Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

makakus

První bondovka, která si i po letech zaslouží respekt. Míněno tak, že předchozí conneryovská série je exekučně mizerná až na samotného Conneryho a zajímavé padouchy, samotné filmové provedení je až na výjimky příšerné a s odstupem času místy téměř nekoukatelné. Tady naopak. I když s výjimkou první třetiny filmu, která je před příjezdem do Alp velmi "nebondovská". Zbytek to však plně vynahradí. Především díky skvěle vystavěnému scénáři, který konečně dává aspoň trochu smysl, parádní kameře a dynamickému střihu. Díky tomu zde máme první dvě špičkové akční scény v bondovkách vůbec - automobilovou honičku při závodech na ledě a souboj na bobové dráze. Střílečky, honičky a rvačky v předchozích bondovkách proti tomu vypadají jako ze druhé, třetí ligy. A bondgirl zde konečně hraje zásadní roli, není to zdaleka jen postelová kratochvíle. Závěrečné Bondovy věty "Je v pořádku. Jen odpočívá. Nikam nespěcháme, máme spoustu času." patří do zlatého fondu bondovských hlášek. Samotný Lazenby není vůbec špatný, jeho jedinou, ale zásadní vadou je nedostatek charismatu a sexappealu. ()

offlineman

Ne ne a ne! Výběr Lazenbyho fakt nebyl šťastný! Navíc scény s běžícím pozadím a všechno vygradoval ten fakt podivný konec! ()

ostravak30

Z do té doby natočených je to jednoznačně nejhorší bondovka. Když pominu absenci Seana Conneryho, který byl určitě kvalitnějším a charismatičtějším představitelem, je zde totálně nudný příběh. Jedna rvačka na začátku, pak dlouho nic, a nakonec několik výbuchů a přestřelek. Řekněme, že hroší hodnocení nedávám jen kvůli rvačce na sněhových bobech či závěrečné přestřelce a výbuchu ve Švýcarsku. A taky díky, podle mého osobního názoru, nejkrásnější Bond girl. Nevím proč, ale líbila se mi nejvíc a také mi přišla nejsympatičtější. S krásou přišla trocha vzdorovitosti. Ale že se Bond skutečně žení? A jednu chybu jsem udělal. Poprvé jsem nesledoval Bondovky tak, jak jdou za sebou. A bohužel jsem se trefil zrovna do filmů, které na sebe navazují. Jenže jsem to netušil a tak mi Diamanty jsou věčné trochu nedávali smysl. Tak už mi smysl dávají, ale moc se mi to nelíbí. Pokud vím, tak nikdy potom se snad už nestalo, že by na sebe bondovky navazovali. A když nenavazují ve výměně agentů, proč by měli dějově? Nejde přece o seriál a výměna padoucha i nebezpečí byla výsadou bondovky. A zde tedy tato výsada poněkud mizí. No a nakonec ten nešťastný zpomalený záběr. Tak ten se mi k bondovce prostě a jednoduše nehodí. To se moc nepovedlo. Celkově velmi nepovedená bondovka. ()

mosem

"To by se Connerymu nestalo". Ano, přidávám se k této větě z filmu - Connery byl Connery a Lazenby (a kdokoli další) bude pro mne vždycky trošku ve stínu. Tři hvězdy dávám zejména diky krásným alpským scenériím, jinak bych dal o jednu míň. Jedna ze slabších bondovek - námět dobrý, bohužel šílená kamera dokáže pohřbít spoustu krásných scén...a také filmové triky jsou podle mého názoru slabší i při zohlednění doby vzniku. ()

fifox

Asi nejlepší bondovka do té doby. Lazenby se na agenta 007 vyloženě hodí - škoda, že s tím po tomto jediném filmu seknul. Sice je Bond tentokrát větší citlivka a ta svatba byla vyloženě pěst na oko, ale v akčních scénách pořád dokáže uštědřit slušný direkt, a to se počítá. Film je výjimečně zdařilý režijně i střihačsky - akce je přehledná a má spád. Snímek ale stále trpí některými nedostatky "starých filmů" - nelogičnost, nereálné pěstní souboje, zrychlování stopáže, aby to vypadalo, že se děj odehrává rychleji. Chybí i návštěva dílny Q, který by Bonda vybavil potřebným špionážním arzenálem. I tak se ale jedná o povedený film, který má mezi souputníky v sérii - i díky zrecyklovaným motivům v pozdějším Zlatém oku - zasloužené místo. ()

mikhail

Popravde nechápem úplne nízke hodnotenie tohto dielu zo série bondoviek. Výkon Lazenbyho tiež podrobili ostrej kritike, ale ruku na srdce...Nebol jeho výkon lepší ako výkony jeho nasledovníkov? Podľa mňa jeho charizma a herecké umenie rozhodne neboli horšie ako výkon Moora, Daltona, alebo Brosnana. Z môjho pohľadu je tento diel druhým najlepším zo série, hneď po Goldfingerovi a vždy si ho rád pozriem. ()

smatana.sk

Paradoxne, jedna z najpodstatnejších bondoviek. Mnoho ďalších dielov na ňu nejakým spôsobom nadväzovalo: Bondov sobáš, prvé "hypertextové" odkazy na iné bondovky, atď. ()

PlayEasy

Kdyby to bylo aleaspoň o půl hodinky kratší a šikovněji sestříhané (co tam ten stříhač probůh dělal? Asi jen přihlížel, zbalil prachy a vypadl). Jediná mise Lazenbyho (asi nejhorší 007) alias Bond, které hodně ublížila, jak jsme již zmiňovali stopáž, v dnešní době směšně vypadající bitky a Bondova svatba! Vždyť James měl být vždy šarmantní sukničkář a to nemohli porušit, proto byl závěr takový, jaký byl. No, zrovna na začátku film jsme se vsadili, zemře-li (BondGirl, no, spíš BondWife), či ne. Jeden byl pro ano, druhý pro ne. Navíc ta snaha hrát na city, nic moc pro drsňáky, kteří sledují Bonda a mají rádi pořádnou akci. Ale jsou zde i plusy! Například úprk na lyžích, úprk na lyžích č. 2, autíčkové závody, bobová dráha a také, že to není klasicky naivní, že Bond má vše pod kontrolou, ale také prohrává! A příjemný odskok k něčemu jinému. Zkrátka vyjímečný díl, klady i zápory. 70% ()

Mamlas odpad!

Velice toporný, ošklivý a nezajímavý Bond. Film slabý, nudný. Děj, myšlenka, námět mizerie. Navíc moc chyb. Extrémně špatná bondovka. (6%) ()

Eraser

Tady asi půjdu hodně proti proudu, ale pro mě je to jedna z top bondovek. V mém osobním žebříčku zabírá 4 místo. Jistě Lazenby není Connery, ale mě do té role prostě sednul a je škoda, že po jednom filmu vypověděl smlouvu a nepokračoval dál. V dalších filmech a s více zkušenostmi by byl určitě lepší. ()

OJan

Strašně sestříhané, přehnaně dlouhé a ani George Lazenby to nezachránil, jediná dobrá věc je ta lyžařská scéna. |50%| ()

Pete

Lazenby Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Ok, také tedy trochu záleží na tom, kdo hraje Bonda. Blofeld si nechal udělat plastiku, je v poněkud lepší formě, má super doupě Piz Gloria pod horní stanicí lanovky ve švýcarských Alpách, odkud chystal svůj bakteriologický útok, ale zkrátka to není ono. Vypadalo to, že se zabil při bobování, ale za pár týdnů v nákrčníku už zase řádil, tedy řídil. ()

Johny_MH

Vím, že si nyní znepřátelím většinu bondofilů, ale mě tato bondovka nijak k srdci nepřirostla. Ano, má vynikajícího Savalase, ale jinak postrádám všechny další bondovské atributy. A výtka ze všech největší - bondovka by měla být pohádkou pro dospělé. Dá se tady mluvit o pohádce, když milovaná dívka zemře brzo po obřadu? Nehledě na to, že by se to v bondovkách nemělo stát?Někdo může namítnout Goldfingera, ale tam se jednalo o pouhý flirt. Přesto jde o bondovku. A já bondovky miluju. Proto taková slova a takové hodnocení. ()

vejfukCZ

Musíme si přiznat že George Lazenby je pro tuhle roli opravdu nevhodný, prostě je topornej. To ostatní a celá bondovka je ale klasicky skvělá a stejná jako ostatní Bondovky z té doby. Přesto má tahle Bondovka své nezapomenutelné okamžiky a scény jako ostatní Bondovky, např. legendární jízdu na lyžích, ta je prostě stylová. A mě se hláška To by se Connerymu nestalo líbila. ()

Danulinda

Zatímco přechozí díl byl na špičkové úrovni, tak zpracování tohoto je bohužel velmi slabé. Příliš mnoho nereálných "skutečností", místy až chaotické scény, zbytečně smutný a hlavně nevkusným způsobem provedený konec a především pak velmi špatné obsazení hlavní role. George Lazenby byl sice výborný rváč a působil v těchto scénách o něco věrohodněji než Sean Connery, ovšem bylo vhodnější jej obsadit spíše do záporné role, rozhodně ne však do role Jamese Bonda. Jeho příliš ostrý a ne úplně přitažlivý obličej se nehodil do role uhlazeného detektiva, kterému padají všechny ženy k nohám, a kterého tak perfektně a věrohodně ztvárnil Sir Connery. Osobně mě velmi zklamalo, že tento herec nepokračoval v hlavní roli, protože mi ve filmu stále něco (někdo) chyběl. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg