V tajné službě Jejího veličenstva

• slovenský

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie, 1969, 140 min

#6 - Vo filme sú dve Lazenbyho roviny role Bonda. S tou prvou, šarmantného špióna, vždy elegantného a vštko ovládajúceho sa stotožnil celkom fajn, aj keď na zaskakujúceho Seana nemá ani náhodou. Akonáhle sa dostáva do popredia druhá rovina, tá akčná, či už so zbraňami, pomocnými akčnými hračičkami alebo kontaktnými súbojmi, tak tam George rezignuje na plnej čiare. Aj kamera, ktorá sa zdá až iritujúco amatérska sa to snaží zachrániť, nepomáhajú ani extra viditeľné zrýchlené zábery, ktoré totálne uberajú na atraktívnosti. Navyše aj mimo týchto scén je kamera akási pojašene divná, čo ma tiež odrádzalo. K tomu sa pridáva nevkusná romantická vypchávka, ktorú by film o 20minút kľudne ožalel. Takže škoda, asi najslabšia bondovečka. A to mrzí o to viac, že je film v takých prekrásnych scenériách a s tak neotrlým a originálnym scenárom a že posledná polhodinka strašne dobre bondovsky vychytená. 55%.(8.10.2007)

Slabší Bondovka, ale nikoli nejslabší. Nevýrazný Bond, nic moc Bond girl, málo akce. Na druhou stranu Telly Savalas je nejlepší představitel Blofelda, hláška "To by se Connerymu nestalo" nemá chybu a chtě nechtě je tento film v sérii docela důležitý (a do doby Casina Royale jediný s absencí happy endu).(25.9.2005)

Hodně podivný Bond, který by spíše unesl trošku jiné označení filmu, než jako 007. Nad Lazenbym se divák, který je navyklý na Conneryho musí opravdu obrnit notnou dávkou shovívavosti. Za vše hovoří věta z počátku filmu, kdy Lazenby pronese "Tohle by se Connerymu nestalo." Ve filmu je notná dávka odlišností od jiných dílů: 1. Bond se ožení a zamiluje. Pro Bonda je přece manželství něco jako záhuba, tady skočí do chomoutu více než dobrovolně. Navíc je zamilovaný a klidně si skočí do postele mezi tím s jinou. Tady to trošku scénáristům pokulhává. 2. Chybí v ději hlavní zabiják. Chápu že tentokráte pro něj nebylo místečko. Ale člověk si už navykl na Oddjoba, Granta, Mr. Winta s Mr. Kiddem nebo třeba na Jawse. Tady prostě nic. 3. Jamese Bonda pochválí dokonce i Q. Jakoby se snad tvůrci pomalu se sérií tehdy chtěli loučit. No a těch rozdílů oproti jiným dílům by se našla celá řádka. Dokonce se nám 2/3 děje odehrávají na jednom místě. 50%(17.6.2010)

Tak nevím co se komu na téhle bondovce nelíbí. Lazenby sice není Connery, ale zase mi přijde lepší než Moore, nebo i Dalton. Je jen škoda, že se neudržel déle. Mohl tak zesympatičnět i odpůrcům. Jediné co mi na něm nesedělo byl jeho podivný hlas a přízvuk. Ale jinak tento Bond podle mého patří k těm nejlepším. Jednak proto, že je z doby, kdy bondovky byly ještě bondovky a ne parodie na bondovky, či akční variace na bondovky. Má skvělý příběh, takový jaký uměl napsat jedině Flemming. Má geniální hudební doprovod, podle mého nejlepší v celé bondovské historii. Má na dobu vzniku skvěle zvládnuté bitky, za které by se nemusel stydět ani leckterý akční film, působí totiž reálně ale zároveň dynamicky. Má překrásnou výpravu, z horských záběrů číší posctivost. Horské masivy jsou všudypřítomné, takže žádná studiová ochcávačka. Má na dlouhou dobu jedny z nejlepších úvodních titulků. A má charismatického T. Savallase coby záporáka. Není co dodat - 100% Bond(21.4.2010)

Plusy: skvelá Bongirl, Blofeld, prekvapivo dobrá romantická línia, vynikajúci záver, hlášky (hlavne tá na konci úvodnej scény) Mínusy: prehnaná minutáž, strašný strih, veľký rozpor a neucelený prechod medzi prvou a druhou časťou filmu, Lazenby (nie je zlý, ale proste nie je dosť dobrý). Rozporuplný, ale aj tak výborný Bond - trošku neprávom podceňovaný.(9.11.2007)

• - Svatební den Bonda a Tracy si vyžádal 5 dní natáčení. (džanik)

• - Když James Bond mluví na svatbě s Dracem o Tracy, tak říká: "Je daleko cennější než rubíny nebo milión tvých liber". Jde o odkaz na Bibli, Knihu Přísloví 31:10 a popis ctihodné ženy (v anglickém překladu Bible: "Her Price Is Far Above Rubies", v Bibli Kralické "Nebo daleko nad perly cena její“). (džanik)

• - Dům Bondova šéfa „M“ se jmenuje Quarterdeck. V tomto filmu ho vidíme poprvé a potom zase až v Casinu Royale z roku 2006 (a ovšem také v neoficiálním Casinu Royale z roku 1967). (džanik)