Gangster Ka

Gangster Ka

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 100 min

Dobrá práce, jak se celkem dalo od Jana Pachla očekávat, nevím, jak moc ve finálním snímku zbylo z Jaroslava Kmenty,. ale režisér a scénárista v jedné osobě se vyhýbá zbytečnému "klímovskému" patosu, film vede lehkou, leč jistou rukou, netlačí na efektní "renčovskou" pilu, takže když si řeknete, že natočil český gangsterský film, nepůsobí to vůbec pejorativně. A teď si ještě vezměte, co třeba Jaromír Hanzlík vyjádří pár větami a troškou mimiky! Postava Káčka vývoj má, o tom, žádná, jen se myslím úplně nechytá divák, co tyhle kauzy nesleduje víc a ještě méně ten (jako třeba já), jemuž už téměř nic neříkají různé ekonomické vazby a tak. 70%.(15.9.2015)

"V tomhle státě je takovej bordel, že nikdo ani netuší, co kdo komu krade." Jméno Krejčíř jsem poprvé zaslechl až při jeho legendárním "odchodu" z vily a od té doby se nestačím divit, kde ten člověk neustále bere drzost a peníze. Díky Káčkovi to už vím, ale nevím, co s tím mám dělat. Já totiž penězi v zásadě pohrdám, ale tady se pohybujeme ve sférách, ve kterých milion už zdaleka nemá svoje kouzlo, charakter člověka se pozná podle typu auta a každý se dá uplatit. Káčko si zasouváním milionů do správných kapes vydláždil cestu k miliardám a já si to s ním užíval. Může za to zejména skvělý Hynek Čermák, který dal Káčkovi to, co ve skutečnosti nemá - lidský rozměr. Nyní doufám v to, že se mé zájmy nikdy nestřetnou s nějakým Káčkovým klonem, že si Káčko v JAR odsedí zbytek života a že druhý díl bude stejně výživný jako tento.(1.3.2016)

Konečně český film k světu... 7/10(17.1.2016)

Už jsme to viděli stokrát a stokrát jsme slyšeli ten voiceover. Zítra už o tom nevím.(3.10.2015)

Na české poměry dobře odvedené řemeslo, u kterýho jsem se nenudil a u některejch scén si i říkal, že to natočili fakt slušně a sneslo by to srovnání i se západní kinematografií (mluvíme ale jen o Evropě). Hynek Čermák je dobrej a zbytek osazení působí příjemně neokoukaně. Slabších 70%(28.3.2016)