poster

Gangster Ka

 • anglický

  Gangster Ka

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Gangster Ka

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Denně sledujeme ve zprávách, jak je ten svět prolezlý špínou a korupcí. Když pak nad nějakým „podnikatelem“ zlomí i obhájce hůl a pobyt za mřížemi je neodvratný, máme z toho upřímnou radost. Takoví prostě jsme. Nadávání na poměry, které u nás panují, se stalo už jakýmsi folklórem. Ve filmu to máme rádi jakbysmet. Když to tudíž nějaký poměrně mladý dravec za kamerou zabalí do svižného kabátu, předloží několik průstřelů hlav, kufrů plných peněz i odhalených hrudníků, divák je vesměs spokojený. Ten český zvlášť. Jenže většinou to pokazí hodně mizerné dialogy a pitomé situace. Politické thrillery holt u nás moc neumíme. Respektive mě osobně žádný nijak zvlášť nenadchnul. Tady je to jiné. Život Radovana Krejčíře asi není třeba nějak pitvat. Náš „jiný“ hrdina se jmenuje Radim Kraviec. Je to osobité hovado, které je extravagantní, buranské, přesto inteligentní, manipulátorské, původně moravské, přitahující prsatou playmate s hudebním talentem a (ne)zdravou sebejistotou oškubat každého, jenž se nabízí. Vyvázne z pokusu o likvidaci a jeho moc sílí. Jenže rodinná tragédie a pobyt za mřížemi v něm rozdmýchají i instinkty mstitele. Takže jeho oddaný zabiják začne leštit bouchačku. Námět je fajn, dialogy netahají za uši, pocit trapnosti nevzbuzují, děj je přehledný. Jen role vypravěčů ruší. Autoři si jinak nicméně nepomáhají okatými berličkami, nevyužívají laciná gesta nebo okázalé machrování a ramena. Hynek Čermák je naopak dělat může, protože mu tenhle gangster sakra sednul. Jemu a režisérovi Janu Pachlovi (včetně scénáře) patří slušivé uznání. Navíc bacha: je to české!! :-) I proto dám ty lehce přepálené čtyři hvězdy.(6.3.2016)

 • JJ.Gibson
  ***

  Přestože jsem se na toto dílo velmi těšil, tak nemůžu říci, že bych dostal vše, co jsem čekal. Hynka Čermáka mám rád a jeho ztvárnění Káčka bylo pěkné, ale jako celek to moc nefunguje. Jelikož nemám pečlivě nastudovanou celou kauzu, tak mi pár věcí uniká a řekl bych, že film na to "s prominutím" kašle. Rozdělení filmu je také taková lehká dojná kráva, proč musím platit dvakrát v kině, abych se dozvěděl závěr jednoho filmu?!? To mi malinko vadilo. Ale i tak ve mě toto české krimi -drama udrželo v pozoru. Pokud bych to měl srovnat například s Příběhem Kmotra, tak ten se mi líbil o něco málo více, ale kdo ví, třeba druhá část Gangsterky mě přesvědčí, že jako celkem to bude fungovat všechno lépe. Uvidíme...(21.9.2015)

 • SeBig
  ****

  Po deseti letech konečně českej film, který se dá pochválit a nemusíte se stydět za jeho puvod a ani to nebolelo že? Stačil pořádný scenárista, kterej se nenudi v důchodu a netrpí senilitou. Káčko je opravdu skvele zahranej a jeho pribeh mě bavil celých 100 minut. Prostě paráda. Víc takových filmů a ja zmenim možná názor na cesky filmy, ale to si budem muset počkat než natočí zas něco takovýho podle "traileru" na další nový český filmy nad kteryma sem kroutil hlavou jak už podle ukázek poznate, že jsou naprosto o ničem. Díky bohu ze nás čeká aspoň ještě jeden díl tohohle paradniho filmu. Na český poměry dost slušný.(22.11.2015)

 • *CARNIFEX*
  ****

  "Češi umí, to je jasný vole". Čo sa nedá povedať o nás, a našej katastrofálnej tvorbe v podobe "Rytmausa", jeho "Sídliskového sna" či hrôzostrašného počinu s podtitulom "Dovidenia ty stará kurva". Až sa za nás hanbím. Aspoň že máme tú "Dolnú v Hornej" respektíve pár dokumentov, lebo by sme sa ani nemali akej slamky chytiť.(23.5.2016)

 • teutates
  ****

  Konečně český film k světu... 7/10(17.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace