Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Godlieb

V téhle bondovce funguje všechno jak má, až na jednu důležitou, předůležitou věc: totiž SAMOTNÉHO BONDA! George Lazenby v originále zní nehorázně amatérsky, tentokrát mu dabbing spíše pomáhá, předvádí jednu pózu za druhou a až na skvostný začátek v serpentinách na francouzské riviéře nepředvede nic zapamatovatelného, chybí mu nadhled, charisma a ždibec talentu, Tracy v podání božské Diany Rigg (mám pro ni nevysvětlitelnou slabost, proto je v mojí TOP10) z The Avengers jej zastiňuje v každé společné scéně, Telly Savalas měl hrát Blofelda od začátku do konce účinkování tohoto padoucha v bondovkách, jeho sterilizační plán má reálný základ ve skutečném projektu sověstské biologické zbraně, jeho alpské sídlo je skutečně rafinovanou kamufláží. Skutečně škoda Lazenbyho prkennosti, ta prokázala filmu medvědí službu a srazila jej hluboko k průměru, jenže ve světle hodnocení následujících Diamantů musím dát 4*, právě za to všechno ostatní co je na téhle bondovce dobré. ()

Zofan

Lazenby mi vůbec nepřišel tak špatný, jak se povídá. Ale celý film je takový zbytečně novátorský. Bohužel tak nějak špatným směrem. Navíc Blofeld tu měl zvláštní dost akční scénky. Nechápu tenhle zvrat v postavě typu geniálního padoucha. ()

jakarbik

Nemyslím si, že by to byl nějaký obrovský krok vedle, i když musím uznat, že z celé řady (až dodnes) je to asi nejpodivnější bondovka. Není to úplně typický Bond. V jistém smyslu zde vidím souvislost s Casinem Royale a Quantum of Solace, kde jako v jediných filmech vidíme do emocí postavy Bonda. ()

Wenzel88

tak děsive nazory sem tady četl než sem to viděl, a předem sem Lazenbymu fandil, at to nedopadne tak strasne jak se píše. A hele, ono to je moje jedna z nej bondovek pro mě. Kožak v klidu, buchty tež a hlavně, šilena úvodní písen mě dostala, stejně tak sceny na lyžach. Navíc sestřihana bitka mě rozesmala jak dlouho nic. Navíc tady někdo trefně napsal, kdyby Lazenby přijal následující diamanty a dalsi díly, drželi by ste huby a hodnotili minimalně stejně jako Moora. Hodnotím vysoko ()

pekkanik

Ak si odmyslím porovnávanie Lazenbyho a Conneryho, tak veľmi slušné, občas mi vadilo oblečenie agenta Jej veličenstva, ale to je asi tak všetko, čo sa dá tejto bondovke vytknúť. A ten koniec je silný aj po 43 rokoch. ()

Lazy87

Tady není bond sám sebou. Asi na něčem zrovna jel, nebo já nevím, co mu přelétlo přes palici. Ten střih občas bolel, to je pravda. ()

JR54

Pro mě celkem příjemné překvapení. Ze všech bondovek jsem tuto viděl, asi kvůli její ne úplně dobré pověsti, jako poslední. Ale George Lazeby není vůbec tak špatný Bond, Telly Savalas je jako Blofeld naopak vynikající, myslím, že ze všech nejlepší. Samozřejmě má ten film jako celek pár chyb (třeba tu SVATBU moc jako nechápu,no... taky mi trochu přijde, že nebyl schopný se oprostit od minulých filmů se Seanem), ale on je to přece Bond...James Bond. ()

KubaST

Tahle bondovka má jednu zásadní chybu a sice absence Seana Conneryho. Ale jinak skvělý námět, scénař, herci (vyzdvihuji Tellyho Savalase a jednu z nejhezčích bondgirl Dianu Rigg) a výprava, soustředěná převážně do alpského prostředí, tomu dodaly patřičnou atmosféru. Zúčastnit se toho Sean Connery, tak dávám 5 hvězdiček, G Lazenby nebyla dobrá volba, ač špatně nehrál, jenže je prost jakéhokoli charismatu. ()

SONNY07

Jedna z nejlepších bondovek a komu se to nelíbí ať si "trhne nožičkou".Telly Savalas je jako vždy přesvědčivý a jeho dámská klientela je ůžasná, hlavně ta slečna co neměla ráda kuřata . ()

JaHlo

Nejlepsi Bondovka z cele rady. Skoda, ze se George nechtel uz ucastnit dalsiho dilu. Inu hloupe mladi, nadruhou stranu to pokracovani nebylo nic moc :-) ()

balstar007

Nudné až skoro do konce celého snímku. Debilně seřihaná slátanina. Film by to byl dobrý ale ty akce byli prostě hrůzostaršně až k smíchu sesřihané. 70 min filmu se nic neděje. Dalo se na to koukat. Bonda sleduju úplně od prvního dílu. Ale tohle byla teda slabota. Inu nikdo není dokonalí oni se polepší. 60%. ()

krysarr

Priserne sestrihana slátanina, ktere davam jednu hvezdu za Svycarsko a jednu za jmeno Bond. Videl jsem krome posledního myslim uz všechny, tohle je opravdu ale cosi, co jsem dokoukal jen proto, ze nebylo v TV nic jiného a na dyvko uz bylo pozde... ()

mad.dog

Měl jsem konečně možnost shlédnout tuto Bondovku a nechápu, proč je považována za skoro nejhořší. Mě se doopravdy líbila, byla zábavná, svižná a obsahovala vše, co typická bondovka té doby měla mít. Nejvíce mě překvapilo, jak byl vykreslen Bond. Bond tu byl člověk chybující, kterému často nakopali prdel. To bylo super. A konec? O konci mohu říct, že byl nejvíce šokující a depresivní ze VŠECH bondovek, co byly natočeny, klobouk dolů. ()

Blind307

...ak by som predchádzajúcej bondovke dal nedajbože *** (nedalo sa) tak tuto je to jasná ****. ***+ však stačí...Lazenby je možno sterilnejší herec ako charizmatický SC, ale čo sa týka akčnosti bondoviek tak predčil podľa mňa v tej dobe všetky očakávania...dokonca ne-happyendom na konci...zloduch Lavalas sa hodil do filmu...lyžiarske scény boli rozhodne akčnejšie ako "žabí muži" v predchádzajúcej bondovke...pästiarske súboje boli rozhodne uveriteľnejšie ako všetky dovtedy čo sme videli v predchádzajúcich častiach...posunulo sa to v iný level... ()

topol999

Nechápu zdejší kolegy, že si stěžují na Lazenbyho, víte v porovnání s Connerym by byl skoro každý horší herec. Je pravda, že mi nějakých 20 minut trvalo, než jsem si na něj zvykl, ale naštěstí film má přes 2 hod. :) Navíc tento film má i solidní příběh, který je velkým tahounem. Co si budeme nalhávat, nehrát tam Savalas, bylo by to také o něčem jiném... Dost mě rozesmál Kojak na lyžích a v brýlích. Akční scény jsou více šmrncovní než u Bondovek předešlých, což je vidět na pohyb. schopnostech Lazenbyho. Navíc Kojak v propojení s Pavlem Pípalem byl božský, lepší než Moravec. Celkově tedy 4,5* ()

viax

Pomalá a lehce nudná bondovka s toporným a nehezkým Lazenbym. Přesto se na to dá dívat. Pro slušný příběh a pro odškrtnutý čtvereček v seznamu bondovek. Telly Savalasovi role padoucha padla velmi pěkně, to byl taky jediný herecký výkon v celém filmu. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg