Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

digishit

Mám k tomu jen jediné: Čtěte knihy Jaroslava Kmenty, které byly inspirací těchto dvou filmů. Pak poznáte "kdo je kdo" a začne Vám to dávat trochu jiný smysl. Poznáte, že některé věci, které si myslíte, že nejsou ani možné se doopravdy staly. A pak s toho docela mrazí v zádech. 4*! ()

Evander

Ani druhý díl "Káčka" není rozhodně špatným filmem, avšak oproti prvnímu dílu je citelně slabší. Nějak už to není ono a příběh nedokáže diváka tolik vtáhnout do děje, jako tomu bylo v případě prvního dílu. I eskalace násilí filmu ubírá, protože většina těchto scén působí strašně nereálně. Ostatně i některé jiné emočně vypjaté momenty již Čermák v roli "Káčka" nezvládá zahrát přesvědčivě, a zrovna toho jsem za první díl vyzdvihoval. Predrag Bjelac je skvělý i v druhém dílu a už se těším na jeho další filmy. 65% ()

Luk Skywalker

Začátek (cca 15 minut) je o útěku, který v jedničce zobrazen nebyl, pak jsou chvíli Seychely a nakonec ta JAR. Opravdu je tu prostor pro samostatný film o Seychelských ostrovech. Film mi připadá o něco slabší než první díl, jestli chybí "překvapení" ze stylu natáčení jedničky nebo to, že se zde více fabuluje opravdu nevím, přesto nějaké události či postavy chybí, je to letem světem. Opět je Hynek Čermák parádní, ale jestli je opravdu Krejčíř takový rapl, jak ho zde vykreslili je otázkou. Každopádně doporučuji shlédnout jak se z podvodníka stává gangster, který se nebojí vraždit, mučit a vyrábět drogy. ()

helloween93

I druhý díl je na české poměry nadprůměrnou gangsterkou o Kravěcovi, jen je to zasazené do exotičtějšího kabátu. Zajímalo by mě, jak moc se to rozchází s Kmentou. ()

DAPDO

Po pro mě super jedničce jsem se konečně dočkal zhlédnutí pokračování a Pachlovi musím dát max.hodnocení. Stejně dobrý jako první díl, s tím rozdílem, že českou destinaci vystřídalo zahraničí. Ve dvojce už navíc znáte všechny postavy, takže se nezamotáte v přemýšlení kdo je kdo a ke komu patří,což se mě v prvním díle párkrát stalo a Afričana jsem si dobře užil. Někomu prej vadí, že je film odvyprávěnej, ale bez toho by vznikl patnáctidílnej seriál. Na český poměry prostě skvělý, přitom je to jednoduchý - skutečnej příběh, dobře napsanej scénář, výběr uvěřitelnejch herců a schopnej režisér. Jan Pachl do toho navíc zamíchal i vtip, samozřejmě s ohledem na postavu Káčka je to takovej černej humor, kdy si dělá prdel z věcí, který normální člověk odsoudí a v neposlední řadě kvalitní hudbu. ()

Kingjiri

Slušná podivaná z jedničky pokračuje. Akce a napětí je ještě o něco víc a navíc se dočkáme výpravy do Afriky, což z Afričana dělá hodně neobvyklou podivanou z český produkce. Teď už jen vyčkat, až se Krejčíř dostane z Jihoafrickýho lapáku a za pár let tu máme ještě třetí díl. Co v něm ale bude místo toaleťáku prodávat mě fakt nenapadá :) ()

Plechpetr

Lépe natočenou gangsterskou filmovou dvojku by jsme v tuzemské produkce pravděpodobně nenašli. Je to tak trochu pořád stejné jako jednička. Jen tady je vidět ten dojezd a snaha nějak to dobře zakončit. ()

Ozzy2

Bohužel, stejně jako u Rapla, který byl ještě navíc prošpikován takovými hovadinami, že to bylo nekoukantelné. Gangster Ka, by nebyl možná až tak špatný, kdyby Krejčíře nehrál tenhle nudný, nezáživný,nesympatický Čermák. Predrag Bjelac ho v obou dílech přehrává o parník. Škoda..... ()

anitae

Pokračovaní je trochu akčnější i vtipnější - toaletní papír, a víc mi sedlo. Čermák - Káčko a Bjelac - Dardan to hráli dokonale. Asi jediný problém jsem měla s Filipem Čapkou jako vyšetřovatelem Lánským, prostě ho furt vidím jako moderátora pořadu Polopatě. ()

tranquill

Navazuje na první film a rozvíjí především pohled na samotnou postavu "Krejčíře", kterého si Hynek Čermák skutečně vychutnal! ()

Mara97

Utéct na Seychely rozhodně není jednoduchý, všude kontroly, taky to nestojí zrovna nejméně. Když se ovšem Káčko v Istanbulu nalodí na Seychely s francouzským pasem a s sebou si veze auto s registrační značkou ČR, nikdo s tím najednou problém nemá. Až na několik takových pochybných okolností se nejedná o špatný film, Káčko pořád baví, zábavná podívaná. ()

Inozuka

Už to není ono. První díl měl větší spád, možná byl trochu zamotanější, ale lépe udržel pozornost diváka. Dvojka těží z exotických destinací, ale na akčnosti trochu ubírá.... Hynek Čermák samozřejmě super, Predrag Bjelac také, ale zbytek nevýrazný nikdo jiný vám v hlavě nijak neutkví. V tuzemském marasmu nadprůměr, v celosvětovém řemeslný střed, nic zvláštního ... ()

netWoor

Druhý díl mi ani tak nepřišel jako film, ale spíš jako hraný dokument, u kterého však mám problém s věrohodností ... ()