X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

skrblik007

Není to špatný film, dokonce to není ani špatné páté pokračování, ale není to dobrý X-Men. Jednoduchost zápletky bych ani tak neřešil, ale některé pasáže mi tam přišly navíc a finále nepatři k povedeným. ()

Lachtaan

Jedna hvězda za excelujícího Jamese McAvoye, kterého má zarytý filmový fanda rád už od jeho filmového fauna v prvních Letopisech Narnie.. Druhá hvězda za bezkonkurenční řežbu, kterou napáchal opět nekontrolovatelný Wolverine.. Třetí si zaslouží snaha o 'komunikaci' a návaznost s celým dlouhým x-menovským příběhem... Čtvrtou za trochu komornější ale za to povedenější první polovinu filmu, kdy je příběh sestaven přesně tak, jak ho sice známe ze spousty rádoby akčních týmovek, ale v takovém stylu, že si člověk ani ve chvíli neřekne - 'Jéžiš, to už je ohraný..'.. Ale ta pátá? Ta už v mutantní sérii nepřistane asi nikdy, tu si uchovejme pěkně před 5ti lety ve First Class, která stejně bude navždy tím nejlepším restartem a také tím asi posledním pořádným dílem.. Protože jak v Days of Future Past, tak i v Apocalypse chybí ten dechberoucí konec, ten zážitek, který vás donutí se těšit na to, až dostanete příležitost se k filmu vrátit. ()

Mirokukii

Skvěle rozehrané jak postavy tak příběh s, pro mne, velice zajímavým záporákem. Spousta oblíbených charakterů má své silné momenty a přitom to vše do sebe hezky zapadá. Např. nástup Quicksilvera na scénu je impozantní a tento maník mne, jako spousta dalších X-Menů, nepřestává udivovat, či doslova krvavé řádění stále naštvaného Wolverina. Opravdu velká škoda přeplácaného "akčního" závěru kdy musí, jak už to v těchto tipech filmů dnes ke vší smůle bývá, lehnout celý svět a story tak ztrácí kouzlo a je nepříjemně natahováno. ()

ivan_drago

Je s podivem, že se v té přehršlůi filmu z toho a onoho univerza ještě jakž takž vyznám... film si pro sebe opět krade Evan Peters alis Quicksilver, který by měl dostat svůj vlastní film... Hlavní antihrdina slouží především ke znovusjednocení všech eksmenů, ale né se všemi jeho činy lze nesouhlasit... je poměrně sympatickej... ()

filmmovier

Doposud nejslabší ze všech X-Menů, jak staré, tak i nové trilogie (nepočítaje druhého Wolverina). Neříkám, že to nebyla zábava, ale na Apokalypse už je evidentní jak únava materiálu, tak i Bryana Singera. Zápletka asi nebyla od myšlenky špatná, ale Apocalypse byl bohužel zcela nezajímavý, stejně jako jeho důvody. Místy už to bylo až příliš dlouhé, ale i když herci jsou pořád fajn, jediný skutečně zajímavý moment byla jen Quicksilverova scéna, což je ale smutné, navíc, když si uvědomíte, že to jen kopíruje tu lepší z Budoucí minulosti. Akce byla přeplácaná a celá druhá polovina už vlastně byla úplně o ničem a přišla mi poměrně nezvládnutá. Takže tomu filmu možná ještě přilepšuji. Jenže jsou to X-Meni a ty mám prostě rád. A navíc jsou na světě i mnohem horší (i komiksové filmy). Jo, a abych nezapomněl... Wolverinovo cameo a "odkaz" na Logana bylo naprosto luxusní a možná i díky němu to hodnocení nakonec dopadlo, jak dopadlo. ()

Ryuuhei

S touto X-Menovkou a pokračováním První třídy jsem velmi spokojen. Největší důraz byl tentokrát kladen na Magneta, ale to neznamená, že by se nedostalo v přiměřené míře i na ostatní mutanty (na JLaw mám prostě slabost). Za nejstylovější scénu považuju tu se zpomaleným časem a záchranou celé školy. Wolverinské cameo alias „snad ho už neuvidíme“ ohromně potěšilo. Dějově i charakterově pecka přímo apokalyptických rozměrů. Výtek mám opravdu málo. 90% ()

mickyreed

Moc nesmyslné destrukce, moc telenovela a soundtrack hodně evokuje Shutter Island ... tři důvody, proč to vidět jsou: Psylocke (sexy), Quicksilver (cool), Wolverine (badass) ... ale trojka je opravdu pořád nejhorší ;) ()

rudeboy

Po výborných First class a Days of future past som sa dočkal obrovského sklamania. Uzatvorenie prequel trilógie skončilo úplným fiaskom, pri ktorom som sa 100 minút nudil a ďaľších 43 čakal na koniec. Najhorší príbeh zo všetkých x-menov s debilným záporným hrdinom. Navyše úplne bez presahu a druhého plánu. Zostalo len torzo a všetko čo zdobilo predchádzajúce časti zmizlo ta tam... Škoda. ()

Zek

Určitě lepší než Budoucí minulost. Kreslená verze Apocalypse vypadá teda daleko líp než co bylo použito tady. To jeho brnění mi přišlo jak z nějakého scifi filmu z 60 let. Škoda jen, že tu nebyl přímo jeho vznik a jak stvořil dalšího záporáka Sinistra. Jinak absolutně nejlepší scéna je, když Quicksilver zachraňuje mutanty. ()

noriaki

Někteří by řekli, že třetím dílem šla celá obnovená (restartovaná?) trilogie do kopru. Já ale ne. Podle mě se jen zařadila do průměru té první. Postavy jsou pořád stejně ploché, zvraty pořád stejně pateticky vyhrocené a děj pořád spěje odnikud nikam. Mutantům se stane nějaká křivda, začnou mstít, jiní mutanti je zastaví a někdo u toho změní stranu. A takhle pořád dokola, až do zblbnutí. Bryan Singer použil osvědčený recept a znovu přidal další zbytečné charaktery s bizarními schopnosti a infantilními jmény. Á propos, mutanti zoufale touží, aby je většinová společnost přijala mezi sebe a přitom se z ní dobrovolně vyčleňují. A nebo může někdo dát víc najevo že je odlišný, než když se pojmenuje podle své odlišnosti? Kéž by i všechny ostatní nelogičnosti byly metafyzické a ne jen obyčejné chyby ve scénáři. Jestli to přetrpíte k závěrečné bitce, vzpomeňte si, co udělal hlavní záporák ve slévárně a co měl udělat znovu. Jenže to by byl neslavný konec. Za jediné plus považuji Sophii Turner v áčkové produkci. Nezahrála nic moc, ale za vinu jí to klást nebudu. Koneckonců nebyla sama. S bídou tři hvězdičky. ()

venison

Jsem konzervativní staromilec a nestydím se za to :-) Všechny důvody, proč jsem si zamilovala X-meny odešly s koncem „dospělácké“ série.. Bavily mě propracované charaktery postav, propletené vazby, výrazné propojení s realitou a důraz na jednotlivce.. A hlavně Wolverina :-) Nic z uvedeného bohužel nenacházím v „pubertální“ verzi.. Ta mi velmi silně připomíná poslední „díly“ Avengers - grupen pompézní scény, zbytečné digitální pozlátko, střídání lokací ve snaze o gradaci a urychlení děje.. Tvůrci na starých hrdinech nevymysleli nic nového, jen stále opakují už řečené.. Noví hrdinové nejsou dostatečně zajímaví a nezvládají diváky hlouběji zaujmout.. James McAvoy mi dlouhodobě charismaticky na pana „Kola“ nestačí.. Jediný herecký talent, který nad ostatními vyčnívá je výborný Michael Fassbender, kterého je jako jedné z řadových postav škoda a zasloužil by si samostatný film.. Jennifer Lawrence celkem úspěšně zvládá akční a pobíhací scény, ale na nějaké hlubší nějaké duševní pochody už jí nezbývá dostatek prostoru.. Tradičně mě baví Wolverinovské průniky po vzoru Scrata z Ice Ages. Hlavní záporáci jsou už dlouho dobu odfláknutí.. Chybí mi nějaké vedlejší záporácké pohnutky, které vyvolávají i jiné emoce než jen automatickou formu spotřebitelské nenávisti (např. lítost, soucit, slitování).. I záporák potřebuje to správné charisma a propracovaný charakter.. Nějaký zajímavý motiv než tisíckrát ohranou touhu po moci a zničení světa.. Film „X-Men: Apokalypsa“ je pouze špatné opakování lepších dílů.. Zkuste to udělat kvalitněji, tradičněji, méně kýčovitě nebo se na to proboha už vykašlete.. ()

elanius

(77/2017) / Aj keď sa tu pokračuje v duchu predchádzajúceho Days of Future Past ide o level slabší film, ktorému proste chýba šmrcovné prepojenie postáv a cestovanie v čase. Postavy samozrejme ťahajú film, o tom to je, ale aj príbeh je vlastne docela postačujúci a zábavný. Na začiatku by som toto asi nepovedal, ale som zvedavý kam sa svet X-menov filmovo ďalej posune, aj keď takmer naisto už bez starých známych hercov. (7/10) ()

Bobik9

Nevím, proč na to všichni tak nadávají a hodnotí to tak negativně. Mně se to líbilo a myslím, ž ekaždému fanouškovi X-men, který alespoň trochu zná komiksové předlohy také. A kdo není fanoušek X-menů, tak musí ocenit to okolo. Obsazení! McAvoy, Fassbender, Lawrence, Hoult, Isaac, Byrne, Peters, Turner, Munn a Jackman! To je velkolepé. Stejně tak je pojat celý tento film a skvěle dovršuje trilogii. ()

MikeZ

"Třetí díl je vždycky nejhorší!" zahlásí Jean Greyová, když vyjde z kina, kde se promítá Návrat Jediů. Je příznačné, že kritizují zrovna šesté Star Wars. Tenhle film totiž dělá ÚPLNĚ to samé. Moc pěkně tematicky zakončuje trilogii, má silné emocionální jádro... Ale většinu stopáže nás mučí infantilními hovadinami. Roli Ewoků, jakožto obracečů oči v sloup, v X-Menech zastupuje egyptský überbadass Apocalypse - sípající nadšenec do navrhování superpadoušských kostýmů a ničení světa. Nebýt fasscinujiciho Fassbendera, McAvoye a několika fanboyovských momentů (Quicksilver, závěrečná týmová spolupráce, Danger Room!), málem bych kvůli tomuhle modrému troubovi zapomněl, že mám ty lidi mutantský tak rád. 6/10 P.S. Ottmanova x-menovská fanfára se může hrdě postavit vedle Williamsova Supermana a Elfmanova Batmana. Nejlepší moderní superhrdinské main theme. P.P.S. Bryane, víme, že X2 je pecka, že se ti to povedlo, ale už je to 13 let. Možná je načase zamávat Strykerovi a jezeru Alkali na rozloučenou. Začíná to.zavánět obsesí. ()

Mishqo

90% ... Určite ma nesklamali, tak ako to bol aj v prípadoch pár predchádzajúcich dielov. Bol som rozcitlivený, ale som sa aj nasmial. Nedá mi zase nespomenúť tu LGBTQI paralelu, ktorá sa tiahne naprieč celým týmto univerzom (pravý fanúšik ju určite vidí) a vďaka ktorej ma x-meni vždy vedia uchvátiť. Audiovizuálne zase špičkové. ()

SamVimes

Apokalypsa selhává v tom, v čem byli X-Meni vždycky nejsilnější - v práci s postavami. Při jejich obrovském počtu se pak všichni vlastně jen povrchně mihnou, noví hrdinové jsou pak pohříchu nevýrazní a bez charismatu. Fassbender a McAvoy pochopitelně neselhávají, ale nezachrání všechno. Místo zapamatováníhodných momentů (čest výjimkám - Magneto v Polsku) se tu servíruje nejdřív nekonečné představování nováčků a pak zbytečně rozmáchlá digitální akce, která je ale bez fungujících motivací a logické výstavby jen prvoplánovou atrakcí. Za povšimnutí stojí, že zatímco před 15 lety oblékal Bryan Singer X-Meny do černé kůže, teď se jim nebojí přidělit barevné komiksové kostýmy a modrého Apocalypse téměř vůbec neumírňuje. Bohužel se ale ukazuje, že film toho pořád nesnese tolik, co papír komiksových sešitů. ()

hroubek

Asi nejzbytečnější x-menovský film. Předchozí film se mi moc líbil a fakt jsem z něho byl dost nadšený. A moc mě mrzí, že to samé nemohu říci i tomhle filmu. Už dlouho se mi nestalo, abych tak moc koukal na hodinku a čekal na určitě části, které měly přijít. Bryan Singer se snaží aby film fungoval v komorní a blockbusterové rovině, ale ve výsledku nefunguje ani v jedné, jelikož se daným stylem navzájem vylučují. A přitom to už třikrát předtím zvládl, tak v čem je problém?? Film začíná slušnou otvírací scénou, a pak nám představí hezky všechny postavy ať už jde o staré známé tváře nebo nováčky. Samotná první půlka díky tomu trpí, protože se skládá z několika segmentu, ke kterým se po určité době vracíme a pořád dokola. Samotné segmenty jsou fajn, přesto mě díky tomu chaotická první půlka moc nevtáhla. A to se zde stane to nejzásadnější. Druhá půlka má hodně dobrý start a obsahuje nejlepší scénu filmu a po ní přijde druhá nejlepší scéna filmu a pak digi finále s digi bordelem, kde jde zas o osud celého světa, takovým nudným způsobem, že mi to celé bylo jedno. Žádné napětí, žádný kulervoucí dialog, nezapomenutelná scéna, prostě jen nesmyslná přeplácanost. Herecky je to standardní a jediný, kdo se fakt snaží je Fassebender s Evan Petersonem. Petersen je skoro to nejlepší na celém filmu. Fassebenderova linie je dobrá, škoda že vyvrcholí, takovým způsobem. Velmi mě zklamal Oscar Isaac. Omladina docela dobrý, až na představitelku Storm, a takhle nevyužít Olivii Munn je skoro zločin. Ze scén se mi hodně líbila Magnetova linka v Polsku s jejím emotivním vyvrcholení, Quicksilverů běh na píseň Sweet Dreems, zbraň X v krvavé podobě, pár vtípku, Rose Byrne a její vzpomínky a dialogové odkazy na předchozí filmy. X-Men: Apokalypsa je zklamání zvláště po předchozím dílů, ale pokud od filmu čekáte zábavu a trikovou podívanou, tak to v jisté smyslu dostanete. ()

venalce

Jak se mi čím dál tím víc zprotivují Avengeři, tak X-meny mám snad čím dál tím radši, tahle týmovka funguje. Nebo je to tím, že mám ráda rukopis Bryana Singera (zřejmě obojí). Jasně, je to typická komiksárna typu "spojíme se proti mocnému nepříteli", ale X-meni tak nějak hřejí u srdce. A mají lepšího Quicksilvera než Avengeři. Povinným cameím bylo učiněno za dost a noví herci skvěle zapadli do "staré" gardy. Nestihla jsem se nudit a nevzpomínám si na nic, co by mě ve filmu rozčilovalo. X-meni si u mě potvrdili status srdcové záležitosti. Takhle má vypadat popkornová podívaná. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)