdolným sexepílem, díky němuž zblbnou natolik, že klidně nachají šikanovat i vlastní dítě. Jinak příběh známe všichni, Disney se vyřádil v barevnosti, přímočarostí postav (žádné komplikované povahy), nechyběl poněkud klišovitý humor, ten zde zastupovala hlavně mírně bláznivá kmotřička Helena B. Carter a působivé efekty. Popelka hezká, ale dost fádní, princ hezoun bez většího charizma. Příběh je pohádkový, romantický a i celkem půvabný, takže diváka neurazí, ale pravda, ani výrazně nenadchne. Takový lepší průměr. ()

kostej_

Manýristicky dokonalé ztvárnění lidové pohádky s dokonale klasickou dějovou linkou pepřenou občasnými roztomilými nápady. [Berlinále 2015] ()

Ydrosten

Komentář od johnn333 plně vystihl co jsem k tomu chtěl říci. Jsem celkem známý tím že na Disneyho tvorbu ( pohádek a filmů pro děti ) házím tuny špíny a kolikrát mu ani nemůžu přijít na jméno, ale nová Popelka je návratem ke kořenům krásných sladkých příběhů, které tady dlouho chyběly. I když mi to trochu trhá ruku, dávám tentokráte pánům od Disnyho 4 plně zasloužené stár. Více takových a začnu přehodnocovat svoji averzi vůči tomuto studiu ( nebýt ale otravnosti mé dcery, která mě ukecala na kino, tak bych to určitě sám od sebe vidět nechtěl ) ()

Kaktusak12

Celkově docela povedený film, hlavně výprava a skvělé kostýmy a efekty, kvůli kterým sem na Popelku zamířil. Ale mohlo tam míň lidí umřít, když je to film víceméně pro děti. Ty v sále vzlykaly opravdu vesele. Prostě tam mohlo být víc humoru, třeba jak tomu bylo v dost podobné Sněhurce. ()

Kiisaki

Z nového disneyovského zpracování Popelky mám opravdu smíšené pocity. Na jednu stranu šlo o skutečně velkolepý film s nádhernými efekty a kostýmy, který se odehrává ve vizuálně podmanivém prostředí, jenže kromě toho šlo o bídný průměr. Elka (bylo opravdu tak důležité použít tento patvar namísto jména Ella?) pro mě byla zcela nesympatickou hrdinkou, jejíž představitelka se do role absolutně nehodila. Opravdu jsem se snažila, ale zkrátka jsem jí nedokázala přijít na chuť. Její vzrušené vzdychání při obouvání skleněného střevíčku na zahradní houpačce bylo tak trochu směšné. Hraní bylo tak chabé jako u celého zbytku Elčiny rodiny. Ještě štěstí, že bylo brzy po nich, protože zlá macecha v podání Cate Blanchett byla jediným opravdu dobrým hereckým výkonem. Tvář Cate mám spojený s laskavostí a čistotou duše, proto bylo fascinující sledovat jí v takové démonické a zkažené roli, které se zhostila více než zdařile. Možná, že při druhém zhlédnutí v původním jazyce se mé hodnocení zlepší, ale teď to skutečně nevidím na víc než tři hvězdy. ()

matthew.17

Zoberte si Začarovanú Ellu, pridajte bohatšiu výpravu, efekty a lepšiu kameru, vymažte všetok vtip, sebairóniu, originalitu a autorský vklad a dostanete Popolušku. Ničím nové, ničím prekvapivé, všetko tak ako má byť, milióny vyhodené za to, čo tu už tisíckrát bolo. Jediná zmena oproti predlohe bola, že macocha našla črievičku a navrhla Popoluške dohodu, to je tak všetko čo môžte považovať za originálne, ešte aj to stretnutie s princom v lese na love poznáme z inej verzie... :) Škoda... Hviezdičky za krásne kostýmy a Cate ktorá bola výborná a celý film tiahla tým, že bola jedinou vec ktorá ochránila cukrovkárov pred akutným pichnutím inzulínu. ()

petokucho

Okrem toho, ze milujem klasicke hrane rozpravky, je to v kinach v poslednej dobe dost nedostatkovy tovar. Tato Popoluska to krasne vynahradila. Nedeje sa nic prevratne, ale to co sa na platne odohrava bezi presne tak ako v rozpravkach ma a to uplne funguje a staci... Najprv to vyzeralo na styri hviezdicky no svojou krystalicky cirou jednoduchou rozpravkovostou ma to tak dostalo, ze nemozem inac ako pät. ()

lemonova

Pekne vyrozprávaná rozprávka, len mi celý čas prekážala gýčovosť vizuálnej stránky (nejak som sa nevedela cez ňu prehrýzť) a tiež vykreslenie "zlých sestier", ktoré mi už pripadali ako totálne karikatúry.. Cate výborná, Lily očarujúca... ()

Ben Nevis

Taky jsem zmlsaná opravdovostí a vtipem Třech oříšků. V USA verzi máme klasicky plno počítačových efektů, rožtomiloušká žvížátka a bohaté kostýmy. Nikoho nepřekvapí, že i když král pozve celou zemi na bál (kde by se tam ty všechny panny s doprovodem vešly?), přijdou jenom ty, co mají na panské šaty. Nikomu nepřijde divné, že při odbíjení půlnoci se Popelka stihne se všemi rozloučit, pronést pár mouder, poztrácet střevíček a ujet pár kilometrů v kočáru. Nikomu není líto, že dívka si chtěla vzít na ples šaty po mamince a místo toho dostala úplně jiné modré, protože verze z 1950. Nicméně kvalitní herci a přidržování se klasiky z toho dělají koukatelnou záležitost, která však zapadne mezi padesáti jinými popelkami. ()

Llinwen

Tohle bylo tak sladký, že mě z toho budou zuby bolet ještě hodně dlouho. Ta třpytivá ušlápnutá husa Libušce nesahá ani po kotníky. ()

Evander

Vysoký rozpočet a krásné kostýmy nejsou všechno a toto zpracování popelky je toho důkazem. Je to hezká pohádka a ani toto zpracování není jiné, z čehož na druhou stranu plyne, že se ztratí v průměru. 60% ()

Hapretor

To ušlo. Kouzlo se nevytratilo. Hezky zahrané a trikově udělané. Ty šaty jí moc slušely a R. Madden je fakt fešák - nejsem gay, jen je to (byl) můj oblíbenec z "Games of Thrones" (Rob Stark). Film pro celou rodinu. Konečně něco, co v letošním roce není debilita a nevkusný paskvil. ()

Páně

Kdo se nedokáže zdárně poprat s tradičně kýčovitým disneyovským vizuálem, ten si zkrátka nikdy nemůže tento námět plnohodnotně užít. Chvilkově oproštěn od těchto myšlenek však i já musím uznat, že jinak je tato pohádka zpracována velmi důstojně, za přispění skvělého soundtracku. Pozitivita a optimismus doslova cákají z každého záběru a dialogu, všechna čest. ()

Qeo

Ale jo, dalo se na to koukat. Nebýt Helena Bonham Carter, tak to spadne do bahna průměrnosti. Její nástup na scénu však zařazuju mezi TOP 10 objevení na scéně. Skutečně sem brečel smíchy, snad i tím, že sem ji vážně nečekal. Jinak klasická pohádka se zářivými úsměvy a ještě zářivější garderóbou. Ale co, je to pořád pohádka. I když teda neuvěřitelně stereotypní, ale co se dá dělat. ()

Rockerman

Překrásné, pastelové barvy, nádherné obrazy, perfektní triky. V těchto bodech je to pohádkově dokonalé. Jenže jsou tu ty zpropadené dialogy, a ty jsou zoufale špatné! 50% slov je zbytečných. Mluví se o tom, co za chvíli uvidíme a my to pak skutečně vidíme. Proč víla říká, že z dýně vykouzlí kočár, když to za chvíli udělá? A mlácení prázdné slámy je tu skoro většina. No a když už je tu rozhovor důležitý, tak je tak nepřirozený, že mi to připomělo Troškovy pohádky. Překvapilo mě také, že je tu hodně scén, okopírovaných (nechci použít ukradených) z kreslené verze Disneyovy pohádky z roku 1950. Stručně řečeno: " Je dobré si do kina vzít špunty do uší. Z krásných scén všichni hravě poznají oč se jedná a špatnými dialogy si nenechají pokazit zážitek z filmu". ()

char_t

Pohádky moc nemusím, možná kvůli masáži českých televizí, servírujících už léta podřadné kousky několikrát do roka. Na Cinderellu jsem se ale nechal zlákat kvalitními recenzemi a čekalo mě příjemné překvapení. Žádné znásilňování původní látky zbytečnou akcí (mluvím na vás, Sněhurko a Jeníčku!), ale ani zbytečný remake. Ani po skončení filmu nechápu, jak to celé může působit tak svěže a moderně, a přitom zachovat naivitu a příjemnou atmosféru původní látky. Každopádně palec nahoru. 75% ()

Ombak▼Penari

Bylo to občas přeslazené až mě z toho bolely zuby (hlavně když Popelka nahodila svůj hřejivý úsměv), ale jinak to byla fajnová pohádka. Sice klasicky americky zářivá a rozmáchlá, ale proč ne. Snímek hýří sytými barvami a je to opravdu okouzlující, především u scény s vykouzlením popelčina kočáru a šatů jsem měl pocit opravdového vizuálního krásna. Obecně mi Popelka přišla někdy až nesnesitelně sladká, princ taky vypadal, že se mu v očích zrcadlí celá mléčná dráha a nejromantičtější místo pro život byla stejně popelčina komůrka v podkroví, ale beru to prostě jako pohádku a do pohádky asi dobrý. Být dítě, tak bych byl nejspíš úplně unešený. Nicméně Češi stejně dobře vědí, která Popelka je ta nejlepší... ()

MickeyStuma

Zpočátku jsem byl z nápadu hereckého zfilmování kreslené klasiky krapet skeptický, ale musím přiznat, že z výsledku jsem velice překvapen. Studio Walt Disney si dalo setsakramentsky záležet a vytvořilo dílo, které se chtě nechtě musí stát stejně vyhledávaným snímkem jako jeho předobraz. Po technické stránce je viditelně poznat postup používající hlavně ve 40. a 50. letech. Tento fakt tomu všemu dává na síle a na jedinečnosti díla. Fenomenální výprava, výborné efekty, romanticko-pohádková atmosféra a hlavně nádherný příběh, který romanticky založeného diváka donutí ukápnout slzičku štěstí. Tady je laťka zvednuta hodně vysoko a řekl bych, že ji už jen tak někdo nepřekoná. Zkrátka, naše česká ´Popelka´ má tímto velice silnou konkurenci. ()

Darkslayer

Príjemná hudba , krásny rozprávkový vizuál, pohodová nálada a hlavne roztomilá Lily James, ktorá to celé utiahne takmer sama. Celé to pôsobilo veľmi sviežo a nenútene aj napriek tomu (alebo práve pre to) , že sa tvorcovia nesnažili upravovať alebo modernizovať predlohu. Veľmi milé prekvapenie. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku