Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

texa

Tý jo, já jsem u tohoto dílu připravovala na nejhorší. Z galerie mi přišel Lazenby příšerný, ale vůbec tomu tak nebylo. Ba naopak. Díl nebyl vůbec špatný, ani samotný Bond mi nepřišel nijak arogantní, jak tady mnoho lidí píše. (Musíte uznat, že celková povaha Jamese Bonda, ač už to byl Sean Connery, spočívá v tom, že je čas od času arogantní, nebo snad pro většinu z diváků - více sebevědomý.) Mě ten díl prostě bavil! :)) ()

Hermi14

Jako průměrný film? Možná. Jako Bondovka? Těžko. *SPOILERY* Během více než dvouhodinové stopáže, která vám bude připadat jako nejméně čtyřhodinová, se stanete svědky velkémho množství zápletek, vyvedených v několika různých žánrech. George Lazenby vše začne nostalgicky jako Rambo v důchodu, který vzpomíná na všechny své minulé akce a zašlou slávu, dále se jako Slečna drsňák pokusí dostat co nejvíce informací ze skupinky krásek zavřených na nepřístupné hoře a mezitím se ještě samozřejmě stihne zaplést s dcerkou Kmotra. Vše pak završí Kokosy na sněhu, při jejichž závodě si stihne Kojak zlomit vaz, což mu ale vůbec nebrání v tom, aby ještě stihl Jamese zachránit před podpantofláckým poklidným životem u rodinného krbu. No... jak sám Lazenby v úvodu praví: "Tohle by se Connerymu nestalo." ()

MickeyStuma

Šestá bondovka obsahuje několik zásadních událostí. Dosud se jedná o nejdelší filmový příběh. Dále byla provedena změna v hlavní roli. Seana Conneryho vystřídal George Lazenby, který se ho pochopitelně snažil nezastínit, ale přesto je vidět, že Bonda pojal trochu dle svého. Dnes už také víme, že je to Lazenbyho jediný bondovský film a to jenom kvůli své namyšlenosti a povýšenosti. Znepřátelil si tak veškeré osazenstvo filmového studia, že s ním už s dalším pokračováním nepočítali. Příběh se tentokrát převážně odehrává ve Švýcarských Alpách. Po vizuální stránce jsou scenérie vcelku povedené. Po úvodních asi patnácti minutách akčních scén se odehrává velice nudná hodinka, kdy se dohromady nic nestane. A na to málo by stačila i půlhodinka. Pak se to rozjede na plné obrátky a téměř nekončící honička konečně dává čest bondovskému charisma. Nejlepší je samozřejmě ta na lyžích ukončená až lavinou. Ty Iyže , stejně jako hry v Casinu, už k bondovkám od této chvíle tak nějak začali patřit. Je to také jediný film, kdy se Bond oženil. Netrvalo to však dlouho. Inu, když změna, tak se vším všudy. Celkově však tento snímek nijak zvlášť nenadchl. Vše hatí krapet podivný střih akčních scén. Zadní projekce jsou hrozné, ale co naplat, ještě pořád byla šedesátá léta. Nejvíce zazářil Telly Savalas v roli padoucha Blofelda. ()

helloween93

Dobrý scénář, který i přes dlouhou stopáž dokáže zaujmout pasuje tuhle bondovku filmařsky mezi ty lepší. Bohužel velkým záporem filmu je účast Lazenbyho, který se do role Bonda vůbec nehodí. 3* ()

kkarx

Tak začátek na pláži je artová ohavnost, pak přijde hodina a půl, která je o ničem, resp. je to jak španělská telenovela a je to nuda. Až při útěku z horského sídla to začne vypadat trochu jako bondovka. Pak přijde dobrá automobilová honička v horách a zábavná jízda na lyžích (to nikdy nezklame). Lazenby mi nevadil, ale příběh byl hrozný a zrovna tak i scénář. ()

Besyn

Lazenby byl omyl a tahle bondovka taky.Sice skvělý záporák v podání Tellyho Savalase,ale špatně natočené a navíc ten závěr! Kde kdo viděl,aby se Bond oženil !!!!! Nejhorší bondovka vůbec. ()

Redix odpad!

Jednoznačně nejhorší bondovka. George Lazenby nebyl sympatickej,spíš byl k smíchu a vůbec se na tu roli nehodil. ()

Barak

(6) Řeknu to krátce - Lazenby je mamlas, střihač vzal veškerou atraktivitu akčním scénám, režie taky stojí za prd, příběh je nezajímavý, stopáž je přehnaná a já se u toho nudil. Zábavnost u téhle bondovky je velmi, velmi nízko.... (Btw, Lazenby je nejhorší Bond vůbec....) ()

bif

Střihač by zasloužil strašlivý trest, protože akční scény jsou příšerné. To pro začátek. George Lazenby neni až tak strašný, ale i tak je nejhorší ze všech představitelů Bonda. Záporák je výborný, ovšem neznalci literární předlohy asi budou překvapeni že se Blofeld a Bond nepoznají (tento Bond se odehrává časově před minulým dílem). Tento díl měl být jedním z nejdůležitějších, ale prostě se nepovedl. Může za to i režisér Peter Hunt, jehož styl je prostě příliš sterilní. Zlatý mistr Young... Velice jsem se zasmál u scény s lanovkou, kde se Bond prostě teleportuje z jednoho místa na druhé, práce střihu, ovšem směšná a více než očividná. Kamera sama o sobě přitom vůbec není špatná. Kameraman vždy zabere přesně to co by měl divák vidět a se slušnou dynamikou. Sečteno a podtrženo se jedná o nejhorší Bondovku. ()

Stíba

"Jamesi!" ... "Bude Švanda!" To teda byla. Rozhodně nejslabší Bond o te nejen díky Lazenbymu ale především kostrbatému scénáři a celkově špatnému provedení, který Bondovi odebírá všechna jeho kouzla. Scény kde by mělo z 007ky sršet charisma jsou dementně zpracovány, ty akční zas nudné, konktatní bojové nemožně sestříhány, k tomu několik dementních hlášek v čele s těmi hypnotizačními o kuřatech a Bondovo význávání lásky a svatba na závěr jako třešnička na dortu. Přesto přeze všechno tenhle díl i navzdory své délce celkem příjemně plyne a má alespoň dobrou hudbu, ale to je tak vše. Na Bonda trochu, respektive hodně málo. Přesto, je to pořád na 3*. ()

Jakubik

Nemůžu si pomoct ale první Bondovka která se mi líbila. Connery je sice lepší Bond ale Lazenby je celkem sympaťák. Přehledné, napínavé a povedený scénář a spousty nápadité akce na svou dobu. Ale úplný závěr si mohli odpustit zcela zbytečné a tím pádem srážím na tři hvězdy jinak jsem přemýšlel nad čtyřma… ()

Lucas87

Tak docela příjemné ta romantická zápletka, i filmová lokace piz gloria je super. Ta Tereza to drží nad průměrem :) ()

Al44...

Další díl nepřemožitelného Jamese Bonda - tentokrát je místo S. Conneryho v hlavní roli nepřesvědčivý G. Lazenby - akční scény na lyžích a dokonce i na bobové dráze - jinak nic moc navíc, neustále dokola to stejné. ()

Bollek

Celkem se mi to líbilo. Příběh byl výborný, hudba dobrá jako vždycky. Potěšil mě pestrý výběr akčních scén. (lyže, boby...) Zimních radovánek jsme si užili opravdu dostatek. Lazenby ale není úplně ten pravý. Připadá mi, jako by se mermomocí snažil jen kopírovat Conneryho. A ani to mu moc nejde. V akčních scénách bylo příliš mnoho střihů a byly tím pádem dost nepřehledné. A ač jsem na začátku chválil příběh, vadilo mi, že až skoro do konce nevidíme téměř žádnou akci. Bondgirl mi bohužel připadala nesympatická, ale to už je asi čistě můj problém. ()

caramell

Výborný příběh i scénář, slabý Lazemby (toto by se Connerymu nestalo), a především příšerný střih, který zničil veškeré akční sekvence. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg