(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 100 min

Hodně dobrý výkon Hynka Čermáka. On je poslední dobou opravdu skvělý! Má to sice pár chyb a je to natočeno bez důležitých detailů, ale i tak je to hodně kvalitní snímek.(17.9.2015)

Tenhle film má prakticky dvě tváře, stejně jako Káčko sám. Jedna nešetří gaunerským nadhledem a kousavým vtipem, ta druhá je zvrásněna bezcitností a násilím. Celkově jde mnohem více o jakousi mozaiku složenou ze střípků části života jednoho mafiána, než o kompaktní vyprávění jeho příběhu, která je protkána komentáři, jež někdy dobře doplňují děj, ale místy bohužel brání hlubšímu vcítění se do prostředí organizovaného zločinu, které je jinak ve své propletenosti nastíněno s nejvyšší dávkou uvěřitelnosti. Letecké záběry provazující některé scény jsou nádherné a pro mírné zpomalení přeskoků mezi jednotlivými lokacemi fungují bezvadně. Osobně se mi nejvíc líbily temnější a volněji plynoucí momenty mající větší hloubku, jichž je však ve snímku menšina oproti momentům působících spíše zábavně, z čehož mám trochu rozporuplný pocit, protože ve skutečnosti to tedy rozhodně žádná sranda být nemůže. 75 %(26.9.2015)

Film mi připomíná snímek Kmotr, kdy si na paškál vzali Mrázka, nyní divák dostává ochutnat z krajiny českého podsvětí krále Krejčíře. Jsem rád, že se takové filmy točí, ad a) protože miluji mafiánské filmy, ad b) je dobře, že se o takových věcech mluví. Česká republika má daleko do bezpečné země zaslíbené legálnímu podnikání. Film je složen z faktický událostí a mizí lyrika v epické smršti - I love it.(16.9.2015)

Po " Příběhu kmotra " další hodně povedený kousek z naší produkce. Skvělá režie, kamera, střih, kostýmy, make-up, rekvizity a soundtrack. Musím vyzdvihnout i herecké výkony, protože tady hrají všichni velmi dobře. Výběr herců se povedl na jedničku. Film šlape jak má, divák se u toho nenudí a často se i zasměje vtipným dialogům. Co říci na závěr: Na Afričana se teda těším hodně.(18.9.2015)

Už jsme to viděli stokrát a stokrát jsme slyšeli ten voiceover. Zítra už o tom nevím.(3.10.2015)

• - Před scénou, kdy vtrhnou policisté do domu Radima Kraviece (Hynek Čermák), projede kolem domu Predrag Bjelac v automobilu BMW třídy 5. V poslední scéně, kde je záběr, jak Radim Kraviec nastupuje do auta, je naráz autem BMW třídy 4 GranCoupé. Tato třída má na rozdíl od třídy 5 bezrámová okna. (jokis)

• - Ve scéně, kdy Kraviec (Hynek Čermák) mluví přes počítač k premiérovi, je vidět, že premiér používá na svém notebooku Windows 10. Téměř deset let před jeho uvedením na trh. (Sealteam6)

• - Spoiler: V jedné scéně, kde leží již zastřelený policista, kterého hraje Zdeněk Žák v kádi, je jasně vidět, jak se mu při dýchání hýbe břicho. (BloodMax)