Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

JC_Gucci

Vzít známé komixové hrdiny a ukázat je v jiném světle, staré, nemocné, umírající, je velmi svěží nápad, bohužel jediný v tomto filmu. Byla to ideální příležitost proti nim postavit nějaké silné a sympatické antihrdiny, bohužel jsem se dočkali klasického klišé. Drsný žoldák, šílený věděc, "evil" verze hlavního hrdiny a horda zakuklených anonymů jako krmivo pro akční scény. Po shlédnutí traileru ve filmu nezbylo jediné překvapení, jediný dějový zvrat, jediná akční scéna, kterou jsem buď neviděl, nebo neočekával. Navíc mám klonů plné zuby. Důstojný konec pro Wolverina i celou starou partu Xmenů, ale jednou stačilo. ()

vinson003

Logane, co se to s námi stalo. Logan už je unaven z mnoha bitev a spousty ran. Logan už té nesmrtelnosti má dost. Ne jako hlavní postava Na hromnice o den více, která neustále něco hledá až to najde, která usiluje, která chce žít lépe a inspirovat. Logan zestárl a zvolil jedinou cestu a přítele, a to alkohol. Neprobudí ho ani jeho domnělá a rádoby dcera, která svými malými pařátky zabíjí jako malá postavička ze stejnojmenného hororu Chokie. Je to škoda. Logan mohl vést nějakou školku x-menů, kteří by se nejspíš nakonec proměnili v lidi, protože by nebylo na co útočit. Logan se dostává na scestí, žijí v rozpadlé vodní nádrži a práce stojí taky za starou belu. Proč nezemřít, řekli byste. Proto tři hvězdy a jedna za fantastického, fenomenálního a skvělého Johna Nashe a jeho Hurt jako úvodní písně k upoutávce. Pěkný večer. ()

Duffman 97

Tenhle film je společně s Jokerem nejlepší ukázkou toho,že komiksový film nemusí být nutně slušné a nikoho nepohoršující teen komedie z MCU.Logan: Wolverine je přesný opak filmů z MCU....drsný,eRkový a napínavý komiksový thriller s výbornými herci.Hugh Jackman a Patrick Steward zde předvádí opravdu nefalšovaný herecký koncert a malá Daphne Keen....byla prostě skvělá.Jediné ale opravdu jediné mínus dávám za záporáka,který byl dle mého nevýrazný.Jinak je Logan: Wolverine opravdu výborný film,nad kterým budete přemýšlet i dlouho po zhlédnutí.Tohle rozloučení si Logan zaslouží. ()

EternalS

Nejbrutálnější, nejtemnější, nejvulgárnější, nejsmutnější a pro mě i nejzajímavějších marvelovka. Propracovaná psychologie postav, strhující životopisné drama a herecký koncert dua Jackman & Stewart. Malinko slabší záporák, ale čert to vem. Průkopnické pojetí posouvá tohle dílo daleko za hranice běžné komiksové popkornové podívané. ()

vadox

Vyborne ukoncenie klasickych X-men. Stary Logan sa stara sa o stareho Xaviera a popritom ma na starosti Lauru. Je to akcne a dostojne zakoncenie serie X-men. Perfektny herecky vykon podala Dafne Keen. Ta jej kamenna tvar pocas celeho deja sa dokazala rozpustit az pri zaverecnej scene. Ta je velmi (aspon pre mna) smutna a dojimava, ked Logana Laura oslovi "tati" a potom ked kriz na hrobe zmeni na X. Plnych 5. ()

MatyRock

Je to pořád bomba! Film jsem viděl v kině a následně několikrát doma. Dnes jsem se pustil do dalšího „re-watche“ a opět nezklamalo (i když je pravda, že na poprvé na mě vše působilo lépe). Přesto je tento film nejlepší z trilogie Wolverinových sólo filmů a celkově jeden z nejlepších snímků X-Men universa. Příběh leč prostý, ale účinný. Atmosféra brutální, hudba super a Hugh dal do své poslední štace vše. Je to krvavé, je to dospělé a hlavně je to Wolverine! 9/10 ()

SavagerXx

Trvalo to 17 let, 17 let měl Jackman tuhle roli na krku a až teprve v jeho definitivním počinu nám dokázal naservírovat toho pravýho surovýho, brutálního a nas*anýho Wolverina kterej si s nikým nebere servítky a koukalo se na to opravdu skvělě, s bojovou choreografií nemam jediný problém a dost se mi to líbilo, končetiny lítají, hlavy jsou probodávány a krev stříká...líbí se mi to. Charles a jeho chemie s Loganem a to jak jsou na sebe drzí se mi hodně líbilo a Charlese mi bylo celkem líto ať už kvůli tomu jak dobře hrál senilního staříka nebo to jakým způsobem odešel. Laura/X-23, neskutečně mě překvapila, nevěděl jsem že skoro celý film nepromluví a neříkám, že by mi to vadilo ale měl jsem trochu strach protože děti ve filmech mě většinou nebaví, ale Dafne to zahrála hodně dobře a když někoho kuchala dívalo se na to hodně dobře. Odkaz na X-meny tam byl a i to co se snima stalo, v komiksu Old Man Logan to bylo podobné. Finále je asi nejslabší část filmu o akci není nouze ale přesto to bylo trochu uspěchaný. Rozhodně nejlepší sólovka s Wolverinem. ()

Sejkorka

Nedovedu si představit, kdyby tohle byl můj první film o X manech, Avangerech a podobné havěti, že by se mi to líbilo. Asi bych nedokoukal. Takhle se člověk soustředí na děj, i když tuší. Nepočítá mrtvý a spíš ho zajímá, kdy ta holka konečně promluví. Vtipné je , že češka dabuje i španělštinu, což je nejspíš rodný jazyk té malé Laury. Scénárista se s tím nepárá, zemře Profesor X a nakonec i Logan. No, příští díly budou zase nějakej ten návrat do budoucnosti .... PS : Aha, tak on další díl existuje = X-Men: Dark Phoenix (2019). A oba dva citovaní zemřelí tam nefigurujou.Jak píšu v komentáři k tomuto filmu, byli (omylem) to mí první X mani. Není divu, že jsem se při sledování jedničky z roku 2000 dost ztrácel. ()

mitrax

paradny zaver jednej generacie X-menov a vlastne aj ery, ktora to vsetko nastartovala.... svet uz nikdy nebude ako predtym. Stárnúci mutanti na sklonku svojich zivotov bojuju nielen so sukromnou armadou zoldnierov ale aj s vlastnymi demonmi. ()

Foghorn

Wolverine je jedna z mých nejoblíbenějších komiksových i filmových postav. Na tomhle filmu jsem byla v kině ve slovanském domě a když jsem odcházela, brečela jsem celou cestu až na ípák. Oproti klasickým komiksovým filmům má Logan komorní atmosféru a soustředí se na herecké výkony, které jsou civilnější a naprosto úchvatné. Film je plný neuvěřitelně emotivních momentů, které si nezasvěcený divák užije a nám, kteří milujeme X-many ty okamžiky zlámou srdce (byl jsem ředitel školy). Akce je skvěle přizpůsobena Loganovu old-man strength a celý film vypadá smutně, nostalgicky a nádherně. I dnes, po letech, si občas vzpomenu na smrt profesora X a nahrne se mi knedlík do krku. Je to jednoznačně nekomiksová podívaná a strašně moc stojí za to. ()

Folda95

Já nevím, mám z toho furt rozporuplné pocity. Film jako takový je super, perfektně propracovaný ze všech hledisek až na samotný příběh. Nevíme totiž jistě, jak se v tom bordelu vyznat. Podle logiky z předchozích filmů, by se mělo jednat o příběh, který by měl korespondovat s novou dějovou linií, která se upravila podle toho, když Wolverine zachránil budoucnost tím, že změnil minulost, jenže tady máme jeden velký problém a to sice ten, že ve filmu je spousta věcí, které tím pádem nedávají smysl. Jen namátkou: Wolverine by neměl mít katanu (protože má své adamantiové drápy), ve filmu by neměla být zmínka o souboji na soše svobody, který se nemohl stát, protože Mystique zemřela v Dark Phoenix atd atd). Přijde mi, že si prostě režisér, šel svou vlastní cestou navzdory předchozím dílům. Je jasné, že některé prvky nemohl ovlivnit ale některé zcela jistě mohl. ()

notfilip63

Skvelé zakončenie mojej obľúbenej postavy z Marvelu. Je to veľmi emočne zakončenie. A to dievča si zaslúži film ako nový Wolverine. Akčné to je dobré a pri filme sa nikto nebude nudiť. Jeden z najlepších komiksových filmov. Film na 10/10 ()

noxi600

Kdyby existovaly x-meni, jak by to dopadlo? Přesně tak, jak to ukazuje film - to hezké, nadějné je zničeno pro prachy,  většina mutantů je mrtvých a ti přeživší nemají naději. Realistický smutný film.. ()

Nellaron

Mangold to skúsil s Wolverinom druhýkrát a takmer na výbornú. Vidieť starnúceho Wolverina, ktorému pomaly prestáva fungovať telo a stráca svoje schopnosti, bol smutným, až dojemným obrazom. Profesor X na tom nie je o nič lepšie. Dvaja kedysi neohrození hrdinovia na sklonku života s posledných síl bojujú o svoj život. Mangold týmto navodil neskutočnú dramaticko-depresívnu atmosféru, ktorá proste prehovorí do duše. Jednu hviezdu dávam dole za fenomén "preberania štafety", resp. za Dafne Keen. To dievčatko to nehralo zle, ale mne nejde skusnúť fakt, že 11-ročný prcek dá zrazu dole celé komando. Mimo tohoto išlo o výborný film, ktorý pripomína fakt platný aj mimo komiksov: každý raz zomrie a budúcnosťou sú deti, ktoré treba správne vychovať. ()

Upisdown

Těžko se tomuhle filmu něco vyčítá. Pro og komiksové fanoušky je právě Logan top tier. Mangold se už režie v bývalém fox universu chopil jednou, a to při předchozím Wolverinovi. Tímto filmem potěšuje fanoušky Wolverina a neuspokojeného Foxu. Příběhem dokázal i přinést komiksově nepoznané diváky. Totálně přetvořil superhrdinský svět a nechá jenom hrstku postav, které v něm přežívají. Rkový rating je u komiksových filmů jen okrajově a proto je super vidět (nejspíš) v posledním podání Jackmanova Wolverina v 15+ nářezu to pravý kafčo. Po 20ti letech se dočkáme toho správného řádění, který si Wolverine zaslouží. Nabitá atmosféra, dobře podané emoce a nádherné dialogy - nejsilnější stránka filmu. Ty tady jednoznačně vedou. I když se může zdát, že je příběh strohý a jednoduchý, dialogy mezi postavami jsou skvělé. Nic netrvá věčně. Každá éra musí jednou skončit. Na to nás tento film připravuje už od začátku. Logan je starý, neuzdravuje se a proti bandě ozbrojených panáku, nemá prakticky žádnou šanci. Pro mě je úžasné, a zároveň skvělé pozorovat, jak jedna éra končí a nastupuje nová generace. Laura (v mimochodem skvělém předvedení začínající herečky) si mezitím bez Loganovi pomoci správně vyřádí a chvilkama posouvá Logana na druhou kolej. Nejbrutálnější, nejdrsnější rozloučení, co si mohl u Wolverina každý fanoušek jenom přát. ()

freebob

Drsná a syrova komiksová adaptace.Dusná atmosfera post apo budoucnosti, připomínající Šíleného Maxe a Potomky lidí.Hugh Jackman tu válí a záporak v podání Boyda Holdbroocka je mu důstojný soupeř. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu