Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Kukolar

Sorry ale Affleck nie je herec. Úloha mu sadla preto, lebo mala plytký charakter. "Stratila sa Vám žena pane" ... "ehmmm, OK"..Na rozdiel tomu Rosamunde Pike som sa bál, perfektne zahrané. Samotný film, nápad super, no ten koniec som čakal iný...viac "americkejší" (náznaky policajtky na konci a už som myslel že je to v suchu vyriešené, ale nie je). Nevadí, aj tak dobrý film v celku, no nie som z toho PUF!. ()

rezzzy

Tak na tenhle film jsem se těšila. Už proto, že jsem si před rokem na Vánoce chtěla koupit knihu, i když teda nekoupila. Pak ale přišly všechny tyhle pozitivní ohlasy na csfd. A já jsem ozivila svůj původní úmysl a těšila se ještě více. Pak se přidali nadšení přátelé. No těšila jsem se nejvíc. Takže jsem si konečně koupila tu knihu a přečetla. Podívala se na film - konečně!!! ... No a 3 hvězdy. Takže - těžko asi vyčítat, kolik pasáží z knihy je vynecháno. Ohraná písnička o filmech dle knižní předohy. Tedy to vezmu z jiného soudku. Tenhle film měl super herecké obsazení, a teď nemyslím Bena a Rosamund jako takové. Mám na mysli to, že postavy Nicka a Amy si pro mě s herci sedly, dostaly přesně tu podobu, kterou měly v mé hlavě. A nejen oni - obsazení Barneyho z HIMYM sedlo jako prdel na hrnec. Akorát postava Andie byla v mých představách něco jako americká náctiletá Vica Kerekes (ale na tom až tak nezáleží). Druhý klad = vizuál. Moc příjemně se na to dívalo a filtr filmu korespondoval s odstínem vibrací příběhu. Nejdlužnějším faktem však bohužel zůstává, že film se nevypořádal s tím, co kniha chtěla sdělit. Knižní příběh stojí a padá s Amy (tzn. ne Nick!) a celou tou spletitou pavučinkovou sítí fabulací okolo ní, do které jsme se v knize chytali. Filmová Amy byla téměř dokonalá. Téměř, protože Rosamund rozhodně měla na to na ní dosáhnout, ale nakonec se jí jen letmo dotkla. Ne však vinou svého hereckého výkonu, který byl přesný, když Rosamund v prostoru, který na Amy měla, zahrála na stejnou intrikářskou strunu, na jakou hrála knižní Amy. Největší bolístka a vada filmového zpracování byla, že její postava dostala toho prostoru málo. Jak jsem k tomu došla? Jednoduše. Dokázali byste na základě filmu odpovědět na otázku, proč proboha PROČ to udělala? ... Já ne. Já jsem s tou zvrácenou čůzou v knize dokonce chvíli sympatizovala, kdežto film mi pro to vůbec důvod nedal. Toto zásadní vynechání podstaty, čili dilematu o mrše nebo oběti, je pro mě kámen úrazu celého filmového zpracování. ()

Shredder

Fincher + najvacsi bestseller z poslednych rokov, co sa moze pokazit? Odpoved je jednoducha, vyjde najavo, ze knizna predloha nie je ani zdaleka brilantna, skor ukazuje nizke standardy plytlych "citatelov". Gone girl je v zasade velmi jednoduchy film o sikovnej psychopatke, ktora skrze svoje bezcitne manipulacie dosiahne vsetko, co si zmysli. Pocas deja mame len jeden zvrat, ktory kazdy musi zbadat na mile dopredu. Zvysok filmu je tuctovy, povedzme si uprimne, keby to do ruky nedostal reziser Fincherovho kalibru, kludne by to mohlo skoncit ako TV thriller urceny pre nezazivne vikendove odpoludnie. Jedine co ocenujem, je vyobrazenie medii a divakov a ako lahko dokazu znicit zivot v honbe za senzaciou, zatial, co ti druhi sa nechaju zmanipulovat lahsie ako ovce na salasi. ()

Knor

Nemůžu si pomoct, Fincher je prostě dobrej. Jeho depkoidní styl se mi zavrtává pod kůži hodně hluboko, celý příběh je hodně chytrá hra s hořícím klubkem, které se přehazuje ze strany na stranu. Skvělý na tom nejvíc je, že se nedá odhadnout kam to celý směřuje a konec se mnou duševně trochu otřesl. Protože všechno je to v podstatě taková smutná pohádka. Všechno se mi zdálo zvládnuté i když pravda je, že Afflecka moc nemusím, ale dal se i celkem přežít. Fincher se už asi nepřekoná, ale točí pořád hodně velkou kvalitu. ()

Rimland

Po řemeslné/technické stránce tomu nemám co vytknout, neb v tomto ohledu je to klasická fincherovina, tedy kvalitně odvedená práce. Zbytek má však u mě k ideálu daleko. Přepálenou stopáž bych ještě pominul, plynulo to celkem bezproblémově, leč bez jakékoli intenzity či napětí. Háček je ale jinde. Jednak v hercích, jejichž výkon vám o postavách a vztazích mezi nimi vlastně nic extra neřekne, pokud to sami zrovna neře..přečtou. Affleckovi sice výjimečně ta jeho prkennost místy celkem prospěla k vykreslení nejednoznačnosti, zato takový Harris byl volbou víc než nevhodnou. Hlavní problém mám ale s Rosamund Pike, která je pro mě už léta svým ledovým výrazem jakousi „default cuntface“ a tu „Amazing Amy“, „miláčka Ameriky“ či „ubohou oběť“ bych/jsem jí prostě ani na vteřinu nežral – dojmem nedůvěryhodné bestie působí nonstop (a nějaké pění ód a vzývání pozlacených skulptur jen za to, že hrála rádoby rafinovanou psychopatku, jde mimo mě). Mezi hlavním párem navíc není ani jiskřička ve scénách, kde by být měla, což je (i s přihlédnutím k Fincherově typické odtažitosti, se kterou to tady možná přehnal) u filmu, který je primárně o vztazích (byť jinak než jsme zvyklí), sakra problém, protože jakékoli napětí mezi postavami či schopnost zapůsobit na diváka, nechat v něm nějakou tu stopu, nahlodat ho, jsou ty tam (a přitom tohle téma po tom přímo volá). Příjemným překvapením naopak byla Carrie Coon. Druhý zásadní problém pak mám s tou celkovou nechutnou vykonstruovaností, a tak zatímco první cca hodinu se film nese v sympatické, celkem atmosferické mysteriózní rovině, tak po onom „odhalení“ začne ztrácet grády (připomíná špatné soudní drama) a v poslední cca půlhodině dokonce spěšně posílá k šípku cokoli příbuzného s výrazy typu „lidský rozum“ či „logika“, přičemž působí až nepatřičně směšně (upřímně, být Američan, tak se asi vůči filmu bouřím za zveličování národní tuposti). Formu prostě zabíjí obsah. Zmizelá je hodně jako postava Amy a já tak ve výsledku se svým hodnocením budu trochu jako Nick ve filmu: můžete mě nenávidět a pranýřovat za to, jak se k ní stavím, ale faktem je, že ač se snaží působit chytře a neodolatelně, nejedná se o nic víc než jen manipulativní mrchu, která si vymýšlí co se jí zrovna hodí a lidi jí to mají žrát. No way bitch. ()

DaveSmith

Naprosto brutální podívaná. Nějak se mi na tenhle film nechtělo právě kvůli Affleckovi, no nakonec jsem se rozhoupal a v žádným případě nelituju. Ben toho naštěstí nemusí až tak moc předvádět, takže mi nijak zvlášť nevadil, ale to co prováděla s postavou Amy Rosamud Pike, bylo naprosto dechberoucí. Ve spojení s Fincherovou režijí tak vznikl film, kterej vám (mě teda určitě) ještě nějakej ten pátek nedá spát. Vůbec nevadila ani delší stopáž. ()

Miagy

Pomerne zdĺhavý film, ktorého pointa bola známa už v polovici filmu a tam presne mal film skončiť. Ben Affleck zahral veľmi slabo, okrem jediného úsmevu by som povedal, že ten herec nemá mimiku. Zato ženská hrdinka bola vynikajúca. Výborná bola aj hudba, kamera a strih. Okrem iného ma prekvapila inovatívnosť a nápad avšak film je ku koncu veľmi pomalý a nudný. PLUS: hlavná postava Amy, prostredie, kamera, hudba, nápad. MINUS: slabšie herecké výkony, nudné, zdĺhavé pasáže, výbrný nápad. PS: film mi pripomínal jednu španielsku megapecku EL CUERPO, ktorej tento snímok nesiaha ani po päty. ()

Godhaj

,,I can’t leave you go through sugar storm unkissed.“ Další parádní film, ve kterém hraje hlavní roli režisér. Způsob, jakým staví Fincher příběh, mě dostal na lopatky. Naprosto uchvácen jsem byl studenou, tichou a klidnou atmosférou. Zdánlivě jednoduchý krimi příběh se roztáčí do šílené změti médií a bulváru, čemuž Fincher bravurně nastavuje zrcadlo a nechává diváka, aby si o tom popřemýšlel sám, podobně jako ve Fight clubu. Rosamund Pike strhává veškerou pozornost na sebe a myslím, že to je její životní role. Affleck svou roli zvládl, ale řekl bych, že tak tak. Relaxační soundtrack se k atmosféře filmu hodí a dotváří zvláštní, někdy až snové scény. Až na drobné detaily perfektní film, který mě však úplně nepohltil a zachoval jsem si od něj odstup. ()

chlebo

Konečne film, kde mohol Ben Affleck robiť to, čo mu ide najlepšie - tváriť sa nechápavo a priblblo. A nikto mu to nemôže vyčítať - pri takej ženuške akú si narazil. Viete aký trest si zaslúži nedokonalý chlap, ktorý nie je presne podľa vašich predstáv dámy? Podľa rozkošnej Rosamund, ktorá si tu strihla podľa môjho skromného názoru životnú rolu, je primeraný tomuto drobnému prehrešku napríklad trest smrti. A Ben sa nestačí čudovať, aké zlatíčko to vlastne doma mal. A keby ho osvietilo len o niečo neskôr, s najväčšou pravdepodobnosťou by mohol svoju verziu prípadu vykrikovať akurát tak v cele smrti, kde sú na podobné bláboly isto zvyknutí. Ku knižnej predlohe, ktorá bola dokonale pretlačená všetkou možnou reklamou som sa zatiaľ nedostal, ale keď som videl výsledok Fincherovho snaženia, nemyslím si, že kniha ho dokáže prekonať, tento pán zbúcha dobrý thriller aj v spánku a Stratené dievča je toho svedkom, nevadila mi ani tá nechutná romantika na začiatku, hoci mi prišla veľmi nefincherovská. Tak či tak, Stratené dievča je pre mňa určite filmom roka 2014 ()

Hisnuklusi odpad!

Kdy se vlastně stalo to, že Fincher začal točit hovna ? A eventuelni spojení s tou Flynn do budoucna, přislib dalších sraček a hlavně toho, že od Finchera už dobry film asi neuvidime ? Bezva. Fajn vědět. A jako o co v tom filmu šlo, co mě v tom filmu mělo bavit ? Ja to fakt nevim prostě. Skutečna pointa, myšlenka ? A vlastně i třeba nějaky ten děj, to už dnes asi neni třeba, žejo Dejvide. Fakt škoda. A Ben Affleck ? do ted mi nahání husí kůži fakt, že bude hrat přištiho Batmana, ten člověk se mi v životě a v ničem nelibil a tady ten film fakt neni výjimka. Tohle se mi prostě vubec nelíbí a nehodlám si hrat na to, že libi, jen pro to, že to točil do jiste doby i muj oblibeny režiser. ()

qbic

Splnilo očekávání, za což si zaslouží 5*, protože filmy s takovým hodnocením často a snadno zklamou. Jinak bych dal 4*, nemám rád neurčité konce. Přes zajímavé zvraty a nečekaný vývoj mi k páté hvězdě něco nepojmenovaného chybělo. ()

Tomizilek

I když to je poměrně zvrhlý film, něco z toho starého dobrého Finchera (Sedm, Klub rváčů) mi tam přece jen chybělo. ()

Oudee33

Tak trochu jsem si zavzpomínal na Základní instinkt... Na manipulaci, která je v podobné formě doslova vražedná. Těžké téma s temnější atmosférou pro Finchera opět tím pravým. Až na otevřený konec a dabing Bena palec rozhodně nahoru. 80% ()

Colchack

Síce to nebol úplny TOP, ale tá chladná pochmúrna atmosféra posúva môj celkový dojem z filmu o stupeň vyššie. Rosamunda si za svoj výkon kľudne mohla prevziať zlatého "plešouna". Fincher vždy vedel ako sa pohrať s divákom....Takéto filmy ja môžem :) ()

playboy_05

Solidni psycho...ovsem Fincherova schopnost zadrbat skvely film nicotnym zaverem je obdivuhodna, zas tak moc jeho tvorbu nasledovanou nemam, ovsem presvedcil me o tom uz 2x za posledni mesic...nemuzu se zbavit dojmu, ze s rafinovanejsim koncem to mohlo byt (ve Fincherove pripade konecne) o tridu lepsi ()

Megynka

I když bylo herecké obsazení velice působivé, třeba takový Harris se mi tam absolutně nehodil. Jeho si prostě v tak vážném thrilleru představit nedokážu. Naopak role Pike byla ztvárněna naprosto dokonale, už po pár prvních minutách jsem ji ze srdce nenáviděla a to se mě drží ještě teď. Affleck byl takový ... no, nemastný a neslaný, svou roli zahrál dobře, jen jsem chvílemi nevěděla, co si o něm myslet, nebo jak na mě vlastně působí. Film mě zprvu dost nudil, než se rozjel, potom jsem si málem ukousala nehty, ale závěr? Tak ten mě nasral. ()

AshT

K tomuhle filmu ani není co dodat. Četl jsem knihu a ta je dokonalá sama o sobě a Davidovi Finecherovi se z knihy podařilo udělat něco nezapomenutelného. Skvělý Affleck a skvělá Pike, která samozřejmě celý film táhne. Film má v sobě myšlenku a to, že opravdu víte s kým žijete? ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi