X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

dubinak

Magneto zase zlobí, Charles moralizuje, Quiksilver se opět postaral o největší zábavu, Raven se nechává přemlouvat. Některé věci se prostě nezmění. Třetímu dílu novodobých X-Menů ale škodí dvě velké věci. Obrovský CGI bordel a záporák na prd. To CGI bych snad ještě odpustila, příběh je tentokrát o 80% jednodušší než ve Future past, a proto se tvůrci nejspíš soustředili spíše také na tu vizuální stránku. Možná až moc. Svět tady vybuchuje fakt ve velkém a trochu mi to dělalo obavy. Ta druhá, méně odpustitelná věc je záporák v podání Oscara Isacaa, který neměl vůbec atraktivní vzhled, pořád mlel ty samé kraviny o zničení světa dokola, vadil mi i ten jeho ''nadlidský přednes a "ultra bad voice". Kdyby na mě tohle nepůsobilo trochu parodicky, stoprocentně bych dala pět hvězd, protože herecké výkony jsou opět na klasicky brilantní úrovni, postavy jsou šíleně zábavné a pro skalního fanouška je to prostě zážitek nakouknout do minulosti dalších oblíbených postav. Takže až na polopatický příběh, nicotného záporáka a gigantickou smršť CGI efektů, to byla zase moje krevní skupina. Prosím, ještě jeden díl. ()

C0r0ner

Čtyři scenáristé stačí dnes očividně na to, aby napsali totální píčovinu, která nejen popírá vše, co bylo do té doby natočené, ale navíc překroutí všechny postavy (Magneto by fakt nikdy nemakal v polské fabrice), k tomu vysají atmosféru, několikrát změní smýšlení různých postav, narvou do filmu neporazitelné hovado, které je samozřejmě nakonec zlikvidováno a zakončí to klasicky pateticky. Naštěstí pro ně ale člověk dvě a půl hodiny čumí s otevřenou hubou, což je jediná záchrana. 50% ()

MovieKings

OK. Vyložená trailerová hrůza se nekonala, ale ten naprosto zaměnitelný a stokrát omílaný příběh, který může mít jakýkoliv jiný film, už začíná nudit. ()

PavelVanekArt

„Všechno, co stvořili, padne. Z popela jejich světa vybudujeme vlastní." Tak tos celkem přestřelil Apokalypťáčku. A celkem dost. Ani Magnetofon ti moc nepomohl. Nenechte se mýlit, není to vůbec špatnej film, naopak, dost se povedl, jen nenaplnil ani z daleka to, co sliboval. Epickou zápornou postavu, absolutní destrukci světa, skvělé scény a ponurou atmosféru pádu lidstva. Vezmu to popořadě, chronologicky, jak to mám rád. Někteří jedinci se můžou ztrácet v příběhu. Vždyť přece Cyclops (ten s očima jak Superman) byl zajat v X-Men: Origins Wolverine a měl být součástí Zbraně XI. Na to zapomeňte, zapomeňte na všechny X-Meny, které jste do dnes viděli s vyjímkou První třídy a budoucí minulosti. Apocalypse navazuje na nově vytvořenou realitu, kterou spáchal Wolverine v minulosti spolu s Xavierem. Budoucí minulost skončila tak, že Rosomáka zajal major Striker a hodlal z něj udělat adamantiovou bestii. To se nakonec povedlo. Ale původ ostatních postav (Nighcrawler, Jean Grey, Storm, Cyclops, Angel) začíná jinak. Svět se změnil a mutanti mají za hrdinu Mystique (hodně protivná Jennifer Lawrence), za padoucha zase mají lidé Magneta (hodně vynikající Fassbender). Ten, po útoku na Woshington, se stáhl do ústraní. Ale jak to bývá, lidi jsou svině, tak se zase staví na starou dobrou stranu barikády (rozuměj špatnou stranu). Do toho se ještě připletl prorok, první z mutantů, který kdy vznikl, Apocalypse a.k.a En Sabah Nur. A tady je první obrovská chyba. Apocalypse je ten nejmocnější, má plnej ranec schopností, ale jediný co dělá je, že chodí, sbírá směšně slabé mutanty, trousí kecy o konci světa a vypadá u toho neskutečně blbě. Rozhodně ale líp, než Ultron. Tři pozitivní věci na něm: Má cool oči když čaruje, jako prvnímu mutantovi mu i skvěle mutoval hlas a je dobrej restauratér, přestavěl město na pyramidu. Pan Já všechno zničím si k sobě povolal čtyři jezdce apokalypsy. Storm, Magneta, Angela a Psylocke. Další chyba. Ani jeden z nich nevyniknul, krom Magneta. Ten si utrhl kus filmu a ostudy pro sebe. Postava byla špatně využitá (ale scéna v Osvětimi byla cool), ale Fassbender opět ukázal, že i ze špatně napsané postavy vytřískal maximum. Assassina zvládne, na to dám krk. O zbytku poskoků nemá cenu mluvit. Na druhé straně barikády stál (seděl) profesor Xavier, Cyclops, Jean Grey, Nightcrawler, Beast, Mystique a Quicksilver. Smrdí to převahou, že? Taky to tak bylo. James McAvoy super, jako vždy v roli Xaviera. Cyclops nudil, Nightcrawler byl k smíchu (ve špatným slova smyslu), Jean Grey ušla, Mystique bych dal pěstí a hodil ji někam do prdele a Quicksilver si naprosto ukradl film pro sebe. Scéna, kdy zachraňuje děti z vybuchující budovy, si sáhne na Oskara za speciální triky, to slibuju. Slibovala se nadvláda pána Já vše zničím a skončilo to fiaskem. Finální destrukce světa byla na oko skvělá, ale co jako. Jako nic. Jedno velké nic. Technicky to bylo klasicky X-Menovský, hudba hodně slabá, efekty ale excelentní, to uznávám. Naťuknutá přeměna Jean Grey na Dark Phoenix mi pohladila dušičku. Jo, a taky tam byl Wolverin. A byl takovej, jakej bude v jeho posledním samostatném filmu. Agresivní berzerk bez špetky slitování. Na konec ani nevím co dodat. Ani jaký hodnocení dát. Slušnej průměr to určitě byl s nějakým očekáváním, pokud nečekáte zhola nic, bude se to líbit. Pokud máte očekávání jako já, žerete X universum jako já, chcete Ty krávo záporáky jako já a pokud chcete i nějaký to lepší herectví jako já, budete rozčarovaní. Ale, abych nebyl za svini... budu svině. Mám chuť někoho nakopat do zadku. 3* a.k.a 55% () (méně) (více)

Gaaron

Och ano, je to MNOHEM lepší než mstitelské týmovky od Marvela. Takže jediný problém je vlastně v tom, že od X-Menů prostě očekávám výrazně víc než od jiných komiksovek (za což si může Singer sám). Víc než slaboduchého záporáka bez počátku či cíle, kterému dá na prdel rozzlobená holčička (všechna čest Isaacovi, který z něj vymačkává skoro tolik, co Fassbender ze scénáristy naprosto odfláknutého Magneta). Víc než postavy bez motivací, zvlášť když film sám připomíná nejsilnější scény skvělé První třídy. Mimochodem: o kolik lepší by byl alternativní příběh, ve kterém se Apokalyps snaží na svou stranu přetáhnout opravdu mocné mutanty (a oni ho posílají někam, dokud se někteří nepodvolí a ostatní jim natrhnou šosy), místo aby nabral první puberťáky, které cestou potká? Nicméně i tomuhle už-zase-znova-postavenému týmu funguje chemie mnohem lépe než celým slavným Avengers, má to mnohem lepší drive a je to prostě hezčí. Apokalypsa je sice nejslabší x-mení film, ale zdaleka ne průšvih. PS: Věčná škoda, že si Weapon X i se svou komiksům věrnou čepičkou nevysloužil celý film. Jeho pár minut slávy si zaslouží trvalý replay. ()

carly

Stan Lee tam bol. Hugh tam bol. Quicksilver si znovu obul okrídlené tenisky. Efekty sa im podarili. Tempo to malo dobre. Hudbu uzasnu. A herci vyborni. Film bol pre mna o priatelstve Erika a Charlesa a o ich odlisnych pohladoch na riešenie situacie spoluzitia ludi a mutantov. A ako nova generacia nasla svoju silu a svoje miesto. Boli tam vtipne aj smutne sceny. A ubehlo to. Storm bola uzasna. Charles rozkosne nervozny, ked sa znovu stretol s Moirou. Peterov beh školou, ceresnickou na torte. Erik mi necakane lamal srdce. V tejto trilógii nebol zlý film. Klobuk dole. ()

necisty

Nic jiného než profesionální práce Bryana a herců - scény v Polsku jsou excelentní. To už se ovšem nedá říct o jejich kamarádech scénáristech. Nějaká kvalitní akce tam je, ale nevynahradí to hluché momenty a nekvalitní vtipy. Velmi slabá konkurence dnešních Marvelovek. ... GA Cinema 3D ()

Martrix

Podobný vývoj jako u "starých" X-Menů. Ani tady se nepodařilo třetí pokračování kvalitativně vygradovat. Naopak. Vracíme se k omšelému schématu o superpadouchovi, který není zdaleka tak super, jak by se mohlo zdát. Apocalypse vlastně nepředvedl nic zajímavého a jeho pohnutky byly tak ploché, že mu nejspíš ani nevadilo, že selhal. Jediné dobro je opět Fassbenderův Magneto, postava, která si jako jediná udržela dramatický náboj. Ostatní mlaďoši se sice snaží, ale je dost těžké je brát vážně. Malou výjimku tvoří Quicksilver, ale ani tomu scénáristi nedali dost prostoru na to, aby kromě superschopností ukázal i nějakou tu charakterovou hloubku. Ta plytkost mrzí, protože na vztazích mezi postavami rozhodně stavět šlo a pokud by byl koncept postaven právě na tom, tak by kolem mohl klidně probíhat i tak jednoduchý příběh o konci světa. Ano, námitku, že jde o komixovou akčňárnu a ne komorní drama beru, ale ono se to už párkrát povedlo skloubit dohromady. Tak jen suše konstatuju, že ne v X-Men: Apokalypsa. ()

Juto

Stručný dej: X-meni sa spoja, aby sa vyhli apokalypse! Je to film s dobrým príbehom, ktorému však nesmierne pomáha nespočetné množstvo veľkolepých efektov. Evan Peters ako Quicksilver opäť kradne šou ďalším úžasným predvádzaním svojich superrýchlostných schopností, zachraňujúc mutantov Školy profesora Xaviera pre nadaných pred masívnou explóziou. Už kvôli tejto scéne musím zvýšiť hodnotenie. 8/10 ()

Larushka

Alright. Lepší než Batman vs. Superman, horší než Captain America. Na předlouhou stopáž to uteklo dost rychle. Bavilo mě film sledovat, leč dějová linka mi přišla velmi slabá. Bez nápadu. Destrukce světa mě nezasáhla a nezajímala. Škoda. ()

Bane_Boss

(FEEL THE BEAT) => https://www.youtube.com/watch?v=qeMFqkcPYcg Sladké sny komiksových fans jsou vytvářeny na plátně, kdo jsem kurva já, abych to rozjebal. Viděl jsem desítky komiksových adaptací, dobráci na konci dne stejně dycky vyhrajou. Někeré jsou temnější, druhé malované a třetí třeba dabované (jebem dabing). Pointa je v tom, vole, že prostě deš ne, do svého multiplexu, jebneš na sedačku, otevřeš bramburky z Lidlu a Colu Zero z Alberta ve slevě (tož kurva malý popcorn za 80 kč ti mrdá CinemaCity vole, ja su z ulic) a užíváš si ty komixové hovna, protože je to prostě v pohodě a máš to rád, ne. Prostě život nás šprtů. Apokalyps se jako mohl ukázat víc, ještě když kurva s ním mám fotku na Instagramu, ale jako dalo se. Kdyby se jmenoval třeba Lil' Katastrofka nebo MiniPohromkis místo Apokalyps, tak bych řekl okay, ale také prízvisko si musíš zasloužit kurva. Tak příště. PeS: Zase jsem se nedostal na CSFD projekci. POMO to zas celé domotal do frasa. Dělej s tím něco, nikdo si je nezaslouží víc jak já. ()

Šimpy

Tak x-meni, nebo respektive Xavierova nadaná mládež jsou zpět, tak vzhůru na premču. Tak nejprve pár premis. Film je plný klišé až na půdu, ale kromě těžkopádného (doslova) začátku, který byl tak béčkový, až to bolelo, tak všechna ostatní klišé fungují! Velkolepé scény, při silných momentech záběry přes celé plátno na jednu postavu, či jeden obličej, kterým se nevyhnul ani maestro Stan Lee; überpadouch a banda hrdinů, co má spasit svět. prostě přímočarý zábavný komiksový spektákl jak má být, až na člověk dýchne paperback. A nyní jen pár detailů a postřehů, které mohou obsahovat SPOILERy!!! Jako nejlepší a nejvtipnější scénu považuji tu, jak Quicksilver (za super hudeního doprovodu) zachraňuje všechny ve škole, i když se mi to chvíli zdálo natahované, nakonec jsem usoudil, že by se na to dalo koukat ještě mnohem dýl. Pak samozřejmě vynikající Fassbender, pracující ve své polské domovině, a trochu zamrzelo, že Charles ve své vizi útočí na En Sabah Nura ručně a pěstmi, což působí směšně v porovnání jejich fyzických konstitucí. McAvoy by neměl hrát mlátiče. Potěšila little help od kamaráda s licousy, nicméně scénu, kde se ukáže, bych pojal epičtěji. A nyní závěrem k hlavnímu se doberem. Fakt jsem doufal, že se Magneto naštve, až zjistí že Apocalypse zabíjí jeho syna a zničí ho nějakou nově nabytou dovedností...uzavře ho do elektromagnetického pole, pohřbí ho pod všemi kovy země apod. A on se zmůže jen na to, že po něm háže železné špony...v porovnání s tím, co předvádí minutu předtím, je to slabé. Ale jasně...mělo to dovést jinou postavu ke svému cíli. A jak praví záporák "All is revealed!", je jasné, že tu konečně máme Marvel girl! Anebo už Phoenix? ()

NiWi

Příběhově lehce úpadek od minulých dílů, které směřovali kupředu. Apocalypse v dějové lince sice pokračuje, není to však hlavní zápletka, kterou je pradávný mutant, který se sice objevil odnikud, avšak umí všechno. A v tom je asi trošku ten problém. Když se v minulých dílech řešily otázky budoucnosti, v tomhle díle se v dialozích řeší hlavně jak zastavit zmíněného všemocného mutanta a taky vztahová linka, která nebývá vždy zajímavá. Příliš počítačových efektů? Ani si nemyslím. Místy byly si myslím zbytečné (např. "zničení" Osvětimi), jinak sem však byl nadšený z "mutantích" efektů (Cyclops, Psylocke). Vše tak trochu zachraňuje finální souboj, který byl super. Uměl vyvolat emoce, efekty bezva, souboje jednotlivců sice krátké, ale intenzivní. Co však bude dál, to je pro mě záhodou. ()

animaxis

Musím říct, že začátek filmu mi přišel trochu zvláštní. Sice jsem věděl, že hlavní záporád tohoto dílu má být z Egypta, ale přesto jsem něco takového nečekal. Zároveň mi to ale přišlo dobré, protože na ostatní X-Men filmy mi to přišlo jako originální začátek. Po úvodu sledujeme pár známých postav a děj se začíná pomalu rozjíždět. Nejdříve jsem měl trochu obavy, protože i když byl rozjezd zajímavý, přišel mi přece jen trochu slabší. Pak se to ale začalo rozjíždět a film začal nabírat opravdu epické rozměry. Z hlavního záporáka jsem měl docela respekt. Je to sice jeden z těch, co ve filmech chtějí vybudovat nový svět tím, že ten starý zničí, což už jsme párkrát viděli, ale u X-Men to byla zajímavá inovace. Ostatní postavy byly taky hodně zajímavé, protože postupně se tu objeví skoro každá postava tohoto filmového universa (kromě Deadpoola). A co k tomu dodat? Některé postavy tu měly opravdu skvělé scény, které si budu dlouho pamatovat. Třeba takový Quicksilver tu má scénu, která podle mě desetkrát předčí jeho skvělou scénu z Budoucí minulosti. Opět se mi tu líbil i Magneto. Zezačátku mě docela překvapilo, kde se momentálně nachází, ale přece jen jsem mu to přál. Potom se ovšem stalo něco, za co jsem ho litoval jako nikdy předtím a opět se začal pohybovat ve starých kolejích. Film se také odehrává na mnoha již známých místech, což mi přišlo taky dobré. Někdo by mohl říct, že Singer už vykrádá sám sebe, ale podle mě to má naopak dobře promyšlené. Film také pokračuje v časovém pásmu po První třídě a Budoucí minulosti, takže je tu leccos jinak, než bylo v původní trilogii. ()

campix

Jenom další ukázka toho, že Singer prostě není Vaughn a nedokáže filmu vtisknout osobitost a nějaký ten pořádný ''xicht''. Budoucí minulost jasně ukázala, že není tolik kvalitní jako První třída, ale stále funguje na podobném dobovém principu a na První třídě se dosti přiživuje. Tady měl Singer ještě pořádně na co navázat. Apoklypsa již ale lehce ztrácí nit a celkově působí pouze jako jeden z mnoha dalších triky nabitých blockbusterů. Singer sice nadále těží z posloupnosti X-menovské série, ale ani retrospektiva a vzájemné vztahy příliš nepomáhají. Apokalypsa X-Menům renomé zas tolik nekazí, ale pokud se bude pokračovat, tak by to chtělo nakopnout trošku jiným směrem. ()

WolfR

Nějak nám ta kontinuita v X-Menech poněkud hapruje, a o to mě štve mnohem více než špatná expozice postav, či nevýrazný arcilotr. Nikdo nestárne, hodně scén časově nepasuje a celkově je v tom bordel. A nezachrání to ani skvělí McAvoy s Fassbenderem, slabé 3 hvězdy ()

Ice123

Po Budoucí minulosti, kterou bych velice slušně nazval hrozně splácanou demencí jsem opravdu rád za Apokalypsu. Sice trochu vykradli upíry a jejich všemocného Drákulu, ale vůbec to nevadí. Hromada akce, starý známý mutanti a skvělej příběh.... No řekněte, co víc si přát? 100% ()

mortak

Postavy sošně postávají v superhrdinských kostýmech a deklamují tisíckrát vyřčené věty o osudu mutantů, a potřebě postavit se na tu správnou stranu. Akce se počítá na minuty, a to je vzhledem k délce dost vražedné. X-menovská polévka se vyvařovala tak dlouho, až z ní nezbylo skoro nic. ()

BoXBe

Úplně zbytečný film na úrovni jednoho zbytečného sešitu X-Men ve staré trafice. Jako by se comicsové filmy ocitly v pasti a bez dobrých scénaristů. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)