X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

JohnSmith

Tak tohle byl asi nejslabší film o X-Menech. Délka by nevadila, ale je to celkem nuda. akční scény jsou špatné a dobré dvě třetiny triků jsou opravdu děs. Víc se kecá než aby se něco dělo. Ani Magneto nemá silnou chvilku. Nejsmutnější pak je, že scény, které jsou opravdu nezapomenutelné jsou ty, ve kterých rychlík evakuuje Xavierovu školu a fackuje hlavního padoucha. Jo a ještě pidi výstup Wolverina. Finální bitva je sice dlouhá, ale nemastná neslaná a ve finále o ničem. Jedna velká Škoda. ()

strelenaL

Xmenovská apokalypsa nebyla vůbec špatná. Akorát oproti první třídě byla trošičku slabší. Nejvíc mne bavil magneto a mystique. ()

mirec88

Brilantné. Oslňujúce. Neskutočné. Tomuto snímku nemám čo vytknúť. Neskutočne ma očaril. Títo mladí X-Meni ma bavia čoraz viac. Fantastické efekty a rola Mystique ma neskutočne zaujala. Ale všetci od Fassbendera, McAvoya až po môjho najobľúbenejšieho Jackmana zahrali skvelo. A to 3D nemalo chybu. Len ľutujem, že som na to nebol v kine, ale videl som to až teraz na Blu-ray. Ale inak je to vynikajúci svet, ktorý ma baví viac ako filmoví Avengers. ()

Zagi20

Je to blbost, ale ne až tak hrozná, jak jsem čekal. Dá se to brát jako kompliment ??? Těžko říct. Celý film hodně zvedají mladí hrdinové, naopak záporáci a stará parta hrdinů, snad až na Xaviera, mě nebavila. Už je to okoukaná, nastavovaná kaše s každým dalším filmem. Jsem rád, že Singer končí. Za mě 60%. ()

Autogram

Jeden zo slabších dielov X-Menov. Strašne veľa postáv bez charizmy a z nich žiadny skutočne hlavný hrdina, to nie je dobrý koncept. Priveľa efektov a slabý záver zavŕšili niekoľkohodinové trápenie. Snáď len tá Jennifer bola oživením situácie a tiež zopakovanie scén chlapíka, ktorý dokáže zastaviť čas, z Budúcej minulosti. ()

Ravi

Nevyužitý potenciál škvělého hlavního záporáka. Tak skvělého, že jsem zapomněl na Magneta. No ale šlo to s ním rychle z kopce, uvítal bych tak tři filmy. 75% = 4/5 ()

Lektor

Prolog fajn, Quicksilver boží a Wolverinovo větší cameo pomrkává i na staršího diváka, jinak ale věc absolutně bezcharakterní. Jakoby se Singer zaprodal. Toho čeho jsem si na jeho X-Menech cenil vždy nejvíce, tedy toho jak dokážou být na komiks neotřelý, inteligentní a především jak upředtnostnují cennější atribut, jakým je psychologie před humorem (zdravím Avengers) je nejspíš pryč. PS: Druhá projekce byla alespoň daleko zábavnější. ()

ZinedineCR7

Všetci vieme ako to skončí už keď mladá Storm ma doma portrét Raven. Každopádne už sa asi mením na gaučoveho diváka, ktorému stačí, ze Wolverine rozdrbe pár pyskov a zasmejem sa pri Quicksilverovom ,,Sweet dreams" :) ()

Hugo01

Když jdu do kina, tak chodím většinou na jistotu, tzn. že už dopředu vím, že se mi film bude líbit, když už za jeho shlédnutí utrácím své 'těžce' vydělané peníze. Zbylé procento tvoří tipy od kamarádů (většinou jednoho ;D ) a na tyto filmy také většinou vzpomínám v dobrém. Apokalypsa měla patřit do prvního soudku, ale jak se ukázalo, nebylo to až tak ohromující, jak jsem doufal..bohužel. Na film jsem se nesmírně těšil a řekl sem si, že ani skutečnost, že jsem musel jít kvůli jistým okolnostem na český dabing mi kulturní zážitek zkazit nemůže. Bohužel jsem se asi spletl. Těžko říct, do jaké míry moje hodnocení ovlivnily česky mluvící postavy, jejichž hlášky, které jsem slyšel již v traileru, kde mi připadaly až epické, mi pak v kině přiváděly spíš stavy jako bolesti břicha způsobené záchvaty smíchu, které jsem musel potlačovat. Ne, vážně si to příště hodně pečlivě rozmyslím, než zase půjdu na dabing. Prostě mi to přišlo minimálně o třídu horší než například První třída, proto si to zatím 5* nezaslouží. Ale jsem člověk, co dokáže odpouštět, takže až X-meny uvidím v originálním znění, třeba tu poslední hvězdu přidám, kdo ví. ()

TroiMae

Za mých mladých let, za prvních X-menů na začátku tisíciletí se říkalo, že režisér Bryan Singer je gay (což se do podobenství filmu otisklo). Minimálně od roku 2014 je otevřeně bisexuální, což je možná ještě větší posun. Je to ironie, že X-MEN jsou tak genderově vyvážení, co se týče účasti mužských a ženských postav. Vtipné je, že dříve se společnost dělila na občany, ženy a děti. V tomto světě se dělí na muže, ženy a mutanty. Po třetím pohlaví společnost dospěla ke třetímu genderu.Vlastně… možná že jde jen o zvyk. Jsem tak moc zvyklý na základní koncept X-Menů stojícím na Profesorovi a Magnetovi, že částečně sám přehlédnu, že prakticky stejně ústřední postavou a role model je tentokrát Rave/Mystique (na obrázku uprostřed). I na Wikipedii je uvedena jako třetí... ()

Drnqonovic

Tohle bylo fakt zklamání. Po celkem zajímavém úvodu dostaneme... smutek. Apokalypsa je nejdrsnější mutant ze všech, který na začátku trhá hlavy pískem a na konci neudělá nic. Část se Strykerem tam byla vyloženě jenom kvůli tomu, aby se tam taky mihl Hugh, když se teda rozhodl s Wolverinem seknout. Noví mutanti, kteří jsou tam víceméně proto, abychom tam měli známá jména. Sophie Turner, která mi do role Jean Grey vyloženě nesedla. A celkově film, který vybízí k dramatickému vybíjení mutantů, a kde zemře jenom jeden, protože je to blbec a může si za to sám. Jediná pluska za Fassbendera, kterýmu jsem to drama věřil od začátku do konce a za Quicksilvera (i když to bylo vyložené vykradení minulého filmu). Nuda. ()

Fox85

Jakoby Singer zapomněl, co vytvořil v předchozím filmu a rozhodl se to udělat úplně jinak. Bohužel hůře. Není to špatné, ale laťka je předchozími dvěma filmy nastavena výše. ()

P1tr

Završení trilogií X-Menům nejdou a Apokalypsa je toho důkazem. Jakoby se tvůrci spokojili se dvěma povedenými snímky a pro třetí díl nové série se rozhodli pracovat pouze na půl plynu v líném módu. Apokalypsa totiž přináší slabého a divně vypadajícího záporáka, nezajímavý příběh, který se ooooooohromně táhne a chvílemi hrozně nudí a hodně si hraje s diváckou trpělivostí. Na druhou stranu nová mladá generace postav je skvěle obsazena a celkem funguje, původní generace hraje opět skvěle a dostane se nám několika intenzivních momentů s Magnetem. K tomu si připočtěte opět hustého Quicksilvera a povedenou akci a zjistíte, že na tom i přes spoustu nedodělků a přešlapů není Apokalypsa zas tak špatně a leccos se jí podaří zachránit. Každopádně na poměry série i dnešní žánrové produkce je to stále málo a filmu se nedaří vyplout z vod průměru. ()

Maynard.

Tak tohle je snad ještě větší pecka než 3.Cpt Amerika. Tenhle záporák se vážně povedl. Takovouhle hrůzu mi naposledy naháněl Imothem v Mumimi. Začátek iflmu uplně boží - Egypt pár tisíc let před Ježíškem, start nej! Pak nás rejža seznámil s novo-starými postavami, který potkáš v 1.X menech (výbornej nápad). Můj absolutně top hrdina je Magneto, jeho tragický osud tak trochu vysvětluje, proč to tenhle panáček nemá v životě uplně jednoduchý. Ještě jednou musím vypíchnout záporáka, jeho hlas, vizáž a brutalita připomněla záporáka ze Strážců galaxie, taky podobnej "magor". On toho od nás lidí moc nechtěl, jen nás chtěl všechny vyhubit a vybuduvat novej - lepší Svět (na tom přece není nic hroznýho) :o). Na tohle musím jít ještě jednou. Viděno v předpremiéře 3D, vedle mě seděl páreček žroucí popkorn a tak mlaskající, že sem si musel přesednout (přemejšlel sem jak je na to upozornit, ale pšššt by nepochopili a říkat jim něco ve stylu: "jezte jako lidi, do pytle"? To se nehodí. Na závěr vzkaz pro paní kritičku Spáčilovou - vyndej si konečně už tu svou kebuli z perdele! Doufám že se X meni ještě vrátí... ()

DeLaMorte

ANO!Je to sice stále se opakující polévka,ale co je třena vymýšlet na již povedeném receptu?někdo si hold občas dává rád to samé :-) pokud těch chodů nebude ještě X..za mě spokojenost! ()

kenkaku

Bylo to zvláštní... Na to že se ke kormidlu vrátil "praotec Bryan" mi občas přišlo, že nic do sebe nezapadá... už je toho prostě moc a (obzvlášť časově) prostě některá fakta nesedí. To ale jen poznámka pro hnidopichy. Za mě úplně zklamaný ani naštvaný nejsem. Byl tam Wolverine (takže super), spíš mi tam chybí kousek... kousek toho co se stalo mezi Apokalypsou a prvním X-menem. Důvod proč Magneto jde proti Profesorovi... Kdy a čím se naštvala Mystique a "přesedlala na druhý team"... prostě od Apokalyps jsem čekal trochu něco jiného, to ale neznamená že je to hned špatný film (trojka byla horší) ()

herr_carter

Co naplat - původní X-meni jsou prostě lepší (myslím tím starší alter-ega hlavních hrdinů), jakkoliv se mladí McAvoy, Fassbender, nebo například Sophie Turner snaží, na jejich vyspělé pokračovatele Stewarta, McKellena a především Famke Janssen nemají ani z poloviny, jejich filmové role nejsou dobře charakterově zvládnuté a já mám rázem problém s faktem, komu vlastně budu fandit. Hlavní parchant, který si chtěl podmanit svět, to měl v tomhle filmu celkem dobře naplánované a navíc jeho hlavní rekrut Magneto u mě nikdy nebyl 100 % záporák, takže jsem to měl vážně do 2/3 filmu 50:50 a bylo mi jedno, kdo zvítězí (i když to bylo samozřejmě předem dané). Jennifer Lawrence a její všudypřítomný arogantní výraz už mi taky celkem začíná lézt krkem - suma sumárum, 73 % rating je myslím fakt maximum....................moje hodnocení = 6,5 z 10: ()

Soweek

Stejně jako Singer jsem byl i já překvapený negativní kritikou na tento film a musel jsem zabrouzdat hluboko do komentářů, abych přišel na to, proč lidé považují tento díl za jeden ze slabších. Ve zkratce asi rozumím tomu, že doposud se Xmeni snažili být "áčkovým" filmem, kdežto Apokalypsa je totální "béčková" zábava. Béčková, nicméně velmi povedená. Film je sice o level níže než ty předešlé, ale to nic nemění na tom, že jsem se u něj bavil stejně tak dobře. ()

skinny

3* za minutový Wolverinův masakr, to zvíře si ukradlo celý film pro sebe....jinak je to celé o ničem, jak už tu bylo x-krát psáno, svět se řítí do sraček a všichni jen blbě čumí...ale svět potřebuje x-meny,...... ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)