Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

sml41

fajn film a scenar, oproti "jednotke" o hviezdu menej... jedine čo mi vadí je predstaviteľ hlavnej mužskej role "káčko"-velmi zly vyber na rolu gangstra-suchy, nevýrazný, trápny, nudný - jak z materskej škôlky ()

JerryPilsen

Zas jen další vrstvení faktů bez většího přesahu.Podstata je jistojistě zajímavá,ale chybí nějaké poučení nebo kritka,nebo prostě něco. ()

Cezar209

Bohuzial az na par vynimiek plati, ze jednotku nic neprekona :o) ...Tato cast je uz na mna skor o CK Kraviec s dopytom : kde som este nebol, kde nevydavaju zlocincov a kde ...maju problem s hajzlakom :o)) Dodrzana stopaz udrziava divaka s ocami na telke aj ked posledna stvrtina uz bolo chodenie po tenkom lade. Skoda len ze sme z medii vedeli ako to cele skonci, mozno o to skor by sa mi to zdalo napinavejsie. Tak ci onak som rad ze sa to "dotiahlo" do konca. predsa len aj ja sa priklanam k dvom pribehom po 100 min. ako sediet 3 hodiny pri jednom filme...to bych nedal :o)) Pan Pachl, tesim sa na Vas dalsi pocin. ()

PORTER44

Povedený jako jednička opět Káčko s Dardanem tentokrát rozjedou byznys v Africe nejdříve s hajzlpapírem a skončí to u drog.Na Českou produkci povedená podívaná. ()

klejtopajda

U moc filmů toto říct nemohu, ale tady ano! - velmi dobře zpracované pokračování prvního dílu. Stále jsem byla napjatá, co se bude dít a na závěr jsem byla dost překvapená! Doporučuji :) ()

stuj

Dalo se. Jako u předchozího. Ale už to trochu víc drhlo. Dokoukáno jen ze setrvačnosti. Odřené tři.. ()

Pecaldo

Na pět hvězd to není jako celek.. Co ale na pět hvězd je, je výkon Hynka Čermáka, kterej vystih chování Krejčíře bezvadně. Co nemůžu pominout je navíc vedlejší role a vyprávění Predraga Bjelace.. pecka. 4* ()

Sedro

Bohužel to nefunguje jako jednička a postava policisty Lánského je navíc v tomto podání s neustále utrápeným výrazem na facku. Za dvě. ()

adaben

Ctižádostivý projekt, ale ve výsledku podle mne poněkud průměrný. Hlavně tento druhý díl mi přišel spíš jako kaleidoskop příhod, než skutečný film. A v obou dílech mi poněkud vadilo, že se více nevěnovali tvůrci odvyprávění a zdůvodnění toho, co mi na Krejčířoví přijde nejdramatičtější a nejnosnější. Jestli ten, kdo to svým gangsterstvím dotáhne k vile v Černošicích za stamiliony a posléze k ovládnutí podsvětí dokonce v exotické i drsné JAR, to měl v sobě rozpoznatelné třeba ve čtrnácti jako středoškolák v Českém Těšíně. Škoda, i ten motiv vztahů s otcem v prvním díle zůstal jen spíš nadhozen, ani se myslím nezmínilo, že byl synem stranického okresního funkcionáře, že se zde prolnulo hned několik pragmatických přístupů k životu a ve výsledku je z toho jihoafrický gangster. Ale možná, že nejsem ten pravý příjemce filmů o gangsterovi a jiným diváků vyhovovalo jen takový kaleidoskop vztahů, prostředí a scén. ()

leafroller

Je dobré a hlavně poučné vidět, že politika funguje stejně jak u nás, tak třeba někde v Africe nebo uprostřed oceánu. Občas mám totiž pocit, že si naši občané myslí, že jsme něco extra. Také je dobré vědět, že systém práskačů fungoval stejně jak za socialismu, tak v našem tolik opěvovaném demokratickém liberalismu. Filmů, které mažou rozdíly mezi těmito dvěma systémy, je zoufale málo. A v neposlední řadě snímek ukazuje, že navzdory korupci mají vyspělé země poněkud lepší "samoočistné" mechanizmy, které u nás rozhodně nefungují nebo možná ani neexistují. Já jsem byl spokojen. ()

andy60

Afričan jede na stejné vlně jako jednička - tedy nenudí, má co nabídnout jak v dějové rovině, tak i obsahem, scénářem i atraktivním prostředím. Trochu mě zarazilo, že postava "Vyprávěče" ve dvou třetinách skončí. Kraviec je svým způsobem zábavný, hlavně jeho hlášky mají šťávu. Čermákovi tahle role skutečně sedla. ()