X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Torgal

Povedzme si to rovno - Apokalypsa je najslabší príspevok do X-Men univerza. Na druhej strane to ale nedopadlo tak zle ako sľubovali trailery a stále sa jedná o celkom slušný film. Hlavný problém je fialový záporák vytiahnutý odnikiaľ, ktorý sa (veľmi originálne) snaží o zničenie sveta. S tým samozrejme súvisia digiorgie a deštrukcia vo veľkej mierke, ktorú sme videli už nespočetne veľa krát. Na postavy sa našťastie nezabudlo a z dynamiky vzťahov medzi nimi pramení väčšina pozitívnych stránok filmu. Pritom opäť platí, že Fassbenderov Magneto sa čnie nad zvyškom osadenstva. Wolverinova prítomnosť ale bola úplne zbytočná. 6+/10 ()

Jakubik

Zhodnotit film jednou větou se povedlo samotné Jean ve filmu, když se vraceli z kina „Trojka je vždy nejslabší“. A měla absolutní pravdu. Celkově vzato by se dalo napsat, že se jedná o zatím nejslabší díl z celého „xmeního“ universa. Problém bych ani tak neviděl v mladých neokoukaných hercích. Tam by se dalo lecos odpouštět ale film je od začátku jakousi videoklipovou patlaninou která vyústí v digibordelovou plejádu soubojíčků ve které člověk ani nemá favorita, protože postavy až na pár výjimek jsou jaksi prázdné jako vázy. A to jak v řadách klaďasů tak záporáků. Čekal bych větší pád na držku a více strhující závěr. Nelogika scénáře, nejasné cíle atd. Nicméně je tu celkem dost věcí, které film tak nějak zachránili od totálního propadáku. Zmíním jen jednu z nich. Již po druhé za sebou nejlepší scénou celého filmu je ta s Quicksilverem. Na konci scény bylo na místě prostě wow. Ono vůbec celá postava Quicksilvera je tady po všech stránkách geniální. Škoda, že se nevyběhal větší prostor. Pak už potěší jen maličkosti. Pro mě film není naštěstí zklamáním, ale dopadlo to celkem špatně a možná, že to dost otřese pověstí dalších možných dílů tak doufejme, že to Singer nezazdil… ()

rukay

Tak i k X-menům již dorazilo digitální běsnění a megalomanská destrukce, kterou jsem tolik vyčítal druhým Avengers. Bohužel i zde to mělo za následek citelný úpadek napětí, či kontaktu s hlavními postavami, a zcela pohřbilo dřívější nápaditě podsouvané zdání realističnosti. To tam je komorní provedení s citlivou konverzací a uměřenou akcí s důrazem na detail - nezapomenutelné v prvním dílu z r. 2000. To tam je i velko-filmové zpracování plné laškovně pomrkávajících historických paralel - z prvního dílu nových X-menů. Tady se nad ničím moc nehloubá, nefilosofuje, nápaditý úhel kamery aby člověk pohledal. Hlavně hodně anonymní digitální destrukce, nikoho není třeba představit - pro nastávající rubanice budou stejně nějaké hlubší motivy postav zcela zbytečné. Hřebíčkem do rakve je pak jen recyklovaný příběh a nejhloupější Wolverinovo cameo za celou existenci postavy. Investované miliony je tam samozřejmě vidět, ale nebýt kvalitních efektů a silného obsazení, ze kterého nejvíce vyniká opět skvělý Fassbender a McAvoy, šel bych ještě níže než na ty slaboučké 2**. ()

KafuR

Další prequelovská variace, která se tváří, že obsahuje hrozbu, která navždý změní toto universum, ale ve výsledném dojmu je jen další střípek do nekonečné skládačky válek, ve kterých se x-meni melou buď mezi sebou anebo s lidmi. Záporák možná mocný, ale dojem moc neudělá, a digitální orgie na konci prostě nemůžou zahnat pocit, že se jedná pouze o další tuctovou vřavu, která nás za rok v kině čeká znovu. Klasicky aspoň potěšil Fassbender a ta jeho dějová linie, která jako jediná má nějakou hloubku. ()

NiaWolf

První půl hodina je velmi slibná. Svižné představení postav, seznámení s padouchem...pak následuje hodina, během které se přeskakuje z postavy na postavu. Začne se vytvářet guláš, ve kterém se divák začne postupně ztrácet. No a poslední hodina je jeden wtf moment za druhým. Tam se z guláše stane spíše průjem. Snad polovina postav tam je úplně zbytečně - Jubilee, Moira, Psylocke, Storm, Cyclope, Angel...ti všichni si střihnou pár scén a průběžně mizí a zase se objeví, aby vytvářeli dokonalé křoví. Jean Grey v podání Sophie Turner vypadá jako ryba na suchu a její herecké schopnosti tomu také odpovídají. Do té role se absolutně nehodí. Jediným světlým momentem je tradičně Quicksilver, který tentokrát dostal víc prostoru, ale bohužel nedokáže utáhnout celý film. Cameo Wolverina taky není žádný odvaz, chudák Jackman vypadá, jako když ho tajěn drapli u něj doma, narvali do bedny a vypustili na placu. No a nejlepší je, že když se podílíte na vyhlazení pár statisíců lidí, tak stačí v poslední minutě změnit názor a hned jsou z vás hrdinové. Gratuluji Singere, zase si to posr...poapokalypsoval. ()

Blaogranas

Každé další pokračování jen víc a víc pohřbívá původní trilogii. Smutné. Člověk se sice nenudí, ale nestačí se divit, kolik nelogických zvratů ještě přijde. ()

pepa3rd

Takový vcelku průměrný film, který neurazí ani nepřekvapí. Jednohubka, která doslova recykluje svět X-men a snaží se být zajímavá tím, že ukazuje příchod nových-starých hrdnů na scénu a jejich vyrovnávání se s nově objevenou silou. Upřímně, asi právě tohle je tou nejzajímavější částí, ale to co opravdu fungovalo v První třídě, tak tady je jen slabým odvarem. Jsou tu opravdu silné momenty, ale těch je jak šafránu a většinu obsahu opět zaplňuje hlavně forma. 65 % ()

papaguy

Apocalypse je významným mezníkem x-manovské ságy. Dozvíme důležitý střípek z mutantí historie - jak Xavier o svou xštici přišel. Jinak mám dojem, že producenti hledají (a na divácích testují), čím filmy o X-menech mají být. A tak se s Apokalypse houpeme jako na houpačce z polohy nevážné do vážné, z epické do komorní, z mimózní do skvostné, z originální do klišovité. Dřívější modely jsou vyčerpány, dochází k recyklaci apokalyptických rozměrů. Mimochodem - jestlipak se tvůrci při tvorbě designu Apocalypse neinspirovali naším prezidentem Zemanem. Brrrr. Nejde jen o vzhled. Ale také o to, že to je také taková místní apokalypsa. Vyloženě trapný obleček jsem tam našel jen jeden - to je pokrok a to se také hodnotí. Ovšem zásadní smysl tohoto filmového počinu se divák dozví až na konci. Ale musí popcorn dopapat a neodcházet na wc než doběhnou titulky...: "Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 tisíc pracovních míst a zabrala stovky tisíc hodin práce..." Tak asi tak, mládeži. Ano, je potřeba pokračovat a pohánět kolečka alchimistického stroje na výrobu zlata, dokud to jde. Tak čest práci a zdar legální distribuci. ()

tomik99

X-Men: Apocalypse má být vyvrcholením trilogie, kterou začala První třída. Jak ale ve filmu řekla Jean Greyová: nejhorší je vždycky třetí film. A měla pravdu. Tato památná věta se tak stala parodií sama na sebe. Kdyby byl film do kin uveden před čtyřmi lety, asi bych dal lepší hodnocení. Bohužel dnešní komiksová scéna je přeplněná záporáky, kteří chtějí zničit svět a nemají pro to pořádný důvod. Neustálé krkolomné dialogy o vybudování nového světa, zničení toho starého, kdy noví hrdinové povstanou z popela, to už se mi zajídá slyšet. Vždyť to je snad ve skoro každém druhém komiksovém filmu. Příště bude potřeba více kreativity a nápadů. Mladí herci a jejich postavy dokázaly, že X-Meni stále mají co nabídnout, jen bude potřeba vymyslet odvážnější příběh, který nebude mapovat ohraná komiksová klišé. Ne, tohle se Singerovi skutečně nepovedlo. ()

dalziel

Dva krát som zaspal.Tretí krát som driemal.Štvrtý krát som makal na notebooku.Nezaujme ,nepobaví,neurazí,neublíži... Skrátka nič.Tento film je asi tak na úrovni filmu : Deň nezávislosti 2.Avšak  scéna s rodinou Erika Lehnsherra v "Katyňskom lese"   bola rozhodne ⭐⭐⭐⭐⭐ five stars záležitosť. Wolverine bohužiaľ len ako trochu väčšie cameo. ()

Hpatrik

Minimálně o třídu horší než předchozí dva díly. Příběh je nedomyšlený, záporák nevýrazný, postavy dělají jenom to, co a kdy se zrovna scénáristům šikne, a je to tolik do očí bijící... tak jak už je to ve většině současných superhrdinských blocbusterech už běžné. ()

Plechpetr

Protože jsem u toho opětovně usínal, musím hodnotit takto. Herecké obsazení je jako vždy(pro mě) super. Až na Sansu Stark, ta se mě tam nehodí. Apokalypse byl divný. A nudný. ()

tranquill

Tahle série už se zde trochu zacyklila, ale závěrečná akční scéna, a s ní spojené vizuální efekty, je výborná. ()

Komar55

Tento film bych shrnul do jedné věty. Zbytečný snímek, který do X-Men universa nepřináší nic nového a neobhájí si vlastní existenci. Nechápu, jak je možné vytvořit X-Menovského záporáka, který na mě během celého filmu působil jako LIDL verze Malekita z druhého Thora. Jediné bonusové body ode mě má za přítomnost Quicksilvera, Magneta a Profesora X. Nové postavy jsou absolutně nezáživné a hlavní zápletka filmu je podobně originální, jako scénář ke čtvrtým Transformers. Teď to sice vyznělo, jakože je to nejhorší snímek, co jsem za svůj život viděl, ale ujištuji vás, že tomu tak opravdu není. Viděl jsem a nejspíš ještě i uvidím mraky daleko horších odpadních filmů, ale na tom teď nezáleží. Co chci říct je, že je tento film naprosto průměrná superhrdinská block-basterovka u které jsem se bavil. Jen jsem prostě od Bryana Singera a od téhle značky čekal mnohem víc. 6/10 ()

AloisNeuman

Po Trailerech jsem měl snad nejnižší očekávání z celé série. Jen připomenu že jednička v roce 2000 rozjela novou vlnu zpracování komiksových charakterů. A bylo to luxus. Pak 2002 spider-man no a pak už to jelo na plné obrátky. Zpět k X-menům. Dvojka pro mě nejlepší díl. Trojka nic moc. pauza a nová trilogie. Senzační První třída, Nostalgická Budoucí Minulost a teď Apokalypsa. Což je trefný název. Nakonec je to nejhorší film od Singra v sérii. V celkovém součtu filmů 5. místo před Poslední vzdor. ( vyjma Wolverinů ). Jde o zbytečný díl, který vůbec nedává smysl. Člověk vidí oblíbené nové postavy. Hodně pomrkávání po komiksových fanoušcích co znají předlohy. Nakonec i nachvíli Wolverin a PODTITULKOVÁ SCÉNA VEDOUCÍ K JEHO TŘETÍMU SAMOSTANÉMU FILMU. Jelikož jsem nic neočekával tak jsem nebyl tolik zklamaný. ()

Hellierer

Tak po docela chladných ohlasech sem začínal být docela skeptický a sem rád, že se mé narůstající obavy příliš nepotvrdily. Rozhodně se sice jedná o nejslabší díl nové trilogie ale stále jde o kvalitní film. Je pravda, že prokresleni postav je takové mělčí a Sophie Turner mě vyloženě srala. Ale na druhou stranu tu máme kvalitní akci. Pár překvapivých momentů a samozřejmě neselhavající duo McAvoy-Fassbender. Ovšem hlavní devíza je perfektní Quicksilver,který si opět nejlepší chvilky krade pro sebe. Takže spokojenost a 75% ()

joeko13

Predvídateľné a vyslovene pre teen robené. Dosť sklamanie. Jediný svetlý moment bola sekvencia s Wolverinom, ktorá ako keby tam ani nepatrila. Škoda. ()

fichty91

Předně - nejsem ani náhodou fanoušek Marvelu a různých zfilmovaných komiksů. Ale po těch všech Cpt. Amerikách, Avengers a nevim čem ještě, přišlo pro mě osobně příjemný překvapení. Film měl zajímavý děj, což se o posledním Captainovi říct nedá (nutí mě to srovnávat). Soundtrack taky solidní, postavy sympatický, McAvoyovi sedí role fantasticky. Vtip, akce, žádná nuda. Za mě solidní čtyři hvězdy, i když jsem se rozhodoval spíš mezi 3-4. Takže, když už Marvel, tak pro mě momentálně určitě na vyšší pozici X-men, než Avengers. PS: Ještě nutno dodat, že tohle je první film ze série, který jsem viděl :D + jsem chtěl vyzdvihnout 7.1 zvuk ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)