Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

Colby Sawyer

Fantastic Beasts jsou super. Pokud máte rádi svět HP nebo k němu chováte alespoň kladný vztah, tak si film užijete. Hlavní "zlo" je teda trochu vycucané z prstu a konec je zbytečně natahovaný. Každopádně film je kouzelný, jak jen může být a to jsem chtěl, takže naprostá spokojenost. Půlnoční premiéra se opravdu vyplatila. Edit: Po druhé kinoprojekci, kterou jsem absolvoval s mím anti-Rowlingovským kamarádem, se kvality jen potvrdili, protože se film líbil i mému parťákovi. Na podruhé jsem si svého oblíbeného Colina Farrella užil ještě více a jeho výkon byl opravdu top. ()

runner85

Dnešný deň z počiatku vyzeral celkom fajn. Každopádne sa postupne ukazovalo, že je neskutočne patologický a uponáhlaný, plný stresu a nervozity. Kuriatko s ryžou ma nenaplnili energiou ako som čakal, tak som to musel doplniť energeťákom. Kuracie nugetky tiež bodli a už nám nič nebránilo ísť rýchlo a zbesilo k multiplexu. Rada v bufete ako keby sa čakalo na teplé lokše prekvapila, ale my sme sa vynašli a už nám nič nebránilo si užiť ďalší filmový zážitok. To, že bude hrať vo filme šťabajzna Katherine Waterston, som netušil, ale bol som príjemne prekvapený. :) Colin ako záporák potešil a Eddie ako "ústrachané" vyliahnuté kuriatko tiež. A vlastne celý ten "vesmír" fantastických zvierat pôsobil na pohľad veľmi krásne a i keď dej troška pokrivkával, celkový dojem určite za to stál. P.S. Najlepší bol aj tak ten urazený mini strom :D ()

JohnMiller

Harry Potter a Pokémon GO (bez Harryho Pottera) nie žiadna výhra ale rozhodne to nie je ani prepadák na ktorý ako som sa škodoradostne tešil. Absolútne ničím originálne, minúty sa pomaličky presýpajú, nenudí to ale ani nenadchne. Ide o zabudnutie-hodný film ktorý mi ako si nepasuje to sveta henryho poťera. Pochváliť musím samotné zvieratká, tie boli navrhnuté pekne, scénky s nimi bola pozerať jedna radosť. Čo sa však nepodarilo vôbec boli scénky z Voldemortom... To bolo komickejšie ako mnoho dnešných komédií. Ako sa tam snažili vopchať emócie a ani za toho boha im to nešlo, hehehe. ()

Lucjen

Medzi Teóriou všetkého a Fantastickými zvieratami ubehli síce dva roky, no pri pohľade na Redmayna mám pocit, že ani sekunda...ten iba vymenil oblek za modrý kabát (mimochodom celkom pekný) a šiel hrať Mloka Scamandera...rovnaké trhavé pohyby, zmätený, priblblý výraz. Ak očakávate nejakú silnú dávku nostalgie, budete sklamaní, film ide vlastnou cestou. Na Harryho si spomeniete maximálne pri mávaní s paličkami, vyslovovaní zaklínadiel a pri mene Brumbál. O samotných postavách sa veľa nedozviete, ide tu predsa o fantastické zvery, ale pekár bol veľký sympaťák. :) Farrellova postava vyznela akosi do prázdna, na Deppa som ani nestihla v závere zareagovať. Za to Ezra aka Credenc (to najvtipnejšie z celého filmu) bol prevýborný, teším sa naňho v ďalších filmoch. 133 minút ubehlo bez útrpných momentov. ()

dawe04

Návrat do do světa létajících aut, nasraných stromů a máslového ležáku skrze nového hrdiny Mloka Scamandera mi celou dobu nabízel srovnání se Star Wars. Vracíme se do dobře známého prostředí, přestože obě frančízy byly úspěšně zakončeny, máme tu nové hrdiny, pomrkávání na staré známé a náběh na další balíky peně...ehm neméně svěží a originální pokračování. Já osobně už se zpátky do světa třikrát zrestaurované hvězdy smrti netěším. Fantastická zvířata na to jdou podobně, ale přece jen (naštěstí) trochu jinak. Máme tady nerdovského hrdinu (a jak se následně ukáže, s mírnými ekoteroristickými sklony), který přijíždí s kufrem magických potvor do New Yorku, aby tady vykonal jednu svoji záležitost - a zvířata samozřejmě zdrhnou. Paráda, vždycky mě zajímalo, jak funguje čarodějný svět za hranicemi Anglie (potažmo Evropy), Yates s Rowlingovou si tady vyhráli díky dobovému zasazení (zkostnatělý systém), jazyku a stereotypním reáliím. Jsem vlastně rád, že se dvě hodiny komediálně nehoníme za faunou, která si pohrává tu trochu s dětinskostí, tu s roztomilostí (kleptomanský ptakopyskoježek vede). Fantastická zvířata ve skutečnosti hrají i na temnější notu (což je logické, generaci vychovanou Potterem si chlupatými příšerkami nezískáš). Překvapivě se zde otvírají náboženská a sociální témata (anti-witch sekta), která ale nakonec pracují pouze povrchově a stereotypně a celé to sklouzne k největší slabině filmu. Zvířata jsou ve finále matoucí honička na (SPOILER) digitální smog. Nic nového se tu neodehraje, na druhé straně, sympatické osazenstvo a vkusně dávkované pomrkávání na fanoušky Pottera - teď se starwars/potter paralela uzavře - důstojně startuje sérii, o kterou by mohli mít diváci zájem, protože se s ní pracuje bez recyklace. A tak se na další film vlastně docela těším! ()

dom156

Originální znění je bezesporu lepší, ale v kombinaci s prvkem 3D jen odvádí pozornost od obrazu. Harry Potter byl více o ději a zde mi přišlo, že je to více zaměřeno na obrazovou stránku. Malinko mi to přijde jako návrat k prvním dílům Harryho. Po zahřívací půlhodince se film rozvine a primárně svět v kufru je přímo čarovný. Eddie odvádí opět kvalitní výkon, skoro jako vždy. Krásně se na to kouká, ale je to zbytečně natažené. To je vlastně jedinné mínus tohoto filmu. A s klidným svědomím doporučuju. ()

L_O_U_S

Série z kouzelnického světa J. K. Rowling pro mě skončila sedmou knihou, potažmo osmým filmem. Přetrpěl jsem omyl jménem Prokleté dítě a dodnes ho odmítám brát jako součást kánonu. Sérii Fantastická zvířata jsem dosud ignoroval jako zbytečnou nástavbu a honbu za penězi. Když už to ale dávali v televizi, řekl jsem si, že se podívám a pokusím se oprostit od srovnávání s hlavní sérií. Jenže ono by to šlo, pokud by tenhle nový příběh měl čím oslovit, takže pocit zbytečnosti ve mně spíš rostl. Za zárodek zajímavých nápadů považuju snahu ukázat kouzelnický svět jinak. Ač jsem zastánce toho, že svět kouzel by měl být především kouzelný (a z toho důvodu nedám dopustit na první dva potterovské filmy), prvek fyzického týrání by mohl být aspoň zajímavý a dát tomu nový rozměr. Jenže se to rozplývá v kaši plné digitálních žvížátek, okecávání a hloupého jednání postav. Některé nové prvky jsou navíc tak rušivé, že vážně pochybuju o soudnosti tvůrců. Takže teď se tady budou jen tak vynášet rozsudky smrti bez řádného soudu, navíc za pofidérních okolností? V průběhu filmu se mi začalo chtít spát a v kombinaci se sekající se televizí kvůli špatnému připojení to pro mě byl důvod, abych si šel prostě lehnout. Bez toho, aniž bych se dozvěděl, jak to skončilo – samozřejmě kromě toho, že konec bude otevřený pro další díly, pravděpodobně stejně zbytečné a nudné jako tenhle. A vlastně mě to ani nezajímá. (1 267.) ()

Blackhand47

Kvůli třetímu dílu jsem si rozhodl dát si opáčko a ten film je neskutečně špatný. Polovina věcí se ve filmu děje jenom proto, že si to tak určili scenáristé a nemá to logiku plynoucí z nějakého fungování světa. Postava je taky, protože jí tu tvůrci chtěli, stane se tohle, protože to tak napsali. Narušují se tu zavedená pravidla kouzelnického světa nebo se přichází s vysvětleními, které jsou natolik nesmyslné, že nechápu, že je někdo mohl schválit. Film má až příliš dějových linek, u nichž si často říkáte, proč tam vlastně jsou a stejně je to s postavami, kterých je nadbytek. Hudba není na takové úrovni, jakou měly filmy o Potterovi a většina postav se zde tváří, jako kdyby měli nějakou mentální poruchu. Film v podstatě táhnout Jacob a Queenie, kteří jsou pro děj jako takový ale víceméně zbyteční a byli vytvořeni pouze jako comic relief postavy. Efekty jsou předimenzované a onen šedý filtr film opravdu kazí. Něco uvnitř mi pořád říká, že bych tomu filmu měl dát více, ale racionálně je to opravdu na jednu hvězdičku. Hodnocení: 35 % ()

major.warren

Naprosto skvělý film a jeden z nejlepších fantasy filmů jaký jsem v posledních letech viděl. Nejsem zrovna fanda do světa Harryho Pottera, všechny filmy jsem sotva viděl vcelku, a proto byly pro mě Fantastická zvířata a kde je najít příjemným překvapením. Eddie Redmayne je dobrý herec a roli Mloka Scamandera si tu vyloženě užívá. Katherine Waterston byla též skvělá a Dan Fogler, tak ten by měl za svůj výkon dostat oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, protože byl absolutně vynikající. David Yates je velmi dobrý režisér, což potvrdil právě tímto filmem. Myslím, že si Fantastická zvířata zaslouží nějakého toho Oscara, především za hudbu (James Newton Howard), kameru (Phillipe Rousselot) a vedlejšího herce (Dan Fogler) a kdyby to šlo tak i za kostýmy a výpravu:-). 7,5/10. ()

kajas

Snažila jsem se nevytvářet si přehnaná očekávání, ale po zhlédnutí tohohle "Madagaskaru" v kouzelnickém světě nemůžu skrývat zklamání. První hodina je naprosto nezajímavá a více než samotný Mlok a jeho společnice bystrozorka zaujmou vedlejší postavy (romantická linka mezi Queenie a nečarem Jacobem v závěru až dojímá). Přítomnost mnoha dalších osob je divákovi objasněna buď v posledních dvaceti minutách, nebo vůbec. Howard jako autor hudby nedokázal přijít se solidním originálním motivem. Demoluje se tady New York (děkuji, už jsem přesycená). Možná jsem až příliš kritická (na Rowlingovou jinak nedám dopustit), možná tahle nespokojenost souvisí s mou averzí k Redmayneovi, ale nebýt roztomilých zvířátek a zmiňovaných postav Queenie a Jacoba, stál by tenhle návrat do světa čar a kouzel za starou belu. ()

Vědma

Měla jsem z tohoto vaření z vody dost obavy a když jsem ještě vyslechla rozhovor dvou slečen (Tak jsem byla na těch Fantastických zvířatech - to byla taková kravina, kdyby ti někdo říkal ať na to jdeš tak na to nechoď - vyhozená stovka) jsem se popravdě trochu vyděsila, protože jsme měli lístky do Imaxu v Bratislavě za o dost víc než stovku. Ale nicméně mě to příjemně překvapilo. Sice mi tady chyběla taková ta - jak to říct - snad laskavost původního Pottera a uzavřenost světa kouzelníků před vnějším světem, mělo to jinou náladu, v linii Colina Farrella o dost temnější a strašidelnější než původní série. O zvířata tady ani moc nešlo byla tam asi kvůli 3D. Redmayne hrál divně, ale kupodivu mi nijak nevadil. On je prostě zvláštní typ. Když člověk čeká kapitální průser, tak mu stačí i málo. ()

higuain

JKR poprvé píše scénář k filmu a sází při tom na jistotu. Hlavní úkol Fantastických zvířat je jasný, vydělat Warnerům prachy a vytvořit tím pohodlnou půdu pro další filmy. Dostáváme tak veskrze typický blockbuster, který sice ničím výrazně nepřekvapí, ale zároveň nezklame, protože co do moderní popcornové zábavy mu nic nechybí a technicky je to samozřejmě kvalitní práce. Nad rámec očekávání potěšila skutečnost, že hlavní postavy nemají svoje hůlky jen na opírání (jedna z mála věcí, co mi na HP vadila i v knihách), naopak nepotěšil poněkud laciný twist v závěru. Jakým směrem se bude série ubírat dál je velká neznámá. S Yatesem za kamerou se ale těžko dají čekat zázraky. ()

MessiM

Na film jsem se dost těšil a měl velká očekávání a nebyl jsem určitě sám. Rowlingová musela „hájit“ svou práci, kdy je někdy dost obtížné překonat své slavnější díla a nedělat jim ostudu. Z části se to určitě podařilo, alespoň pro mě. Film zařadíme na časovou osu ještě před filmy o Harrym, ale cílovou skupinou určitě nejsou děti, jako tomu bylo u Harryho a Kameni mudrců. Společně s hlavní hrdinou Mlokem se podíváme do kouzelného světa plného krásných zvířat, které se mi rozutečou po NY. Na můj vkus bylo ve filmu až moc akce, ale chybí větší hloubka. Příběh fajn a rýsuje se nám tu další vkusná fantasy série. ()

Aleee89

Někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec se kloním ke třem. Vcelku zábavný film, taková jednohubka na sobotní večer, ale poetiky Harryho Pottera to ani zdaleka nedosahuje. Jsem zvědavá na další díly. ()

Trevor

Rodinné fantasy, ktoré skôr osloví mladšiu generáciu s pomerne dobrými efektmi, odporučené skvelými kamarátmi. Nakoľko sa chystáme na pokračovanie do kina tak bolo vhodné pozrieť si prvú časť. Viac by zrejme oslovila v kine, mám obavy, že na pokračovaní budem v kinosále najstarším divákom. ()

Reesam

Kouzelný svět v New Yorku s angličanem v hlavní roli. Nejen, že si rozšíříme obzory až za velkou louži, ale přiučíme se i novým potvůrkám. A některé jsou dechberoucí, jiné mě zase donutily se zasmát. Fantastická zviřata plynou i s menšími překážkami v podobě zívání celkem dobře. Temné a děsivé pasáže střídají kouzelné scény plné vtipu. Je to docela jiné oproti HP, takové mírnější. Avšak prvni díl HP byla taky pohádka, no, a jak to skončilo. Eddie jako Scamander je nesmělý, ale dobrosrdečný a hraje to báječně. V průběhu filmu zahrají i známé tóny provádějicí celou HP sérii. Mrzelo mě, že "záporák" vlastně nebyl nikdo, kdyby měl třeba větší vliv na budoucnost, mohlo to být zajímavější. A taky na to, že zničil kde co, tak se s ním popasovali rychle. Do příště možná více akce. Nicméně je to pozoruhodný film, který stojí za to vidět, a fanoušky HP nezklame, stejně jako nezklamal ani mě. ()

OG_Swifty

Knížky JarKy Rowling nesleduju ani nečtu, takže nevím, jestli neměla na nájem před třema rokama, nebo třiceti. Každopádně tu máme americký úzkoprsý kouzelnický svět, ve kterým se prohání kouzelnický pokémoni a na pořádek dohlíží gestapo ministerstva kouzel. Vážně doufám, že o fantastických bestiích nenapsala Rowlingová 5-10 knížek, protože huhlající představitel hlavního hrdiny má kromě debilního jména taky sílu Henryho Peterky v předposlední knize a charisma stydlivýho panice k tomu. Jeho "love interest" je podobně charismaticky prázdná a tudíž stavět filmy na nich by byla katastrofa. Příběh moc popisovat nehodlám, prostě tam běhaj roztomilý potvory, lítaj bubáci / měňavci a zlej černokněžník tam nevim proč někoho hledá. A teď k tomu lepšímu - řemeslně je film samozřejmě celkem dobře natočený (ačkoliv prvních 20 minut se mi zdála kamera dost divná) a hezky vypadá na oko, nikoliv však na poslech. A zatímco hlavní hrdinové jsou nepochopitelným krokem vedle, tak vedlejší postava tlusťocha, mladší sestry a charisma Colina Farrella byl krok správným směrem. No a dál se uvidí - film ukázal mnoho dalších postav, který v závěru úplně vyšuměly do prázdna, takže se asi pokračováním nevyhnem. Ale snad to bude maximálně trilogie.. ()

Lauri

Napoprvé mě film spíše trochu zklamal a přemáhala jsem se dát 4 hvězdičky, ale rok od premiéry upravuji hodnocení na plný počet. Nevím, jestli za to může film samotný, nebo obecně naděje, že mému nejmilovanějšímu kouzelnickému světu přeci jen ještě neodzvonilo, každopádně jsem se zamilovala. V RegioJetu je to můj go-to movie. Vždycky! ()

TheDon

DžejKej vyplodila Mloka Skafandra, na kterýho se dá překvapivě koukat celý dvě hodiny bez toho, aniž by se člověk měl chuť udusit sejrovým popkornem, nebo si zkusit vypíchnout oči salsovým nacho. Tahle výprava za obsahem kufru výše jmenovanýho Skafandra měla totiž po dlouhé době aspoň trochu originální nápad. Sice se tam celou dobou prohání nějakej chlórovej smrad, co se jmenuje Kredenc, ale ve finále se vypaří jako Dugalík. Samozřejmě až poté co poboří půl Njů Jorku a zneuctí Kolina Farella. Pro fanoušky Avada Kedavra samozřejmá povinnost. 80% P.s.: sorry za SPOJLERY ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)