X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Nominant

Super film. Očakával som po negatívnych ohlasoch niečo zlé, takže ma to príjemne prekvapilo. Najlepšia časť filmu je aj tak rozhodne scéna s Quicksilverom. ()

axcris

Po negatívnych reakciách som čakal negatívny priebeh. Ale ja som sa bavil. Užíval a pohlcoval každý dialóg alebo mi stačili len modré oči slečny S.Turnerovej. Nepripadalo mi to ako fiasko. Áno, sú tam pomerne opakujúce sa veci z Days of Future Past alebo First Class, ktoré mi ale vôbec nevadia. Preto, lebo sú proste dobré. J. McAvoy a M.Fassbender ma nemôžu nikdy sklamať. Apocalypse si pozriem ešte určite aspoň raz, keď budem mať chuť vypnúť alebo chuť sa ponoriť do sveta kovu a mysle mutantov. S rešpektom pred komixových fanúšikov nechcem hodnotiť časové línie alebo prísne detaily filmu. Už ja sám som stratený čo bolo a ako do toho zapadá toto univerzum. Len pohlcujem čo mi ďalší X-Meni naservírujú. Zatiaľ im to funguje. ()

R.R.R.Remeck

Príliš jednoduchý príbeh, s dierami. Na môj vkus až veľmi veľa špeciálnych efektov čo filmu nedodáva tu právu šťavu. Scény s Wolverinom a s Quicksilverom sú top. ()

serdehelan

Singer si toho naložil skutočne veľa a úplne sa mu to nerozpadlo, ale občas akoby sa človek pozeral na dva filmy naraz. Hviezdnu bránu vs. Xmen. Film je podľa toho aj nevyrovnaný. Odkazuje sa tu na všetko známe z predchádzajúcich dielov, postavy sa z prvej trilógie sa vracajú v mladších a oveľa menej sympatickejších vydaniach. Úlohy najväčšej trapky sa zhostila moja obľúbená Olivia Munn, ktorá väčšinu filmu len postáva na skalách a kameňoch a tvári sa drsne. Vyhodil by som celú Stargate líniu, všetko to CGI peklo a mohlo to byť super. ()

Tempest

V rámci X - Menů určitě jeden z nejlepších filmů. V sérii u mne vede Budoucí minulost, ale hned za ní je Apokalypsa. X - Meni se střetnou s prvním mutantem, který může přebírat sílu od jiných mutantů (tím mě připomínal jednu z postav z Hrdinů) a jak již z jeho jména vyplývá, jestliže zvítězí, bude to znamenat konec lidstva, jak ho známe. Magneta postihne velmi osobní ztráta a postaví se na stranu Apokalypsa. Právě on bude rozhodovat o tom, kdo v nastálém boji zvítězí a jaká bude budoucnost všech. Objeví se staronové postavy z minulých sérií, to mluvím hlavně o Storm, z nových herců mě potěšila Sophie Turner, známou ze Hry o Trůny. Docela dobrý film, fanoušci komiksů si můžou určitě přidat jednu hvězdičku navíc. ()

Ace.A.T.L.

Podívaná pěkná, efektama se nešetřilo, ale to je asi tak všechno. Celkově příběh hodně pokulhává a snaží se vyždímat něco někde, kde už toho moc neni. Akorát to kazí celkověj dojem z X-Menů. Neni to úplně marný, ale už z toho začínám mít pocit, že je to trochu zbytečný. Jak se pořád vrací zpátky a zpátky před původní X-Men, ztrácí to kouzlo. Jak jsem psal, neni to úplně marný a proto za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Saxos

Ani už nevím kolikátý díl ságy X-Menů, plné mutantů, tohle vlastně je. Pátý, šestý, sedmý, osmý? Je jedno, že se stále vše motá kolem stejného tématu, pořád se na to jde koukat. Prachy vydělaj a Marvelovek je hodně. Kino samozřejmě jako vždy přidává, než večer doma u bedýnky. ()

Fuksinka

Vztahy a dilemata hlavních postav ustoupily CGI efektům. To, proč mám X-Meny ráda se téměř ztratilo a X-Men zapadají do průměrnosti a lacinosti megavýbuchů. Škoda i proto, že noví představitelé, ve staré sérii nesnesitelných Jean a Cyclopse, jsou fakt cool. ()

miselin36

Ja viem, mnohym sa tato cast zda nudna, najslabsia, zbytocna...Ale mne nie, asi som presne cielova skupina tohto filmu, asi preto ze zboznujem X-men, asi preto ze herecku zostavu v tomto dieli povazujem za skvelu, a scena Quciksilvera mi vyrazila dych...Celkovo mam dojem ze Apokalypsa patri v sucnasti (2016) k technickym vrcholom vo filmovom svete, nemozem si pomoct ale ja som sa perfektne bavil ()

Jamall

Není to taková tragédie, jak se z mnohých hodnocení může zdát. On je to vlastně fajn film, ale člověk nesmí čekat moc. Nejde se příliš do hloubky, to mi vadilo asi nejvíc, ten film prostě běží v podstatě bez jediného zásadního zvratu. A na to, jak jsem Apokalypse žral jako dítě v animovaném seriálu, tak tady z něj (tím, že se nejde moc do hloubky) udělali sice supermocného ale jinak nezajímavého a zapomenutelného záporáka. (PS: Quicksilver je zase highlight. PS2: Dávat do třetího filmu série hlášku o tom, že třetí díly jsou nejhorší, není úplně nejlepší nápad, protože platí i tady). ()

Martiiiiinka

Jsem z toho tak trochu rozpačitá. Na jednu stranu je to lepší, jako spousta dalších akčních komiksovek, na druhou rozhodně nejslabší film nové trilogie. Už je toho tak nějak moc - mutantů, efektů, zápletek, motivací... prostě už to tříští pozornost i zážitek. A navíc, jak to nabírá na objemu a pompéznosti, začíná to jít hodně do kontrastu s předešlými díly. Nebo minimálně s První třídou. Možná je to záměr, nevím, na každý pád mě to furt baví. 3,5 (film) + 0,5 (má slbost pro X-Men) ()

Jack_F.

Tak krásně natočené hovno....a navíc se ten smrad toho lejna tak táhne. Jo, to rozhodně není opěvování veledíla. Nevím na čem Verbal jede, ale začínají se mu líbit čím dál větší sračky a dokonce jsem nebyl schopen přečíst jeho sáhodlouhou recenzi...jo Verbale, tentokrát nůůůůda. Pominuli fakt, že tam hrála moje šukn lady z GOT, tak marně uvažuju, co na tom vlastně bylo zajímavé. Jestli ten ožralý polopták, který získal neuvěřitelně nudnou schopnost házet železná péra(no, teda brka)...nebo snad polochcíplý asámbl, který nudil stejně tak, jako jasná smrt dvou zbytečných postav v Pšonsku. No ono hlavní božský mutant byl nejspíše nějaký pyroman, který měl moc rád prach...jen k jeho škodě nic nepálil, ale rovnou to měnil na zrnka písku, protože určitě je velkej fanda Mumií série. Jedno je jisté...rozhodně nedostane cenu architekta roku, protože by furt stavěl jenom samé jehlany. Takhle jsem si teda "lepší svět" nepředstavoval. Navíc když zabije všechny lidi, i ty krásné ženské samičky, tak mu bude leštit asi jen ta tmavovlasá x-menka, která aspirovala na prolomení její neexistující blány. No pěkně jsem to okecal, tak ve zkratce. Moc hezky natočená blbost, kde se vlastně vůbec nic neděje(ne vážně NIC!!!) a o motivaci jednotlivých x-menů vybrat si stranu nemluvě. ()

kacer4

Bol som veľmi sklamaný tým, čo sa udialo v days of future past pretože sa dalo očakávať, že dostaneme takúto prevarenú prvú časť série. Najväčší problém sú postavy. Tie sú veľmi zle zvládnuté. Jazci Apokalypsy mimo Erica sú len do počtu, o dobrákov zo školy sa nebolo treba báť sa pretože som mal pocit, že sú nezraniteľný. A hlavný záporák? Vyzeral ako z plastelíny a charakter tiež nula. Eric asi bude teraz každý film preskakovať z temnej strany a naspäť. Dal som tri hviezdičky ale ako tak rozmýšlam, možno dám aj menej. Keby tam nebol Wolverine tak by to išlo hneď na dve. ()

BrusVejn

Apocalypse nedosahuje kvality svojho priameho predchodcu hlavne preto, že filmu chýba trošku odlahčenejšia atmosféra, ktorú mal v predošlých dieloch na starosti hlavne Wolverine. Nebyť toho a až zbytočne digitálneho super deštrukčného finále, ktoré sme videli už 100x inde a lepšie, jednalo by sa o pohodlného nástupcu DoFP. Aj napriek tomu však ide v superhrdinskom žánre o to lepšie a je pekne vidieť ako si Singer bez problémov poradí s viacerými postavami bez toho aby z polovice z nich spravil prikyvujúce škatule bez mozgu (Suicide Squad, Avengers). Záporák bol miestami prekvapujúco hrozivý a dokonca som tam videl aj náznaky motivácie ktorá dáva zmysel. Nevídaná to vec pri podobných filmoch. V konečnom dôsledku išlo o fajn blockbuster, ktorý bez problémov predstavil novú generáciu X-menov a aj keď ide už o ôsmy (!) film v sérii, docela sa teším čo bude ďalej. ()

Dawydov

V závěru to je čtyřhvězdičkové (osudové a intenzivní), škoda, že to neplatí celý film. Průběh je prostě občas nezáživný. Něco mezi 3* a 4*. Občasné záblesky něčeho dobrého jsou střídány "nic moc" standardem. Film sice netrpí žádnými vyloženými vadami, není tam nic hrozného, ale už se to prostě trochu přejedlo. Není tam nic nového. A i ty vizuální efekty vypadají místy dost levně. Stejně jako působí levně i hudba. Nové postavy OK, děj zas tak úplně blbý není (což je ale to nejlepší, co se o něm dá říct), ale naverbování postav pro záporáka, kteří se pak nakonec *spoiler* zas v dobré obrátí... To už je stokrát omleté. Ten film se dá zhodnotit dvěma slovy: ujde to. ()

Bezejmený

Pěkná velkolepá akce, osudovost, představení nových postav. Všechny motivace vysvětleny na jedničku. Výborní herci, hodně silný záporák. K tomu všemu ještě Sophie, Olivia a Jennifer. Není to tak dobré jako jednička, ale za mě výborné. Nenudil jsem se ani trochu a Singer si trochu polepšil. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)