Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

PROCESOR

Dvojka Káčka šlape dál ve svižném tempu. A mít ho za nepřítele, by asi nikdo nechtěl z nás. Můj největší obdiv měl ale kriminalista, který se nejen že nenechal zkorumpovat, ale šel po něm i když mu klacky pod nohy házely samotní nadřízení. Kvůli takovýmto obyčejným lidem co dělají svou práci dobře a s pokorou věřím, že nejsme ještě úplně v prdeli.... ()

campix

Pokračování příbehu Radovana Krejčíře začíná přesně tam, kde to první skončilo a pokračuje ve stejném trendu až do samého konce. Pouze se přesouváme z tuzemských lokací do lokací více exotických, ale jinak se před námi odehrává to samé. Letem světem pojatý příběh u nás asi nejznámější aféry za poslední dvě dekády. Nic extra zajímavého a oproti prvnímu dílu nezaznamenáme nic nového (kromě lokací). Herecky žádná velká paráda, příběh šel odvyprávět určitě lépe a ten voice over mi ke konci už vyloženě lezl na nervy. ()

WolfR

To stejné co minule, řemeslně a herecký (až na pár vyjímek), je to na světové úrovni a Krejčířův příběh je dostatečně zajímavý, kazí to jen neobratné scénáristické kličky, 4 hvězdy. ()

URBAN

Podle mě ne tak skvělé jako jeho předchůdce, ale na poli českých filmů si vede velice dobře. Ani práce s efekty není vyjímkou. Příběh a jeho zpracování je opět špičkové propracované a herci se do své role opět vžili. ( 14.4.16/MAC ) ()

Prometheus69

Velké zklamání... a zbyla už jen ta Gansterka... fakt vražedná nuda... už ani nevim kde jsem u toho usnul... ale když jsem si to asi 5x pustil ještě jednou, zjistil jsem že jsem o nic nepřišel. O.o ()

kocik1

Jestli mi jednička přišla zkratkovitá, tak dvojka mi už přišla naprosto o ničem. Děj se táhnul jako nuda v Brně a i když děje tu bylo víc než dost, tak se děl tak nějak sám od sebe a neměl žádnou hloubku. Jediným pozitivem obou dílů pak nakonec vidím Hynka Čermáka, který se pro roli Krajčíře snad narodil a jedna hvězdička je jeho.. ()

otík

I bez viděné jedničky jsem se orientoval, film je přehledný a zajímavý do doby, dokud se z děje nevytratí vypravěč. Od té doby už je to jen sled nezajímavých událostí a očekávaný konec je naprosto nemastný neslaný. Ani závěrečné titulky nepřinesou očekávaný dodatek, jak to vlastně dnes s Krejčířem je. Nakonec docela spokojenost. ()

panMartin

První díl byl skvělý, na české poměry nevídaný, byl poutavý a krásně vyprávěný od začátku až do konce. O něco slabší než první díl, přesto slušný filmový počin. Hynek Čermák samozřejmě super. Predrag Bjelac také, ale zbytek nevýrazný nikdo jiný vám v hlavě nijak neutkví. Druhý díl sice neměl takové grády jako díl první, ale určitě bylo na co se díval. ()

chelseaman22

Pokles kvality je citelný, a proto se scénáristé rozhodli, že přidají na hrubosti a vulgarismech. Kdybych nesledoval Narcos, tak by se mi možná azyl na Seychelech pozdával více. Smůlou je to, že na uvedených ostrovech se ale vůbec nic neděje, což padreho trápí natolik, že začne kopulovat s každou, které se vyskytne v jeho dohledu. A že jich je. 63% ()

Remivsremi

Oproti prvnímu dílu působí pokračování více celistvě. Příběh již funguje jako celek a ne pouze jako pár opěrných bodů, které se horko těžko spojovaly. Přesto je scénář v mnoha ohledech povrchní, uspěchaný a bez pořádný návaznosti. Pochválit můžu vizuální stránku. Kdyby se více vyhrálo se scénářem, máme tady český film několika let. Takto se jedná jen o zajímavý počin. ()

Johnny.ARN

A dvoječka taktiež silno podarená. Miestami trochu nudnejšie, ale správne vygradované, s novými lokáciami, s novými zamotávkami a biznismi. Káčko bol proste človek, ktorý sa nikdy nevzdal, stále napredoval a neveril nikomu. Konečne dvojka, ktorá nie je dogabaná a drží si úroveň jednotky. Silno prosím o trojku. 4 z 5 ()

LadyPupu

Zklamání. Podle zdejších komentářů jsem čekala o kus lepší zážitek než u prvního dílu a místo toho jsem se nudila podobně jako Kraviec na Seychelách (než rozjel business s hajzl papírem). Všeobecné nadšení nesdílím, oproti jedničce jsou tu hezčí lokality, ale to je tak všechno. Z úcty k Čermákovi a protože nechci být za rebela 3*. ()

Mrkvič

Úplně jak jednička. Nebýt vypravěče, nebylo by na filmu absolutně NIC. Takže když vypravěč zemře... je to do jisté míry aspoň trochu emotivní. Jinak Krejčíř zase příšerná karikatura. Co je obecně známo, to tu tvoří kostru děje (takže nic převratného). Co je "nového", tomu se nedá ani trochu věřit. No a smrt dvou soupeřících mafiánů, která se ukázala už i v jedničce? Nechápu. ()

Lachtaan

Určitě závěrečná část honu na neproradného Kraviece místy disponuje až šokujícími momenty, v širším měřítku je už ale jen a pouze nastavenou omáčkou na původní, stále ještě slušně vykonstruovanou českou celovečerní kriminálku. Samotné vyvrcholení na mě působilo takovým dojmem, jako by bylo na sledujících, aby si jej domysleli. Rozhodně bych ovšem bral, aby Pachl s #Rapl týmem natočil obdobný film. ()

brando

Stěží najdete atmosféru českého filmu. Ať už díky dynamice obrazu, parádním lokacích, viz vzdušné záběry na Jo´burgské slumy anebo samotnému tempu celého filmu. Skutečný příběh, který investigativní žurnalista Kmenta zaznamenal (zatím) do třech knih (jedna z nich se teprve píše) a spolupracoval i na scénáři, se dotýká jedné z nejznámějších kauz o projení soukromé sféry se špičkami české politiky, a který se nebojí konkrétně ukázat prstem. Pokud bychom chtěli srovnat, s předešlou Kmentovou zfilmovanou předlohou Příběh Kmotra, je nutno uznat značný progres. Zatímco Příběh kmotra s Vetchým byl jen velice nepřesný, povrchní a skutečnými reáliemi málo se držící slepenec, Gangster Ka funguje především jako celek, který ví co a jak to má předat. Velikou zásluhu na tom má samozřejmě ústřední osobnost. Její znázornění, včetně projevu hlavního představitele, zobrazení její autority, chtíče i krutosti, přičemž s výjimkou extrémních scén ji dokážete fandit, byl klíč k úspěchu. Řekl bych, že film se držel knihy a tedy více méně reálií, tak z 80i %. Zbytek byl upraven, nejspíš pro plynulost příběhu, některé události byly změněny (strejčka Cyrila například zastřelili dva členové gangu z motorek), některé události nebo charaktery vypuštěny nebo upozaděny (chyběl mi tam majitel Teazers). Celkově vzato se ale jedná z filmového hlediska o mimořádný počin a troufnu si říct, že jestli Česko vypustilo v podobě Radovana Krejčíra gangstera světového formátu, tak Pachl s Čermákem a spol. vypustili do světa krimi evropského střihu. ()

Eleanor05

Takhle to dopadá, když eliminujete zábavnější a lépe zahrané vedlejší postavy a hodinu čtyřicet se pak diváci musí dívat na prkenného a intonačně naprosto katastrofálního Hynka Čermáka. Ani dobrý a velmi se snažící Pedrag Bjelac už to nezachrání... Film je oproti prvnímu dílu markantně horší (nechápu, že se to zde ještě neodrazilo na hodnocení), je zatraceně nudný, ačkoli se tvůrci urputně snaží, aby vypadal "drsně" a nekončí vlastně nijak. Nechápu, kdo by se na tohle chtěl kdy podívat znovu... ()

Midori_Mike

Stejné hodnocení jako u prvního dílu - sám o sobě je film na velice dobré úrovni (za ty prachy... paráda), ale teprve ve spojení se znalosté skutečného příběhu a událostí kolem R. Krejčíře dostává snímek ten správný rozměr. Věřím, že většina hlavních událostí se opět shoduje s realitou. ()

zdenny

Hodnotím totožně jako první film a i komentář by mohl být nachlup stejný. Radovan Krejčíř ve "dvojce" na rozdíl od "jedničky" umožnil podle svého podlého životního příběhu točit filmařům v Africe, což pro celý štáb muselo být dost atraktivní. ()