Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

Desmi

Ze začátku příběh dává smysl, ale v Africe to pro mne byl totální dějový chaos, kterému jsem zcela nepřišel na chuť. Škoda, že se autoři nevěnovali více vedlejším postavám a africkým kulturním odlišnostem. ()

Tribe

Neříkám, že to bylo dokonalý, ale na české poměry je to prostě hodně slušnej výkon (stejně jako první díl). ()

zigy

Pachl je borec, temná atmosféra, občas hustý vtípek, hláška nebo akce, prostě mafiánský příběh jak má být. Navíc podle pravdy (prý). ()

bonovox

Slušné pokračovanie, ktoré dobre dotvára dojem z jednotky. Potešia kvalitné herecké výkony a hlavne výborná výprava a hudba. ()

Kozlowski8

"Káčko" ani po svém útěku na Maledivy a posléze do Jihoafrické republiky nezahálí a rozjíždí i zde své "podnikání"... Film pokračuje ve stejném duchu jako jednička, jen prostředí je jiné. Příběh je trošku jednodušší, pomalejší, ale v žádném případě ne zase tolik, aby nudil. Opět parádně natočeno, opět famózní Hynek Čermák, Predrag Bjelac i někteří další, hezká hudba. Prostě skvělá zábava pokračuje. 85%. ()

jjjerry

Herecky famozní Čermáka a ještě lepší "igor karkaroff"=). Bohužel Filip Čapka, nemastný, neslaný jak ze seriálu. Celkově jedna z nejlepších šeských kriminálek poslední dobou. Kazí to jen snaha vše za každou cenu "vysvětlovat", až to dělá zbytečný zmatek. Tady se režisér neuměl rozhodnot zda točí dokument nebo film. Bohužel z toho místy vychází kočkopes. ()

Scaevola

Příběh rozdělený do dvou částí ve své druhé polovině ničím nepřekvapuje. Překotný styl vyprávění zůstává zachován, herecké výkony neoscilují a jediné, co se stačilo změnit, jsou exotické exteriéry. V zásadě tedy platí obdobné hodnocení jako u prvního dílu, přičemž je znepokojivé, kterak zde nad pocitem spravedlivého odporu získává navrch iluze zakázaného dobrodružství v divoké Africe. ()

DvoRSTA

Velice povedené pokračování, které už nemělo takové kouzlo jako první část. Čermák a Bjelac opět perfektní. Film dostal větší rozpočet, což je vidět, protože veškeré scény jsou natáčeny právě v těchto zemích. Hudba už však nebyla tak vybalancovaná a spíše mi připomínala hudbu z audiobanky. Myslím si však, že je to dobře zpracované pokračování, které doporučuji zkouknout ihned po první části. ()

PTuranyi

Filmové pokračovanie príbehu Radima Kravieca pokračuje presne v bode kde predchádzajúci film skončil a pokračuje presne tým istým spôsobom. Neprináša nič nové okrem exotického prostredia. Žiaľ snaha korumpovať miestne vlády už neprináša dostatočný náboj a stráca sa napätie. ()

MotMotkovich

Bohužel už ne takové bombové překvápko, jako v prvním díle. Nicméně film si drží kvalitu a akce je ještě o něco víc. Co mě ale dost sralo, byly reakce spolu sedících v kině na různé momenty ve filmu, vtipné i ty nevtipné. Zlatý klid v teple domova. Už aby byl třetí díl ve stylu Shawshank redemption. ()

Sidenius

I na sebepitomější historce je minimálně 10dkg pravdy. Nevím jak moc je to přitažené za vlasy, ale obávám se že až tak ne. Ironie je že včera 23.11.2015 vynáší jihoafrický soud rozsudek. Hynek Čermák mi začíná dost bavit. Maličko akčnější především díky lokacím než jednička. ()

Terezka969

Predrag Bjelac je za mě jeden z nejcharizmatictejsich hercu v posledni dobe ever. Zrejme tomu pomohl i slvely hlas. Jinak film jako celek super, a jak uz bylo mnohokrat zminovano, na Cesko dvakrat tak velka pecka. Uzasna hudba a Hynek Cermak take nezklamal. Vic takovych filmu! (a mene tech o srazech po nekolika letech na svahu:)) ()

Gluminator

Vskutku povedené "zakončení". Akčnější než první díl, temnější a také vtipnější. Těžko říct co vše byla fikce a co vše zakládáno na pravdě. Pro mě jednoznačně v popředí Predrag Bjelac, lepší výkon než Hynek Čermák. Jak moc nemusím české filmy, tak tento je opravdu výjimka. Jediné co mi přišlo trochu zcestné byl ten konec, takový unáhlený. No co víc říct, snad jen 75% ()

Jevablo

Základní problém je v tom, že film v podstatě nemá už co vyprávět, to zajímavé se odehrálo v prvním dílu a druhý vaří z vody (no, co víte o Krejčířovi na Seychelách a v JAR? Asi tak, tak to přesně ve filmu je). Mám ale rád Hynka Čermáka, takže za jeho postavu tři hvězdičky, byť se tedy neubráním dojmu, že nějaký rozkydlý stodvacetikilovec by do prototypu Krejčíře zapadl fyzicky lépe. Bohužel, víc hvězdiček nebude, a to nejen kvůli ději, ale i kvůli nablblé dějové policejní lince (kde nám Kmenta nebo kdo stále předkládá k uvěření, že policie byla Krejčířovi fakt, ale fakt pořád na stopě a fakt, ale fakt mu neustále komplikovala život - chachá), a dalším dějovým lapsům - co měla jako znamenat ta nastrčená dvojka na Seychelách, he? Jo a taky nemůžeme zapomínat na již z prvního dílu neopakovatelnou hovadinu s tajnou chodbou na záchodě, ta hodnocení též poněkud sráží... ()

pan_buh

O tomhle Krejčířově období vím jen hodně málo, takže jsem trpěl míň než u prvního dílu. Pořád ale platí - škoda času na takovýhle věci. ()