V tajné službě Jejího veličenstva

• slovenský

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie, 1969, 140 min

Tak nevím co se komu na téhle bondovce nelíbí. Lazenby sice není Connery, ale zase mi přijde lepší než Moore, nebo i Dalton. Je jen škoda, že se neudržel déle. Mohl tak zesympatičnět i odpůrcům. Jediné co mi na něm nesedělo byl jeho podivný hlas a přízvuk. Ale jinak tento Bond podle mého patří k těm nejlepším. Jednak proto, že je z doby, kdy bondovky byly ještě bondovky a ne parodie na bondovky, či akční variace na bondovky. Má skvělý příběh, takový jaký uměl napsat jedině Flemming. Má geniální hudební doprovod, podle mého nejlepší v celé bondovské historii. Má na dobu vzniku skvěle zvládnuté bitky, za které by se nemusel stydět ani leckterý akční film, působí totiž reálně ale zároveň dynamicky. Má překrásnou výpravu, z horských záběrů číší posctivost. Horské masivy jsou všudypřítomné, takže žádná studiová ochcávačka. Má na dlouhou dobu jedny z nejlepších úvodních titulků. A má charismatického T. Savallase coby záporáka. Není co dodat - 100% Bond(21.4.2010)

Plusy: skvelá Bongirl, Blofeld, prekvapivo dobrá romantická línia, vynikajúci záver, hlášky (hlavne tá na konci úvodnej scény) Mínusy: prehnaná minutáž, strašný strih, veľký rozpor a neucelený prechod medzi prvou a druhou časťou filmu, Lazenby (nie je zlý, ale proste nie je dosť dobrý). Rozporuplný, ale aj tak výborný Bond - trošku neprávom podceňovaný.(9.11.2007)

byl jsem s hodnocením dlouho na vážkách... příběh v pořadí šesté bondovky se rozjížděl poměrně zvolna, ve své druhé půlce ovšem nabere na obrátkách... stejně tak i představitel 007 George Lazenby byl pro mě zpočátku zklamáním, později mi zas výborně seděl do své role... jedná se o jednu z lepších bondovek šedesátých let, ale amatérské efekty akčních scén starých bondů asi nikdy nepřekousnu, proto nakonec lehce nadprůměrných 70%.(25.8.2008)

Pôjdem trochu proti prúdu, ale práve Lazenbyho bondovka mi príde ako ( zatiaľ) tá najlepšia. Oproti predchádzajúcim sa tu nechcene smiešne momenty vyskytujú málo, stopáž sa nezdá až tak zabijácka a objavuje sa tu najpôvabnejšia Bond Girl.(4.2.2014)

• ripo

Tu som fakt trpel... miestami som nevedel, či je to komédia alebo paródia .... Príšerne dlhá paródia ...(13.2.2016)