Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

LabySo69

Tak Ben Affleck už zase hledá Amy, akorát to tentokrát neni tak záživná podívaná jako minule pod taktovkou Kevina Smithe. Gone girl je bohužel první Fincherův film, kterej ohodnotim hůř než za čtyři, a to hlavně pro to, že mě to nedokázalo pořádně vtáhnout, ba naopak jsem sledoval čas a říkal si kdy už to skončí. Byť je ten veškerej hnůj kolem únosu dobrej, něco tomu prostě chybělo. ()

Rawar

Neubránil jsem se srovnávání s opusem Se7en, díky čemuž samozřejmě Gone Girl nemůžu prohlásit za nejlepší fincherův thriller. Celé to plynulo výrazně pomaleji a nedokázal jsem si vytvořit pouto ani k jedné z hlavních postav, přičemž Patrick Harris tomu lehce podrýval důstojnost. O to více potom potěšila scéna se skalpelem a bílými trenýrkami. Nic z toho však nemůže zvrátit dojem z perfektního, brilantního a propracovaného filmu. Fincher to zvládnul dokonale, zbožňuju jeho tvorbu, miluju jeho třetího Vetřelce, děkuji mu za snímek Sedm a prosím aby co nejdříve natočil další kult, nejlépe nějakou kvalitní ancikristovinu ala Seven ! ()

eMatt

Kéž by se točilo více filmů jako je tento. Příběh s inteligentní linkou klenoucí se od počátku do konce. Divák má možnost si vytvářet vlastní konspirace, obraz dokonale vystihuje prostředí, pocity z postav přímo sálají - skvělý kousek od Finchera, bohužel možná moc rozvláčný - určité sekce by bylo možné zkrátit, jiné rozvinout. Herecké výkony mě příjemně překvapily (možná až Mr. N.P. Harrise, který stylem a rolí připomíná neodmyslitelně roli ze známého komediálního seriálu). Neskutečně svůdná mi taktéž přišla hudební linka. Tenhle film budu muset ještě prostudovat ... ()

Hunadarik

Neviem prečo ale Ben Affleck sa mi naozaj začína páčiť..Síce mi príde trocha "spomalený" ale táto úloha mu sadla dokonale.Ale myslím si , že na Rosamund Pike rozhodne nemá.Jej herecký výkon , tá dokonalá dvojtvár a "psychoúsmev" boli základom 5* trilleru . Zvrat sa mi páčil (bol som zo začiatku trocha skeptický či sa neunudím , ale nie ..) , má to kopec drobností ktoré diváka potešia , prinútia ho zamyslieť sa , občas sa zasmiať ale aj zhroziť.Film sa s vami dokonale zahrá.. Stojí za to sa zamyslieť akoby ste sa sami zachovali v takej situácii. Až na tú posteľnú, krvavú scénu som bol nesmierne spokojný. ()

gemi

Tak tohle je nářez. Neznám moc filmů, které bych si chtěl ihned po zhlédnutí pustit znovu, protože prostě musím (musím!) znovu vidět první třetinu. EDIT: 11. 12. 2022, třetí zhlédnutí. Takový psychologický vývoj titulní postavy ve filmu jsem snad nikde jinde neviděl. Právě proto jsem si film po první projekci musel hned pustit podruhé, protože jsem tomu prostě musel přijít na kloub, hledal jsem signály, které by naznačovaly, jak to celé skončí. Jeden z mála filmů, které si člověk při každé další projekci užívá o něco víc právě kvůli tomu. ()

Jan.Mlynar

Ach ta vůně sarkasmu,.. v hauájmetjórmadr důkladný výklad teorie šílených očí a zde, o pár let později, si ho Bárny honí nad učebnicovým živým modelem... Přes dvě hodiny chirugické řezničinky, kde je opravdu každej steh milimetrově přesně vedenej. Bohužel se prováděla operace mozku a né srdce a tak spektákl zasáhl do špatného místa... Každopádně poselství je jasné a každej rozumnej chlap si ho najde, ty hloupější čeká podobný osud jako Beníka, jen asi ne tak impozantně, prostě klasický "já nakupuju, ty platíš". ()

katululum

Mistrně natočený film se skvělou hudbou, která tvoří tak 80 % atmosféry, protože jinak jde o dokonalý přepis knihy na plátno... Nemám proti adaptacím nic, mám je ráda a vždycky se na svou oblíbenou knihu ráda podívám, nicméně v tomto případě mě film spíše utvrdil v tom, jak skvělá vlastně byla kniha, o které jsem po přečtení lehce pochybovala. ()

ER

Když fotíte krajinu,musíte dodržet kompozici,aby to bylo k podívání. Jedna z nich je třetinová. Přesně takovou kompozici zvolil i D.Fincher. V jedné třetině vidíme vyšetřování zmizení,v druhé obvinění z vraždy a v třetí vraždu. Každá třetina obsahuje řadu psychologických momentů, kterým právě Fincher rozumí a není pro něj problém je servírovat tak,že udrží diváka v napětí i když se relativně toho moc neděje. Závěr má pak tak hustou atmosféru,že to Nickovi fakt nezávidíte (a to Bena Afflecka nijak zvlášt nemusím). Přesto po celou dobu mne neopustil pocit určité odtaženosti, kdy mne děj dokázal upoutat,ale nevtáhnul mně tak,jako např. u Sedm. Ale to je zřejmý záměr,který oba herci v hlavních rolí (Affleck a Pike) svým herectvím dokázali přenést-odosobněný,hledící si každý svého,jak to v nefunkčním vztahu bývá. Je pravdou,že tady se pohled může s kompozicí rozcházet,jelikož i když dodržíte kompoziční pravidlo,nemusí se vám výsledek zcela líbit. V případě tohoto filmu jde však jen o pocit. ()

ppospisil

Nastal čas na odložené hodnocení zbylých filmů 2014, nejdřív krátce - Zmizelá je slušná pecka.Musím uznat, že obzvláště scénář zpracovaný podle knihy je famózní stejně jako režie.K ději...Tak pěkně propracované zvraty jsem dlouho neviděl a režisér si sympaticky hraje s divákem po celý film.Nechci spoilerovat,ale scéna Barney-Amy v posteli se podle mě stane minimálně žánrovou legendou.Nevím jestli je to tím, že jsem nějak myšlenko-předvídačně zakrnělý,ale tohle mě opravdu ohromilo (až na efekty,ty tam byli horší než v 60 milionové$ epizodě GoT!).Celkově od poloviny filmu je děj strhující,na konci lehce klopýtá,ale pořád jsem byl ve slušném napětí ukončení príběhu.Absence větších emocí je znát, (IMO to byl záměr) ale stále pěkný kousek pane Fincher. slabších 90% ///Zajímavé komentáře: Okara, Malarkey, verbal ()

Pavel82

Spousta lidí z mého okolí, od kterých bych to nečekal, začala zaujímat k tomuto filmu určitý postoj. Proto jsem, i přes určité pochybnosti, pocítil povinnost jej zaujmout také. Tak pojďme na to. Fincher je bezesporu umělec a velmi kvalitní režisér. A to že bude Zmizelá po formální stránce precizně odvedené řemeslo, bylo nad slunce jasné. Urežírovat ale bandu seriálových herců (Barney promine) v čele s "můj ksicht má stále stejný výraz a teď když jsem trochu přibral, je to ještě horší" Affleckem, je bláznivý, nadlidský a jak jsem se přesvědčil i nadfincherovský výkon. V čem je tedy síla Gone Girl? Každý se totiž dokáže vcítit do obou hlavních protagonistů, protože ty pocity, ať už jste na jedné nebo na druhé straně, tak dobře známe. Každý by chtěl znát návod, jak k sobě toho druhého připoutat, i když je ten zájem pouze jednostranný a Flynn s Fincherem nám předkládají svoji bizarní vizi... Ale měl bych mít pocit, že jsem právě viděl něco geniálního? Měl bych být zaskočen? Měl bych být šokován? Na to už jsem spapal příliš filmové polívčičky. Zkrátka je to obraz klasického, dlouhodobého vztahu, kde Vás ta vytrvalá bláznivka prostě nenechá jen tak jednoduše vycouvat. Tečka. ()

Forty-

Fincherovky okolo seba vytvárajú neuveriteľný hype, nemá to ľahké chlapec. Tento krát kvalitná psycho dráma o rozhádaných manželoch, ktorí si robia doprieku od nafingovaných únosov, znásilnení, vrážd až po iné nežné prejavy lásky. Do toho silná medializácia, veľký šum v okolí. Ben Affleck mi tradične vadil (ale na rolu kurevníka sa jeho xicht hodí), Rosamund Pike zahrala perfektnú mrchu. No prvá liga toto pre mňa predsa len nie je. Jedna vec sa tento krát nepodarila. Nedokázal som sa vžiť s ani jedným hrdinom. Celý film som sa cítil ako spectator a tak nejak mi bolo fuk ako to dopadne. A to je škoda. 75% ()

mogul01

Pro mě jedno z největších překvapení roku 2014. Nic jsem o filmu dopředu nevěděl, nic jsem nečekal a o to větší byl zážitek v kině. Líbil se mi příběh a všehny zvraty, které dokažou znovu film dostat do pořádných obrátek. Výborně jsem se bavil při různých narážkách především při ironizování dnešní role médií a sociálních síťí. Tentokrát pro mě výborný Fincher a Ben Affleck mě jako vždy herecky nezklamal! ()

BAJOHA

Naprostá šílenost v dobrým slova smyslu! Ani chvíli jsem se nenudil. Pan a Paní Smithovi trošičku jinak. :P ()

balcazar

"Čo myslíš, ako to skončí?" spýtal som sa sám seba, keď som pomyselným nástupom záveru stopol film a hneď si odpovedal slovíčkom "neviem" a vedel som, že to je skutočné neviem. Pozitívne neviem. Majster Fincher sa so mnou doslova pohrával, po štyridsiatich minútach sa film začal prebúdzať (kvôli obratu v deji pochopiteľné), po hodine šliapal ako stroj. O to viac ma sklamal záver. Stretol som sa s nejedným názorom, vyjadrujúcim sa na adresu záveru filmu pozitívne, no ja sa s ním jednoducho nedokážem stotožniť. A pritom mám taký konflikt, aký som pri filme asi ešte nikdy nemal, pretože aj napriek záveru, ktorý ma nepotešil, som chcel filmu z fleku plesknúť plné hodnotenie, tak veľmi sa so mnou do toho momentu pohral. Rozumiem, že kvôli knihe ho príliš zmeniť nešlo, no chcelo to tam viac vybičovať, zdramatizovať, nech si divák po konci povie: WTF did I just see? ()

RajAthen

Nechci se nechat nést na vlně velké vzdechů nad výborným dramatem z posledního měsíce, zejména mám své výtky k závěru a vůbec důsledkům "jedné nevydařené postelové taškařice". Co však přičítám k dobru je, že mě film zkrátka překvapil, a to dokonce vícekrát. A to popravdě u dramat zvyklý zase tak nejsem. Uznávám, že ona překvapení se možná postupně stávají až příliš sebeúčelná. Přesto se mi film zkrátka svým tempem a charaktery líbil. Otázka zní, kdy budu chtít zážitek znovu opakovat. ()

deLaFere

Tenhle film je thrillerem až na posledním místě. Nelze ho brát jen jako kritiku médiíí, těch obrazů je neporovnatelně více a jsem si jistý, že si dal Fincher hodně práce, aby to vyjádřil přirozeně. Žena fotící selfie, extrémě emancipovaná Amy s obrovským důrazem na inteligenci a nulovým chápáním své ženské role v životě, stavící svého manžela do pozice rozervance, který má být vším a zároveň ničím, přes média ukázané postoje průměrných Američanů, kteří již nedokáží myslet sami (sama myslí jen zlodějka, která rozhodně nepatří ke střední třídě), nositelkami amerického snu jsou moderátorky zatížené tunami pudru a mořem plastických operací, bigotní a bezcitné, nikdo není tlustý, všude je luxus a staré časy reprezentuje jen jeden starý dům. Určitá nevěrohodnost příběhu, byť úžasně natočeného, koresponduje s lidskou nevěrohodností a vlastní osobnost postrádající střední třídou Američanů a do těch se Fincher naváží moc rád v určitých situacích, viz Klub rváčů. Krásně zobrazená malá skupina lidí, kteří stále mají rozum v kontrastu s nevyjádřenou masou hlupáků, kteří znesvětí všechno i blízký sourozenecký vztah, protože se prostě zrovna nehodí do krámu. Rodiče Amy reprezentují aktvivní a atraktivní americké důchodce, obrázek si udělejme sami o jejich lidských a hlavně rodičovských hodnotách. Naivní dívka zneužitá médii atd. Možná je to hloupost, ale mám pocit, že jsem viděl Americkou krásu II, mnohem temnější a ostřejší vůči chrakterovým a lidským poměrům panujícím v USA, potažmo ve světě. Ta selfie, ta je opravdu geniální, již jen chyběli rozmazlení američtí spratci a facebook. Poslední věta "Co jsme si to udělali" není thrillerem ani útokem na média, je to sžíravá kritika!! ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi