Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

honajz

Jedna hvězda za triky, druhá za jistou atmosféru. Ale jinak... Pořád přemýšlím, o čem to vlastně bylo. Znáte to - každá postava by měla mít nějakou motivaci. A já si vlastně nejsem jistý, co Mloka s jeho kufříkem vlastně přivedlo do New Yorku a proč nezůstal v Bradavicích? Jen aby vypustil "orla"? A ta vyšetřovatelka - je vyšetřovatelka, nebo ne? Chovají se k ní jako k onuci. Lidé nemají o kouzelnících vědět, a jeden jediný, kdo s tím nesouhlasí, je označen za padoucha, i když tomu jedinému se dalo nějak fandit. Pak je tam tlustý pekař, do něhož se zamiluje sexbomba. Celý ten sbor kouzelníků, co dohlíží na pravidla, mi přijde jako banda amatérů. Závěrečnou proměnu jedné z postav jsem zcela nepobral. Pak zde máme roztomiloučká zvířata, která jsou údajně neškodná, ale dokáží zničit několik budov v New Yorku, případně někoho kousnout či poškrábat, takže zas tak fajn asi nebudou. A protože ani lidské, ani kouzelnické, natož zvířecí postavy nemají kus nějakého charakteru, životnosti, jsou jen obrázky v novinách, celé mne to míjí dalekým obloukem, protože je to film o ničem, vlastně jen o těch trikových efektech, a to je dost málo. ()

anais

Použít principy potterovského světa aniž by člověk vyloženě kopíroval nebo opakoval předchozí formuli je celkem odvaha. A tady se vyplatila, protože tam kde hrozila nastavovaná kaše přichází lehce povědomý, ale celkem osobitý příběh. Režijně je to možná až příliš na jistotu, ale prostředí, hlavní i vedlejší postavy, a nezvyklý svět Amerických kouzelníků rozhodně nenudí. Jsem zvědavý, s čím přijde Rowlingová příště, stálo by za to nespadnout do rutiny v Bradavicích a hledat vydat se po neprošlapaných cestičkách. ()

TheEvilTwin

Jedna hvězda za to, že je to pěkně vizuálně zpracované a že je to ze "světa Harryho Pottera". Druhá za Colina Farella ,který mi jako jediná postava svým výkonem sedla. Jinak půlka filmu obrovská nuda, asi ve 3/4 filmu se tam začlo něco dít. Další mínus, že tam nebylo žádné uvedení , třeba aspoň do jaké doby se dostáváme ,taky to ,že je tam dost nových postav ,které divákovi nic neříkají a nejsou ničím zajímavé. Pokud nejste vyloženě úchyl na Harryho a nebo vám není 12, nijak moc nadšeni nebudete... ()

Deschain

Očakávania som nemala v podstate žiadne, takže o sklamaní sa hovoriť nedá, ale moje pocity po pozretí boli dosť rozpačité. Síce sa mi páčilo, že témou boli týrané deti a ochrana zvierat, ale nevtiahlo ma to. Neprišlo mi to tak magic ako Potterovia a pritom mi dlhé kabáty prídu omnoho viac cool ako habity. U mňa vyhráva Strange na celej čiare. (Cinemax Bory - predpremiéra, 3D - 15.11.2016) ()

Pítrs85

Z Fantastických zvířat se nestane takový fenomén jako z Pottera, páč je to takové (v uvozovkách) undergroundové kouzlení, ale možná že i díky tomu mě to chytlo o to víc než poslední dvě (resp. tři) části Chlapce, který přežil. Hned na začátek musím napsat, že vyloženě kvituju ten fakt, že se David Yates (a všichni okolo něj) nesnaží na předcházející sáze nijak parazitovat, jedou si svoji vlastní stórku, která má docela jinej feeling. Docela dost. Těch super nápadů je taky neurekom, od samotných zvířat až po parádní kulisy dobového NY. Dalším plusem je herecké obsazení, Eddie je přesně natolik mimózní, jak si jeho postava vyžaduje, nečar (aka mudla) Kowalski nejsympatičtější a čarodějky fešný. Do toho krásnej soundtrack od maestra ĎžejEn Howarda, vychytaný scénář od DžejKej Rowling... těším se na čarování v další světový metropoli. ()

hansel97

Na mě až moc efektů, ale trochu přivírám oči. Byla to celkem jízda a vlastně takový druhý Suicide Squad, který jedni milují a druzí proklínají. Jako rozjezd pro následující díly je to poměrně slušné, funguje to jak v humorné části, tak v té druhé temnější a celkem úspěšně to i navazuje na existující svět. Trochu mě mrzí, že se tu dost ohýbají daná pravidla potterovského světa, nebo si ignorují a nebo se vymýšlejí věci, o kterých se jinak neslyšelo. Každopádně to jsou menší výtky, tou největší je až přehnané užívání vizuálních efektů. No, dost to vytahují herci, zábava a ne špatný příběh. Ale co, pro mě je Harry taková srdcovka, že odpustím kde co a ještě rád zaplatím. ()

Janek

Eddie Redmayne hraje pořád stejně, ale pak je tady taky nějaký Dan Fogler a já se těším na další díl! :-) ()

claudel

Milý film s milými postavami a v čele s neskutečně sympatickým a skvělým Eddiem Redmaynem. Našla by se u mě ale také nějaká výhrada a jedna možná dost podstatná - základní dějová linka je příliš jednoduchá, až slaboduchá a nemá to pořádné grády. Proto možná trochu naivně očekávám, že ve dvojce to Johnny Depp pořádně rozjede. Ale stejně se mi to líbilo! ()

ARI50

No nevím nevím, začátek mi přišel jemně zamrzlý takový bez života , někdy kolem větší čtvrtky filmu se člověk dostane k těm fantastickým zvířátum a potom to jemně postupuje víš , rozhodně mi tam neseděla Katherin ale vůbec ten zbytek byl už lepší, Farrell parádní, Eddie takový nouma , nejvíc mi přišel roztomilý zlodějíček krtek, ten byl užasnej, celkově se zvířata povedly nádherně i to chytáni bylo výborné, efekty parádní hudba bohužel slabší dám tomu šanci a sem zvědavý jak dopadne pokračováni zda nás posune výš či spadne niž. ()

Necrotongue

Dvě hvězdičky za odvedenou poctivou filmařinu, ale žádné další pozitivum jsem už na snímku nenašel. Sice rozumím tomu, že někdo tvoří pouze pro zisk, ale nelíbí se mi to. Tento film vnímám jako bonusový Hagridův díl k sérii o Harrym Potterovi, díky čemuž si nejmenovaná kritička klecových lůžek jistě přišla na své a zcela určitě si pro nás chystá nějaké nové dílo, v němž se jistě jen náhodou objeví několik klíčových slov- Bradavice, Brumbál, mudlové a podobně. Mně se prostě zdálo, že už jsem všechny triky použité v tomto filmu, viděl někde jinde, takže mě ničím neohromily a docela jsem se nudil. ()

Mikah

Jsem nadšená z každého nového střípku ze světa HP, a proto jsem na Fantastická zvířata dlouho netrpělivě čekala. Po zhlédnutí jsem však přesvědčena o tom, že by byl lepší nápad vydat je v knižní podobě. Během sledování jsem se totiž sice dobře bavila, ale po dvou dnech jsem trochu na rozpacích, když přemýšlím, o co tam vlastně šlo. Mám pocit, že vizuální stránka a speciální efekty jsou tam na úkor příběhu, na který jsem se tak těšila. Ten by mohl být daleko lépe vypracován, pokud by zkrátili nebo přímo vypustili několik akčních scén, které na mě působily rušivě. Za další rušivý element považuji většinu vtipných scén. Mám ráda, když ve filmech vtip působí přirozeně, kdežto zde je zjevné, že byl vytvořen jen proto, aby se diváci pobavili a ve výsledku vyvolávají trapný dojem. Fantastická zvířata také postrádají kouzelnou atmosféru filmů o Harry Potterovi a působí příliš civilně. O kouzelnickém světě samotném jsme se mnoho nového nedozvěděli. Musím však vyzdvihnout Eddieho Redmaynea, jehož jsem si oblíbila v jiných filmech a který ztvárnil hlavní postavu bezchybně – Newta Scamandera si ráda budu představovat jako Eddieho, na rozdíl od Daniela Radcliffa, který pro mě nikdy nebude Harry Potter. Samotný příběh by se mi líbil, ale mnohem raději bych si ho vychutnala v knize, kde by nešlo o to, učinit velkolepý dojem na diváky. Nicméně Fantastická zvířata přijímám jako poměrně povedenou součást kouzelnického světa, na niž se ráda podívám znovu a budu doufat, že v dalších filmech se dočkáme toho výborného propracovaného příběhu, který J. K. Rowling slibuje. ()

Earl_23

Pro fanoušky HP povinnost, která je nadchne a zároveň trochu zklame. Fantastická zvířata mají nový fungující svět, plný perfektních postav a hlavně zvířat. První polovina filmu je dechberoucí, druhá až moc americká, příliš nepasující do světa HP. Ale i tak dějově a filmařsky zvládnutá dobře. Je to úplně něco jiného než původní série, ale stojí za vidění, pohladí po duši nejednoho fanouška, i když to už není takové. Ale tenhle svět má takový potenciál, že i příště budou plná kina. Po právu. ()

luka4615

Vizuálně se jedná o fantastickou podívanou, jejíž přidanou hodnotou je charakteristický režijní rukopis Davida Yatese, takže zde skrze ozvěnu času pronikají některé prvky z Harryho Pottera, což způsobí patřičnou nostalgii. Tím ale výčet všech pozitiv Fantastic Beasts and Where to Find Them končí. Pokud totiž nahlédnete za tuto vizuálně-digitální oponu, před očima se Vám zjeví příběhově a scénaristicky nedotažený film, který je občas vážně "utahaný" a nudný, a to zejména u částí, v nichž se hodně mluví. Právě zde je totiž vidět největší slabina filmu, což jde také v ruku v ruce s herci, kteří mi, kromě Eddieho Redmaynea, jehož přiblblý výraz pravidelného uživatele LSD se sem vážně hodil, vůbec nesedli. Po celou dobu trvání snímku jsem měl dojem, že Fantastic Beasts and Where to Find Them byl natočen primárně za účelem zisku, do čehož bylo namícháno pár digitálních tvorů společně s koňskou dávkou nostalgie. Na někoho tento slabý filmový odvar možná funguje, avšak já se mezi tyto diváky (naštěstí) nepočítám. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Yesterday, a wizard entered New York with a case. A case full of magical creatures. And unfortunately, some have escaped.“ ()

Coleator

Návrat do světa Harryho Pottera se dal očekávat... Přišla divadelní hra, teď přichází další filmová série... Asi největší problém je, že ač se dějová linka odehrává několik desítek let před dobou Lorda Voldemorta, ve filmu se objevují prvky, které nemají s původním světem nic společného... Opravdu by Voldemort vůbec nepoužil tak mocnou zbraň, která se v tomto filmu objevuje? Můžete zničit obraceče času, ale tohle? No nevím... Navíc minuty demoličních záběrů už dnes nikoho nezaujmou, spíš naopak, protože každý superhrdinský film je jich plný a tady je tomu úplně zbytečně podobně... Co se postav týče, tady se vše vydařilo a i podobně by tomu mělo být i ve filmech následujících... Jen škoda, že Redmayne hraje svou postavu místy možná až moc Redmaynovsky, protože v téhle poloze ho zkrátka vídáme pořád... Spíš než napětí očekávejte vtipné situace, kterých je tady oproti původní sáze mnohem víc... Po hudební stránce, kromě úvodního Hedwig's Theme, které je tady ale spíš navíc, velká nuda a vůbec necítím potřebu si pouštět soundtrack... Na závěr jen taková úvaha: Proč se po tolika letech v deštivé Anglii tyhle "wandbrellas" objevují až v meziválečných Spojených státech? 😃 ()

Morholt

V podstatě stejné jako bradavické blbnutí. Triky jsou sice hezké a obsazení je fajn, ale ve finále vlastně nemá film čím výrazněji zaujmout. 50% ()

Lucasion

Trailer na dvojku mě velmi zaujal, takže byl čas si doplnit příběhové vzdělání. Bohužel trailer na tento film mě před dvěma lety nezaujal a myslel jsem si, že mě film nebude bavit. Ano, je to přesně takové jako jsem si myslel. I když Yates má s touhle sérií mnoho zkušeností, tak vytvořit příběh na základě jakési kroniky mu moc nejde. Většinou vaří z vody a příběh o muži, který hledá ztracené zviřátka z kufru moc nápaditý není. Pozadí příběhu o černokněžníkovi zabere na pět minut (ani ne) a já se u tohodle spíše nudil. I když je Farrell výborným záporákem, tak Eddie Redmayne je pro mě výsostně nesympatický. Příběh mě taky moc nezaujal a na konci mě čekala citová vydíračka. Vážně mě to nebavilo a kupříkladu scéna s chytáním (asi) nosorožce na ledě mi přišla místy až trapná. Tohle mi stačilo jednou, a přesto si myslím, že mě dvojka bude bavit. (40 %) ()

ScarPoul

Eddie Redmayne je u mňa preceňovaný herec. Jeho kreácie ma skôr iritujú než napĺňajú a postaviť celý príbeh na ňom mi príde ako strata času. Hlavne ak uvážime že Scamander by mal byť trochu akčnejším hrdinom. Príbehová línia so Salemskou rodinkou zbytočná a hlavná dejová línia( hlavne vďaka vedľajším postavám) je naopak zábavná, svieža a plná invenčných nápadov. Plus predstavenie magických tvorov je spravené rovnako zaujímavým spôsobom. Najviac zo všetkého je to hlavne Dan Fogler, ktorý ma príjemne prekvapil. Jeho postava má všetky potrebné vlastnosti aby bola zaujímavá a vyvažovala niektoré nefunkčné dejové línia z čarodejníckého sveta. Som celkom zvedavý kde sa to bude uberať ak sa to bude niekam uberať. Farrell v pohode, škoda že bol transformovaný na Deppa. V zásade sa jedná ale o solídne fantasy, ktoré síce nie je také wow ako by mohlo byť, ale oproti iným žánrovkám kupodivu funguje. Howardová hudba neuveriteľne hravá. Po druhom zhliadnutí zostáva nepríjemná pachuť. Hudba a Fogler... to sú highlighty... Inak sa to neuveriteľne vlečie. ()

malylada

Je fajn se vrátit do ohrané říše kouzel a zavzpomínat na časy Harryho. Celé mi to přišlo, že je tento žánr v podání Rowlingové vyčichlý a scénář je tou největší slabinou. Bohužel mi vadila stupidita hlavní zápletky, která měla sloužit jako rychlovka k jednoduchému závěru, aby zakryla obyčejný slepenec scén, orgií kouzel a nápadů. Většina hlavních hrdinů je opravdu dementní a nemůžou se rovnat těm z Harryho, zvlášť Redmayne hraje naprostého hňupa a prostor nedostávají ani záporáci. Naštěstí tam, kde se objevují zvířata, tak jde o zábavnou podívanou, kdy se člověk nemá čas nudit. Režisér odvedl skvělou práci, triková stránka a akční scény jsou nadmíru povedené, ale stačí to? Už asi od dob Harryho Pottera stárnu......6/10 ()

Gwaihir

Magický svět, který již známe, ale přesto poměrně odlišný. S novým příběhem, který nás přivádí do jiných časů, obzvláště vhodných pro takováto dobrodružství, a do jiného prostředí, přinášejícího některé trochu jiné pohledy, se mění do jisté míry pochopitelně také všechno ostatní. I když, pokud jde třeba o hlavní postavu, podobností by se jistě několik našlo. Naopak zcela se proměnila hudba, která již staví na nových motivech. Nedá se úplně říct, že by děj od začátku neochvějně směřoval k nějakému vytýčenému cíli, nicméně jde o zábavný a svižný sled na sebe navazujících eskapád, které vrcholí ve velmi zdařilém finále předznamenávajícím opravdu velké věci. 80 % ()

GeusX

Abych řekl pravdu, teď jsem to dokoukal, a ... větší zklamání než bych čekal. Hezké barvičky, pěkné obrázky, krásné prostředí, fajn hudba, kvalitní triky, ale nic neříkající děj, který mne vůbec nevtáhl do děje. Minimálně dvě třetiny filmu byly takové dosti nezáživné, přeplácané zvířátky. Hlavní postavy se pořád tváří jako nekňubové bez nějaké zvláštního důvodu. Harryho Potěra jsem viděl a fajn, ale toto mne moc neoslovilo. Asi to není úplně pro mne. Desetiletý synovec se bavil, znal spousty těch fantasy postaviček a zvířátek z knížek. Osobně bych dal jen 2,5 hvězdy. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)