Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

agentmiky

Nepovažuji se za nějakého mega fanouška ságy okolo Harryho Pottera, ale přesto se mi série líbila a teď mohu tvrdit, že jsem poněkud zklamán ze zpracování z tohoto světa. Má to určité aspekty, ve kterých film vyniká, ale jsou zde i takové, kde to už není tak slavné. Vizuální stránka je po všech stránkách skvělá a líbivá, ale to se dá očekávat u filmu s tak vysokým rozpočtem. Film opravdu vypadá krásně, jen mi to někdy přišlo dost umělé. Ačkoliv má film mnoho prvků z "kouzelného světa", tak mi nějakým záhadným způsobem unikala ta podobnost a provázanost. Prostě mi to v některých momentech nezapadalo do světa kluka s jizvou na čele. Herci mi fakt přišli jako pěst na oko, od Redmayna jsem očekával lepší výkon a ne jen jeden výraz. Jediným, kdo stojí za pořádnou zmínku, je Farrell. Ten mi do své role padoucha překvapivě pasoval. Akční sekvence na mě působily ne dost propracovaným dojmem. V závěru jsem očekával pořádný souboj s hůlkami, kterého jsem se vůbec nedočkal. A to zamrzí. Celkově si myslím, že to je ideální film pro malé děti, kteří přecejen ocení spíše zábavu než nějaký promyšlený děj. Film má potenciál, a to opravdu vysoký, ale zpracování zatím pokulhává. Uvidíme, co bude dál. Hodnocení: 64 % ()

dejww

Pro mě jako člověka, který má svět Harryho Pottera má rád jak ve filmové, tak především v knižní podobě bylo ohlášení toho snímku poněkud rozporuplné. Na jednu stranu jsem byl rád, že bude nový příběh z tohoto univerza na druhou stranu jsem se bál faktu, že film není podle knižní předlohy. Kniha fantastická zvířata a kde je najít je v podstatě bestiář nikoli román. Výsledek je docela slušný a z mého pohledu se nejedná o dehonestaci značky. Příběh s nemá prakticky souvislost s tím, co známe z předchozích dob a postavy se také neprolínají. Což je asi dobře uvidíme, jak to zvládnou v dalším díle, kde tomu už tak nebude. Z mého pohledu je nejškodlivější fakt, že se děj neodehrává v Bradavicích jako většina předchozích dílu věnovaných Harrymu. A to z jednoho prostého důvodu. Kouzelnický svět nefunguje tak dobře když se pohybují mezi samýma mudlama, ve městě, které není kouzelnické. Vzniká zde pak tolik otázek ohledně prozrazení, a tak vůbec o tom, jak to může být pro ministerstvo kouzel udržitelné. Doufám, že slíbené pokračování udrží alespoň stejnou kvalitu a nebude pouze těžit ze značky. ()

kolda1990

Krásné fantasy u kterého sem si lebedil. Zvířátka opravdu kouzelná, skvěle zpracovaná a prostě to celkově funguje...alespoň na mě určitě. Eddie se tam hodí, maximální talent. Líbil se mi tam i Colin Farrell jako záporák. Film utíká i když má poměrně dlouhou stopáž. No, rukopis Rowlingové a Yatese je tam znát, což vůbec nevadí. ()

Praxis

Chvilku jsem chtěl napálit pět hvězd, pak jsem si to rozmyslel, s tím, že tady je potenciál do budoucna. Musím říct, že jo.. jako joooo! Sakra jooo! Rowlingová rozjela další, na první pohled roztomilé dobrodružství plné barevných roztodivných zvířátek, s vedlejšími postavami, co dělají humory, ale za oponou se teda začíná rozehrávat temná hra alá prequel Harryho Pottera. Redmaynea nemám rád, a jeho ksicht mě sere, jen, co ho vidim, ale to je jenom můj problém. Ostatní postavy jsou skvělé, především pak Katherine Waterston, do které jsem se asi zamiloval. Efekty solidní, scénář také šlape a vůbec je to vlastně jedno velké překvapení, které po unylých trailerech asi nikdo nečekal. A SPOILER: Johnny Depp tam fakt je! 85% P.S.: Dabing je v pohodě a vůbec nerušil. ()

JJ.Gibson

Upřímně, nebylo to moc dobré. Vlastně se dá říci, že to bylo docela špatné! Těšil jsem se, že se po letech vrátim do "potterovského" světa, ale to, co jsem dostal mě opravdu zklamalo. Děsně nesympatická postava Redmayna mi vadila celou dobu. Navíc vypadal celou dobu, že je postiženej, což byl asi cíl. Ale proč?? Příběh byl neskutečně fádní a nezábavný. Všudypřítomný digitální bordel mě opravdu obtěžoval a vlastně nic nefungovalo na tomto filmu jak mělo. Snad s výjimkou pekaře a jeho románku s kouzelnickou sestrou. 133 minut nudy, nezájmu a nekonečných otravností. Na pokračování fakt nemám chuť!!! P.S. největší "výfak" Collina Farrella, uděláme z tebe Johnnyho Deppa :D ()

Alementina

Nevidela jsem zadny film o Potterovi, od tohohle kousku jsem nic necekala, protoze dle traileru se mi to nelibilo, pusobilo to prilis detsky, ale nakonec v kine... i slzicku jsem uronila. Proste pohadka. A ja pekny pohadky mam rada. Jen ten Eddie Redmayne hraje nejak furt stejne :( 4,5* ()

kaylin

Nějak jsem se na film ani moc netěšil, i když jsem slyšel nějaké zvěsti, že to je docela dobré. A ono to je víc než jen docela dobré. Byl jsem naprosto uchvácený potvůrkami, které se zde objevily. Není to jediná silná stránka, ale scenáristicky je to přece jen trochu slabší. Prostě rozjezd pro něco většího, ale s dobrými postavami. ()

Tirion

Tenhle počin honí až moc zajíců (rozuměj vlastně zvířat) a příběh někam zmizel. Vlastně strašně o ničem. Ploché charaktery až to bolí. Instantí zábava pro "potterovce". ()

blackrain

Jedna bradavická epocha se uzavřela a právě nastal čas se přesunout zase o dům dál, pravda spíše za oceán, abych byla trošku přesnější. Beru to jako logický krok přesunout se do Ameriky. Proč by si měla čar a kouzel užívat jen stará dobrá Anglie. Amerika je taky přece zemí neomezených možností a dobový New York má jistě své nezaměnitelné kouzlo. Myslela jsem si, že to bude jenom obyčejná ždémačka na prachy, ale není a to je fajn. Trošku jsem měla problém s hlavní postavou. Ty jeho zvláštní pohledy mě štvaly, ale zvykla jsem si na ně. ()

DH3Factor

Je to prostě fantastiš! Všechny ty barevný potvory. Třeba zlatej orel s dvěma ocasy, krtko-strako-pysk a barevný jojo měnící se na ještě barevnějšího netopýra. Prostě paráda. Navíc je to slušně natočená pohádka, co uchvátí oko a nenudí epikou. Přidejte Star Wars efekty, roztomilou dánskou dívku, dvě retro buchty a poťouchlýho tlusťocha a myslím, že máme zaháčkovanou další generaci. Ale čeho vlastně? Zoofilů? ()

Britney75

Film jsem viděla už 3x vždy ve 3D a pokaždé, když bude možnost, opět se podívám, kouzelnický svět, fantastická výprava ( a to jsem Harryho Portera nikdy nemusela ) .. tenhle příběh mě dostal a úžasný Eddie Redmayne a Větvík, jako nejroztomilejší a nejvtipnější potvůrka :D A nakonec husí kůže Johnny Depp! další jeho divná postava, ale více ménně mě bavil jako vždy i když tentokrát jen velice krátce. Celkově na mě film působil velmi vtipným dojmem, dobrý konec .. všechno dobré, pohádka pro děti i dospělé, vřele doporučiji, myslím, že za jedno shlédnutí nic nedáte a možná se většina z vás ráda bude vracet k příběhu pohádkovému ... 5+ ()

Mikita

Až překvapivě kouzelné, veselé a hravé. Obstojí jako samostatná fantasy a to se cení. Příjemné pohlazení. I dospělý se myslím zasměje u podivných legračních stvoření. A Eddie Redmayne se pro tuhle roli narodil. ()

suicide

Jako samostatně stojící film by to fungovalo lépe. Takhle víme, že jde jen o krásný úvod (návrat) do světa pohádek, do světa Harryho Pottera. Víme, že se máme těšit dál, až se objeví postavy, o kterých jsme nejenom slyšeli. Tak se těšme. ()

slunicko2

Působivý vizuál se slabým dějem aneb Jak opět forma vítězí nad obsahem. 1) Začíná prosinec 1926. Do New Yorku připlouvá hlavní hrdina příběhu Mlok. Za pár týdnů (na Silvestra) se narodí budoucí lord Voldemort. Na Harryho Pottera si počkáme ještě dlouhých 54 let._____ 2) Na rozdíl od příběhů o Potterovi, které jsou určeny dětem a sunou se od pohádky k thrilleru, jsou Zvířata očividně určena dospělým a začínají jako veselá akční pohádka. Uvidíme, jak budou vypadat další čtyři díly. Tentokrát je děj rozvržen až do roku 1945 (natáčení má trvat 8 let). Provázanost s postavami z potterovské ságy se má prohlubovat._____ 3) Film je dějově i akčně kompaktní, nechybí elementární logika, i když je vše jasné po první půlhodině. Nedomyšlený děj dává divákovi zabrat stejně jako Mlokovi, který místo aby opakovaně unikající tvory zastavil svým kouzelnickým uměním, honí se za nimi po svých._____ 4) Nejbohatší žena Spojeného království podle časopisu Forbes (ano, svými 576 milióny liber v únoru 2004 předstihla i Alžbětu II.) 51letá Joanne K. Rowlingová se rozhodla prosadit se i jako scenáristka. 53letý David Yates film rutinně režíroval a 65letý James Newton Howard napsal pěknou hudbu._____ 5) 34letý velmi anglický (a velmi přitažlivý) Eddie Redmayne si s chutí střihl roli kouzelníka Mloka._____ 6) Rozdíly mezi britskou a americkou civilizací existují i v kouzelnickém světě._____Místo mudly (muggle) tam mají nečara (no-maj - zkrácenina od no magic). Ve 20. létech se totiž pojem muggles používal ve Státech pro marihuanové cigarety._____Místo Ministerstva kouzel vládne jednokomorový Kouzelnický kongres USA KOKUSA (Magical Congress of the United States of America - MACUSA) pod vedením prezidenta. Nachází se ve Woolworth Building na Manhattanu._____Rovněž vztah amerických kouzelníků k nečarům se od britského liší. Podle Rappaportova zákona (Rappaport´s Law) z roku 1790 je kouzelníkům přísně zapovězeno uzavírat manželství s nečary či se s nimi přátelit. Povoleny jsou jen kontakty nezbytné k výkonu denních činností (zákon platil až do roku 1965)._____Roli anglických Bradavic (Hogwarts) zde vykonává Ilvermorny School of Witchcraft and Wizardry v Massachusetts. 7) Film představuje vskutku podivuhodné tvory._____Mlokovi uteče na třpytivé šperky vysazený hrabák (niffler)._____Z vejce se vylíhne okamie (occamy z rodu choranaptyxic, kdybyste nevěděli), která se umí velikostí přizpůsobit prostoru, kde se nachází._____Z kůrolezů (bowtruckles) má Mlok nejraději Větvíka (Pickett)._____Ptáka bouřňáka (thunderbird), který umí vyvolat bouři, jede Mlok vrátit do Arizony._____Polovid (demiguise) připomíná stříbrného orangutana._____Hrboun pokouše nečara Jakuba._____Pak je tu rotulice, třaskavec a další._____Za zmínku stojí i nekontrolovatelná kouzelnická síla obscurus, která vzniká potlačováním kouzelnických schopností. Posedá děti (tak vzniká obskuriál), které pak ve věku 10 let zemřou, protože obscurus déle nepřežívá._____ 8) Scény z newyorských doků vznikly v Cardington Hangars v Bedfordshire v Anglii. () (méně) (více)

italka63

Ještě pořád to do doby, než padl výraz Bradavice, šlo. Pak to drhlo. Vůči přemoudřelé britské rádoby dámě mám živočišnou averzi, asi tak. Trochu nuda, jen to stolování bylo dost dobré, ovšem víc hvězdiček to nebude. ()

Helo

Čekal jsem ždímačku a ždímačku jsem dostal (vy, co nadáváte na Disney a SW se podívejte sem, ať uzříte pravdu). Ona je to sice filmařsky docela dobrá ždímačka, protože akce je zábavná, hravá a oku lahodící a postavičky jsou tak nějak skoro všechny super. Jenomže jinak je to film prázdnej jako hlava nečara po vymazání. První hodina a čtvrt příběhově doslova vaří z vody, a celá ta část je vlastně jen - sic zajímavá, ale ve výsledku skoro zbytečná - exkurze do magický zoo. Pak už se sice něco trochu začne dít, ale - u Merlinových vousů! - to přece není děj na dvě a čtvrt hodiny! Přes toto možná kritický zhodnocení film ale dokázal navnadit na pokračování, protože, řekněme si to na rovinu, kdo by nechtěl vidět WW2 z pohledu magičů? Teda doufám, že to k tomu dospěje... ()

stration

Je to hravé, skvěle vymyšlené, natočené a zahrané. Jenom mě to nechytilo prostě na plný pecky. Nicméně na další díly se těším a tady ten si dám určitě ještě jednou. ()

Hanyou

Mělo to být jen o zvířatech. Vedlejší (nebo hlavní?) zápletka s týpkem, co se stane nekontrolovatelnou temnou magickou silou, páč to v sobě potlačuje byla nudná, utahaná a zbytečná, a zněla spíš jak něco z fanfikce náctiletý emo fanynky. Grindelwald vypadá hrozně a ani se nebudu rozepisovat o všech nesmyslech, které haprují se zavedenými pravidly tohoto světa.. Obrovské zklamání. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)