Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

HAL

Chápu co se Fincher pokouší sdělit, ale tentokrát zašel ve své náznakové metaforičnosti až moc daleko - ta přehnaná maska, jakou je zde příběh, zastírá myšlenky ve filmu obsažené až příliš dokonale, že veškerý dojem z nich je spíš vychtěným přáním, než skutečnou hloubkou a pocitem přeneseným na diváka. To, co se mu tak dokonale povedlo skloubit v Klubu Rváčů, se tady rozpadá... a zůstává jen přímočaře vyprávěná detektivka s nedostatečně uspokojivým rozplétáním. 8/10 ()

Satan

Typologičti přesně vybraní herci, výborné narativní ztvárnění a jako vždy bezchybný filmový obraz a zvuk. Opět to má odér kriminálky, opět to má scény, ve kterých na vás zařve starý Fincher a opět to má punc něčeho jedinečného a žánrově hrozně rozmanitého. První polovina klasičtější, druhá polovina víc crazy. Na to, že se tam "jen" 2 a půl hodiny kecá to uteklo strašně rychle a vydržel bych klidně víc. Od dob Základního instinktu zde nebyla taková manipulativní mrcha a od dob Války Roseových taková vztahová satira...[Přesná stopáž: 149 min] ()

Peytl

Ben je opravdu Fleck, herecky nehezký flek, flek konzistentní a nudný, budiž, to je Fincherův boj. Boj zase celé Ameriky je hysterie a bezchybná a nezištná spolupráce celé komunity, celého okolí, včetně, u takové bezva příležitosti, výroby triček, svetrů, koupacích čepic a odznáčků s tlamou Zmizelé, bonusem (pro mě ne úplně pochopitelným) je pořádání Miss Ing, to bylo již kapánek cynické, navíc, taková Miss Th.D. by byla jistě zábavnější. Nešť. Z vysoka dlabejme na zámořskou nekulturu, Ivánek je stokrát větší pizda, a dokud budou Amíci alespoň lítat v XC90, pak mají naději. Zkrátka, pokud je psychopatická fenka sexy, pak se může státi celebritou, aniž by si zvětšila kozy byť o jedno číslo, či navštívila s Topolánkem Špindl. Skoro jsem jí fandil, neboť nablblý trouba, dělající ostudu nám, tedy té ošklivější polovině lidstva myslící penisem, mě neskonale vytáčel do vrtule. Tupý pes, chytrá kočka, stereotypy opět v permanenci. Ovšem takhle démonicky ztvárnit geniálního asociála s buchtou, no, to tu ještě nebylo. Ani se tomu nedá věřit, feministky prominou, ale já jsem stará škola a uvěřitelná je pro mě spíše Helča Růžičková, takže zavři oči, brouku… ááá, šmik. ()

Vančura

Film jsem si strašně užil, od první minuty pevně přikoval mou pozornost a bezmezně jsem mu propadl. Fantastičtí herci, režie, scénář, soundtrack, kamera - na tomhle filmu se prostě povedlo naprosto vše. "Postelová scéna" (ze soundtracku podbarveno skladbou #21 "Consummation") v závěru je démonická a geniální - pustil jsem si ji několikrát za sebou, jak mě dostala. Pustit si to a nic o tom předem nevědět (tzn. ani nevidět trailer) je nejlepší cestou, jak si maximalizovat zážitek - a užít si těch 145 minut, které utečou neuvěřitelně rychle. UPDATE 31.12. 2018 - Na druhé zhlédnutí po 3 letech už mě to bavilo trochu míň, protože jsem znal rozuzlení. Na druhou stranu mi to umožnilo si tam všímat věcí, které mi poprvé unikly. Moje dva dominantní dojmy z toho filmy nově byly tyto: 1) všechny postavy mě byly extrémně nesympatické, obzvláště mi vadila postava vyšetřovatelky a jejího poskoka. Nevadila mi tam asi jen postava Nickovy sestry. 2) Zaujalo mě tam, jak moc velký důraz ten film klade na mediální ohýbání reality a manipulaci s veřejným míněním. Je úplně fascinující sledovat takřka v přímém přenosu, jak se zde mění nálady veřejnosti a jak odporně se v tom filmu porušuje princip presumpce neviny. Film je v tomto ohledu velmi alarmující, protože zcela věrně zobrazuje naši realitu a tento její rys, který vnímám jako nesmírně nebezpečný. ()

mzss1

|100%| Shlédnuto v kině. Tak jsem totálně nadšen. Nečekal jsem, že mi to tak sedne a že to bude tak perfektní, originální, nápadité, bezchybné atd. David Fincher je rozhodně dobrý režisér. Neviděl jsem všechny jeho filmy. Vím, že jeho režisérská kariéra začala třetím Vetřelcem, který se mi líbil. Pak jsem viděl ještě jeden jeho film a to remake švédské klasiky: Muži, kteří nenávidí ženy. Ten film se povedl, 4 hvězdy jsem za skvělou režii dal, ale byl to remake, nic nového to nepřineslo, takže tak. Nejsem fanatický ani velký fanoušek Finechera, prostě jsem si na tento film zašel, páč jsem si řekl, že by to mohlo být dobré. Neměl jsem žádné přehnané očekávání a velké hodnocení na CSFD, recenze atd – ty jdou mimo mě vždycky a tak je to nelepší, si udělat vlastní názor a nenechat se tím ovlivnit. Tím chci i říci, že jsem nebyl ovlivněn tím, abych se řekl: Jasně, je to Finecher, bude to určitě pecka. Takže jsem rád, že jsem takhle mohl za sebe ohodnotit film, který mi dokázal kvalitní režii, nápady a já nevím co ještě všechno. Komentář píši bez spoilerů, takže se k tomu nemohu asi moc vyjádřit. Ten film bud člověku sedne nebo ne. Já si užíval každou scénu, každý dialog. Ben Affleck a Rosmund Pick – oba hlavní herci. Každý měl svou odlišnou roli. Většinu pozornosti strhával Affleck. Ale i Pick byla často ve scéně, zejména když už se film pomalu dral ke konci. Navíc byla i ve flashbacích, takže jsme si obě postavy mohly vychutnat. Žánrově film nemůžu nějak popsat. Prostě zajímavý, originální, nápaditý thriller s dokonalými zvraty a scény. Závěrečná pointa a vyvrcholení filmu, to mě dostalo. A at už mi nikdo nevěří, jednu zásadní věc či zvrat jsem odhalil, ale to vůbec nevadí. Hudba je výborná, ta mě bavila dost. No, rád bych dále pokračoval, ale to už bych moc spoileroval. Herecké výkony byly dobré, Affleck mě nehorázně bavil. A ještě bych k filmu mohl říci, že byl místy brán krásně s nadhledemm. Scény, které by měly být vážnější, byly odlehčené, až z toho bylo pár vtipných scén a hlášek. To ale na kvalitě rozhodně neubralo. Nuda nehrozila ani na minutu. Rkové provedení se zde hodilo, jinač by to nebylo ono. Bez sprostších hlášek, sexuálních narážek, ke konci jedna krvavá scéna atd. Dál to nemá cenu komentovat. Film se musí vidět, to je celé. Těším se až si film budu opětovaně pouštět. ()

liskam

Parádní práce. Věděl jsem, že mě Fincher nezklame a tak se také stalo. Dokonalá hudba, která má našlápnuto na oskara (stejně jako v The social Network). A naprosto geniální Rosamund Pike která nemá na oskara jen našlápnuto, za tenhle výkon si už může rovnou dělat místo v obýváku na poličce. Z mého pohledu mě mírně zklamala pouze celková atmosféra filmu, docela dlouho mi trvalo, než jsem se do něj položil. A tak si říkám, jestli by nebylo lepší mít stopáž jen nějakých 120-130 min. a né těchhle 145. Ale uvidíme jestli nezměním názor při druhém shlédnutí, Protože tahle pecka si mou pozornost rozhodně zaslouží. Za mě 90% ()

Vavča

Velice povedený thriller, asi jeden z nejlepších filmů posledních 15 let, který se dost možná stane klasikou. Fincherova dokonalá psychologická drobnokresba s božsky dokonalým hereckým výkonem Rosamund Pike. Znepokojivé, temné, dokonalé. Máte pocit, že nahé tělo je vždy znakem krásy, nebo máte reagovat stydlivostí? Kdepak to jsou pozdní koncepty, původně, kdysi dávno v antice, bylo dokonalé nahé tělo zbraní, znakem božskosti, mělo vyvolávat úctu a strach! Začínám tomu konceptu pomalu věřit a chápat ho po tomto filmu. Chladná a dokonalá bohyně Amy se nehodlá manžela vzdát bez boje a nechá ho projít pořádným peklem. Ta intenzita emocí, surová, studená atmosféra má neskutečnou sílu. Ženy jsou velice nebezpečné bohyně, chceme se jich bát, nebo je milovat? Láska je nebezpečná a iracionální síla, také o tom snímek je, rozhodně stojí za opakování. Sen mnohých mužů asi nabyl díky Rosamund Pike pevných kontur... ()

kingik

Mizíš, mizím, mizíme, aneb jak přechytračit nevěrného manžela - možná i diváka, ale já se nenechal. Režisér David Fincher nám na téma zmizelé manželky předkládá filmovou studii o délce bezmála 150. minut! Předně bych si dovolil film výrazně zkrátit. Tempo nemá nijak výrazně nastavené, v úvodu se skoro až vlekl. Určitě ani vyplnění té šílené stopáže není optimální. Napadlo mě, jestli stačilo, že vztah Nicka s Amy byl vylíčen tak povrchně a mrzce, a to přes vzájemnou sexuální přitažlivost znásobenou počtem slabě natočených souloží, manželčin deník, který si vedla a voice-over, který do vyprávění připojila. Nick o svou milou po jejím zmizení nijak extra netruchlil. Jak se později ukázalo, šlo o tvůrčí záměr spojený s jedním dějovým zvratem. Proklamovené zvraty, jež měly být údajně vynalézavé až šokantní, nakonec byly úplně normální, ale v rámci story nikterak rušivé, nebo dokonce otravné. Jen zkrátka neměly tu potřebnou sílu tolik zaujmout, jak měly v plánu. Film není tak originální, za jaký se vydává. To jeho režijní postupy mají svoji originalitu a neotřelost. To je pro film nejvýstižnější. Tímto Fincher potvrdil status originálního a technicky vytříbeného řežiséra. A nyní se pokusím převést myšlenkové jádro filmu, jak jsem jej pochopil (nebo nepochopil) já. Aha, podle tohoto filmu atraktivní manželky fingují vlastní smrt, a manželé, co se tváří jako ztělesnění nevinnosti, ve skutečnosti ojíždějí svoje studentky. Zmizení drahé polovičky je pak debilně a nevěrohodně medializováno. Katastrofa, co ten Fincher tam předváděl s těmi médii a litováním domněle zemřelé oběti. Jednalo se o jeden z jeho přehmatů. Nemělo to ani žádný nadhled. Stejně nevěrohodně působila práce policie a její vyšetřování. Ono to s tou věrohodností příběhu nebylo nikterak horké. Jako literární román příběh jistě bez problémů obstojí, ostatně v něm má i svůj původ, ale jako reálný má až příliš nadsazený rozměr s prvky absurdity, čemuž se věří jen s velkým sebezapřením zdravého rozumu a potlačením logiky, zvláště když média (nevědomky) oslavují vraždící psychopatku. Díky filmu už vím, že těhotné ženy po sobě nesplachují, a proto se jim dá "ukrást" moč, aby si manželka mohla nafingovat těhotenství, a když jste po zavraždění oběti od hlavy až k patě od krve, musíte se osprchovat až doma(!). A co z toho všeho plyne? Z Davida Finchera je bojovník za práva utlačovaných manželek, Ben Affeck nepoužívá deodorant ("koláče" potu v podpaždí jsou toho důkazem a jeho herecký výkon bych zhodnotil za mírně ospalý a film rozhodně netáhl. Celé to totiž táhla Rosamund Pike, ač ne vždy hezká a sympatická, tak narosto ve své roli perfektní a její mrcha dávala vzpomenout na vamp ženy typu Sharon Stone. I vedlejší role, zejména ty ženské, vykazovaly známky perfektního přístupu. Nezaujala pouze Missy Pile v roli mediální reportérky. Naopak Carrie Coon jako Nickova sestra, Kim Dickens jako vyšetřovatelka, nebo Emily Ratajkowski v roli mladé milenky, to už byl kalibr značící, jak režisér umí pracovat s vedlejšími postavami. Ostudu neudělal ani netradičně obsazený Neil Patrick Harris, jež je u diváků zažitý spíše jako komik, který nakonec chudák blbě dopadl, když si na něm psychopatka, v perfektně vypjaté scéně znásobené hutným hudebním doprovodem, zgustla. Podstatně horší už to bylo s filmem samotným. Ten se vlivem těžkotonážní zátěže v podobě zbytečné předlouhé stopáže jevil rozvleklý, ne vždy tak dějově hutný, málo napínavý a kupodivu s celkem solidním rytmem a se slabým závěrem. A i když nenudil, tvářil se, že všechny doposud natočené thrillery hravě strčí do kapsy, což byl neskromný cíl a nesdílím stejné přesvědčení i nadšení kritiky. 60% () (méně) (více)

Snorlax

Tvůrci hodně dlouho s divákem pěkně manipulují a terorizují jeho nervovou soustavu. Pak je však tato náročná práce omrzí a postupně se došoupou k celkem obligátnímu závěru. Škoda, přeškoda, zpočátku měl film našlápnuto zařadit se po bok takového skvostu jako Sedm. ()

sochoking

Zbytočne a prehnane dlhá záležitosť o ženskej, ktorej všetko prešlo. Ako vidím, tu sa všetci idú z toho posrať, ale ani z d'aleka sa to nechytá na taký Basic Instinct, ktorý má ''iba'' 83% a je minimálne o triedu lepší! Update : (1.1. 2015)- po druhom prezretí usudzujem, že zase také zlé to nie je a o jednu hviezdu zvyšujem. ()

dr.horrible

Spoileryy.. Fincher hledal Amy, našiel Základný inštinkt a zabil pri tom Barneyho Stinsona. Tak cool zločinec, že Eva Green bledne závisťou a to pekne prosím, v Meste hriechu. Moja predpoveď nemenovanému sci-fi, korunujúca ho na najzábavnejší film roku týmto padá, rebríček top filmov sa pekne mieša, a za všetko môže jedna Fucking bitch. V dobrom aj v zlom, v bohatstve aj chudobe .. ()

Šakal

Hned na úvod předesílám,... ve světle zdejšího, poměrně rozporuplného přijetí, jsem se snímku poměrně obával a projekci oddaloval jak jen to šlo. Zbytečně. Fincher je zpět. Není to sice ten starý dobrý temný Fincher, ale i tenhle nový (překvapivě) sympaticky umírněný, byť chirurgicky přesný a plíživě znepokojivý (to samé platí o dvojici Reznor/Ross), držící se poměrně zpátky (vše ale třímající pevně ve svých rukou, to aby bylo dostatečně jasno) není nezajímavý. Ze starého dobrého Finchera si však ponechal to nejdůležitější. Zálibu v hraní si s divákovým očekáváním a následným jeho (ne)naplněním, tj; obratem o stoosmdesát stupňů. Nutno dodat, narozdíl třeba od The game, zde se mu to po celou stopáž uspokojivě daří a nevymiká kontrole. Něco mi říká, že nezanedbatelnou roli v tom sehrává i G. Flynn. Nemalá část z vás tu hořekuje nad tím, že snímek je chladný, odtažitý, odosobněný a to je jeho největší úskalí. Ano, přesně takový je, ale...já jsem zcela opačného názoru. Tohle je ta „jediná správná poloha“, jak zajistit, aby měl snímek patřičný dopad. Pike přesná ve všech polohách (teď nemám na mysli abecedu kámasútry, byť i zde bez námitek), kdo by to byl ještě před pár lety do bezelstné Jane z Pride & Prejudice řekl, Cronenweth se svou zbraní vládne jako málokdo, o dvojici Reznor /Ross jsem se již zmiňoval a tak jediný, kdo mi brání ve stoprocentní spokojenosti je, hádejte.... jednou. Gone girl je sice první snímek, kde mi Affleck nezpůsobuje dávicí reflex, tik v pravém oku a potutelný úšklebek od ucha k uchu zároveň, to je však spíše zásluhou scénáře (resp. charakteru jeho role) a zejména, znamená to pouze jedno. To, co jsem napsal._ Na knihu se nebývale těším. 88% [Ti rozmazlení náladoví frackové, mající nač si vzpomenou, jsou již beztak přesycení a tak bych si (Isherwoode) první a poslední záběr, ponechal pouze a jenom pro sebe]. ()

InJo

Další výjimečný Fincherův film, na němž je nejlepší, že každou z jeho žánrových i tematických rovin se jednomu z nejlepších žijících režisérů povedlo vytěžit takřka na maximum. Detektivní krimi, psychothriller, cynická kronika partnerského vztahu, mediální satira... Je tam toho opravdu hodně. A všechno to funguje, aniž by se byť jen v jediném ohledu přehnaně tlačilo na pilu nebo se ve snaze o vyznění klíčových myšlenek přecházelo do doslovnosti. Už jen obsazení, resp. využití Bena Afflecka, je samo o sobě známkou Fincherova tvůrčího génia. Taková srdcovka jako Sedm a Klub rváčů pro mě Zmizelá sice asi nikdy nebude, když ale bude Fincher do konce kariéry točit snímky podobného typu (hlavně z hlediska uměleckých ambicí), budu více než spokojený. 85 % ()

IQ Tiqe

Bál jsem se, že půjde o těžkopádné drama, ale byl jsem vedle; děj byl poutavý. Super mysteriózní krimi, dobře vymyšlené. Moje sympatie k manželům se trochu přelévaly, až mi byli jako záporáci oba ukradení a především mě zajímal příběh. Poslední minuty šly trochu dolů. # [monitor, 5.1] # příběh ***** | hudba *** | humor – | akce – | napětí ** | pustil bych si znovu **** ()

Jordan

Raz za čas sa na hollywoodskom nebi zaskvie kvalitný film o rozvrate, úpadku a deštrukcii "americkej rodiny". American Beauty, Reservation Road, August: Osage county... A teraz do tejto množiny prispel aj David Fincher, ktorý to však žánrovo pojal (na rozdiel od predošlých príkladov), ako napínavý, hustý a psychologicky prepracovaný detektívny thriller - žáner, ktorý mu ostatne ide najlepšie (jeho najlepšie filmy sú podľa mňa Seven, Zodiac, Girl with the dragon tattoo). Rosamund Pike tu podáva herecký výkon hodný nominácie na Oscara (nie výhry, no nominácie určite) a jej postava určite rozšíri vody slávnych filmových psychopatov (Ledgerov Joker, Hopkinsov Hannibal). A všímajte si, aké úžasné temné nuancy atmosféry robí Reznorova a Rossova hudba. Film je veľmi zaujímavý a hodný rozboru a zamyslenia sa aj z hľadiska štruktúry narácie a spôsobu rozprávania z hľadiska času, s veľmi zvláštne začlenenými (a vôbec pomerne netradične postavenými/vymyslenými) denníkovými flashbackmi. 4 dávam preto, že i napriek tomu, ako svkele to všetko plynulo a hralo, na konci sa nedostavila až taká silná katarzia, rovnako ako aj začiatok bol pre mňa zvláštne rozpačitý, trvalo mi skoro celú prvú sekvenciu (polovicu expozície), kým som to celé nejako uchopil a zaujal pohodlné divácke rozpoloženie. ()

HoneyBunny

Fincher je režisérský bůh a jeho promyšlená a přesná režie dělá z Gone Girl lahůdku. Spolu s Affleckem vás vezme na chytrou a překvapivou emocionální jízdu, u které se mi chtělo tleskat nad ním, že tohle byl spolu se Showpiercerem jediný film tohoto roku, který vás nutil opravdu přemýšlet a párkrát byl chytřejší než divák. Jenže... po skončení filmu, když jsem o ději začala přemýšlet, se začalo objevovat víc a víc nesrovnalostí a nelogičností v ději. Fincherova skvělá režise zakrývá scénář, ve kterém jsou ke konci větší a větší trhliny. /spoiler/ Posledních dvacet minut filmu zkrátka zpětně působí jako takový ten levný thriller se strašně inteligentním psychoušem, na kterého nikdo nemá, protože muhaha, ten psychouš je zkrátka na všechny moc chytrý - ale jen díky tomu, že to scénář tak chce. A tenhle hořký pocit nenapraví ani fakt, že Ben Affleck odvážně ukáže svého malého Bena (a nemusí se tedy rozhodně stydět). 80 % ()

Tsuki

Skvěle natočená zvrácnost, která vás donutí k zamyšlení, jak nebezpečná může být dobře promyšlená manipulace v rukou vyšinutého šílence. Navíc Fincher umí výborně pracovat s tajemnem a napětím, takže tohle byl opravdu námět pro něj. Přestože mě závěrečné vyústění naprosto frustrovalo, musím uznat, že tohle je výjimečný film, který by měl fungovat jako odstrašující příklad a zároveň nabádat lidi, aby se vždy pídili po pravdě a nepodléhali snadno manipulaci druhých. Film Gone Girl je samozřejmě extrém, ale přesto bych si z něj tohle ponaučení (o boji za pravdu) vzala. ~(4,3)~ ()

Anderton

FAST AND FURIOUS neviem koľkatý diel (to je citát z filmu o manželstve) s razantnou zmenou žánru. Fincher nám podáva otrepanú tému relatívne novátorským spôsobom, čiže vo forme značne prehnaného trileru a vyjadruje sa tak aj prostredníctvom dejových zvratov k tomu, v čom žije väčšina ľudstva väčšiu časť svojich životov ( a k iným veciam spoločenského života). Gone girl ale nie je ani tak zaujímavá príbehom, ten je myslím celkom predvídateľný. Dôležité sú rôzne nuansy, nepatrné aj patrné zmeny mimiky a čo to všetko vo výsledku znamená, respektíve čoho je to všetko metaforou. Gone girl je film, ktorého sledovanie ma nesmierne bavilo, ale už ho nechcem vidieť znova. Presne z rovnakých dôvodov, prečo nechcem vidieť už nikdy Scény z manželského života. Tie majú s Fincherovým filmom myslím viac spoločné, ako filmy spomínané v diskusiách. No a aj napriek tomu čo som videl stále platí, že chcem chodiť s Rosamund Pike. 90%. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi