Epizody(6)

Brněnská pobočka velkoobchodu s papírem, kde se děj českého seriálu odehrává, řídí vedoucí Marek Chvála, neškodně sebestředný a k jakýmkoliv citům ignorantský šéf. Pod rouškou péče o své podřízené se snaží ve firemní struktuře přežít co nejdéle, a proto neustále vymýšlí nové kličky ve vztahu k vedení společnosti. Dokumentární kamera fiktivního štábu se zaměřuje i na osudy jeho kolegů, kteří si dlouhé chvíle v nudné práci snaží krátit každý svým originálním způsobem. (Česká televize)

Borrtex

Je to blbost. O tom není pochyb. Pokus o napodobení toho pravého kvalitního britského Kanclu se ale docela zdařil. A i přes to, že to byla hodně velká trapárna jsem si to nečekaně užil a je fakt, že jsem se bavil. Václav Kopta je hlavním tahounem a má nesmírný charakter. Narazil jsem na to zcela náhodou a byl jsem naprosto příjemně překvapen. 70% Uvidíme, jak se udrží dále. ()

Tommassi3

( Tak jsem se nešprajcl jak vostatní borci tady, hodil na to čučku a jako cajk, mistama dost dobrý zvonky !! ;) ) Překvapivě parádnímu Václavu Koptovi, protože ten se mi až doposud zdál čím dál výraznější pouze prostorově, nadmíru obstojnému filmovému řemeslu i zřejmému na tuzemské poměry netypickému - Jen při vzpomínce na PanMámu se mi zvedá žaludek !! - pochopení žánru, byť to měli tentokrát "Brňáci" coby takřka přísní plagiátoři notně ulehčené, ačkoliv tenhle kancl vedle Hornbachu, vlastně ve stínu AZ Toweru, si samozřejmě zachovává českou tvář trapnosti, silně podráží nohy už jen ten samotný (ne)smysl samotného vzniku dalšího Kanclu.. Za mě však zatím určitě dost dobrý, ty lokální frky mě hodně bavily !! Navíc ta epizodní umírněnost mě rozhodně naplňuje optimismem, tohle totiž Kavkám, co poslední dobou spíš kradou nápady jako straky, opravdu vyšlo.. Takže jestli chcete plakat - Nebo tančit ?? ;) - na Rickyho hrobě, uvědomte si, že se v rámci franšízy těžko mohlo urodit něco výrazně odlišného.. ()

6thSun

Kopie, která se ani nesnaží hledat vlastní směr, a to, co předvádí, vůbec nefunguje. Zhmotněný trapas. ()

GeusX

Po prvním dílu rozpaky. Je to takový ten opravdu hodně "suchý" humor, anglický předobraz se snaží úplně okopírovat. Jenže ani z toho původního anglického humoru jsem nebyl zas tak odvázanej, že bych se smíchy za břicho popadal... edit: po 3.díle: začínám 'objevovat', že se místy dobře bavím...tak trapné fóry až jsou vtipné :) ()

PanCitron

Musím říct, že mě to celkem příjemně překvapilo a celkem pravidelně jsem se u toho i bavil. Jediné co nechápu, proč to byly někdy až doslovné přepisy scénářů první britské série.Pokud bude další série, bral bych víc vlastních nápadů a děje. To to co tam bylo, se určitě povedlo (viz chlapík s "meníčky"). ()

baribal

Anglický kancl mám rád, americký kancl nemám rád.. jak mohu mít rád český kancl? První díl not BAD.. anglický humor a styl je sice očividně kopírovaný jak moc to jen jde, ale trochu se to ztrácí v postavě šéfa Václava Kopty. On je totiž bohužel moc sympatický, každý ho totiž známe jako "vtipného" komika. Naproti tomu Gervais je "drsný" komik, který se neštítí ničeho, ani si dělat legraci třeba z postižených lidí. No uvidíme, třeba z pana šéfa bude na konci série taky pěkná "PASSY". ()

Kaluž

Supetrapný slizoun David Brent byl zdánlivě nepřekonatelný, pak ale otěže převzal ubožák a megadement Michael Scott a na řadu let bylo vymalováno. A teď na české obrazovky dorazil Marek Chvála... a řeknu vám, ten Kopta si to překvapivě dává. Ostatní zatím hrají křoví a někteří jsou navíc děsná polena (Anna, Tomáš), ale hrubozrnný (ne)humor občas zafunguje na výbornou, obzvlášť když přijde řeč na ryze tuzemské reálie (joke s Miladou Horákovou, Saša Hemala v instruktážním videu). Netrhám u toho bránici jako u britského nebo amerického panoptika trapnosti (špičkového odborníka na pěstování řepy, ukrytého v těle elitního zabijáka s německými předky nelze nahradit), ale jistý potenciál tam je. Doufám, že jim to nějakou dobu vydrží. Docela by mě zajímalo jak se na tohle tváří řadový konzument československé televizní produkce. ()

Remedy

Je to hodně okopírované z britské předlohy, ale Šteindler to v rozhovorech zcela otevřeně přiznává. Navíc si pamatuji jeho poznámku, že "jejich hlavní hrdina je fotrovatější než Ricky Gervais v britském originálu", což si, troufám tvrdit, i mnohem lépe vystihuje českou realitu. Gervais nemá v The Office daleko do psychopata, Kopta je v podstatě jen latentní verze toho nejvíce nekompetentního manažera, který vůbec může existovat. Sice česká verze nejde až tak na dřeň jako britský originál, na druhou stranu se tvůrcům povedlo tento jedinečný koncept vcelku obstojně přenést a přizpůsobit českým reáliím. Bavil jsem se (více než u britské verze), bylo mi trapně za některé postavy (méně než u britské verze) a celkově jsem měl menší pocit beznaděje (než u britské verze), ale znechucen jsem byl v některých okamžicích stejně jako u britského originálu. "Mám, marná sláva, víc zkušeností!" ()

Rosalinda

Tak já jsem asi zjevně úplně pitomá, ale pro mě anglický humor v českých poměrech prostě nemůže fungovat, i kdyby se tvůrci stokrát přeskočili. Už podruhé na to civím jak jedna z největších sov a jen vrtím tou soví hlavou, která se diví, diví, diví a civí. A to že ta sova si anglické seriály velice užívá. Asi mi chybí nějaký přepojovací kolík, ale Kancl u mě vůbec nefunguje. ()

kajas

Nečekala jsem žádný závratný počin, první epizoda jen potvrdila mé rozpaky a rozmrzelost, ale postupem času jsem té zvláštní hře docela přišla na chuť. Hodně mi pomohlo zhlédnutí úvodních epizod britské i americké verze a myslím si, že Šteindler tenhle projekt vzal za správný konec. Velkým plusem je pochopitelně obsazení, ještě výraznější než Kopta je Radim Novák v roli Jáchyma. Nebýt rozpačitého závěru, přihodila bych zřejmě i tu čtvrtou hvězdičku. ()

Cl3ricK

Po prvním dílu říkám hodně v klidu. Kopta docela úspěšně kopíruje Gervaise, český Garrett se mi taky docela líbil, jen teda recepční a zbytek kolektivu dost slabota. Ale vtípky pobavily takže zatím spokojenost. Čekal jsem větší zvěrstvo. ()

honajz2 odpad!

Když už jsem konečně viděl originál, tak jsem si připomněl jeden díl té české verze, abych zjistil, jestli jsem to tehdy jen nedocenil. A silně o tom pochybuji. Český Kancl je jen doslovnou kopírkou toho britského, až teda s výjimkou, že tu všechny postavy hrají naprosto nevýrazní herci a že když už to předvede něco svého, tak jen ve chvílích, kdy by bylo fajn se originálu držet, protože se to tváří jako by hlavní postavou byl jen Kopta a ten zbytek bylo křoví, které sem tam něco řekne. Nefunguje to a ani ta jedna hvězda se mi tomu dávat nechce, i když bych ji asi dal, kdybych to rozkoukal teďka a předtím to nikdy neviděl ()

MartinNDL odpad!

Nejubožejší možné provedení. Starej, slizkej kněz šuká malou holčičku a po nás se chce brát to jako zdravej sexy vztah. ()

rakovnik

One man show Václava Kopty, kdy ostatní jen sekundují jeho hereckému umu. Původní seriál neznám, takže nebudu srovnávat, i když by mě zajímalo, jak moc si jsou postavy podobné a situace "opsané". Každopádně jsem se výborně bavil a konečně se u komedie také zasmál, což se i poslední dobou stávalo zcela výjimečně. ()

zette

Prvnich par minut jsem byl zdeseny hereckymi vykony, v cele s Vaclavem Koptou. Po zhlednuti vsech dilu jsem prave z Kopty nadseny, vedouci Marek Chvala byl neuveritelny a nechapal jsem, co ze sebe vypustil za "bonmoty". Vtip se strida s trapnosti, ktera je si myslim planovana a vecne ukazuje zivot mnohych kancelarskych krys. Jeden z milionu dukazu, ze proti hlouposti se bojovat neda:-). Neznam anglicky original, americky remake a nemam v planu se na ne podivat, ceska obdoba me ale necekane pobavila. Klidne bych uvital pokracovani. ()

tomeek

Po první epizodě, která je skoro slovo od slova shodná s britským originálem, hodnotím jenom dvěma, protože většině postav ty dialogy naprosto nevěřím. Co dialogy, ani ty charaktery! Sem tam se ale člověk zasměje, ale to proto, že ten vtip v originálu fungoval ještě mnohem lépe. ()

Splasher

"Menšík, Bolek ... Donutil" . Česká verze je velmi věrná předloze a tak si člověk znalý originálu připadá jak na divadle a zaměřuje se spíše na překlad a herecké výkony. Nutno dodat, že ty místy dodávají novou esenci trapnosti (nechtěně). Ale Kopta hraje hlavní roli Chvály velmi dobře, ovšem obávám se, že ten se své katarze na obrazovkách ČT nedožije (na rozdíl od Brenta). ()

Sharlay odpad!

Odpad nedávám proto, že by to bylo až tak zlé, ale proto, že Milan Šteindler klesl u mě na úplné dno. Svou inteligenci a vtip již zcela ztratil a je mi naprosto jasné, že původní formát a genialitu v něm ztelesnujícího Ricky Gervaise určitě pochopil a chtěl napodobit, ale na takové režírování buď nestačí, nebo byl casting odfláknutý na tom úplně nejbrutálnějším kalibru pokleslosti. Herecké výkony, které původní The Office vynesly až do seriálového nebe a povznesení na vyšší formu bytí, jsou v českém Kanclu přinejmenším diletantské. ()