Gangster Ka

Gangster Ka

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 100 min

Spíš než opravdový film, mi to připomínalo nějakou televizní reportáž, nebo hraný dokument. Po příslibu filmových kritiků, že to je skutečná gangsterka, která snese mezinárodní srovnání, to pro mne bylo každopádně zklamání.(30.1.2016)

Hodně dobrý výkon Hynka Čermáka. On je poslední dobou opravdu skvělý! Má to sice pár chyb a je to natočeno bez důležitých detailů, ale i tak je to hodně kvalitní snímek.(17.9.2015)

Po " Příběhu kmotra " další hodně povedený kousek z naší produkce. Skvělá režie, kamera, střih, kostýmy, make-up, rekvizity a soundtrack. Musím vyzdvihnout i herecké výkony, protože tady hrají všichni velmi dobře. Výběr herců se povedl na jedničku. Film šlape jak má, divák se u toho nenudí a často se i zasměje vtipným dialogům. Co říci na závěr: Na Afričana se teda těším hodně.(18.9.2015)

• - Před scénou, kdy vtrhnou policisté do domu Radima Kraviece (Hynek Čermák), projede kolem domu Predrag Bjelac v automobilu BMW třídy 5. V poslední scéně, kde je záběr, jak Radim Kraviec nastupuje do auta, je naráz autem BMW třídy 4 GranCoupé. Tato třída má na rozdíl od třídy 5 bezrámová okna. (jokis)

• - Roli Jana Révaie měl ztvárnit Pavel Řezníček, ale po přečtení scénáře se domluvil s režisérem Pachlem, že se na ni necítí. (ForGump)

• - Spoiler: V jedné scéně, kde leží již zastřelený policista, kterého hraje Zdeněk Žák v kádi, je jasně vidět, jak se mu při dýchání hýbe břicho. (BloodMax)