Ladíme 2

• USA Pitch Perfect 2 (více)
Komedie / Hudební
USA, 2015, 115 min

Režie:

Elizabeth Banks

Scénář:

Kay Cannon

Kamera:

Jim Denault

Anna Kendrick, Hailee Steinfeld, Rebel Wilson, Brittany Snow, Alexis Knapp, Ester Dean, Hana Mae Lee, Skylar Astin, Adam Devine, Shelley Regner, Katey Sagal (více)

Mají skvělé hlasy, dokonalá těla (až na výjimky) a jsou královnami zpívání a capella, takže ve svých vystoupeních nepoužívají hudební nástroje. Celá Amerika jim leží u nohou a dokonce je pozvou, aby zazpívaly prezidentu Obamovi k narozeninám. Jenže stačí drobná technická komplikace, v níž figuruje zpěvačka s příznačnou přezdívkou Tlustá Amy, bezmocně visící na lanech před Barrackovými zraky částečně tak, jak ji Bůh stvořil. Z Barden Bellas, dosavadních miláčků země, je najednou ten nejvděčnější terč. (CinemArt)

Mirokukii

Uzpívaný, bláznivý, holky jsou zpět a aby vydržely tak musí své hlasivky sladit ještě lépe. Po technické stránce není filmu co vytknout, což se projevuje hlavně při hudebních kláních, které jsou na výbornou a kvůli kterým se tenhle muzikální spolek stále schází. Je to zábavné, některé forky jsou lepší, jiné trapnější a po celou délku to filmu skutečně hraje. Plus: maj v týmu Annu. ()

ecceHOMMO

Už to nemalo tie grády, a čo je ešte horšie ani taký dobrý soundtrack, tobôž nie kvalitné vystúpenie vokálnych skupín. Potešil snáď len záver v podobe Bellas a ich top konkurentov a po titulková vsuvka s Bumperom. ()

Johnny.ARN

Dvojka chytila šablonkovitý ráz. Viac pesničiek, viac žien, medzinárodné porovnávačky, atď. Rozkol v kurníku, vzťahovky, ztmelenie, atď. A aj zmena režiséra bola citelná. Hlášky, vtípky a fórky však ostali v rovnakej kvalite. Objektívne by to boli už len silné 3, ale dve pitbullovky a emotívny záver to opäť vytiahli na 4 z 5 ()

Lachtaan

Nikdy jsem nezastíral názor, že je tahle hudební filmová reklama na styl "acapella" spíše holčičí záležitostí, vždyť bych si ji bez ségry asi jen tak nikdy nepustil. Upřímně jsem ale rád, že jsem (vyjmo již divné trojky) všechny části viděl a užil si zejména vizáž hlavních protagonistek. Ale abych nechválil film jen kvůli castingu hezkých hereček, tak je nutno uznat, že množství zpívaných pasáží jsem si po zhlédnutí dohledával na YouTubku. ()

terunka003

Hudební, acapela, občas vtip, Fat Amy x celkem nuda, prostě dvojka. Je takovým pravidlem, že pokračování filmů nikdy nemá takové grády jako jednička. A u Pitch Perfect se to bohužel tak stalo. Písničky nebyly příliš dobré, snad kromě Muse, a poslední srdcovky. Děj také trošku pokulhával, nejlepší asi stmelovací tábor a hlavně Fat Amy, ta je prostě nezastavitelná. Takové na stejné brdo, trojku už ne, prosím. ..a prej trojka bude.. ()

Pavlínka9

Nemám ráda pokračování. Tohle se ale dalo a myslím si, že se to drželo stále ve stejné linii :) To bylo jediné štěstí :) S hudebními filmy či i s prostředím z hudebních "škol" a skupin také problém nemám a jen žasnu, co jsou tito lidé schopni vytvořit :) Je to vtipné - někdy asi až moc zbytečně nechutné - ano, narážím na Tlustou Amy, která prostě myslím, že nemá žádné hranice :D :D Ve všem :) Elizabeth Banks mě opět dostala :) A ještě víc to, že se ujala režie :) Je to ale i tak jiné, ale i tak koukatelné :) Tudíž fajn, ale když - tak se raději podívám na první film :) ()

Michi88

3,5* Typické pokračování. Příběh jde stranou a větší prostor dostávají vtipy a všelijaké hlášky, které všichni opakují ještě týden po shlédnutí. I když to nebylo až tak špatné, jednička se mi líbila víc. Ne všechny vtipy byly povedené, příběhově nemastné, neslané a i závěrečné vystoupení měli lepší v jedničce. ()

Imune

Super, já si to docela i užil. Je to fajn oddechovka a Flashlight je prostě bezkonkurenční. Rád bych i hvězdu přidal za oba filmy, ale odrazovej můstek od průměrnosti se mi k tomu hledá těžko. 70% ()

Mishqo

60% ... Žiaľ už slabšie ako jednotka. Aj vtipu pomenej, a dobrých pesničiek tiež riedko. Rebel to ešte ako tak vyvažuje. Ale pesnička Flashlight je môj soft spot!! ()

Sany33

Ladíme 2 spája mnohé atribúty pokračovania: venuje sa hrdinkám, posúva ich do nových situácií, aj na medzinárodnú súťaž (mimo zóny komfortu USA); produkčne vyzerá nabitejšie, najmä v hudobných číslach. Prvá polovica je relatívne pomalá a veľa sa zaoberá predstavením pred Obamom a následným sklamaním, no druhá sa rozbehne a vyústi do parádneho finále. Medzinárodná scéna dodáva patričnú pestrosť a dobrú príchuť – všetky hudobné čísla sú vynikajúco aranžované, odspievané (ak doteraz niekto neveril, že Anna Kendrick spieva báječne, tu to musí do hlavy dostať) a ponúkajú ešte väčšiu variabilitu ako v jednotke. Réžia Elizabeth Banks má cit najmä pre jednotlivé šou a vystúpenia. 68% ()

Mr.Dogman

Skvělé pokračování dost možná už teen klasiky. O proti jedničce trochu tápe příběhově, ale nasmál jsem se a neuvěřitelně si to užil. A těch skvělých hlášek, kterými se bude Tumblr plnit do natočení trojky! Dostal jsem to, v co jsem doufal. ()

blackJag

"TAKHLE TO DOPADNE, KDYŽ POŠLETE HOLKY NA VYSOKOU." Nekorektní výrazivo komentátorské dvojice Higgins-Banksová zůstávají jednou z mála vtipných položek na již tak dost prořídlé soupisce a celé to spíš smrdí hluchými pokusy o vtipné situace než čímkoliv jiným - opravdu, některé scény působí jako výsledek nepovedené improvizace. Taky je to hrozně dlouhé, acapella vystoupení nudná a závěrečný originální song, z kterého si asi diváctvo mělo sednou na bobeček, je laciný jak prase. Na druhou stranu, je to "od holky pro holky", takže pokud ty jsou s tím v pohodě (a podle tržeb asi jakože ano), tak asi ok. 40% ()

Hollohlaway

Slátaná blbina se zpěvy a tanci. První díl ušel .ale tohle už prostě nemá tah na bránu , kromě několika slušných písniček tam není naprosto nic. Na holky se občas pěkně kouká , ale tvůrci se nám marně snaží vnutit zdání dramatičnosti s a capella zpěvem a prostě se jim to nedaří. Atmosféru jako na fotbale prostě nevěříte. Pár dialogů je naprosto podivných a přísahám , že to je poslední film který jsem viděl , ve kterém hraje ta nechutná obluda Wilson. Naprosto nechápu o čem proboha bude chystaný třetí díl. Ale potěšili Key a Snoop. ()

Babous

Nevím, jestli mě to nudilo proto, že tam nebyl jedinej song, kterej znám (kromě pěti vteřin Taylor Swiftový a retro sester Andrewsových), nebo proto, že to už nemělo ty vtípky z prvního dílu. Postavy se tady smrskly na tři nejdůležitější (Fat Amy, Anna Kendrick a ta nová), zbytek jim víceméně dělá křoví a to je škoda, protože myslím, že by to mělo být o tom, že se všechny potřebují navzájem - nejen kvůli hudební harmonii, ale i proto, že jsou kámošky. ()

sedm.1

Druhý díl Pitch Perfect je kvalitativně prakticky zcela srovnatelný s jedničkou, kdy jak nic neztratil, tak bohužel ale ani nic nepřinesl. Z hereckého hlediska jsem tak trochu doufal v řádné oživení díky Hailee Steinfeld, kterou mám velmi rád pro její přirozenost, ovšem její postava je tu nakonec až nečekaně docela dost upozaděna, Kendrick jinak opět nenabídla nic navíc, Snow je pořád stejně otřesnou herečkou, a tak to v tomto ohledu zas zůstalo jen na rebelce Wilson, která skutečně tu pozornost na sebe znovu strhává, ale ve výsledku to už ani ona nijak zvlášť nepovyšuje na vyšší level. Zápletka pak sice nabírat jiný směr, než tomu bylo v prvním díle, nicméně své předvídatelnosti a naivnosti se ani tentokrát nezbavila, vše je tedy též vše až příliš předem dané, nepřekvapivé a vlastně i dost tuctové. Zároveň se tu ale naštěstí také opět nevytratilo ani to kouzlo příjemnosti, zábavnosti a uvolněnosti, a já si tak i u tohoto pokračování opravdu příjemně odpočinul, jak ten příběh, tak veškeré postavy působí velmi mile, nenuceně, odvázaně, nikdy to nesklouzává k nějakým těm zbytečným trapnostem, či nesoudnému přeslazování, a závěrečný happyend jsem si pak se všemi hrdiny docela i užíval, což se mi nestává zas až tak často, takže komu sedla jednička, ten si užije i dvojku a stejně tak, koho první díl nebavil, tak tady změnu nenajde. U mě každopádně převládá nenáročná spokojenost. ()

KoRner

X-tá variácia na dopredu známych víťazov v súťaži, na ktorú sa vlastne ani netreba pripravovať. Alebo sú tie prípravy úplne debilné a nemajú nič spoločné s vystúpením. Vtipy šli mimo mňa a Rebel Wilson je vyložene otravná. Asi je to problém, že som nevidel jednotku, ale vôbec nemám poňatia, čo sú všetky speváčky zač a prečo to vlastne robia. Ale po tomto ani nemám chuť si ju pozrieť. ()

wooozie

Stejné jako první díl, takže pozitiva a negativa jsem už zmínil v komentáři u jedničky. Jediná příjemná změna ale je, že už se film obešel bez různých zvracení a jiných fekálních věcí, takže opatrný palec nahoru. ()

Billie777

O dost horší než jednička, která mě zabavila po celou dobu a působila docela vkusně a chytře, ve dvojce už přibyli trapné vtípky a chvílemi až nuda a písničky taky nic moc. Holky jsou už maličko otravní a ten happy end byl už na mě moc, vždyť ty Němci byli o několik příček lepší. ()

Charlieho andílci dostanou další šanci

Charlieho andílci dostanou další šanci

16.09.2015

Převážně komediální herečka Elizabeth Banks (Zack a Miri točí porno) se letos dala na režii. Její Ladíme 2 utržilo 285 milionů dolarů, takže se předpokládalo, že se u trojky nebude měnit dohled.… (více)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Ladíme! podruhé

Ladíme! podruhé

18.02.2014

Z předloňské hudební komedie Ladíme! se vyklubal překvapivý hit. Sedmnáctimilionový film vydělal v kinech 113 milionů dolarů a dalších 80 vytáhl z domácích nosičů, ohlášení dvojky na sebe tedy… (více)