V tajné službě Jejího veličenstva

• slovenský

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie, 1969, 140 min

Nemohu si pomoci, ale pro mne osobně je tato Bondovkla jenda z těch lepších (byť ne nejlepší) a George Lazenby v roli Tajného Agenta 007 zcela obstál. A konec mne dojal skoro až k slzám.(16.12.2006)

Pořád jsem slýchal, jak je to hrozný Bond, ale - není to pravda. Na Conneryho nemá nemá, ale v pohodě bych si na něj zvykl a je to i sympaťák. Je pravda, že to je poněkud dlouhé, ale jsou tu scény, které opravdu stojí za to. A pak závěr, ten mě dojal ( plus hláška "To by se Connerymu nestalo").(15.11.2003)

Plusy: skvelá Bongirl, Blofeld, prekvapivo dobrá romantická línia, vynikajúci záver, hlášky (hlavne tá na konci úvodnej scény) Mínusy: prehnaná minutáž, strašný strih, veľký rozpor a neucelený prechod medzi prvou a druhou časťou filmu, Lazenby (nie je zlý, ale proste nie je dosť dobrý). Rozporuplný, ale aj tak výborný Bond - trošku neprávom podceňovaný.(9.11.2007)

• Isherwood

Lazenby není charismatický, ale spíše arogantní, Bond-girl nesympatická kravka a mdlý scénář nechává 007-čku plout příběhem, kde se první hodinu nestane absolutně nic, pak se ukradnou dokumenty ve Švýcarsku, chvilku se lyžuje a nakonec útočí na Blofeldovo sídlo. Dvě a půl hodiny ukrutné nudy. PS: Fakt, že Blofeld Bonda v první společné scéně (vzhledem k tomu, že film tak nějak navazuje na předchozí film) nepozná, mě udivuje víc, než ta profláknutá svatba.(27.12.2012)

Producenti narazili a George Lazenby se stal nepřítelem číslo jedna pro všechny fanoušky agenta jejího veličenstva. Jeden z nejlepších scénářů ze všech bondovek byl naprosto zničen hlavním představitelem, který s odstupem času funguje spíše jako špatná kopie klidného Bourna. James musí být trochu jiná káva. Naštěstí to zachraňuje z velké části Telly Savalas jako hlavní záporák. Velká škoda, že na tuhle obrovskou šanci vylepšit Bonda spadla lavina...(16.12.2006)