poster

V tajné službě Jejího veličenstva

 • český

  Ve službách Jejího Veličenstva

 • Velká Británie

  On Her Majesty's Secret Service

 • slovenský

  James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie, 1969, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Skvělá bondovka s jedním mamutím a neodmyslitelným ALE. Téměř všechno šlape tak, jak se na agenta 007 sluší – velice slušný scénář, výborné akční scény (pokud je zrovna nekazí střihač svým epileptickým a nelogickým střídáním pohledů), opravdu výjimečně charismatická Bondgirl, tradičně výborný John Barry v orchestřišti a navrch Blofeld v luxusním provedení Telly Savalase. Peter R. Hunt odrežíroval film s přehledem, ale to jedno jediné ALE lpí i na jeho práci. Tím ALE je George Lazenby, představitel hlavní role agenta 007, muže, na kterém to celé stojí. Nemám nic proti tomu, že se Lazenby snaží Bonda vyložit po svém, dodat mu trochu tepla rodinného krbu a touhy usadit se. Skutečným kamenem úrazu jsou nedostatečné herecké schopnosti hlavního protagonisty, které sráží Bonda do role prkenného panáka, jehož hlášky vyznívají tak škrobeně a nuceně, až člověku začnou po chvíli lézt na nervy. Ačkoli měl Lazenby vynikající fyzické předpoklady, ve filmu je neprodal, nedokázal totiž do Bonda propašovat skutečnou vášeň ani agresivitu. Prostě se veze se zbytkem filmu a jeho vyvolená Diana Rigg, i jeho protihráč Telly Savalas mu dávají slušný herecký kouř. Škoda, že právě Lazenbyho Albert Broccoli potkal tři roky před natočení tohoto filmu u holiče, škoda, že mu padl do oka a do třetice škoda, že si nikdo nevšiml, že tenhle chlap má možná na dráhu manekýna a reklamního herce, ale pro velký film se zoufale nehodí. On Her Majesty Secret Service mohla být jedna z nejlepších bondovek – má sílu, spád, napětí, dojemný a drsný závěr, ale nemá to hlavní. Hrdinu. Škoda přeškoda... ___ Bond Song: John Barry: In Her Majesty Secret Service(25.11.2004)

 • Djkoma
  ****

  Producenti narazili a George Lazenby se stal nepřítelem číslo jedna pro všechny fanoušky agenta jejího veličenstva. Jeden z nejlepších scénářů ze všech bondovek byl naprosto zničen hlavním představitelem, který s odstupem času funguje spíše jako špatná kopie klidného Bourna. James musí být trochu jiná káva. Naštěstí to zachraňuje z velké části Telly Savalas jako hlavní záporák. Velká škoda, že na tuhle obrovskou šanci vylepšit Bonda spadla lavina...(16.12.2006)

 • Divočák
  **

  Lazenby je jednoznačná zhouba tohoto filmu. Když běhá po Kojakově základně ve skotské sukni a prohlašuje, že je teplouš, zobete mu to z ruky a říkáte si, že jste to věděli už od začátku. Kdo jiný by taky (snad kromě božského Káji) vlezl před kameru v nadýchaném Fiji a myslel si, jak není sexy. Když ho v jedné z úvodních scén vidíte, jak prohrabává Coneryho suvenýry z předchozích dílů a "vzpomíná na staré časy", nejradši byste mu jednu vrazili. A zbytek filmu? Na ten si skoro nepamatujete, pač ho celý zabije Lazenby svou přítomností. ***Věděli jste, že: Lazenby padnul producentu bondovek Cubbymu Broccolimu do oka během náhodného setkání v londýnském holičství.// Australský model získal roli Bonda i přes to, že měl zkušenosti jen z několika reklam a okrajově i z jísté bondovské parodie italského původu.// Byť měl Lazenby smlouvu na sedm filmů, ještě před premiérou se sériií skončil - údajně i proto, že v "květinovém" světě roku 1969 neviděl pro drsného Bonda budoucnost. UUUFFF;))***(24.3.2007)

 • Hellboy
  ****

  Skutečně nechápu, proč je tahle bondovka tak neoblíbená, jak může někdo říct, že je nejhorší? Mě přišla výborná a George Lazenby je uplně v pohodě! Rád bych slyšel nějaké skutečné argumenty...(14.11.2008)

 • Boss321
  **

  George Lazenby mě jako Bond zklamal na plné čáře. Navíc příběh mi přišel nezajímavý a režijně to taky žádný zázrak není. Jediný kdo mě potěšil byl Telly Savalas v roli padoucha.(2.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace