Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

zadarzno

epické završení jedné ságy. Wolverine se od roku 2000, kdy vlétli do kin první x-meni neskutečně posunul a stal se jednoznačnou jedničkou v této subkultuře superhrdinů. Už jen to, že je jediným mutantem, který se obejvil ve všech filmech značky X - men ukazuje na jeho jasnou dominanci. Jsem rád, že konečně došlo na to, že z wolverinových drápů teče krev, docela jsem se na tuto chvíli těšil. Můžeme poděkovat Deadpoolovi, že díky němu vznikl tento film s ratingem R. Tento snímek není pro děti, byť hlavní hrdina je dítě, je to typický dospělácký film, což ho staví do úplně jiné roviny než komiksové filmy minulosti. Ti byli spíš rodinnou zábavou, ale u Logana to tak není. Drsňácký postarší Jackman ve své roli exceluje, což ale není tak překvapivé. On se pro Wolverina narodil. Jednoznačný úspěch a rozhodně řadím film do TOP 3 mezi filmy o mutantech. Možná bych šel i výše, ale porovnává se to těžko ()

EYO EYO

Mega pokracovanie wolverina. Hugh jackman už starne to je pravda ale herecky výkon podal suprovy , taktiež jeho dcéra o ktorej vôbec nevedel podala super výkon či emočné alebo akčné . Som rád že sa na konci zblížili ,priznám sa maloktory film má dokáže rozplakať ale toto to dokazalo , nie že by som plakal ako malé decko a išli zo mňa potoki sĺz ale len prostne sa mi išlo do plaču / super práca režiséra /100% ()

Daniel..7824

Tak tohle bylo neskutečný, moc sem od filmu nečekal ale film se sakra povedl. TOP film 2017. Film mi zůstane dlouho v srdci, fakt TOP. ()

Tobias18

Logan je po X-Men origins: wolverine a po The Wolverine konečně pořádný film s mou nejmilovanější komiksovou postavou. Je to film zcela odlišný od ostatních komiksovek, je to drsné, sprosté, vážné a hlavně emocionálně vypjaté. Samozřejmě, má to typické problémy komiksových filmů, nic moc záporák, neprokreslené vedlejší postavy, slabší scénář, ale je to jízda od začátku až do konce! Hugh Jackman, jeden z mých nejoblíbenějších herců mi dělá velkou radost, protože je tady fenomenální! Dafne Keen, o které předtím snad nikdo neslyšel, je hereckým objevem roku, je opravdu skvělá, věřil jsem jí úplně všechno, a hlavně se nebála, nebála se řezat dospělé chlapy na kusy, a to cením. Patrick Stewart je vtipný, ale má i svou vážnější stránku, a zvláště jedna scéna s ním je opravdu velmi emocionálně náročná. Režisér James Mangold ukázal, že ho baví natáčet filmy tohohle typu a dal do toho vše-no a vyšlo mu to na jedničku! Co se týká akce, je tedy slabší, a často se opakuje, což je zaviněno malým rozpočtem, ale věřte mi, o akci tady vůbec nejde. Je to drama o starém Wolverinovi, který postrádá smysl bytí. A to se mi strašně líbí. 90%. ()

silvika

Tak tomuto naozaj nerozumiem, x menov som videla vsetkych a na tento diel som sa tesila, ze uplne najviac.. Ale tak velke sklamanie som uz dlho nezazila, bolo to nudne a o nicom :( Dopozerala som to iba kvoli HJ.. Pribeh o nicom, predvidatelne, prvoplanove, no jeden velky otras!!! Sklamanie a smutok, ako niekto dokaze pokazit dojem z celej serie xmenov...a tiez celkom nechapem, ako moze mat tato posledna cast tak velke hodnotenie.. Ved to tym predchadzajucim nesiaha ani po clenky.. Chudak hugh a patrick..riadne sa na ich postavach niekto vyzuril..jednoducho logan nemal umriet ()

GameOfThrows

Po druhým shlídnutí jsem tu půl hvězdu přidal na celkové 4*. Nevrlej a zapšklej Wolverin, který přijel až z Hostinného za Charlsem aby mu dal neurol, mě ze začátku dost iritoval, ale časem se to zlepší a film dostane náboj a spád. Z X-menů je to jednoznačně vyšší standard. ()

TD.

Film mi spíše připomíná Nad Max, než X-Meny. Ve filmu je taktéž dost nesrovnalostí, jako například to, že zbyl pouze Logan a Xavier. Nejvíc mi na filmu ovšem vadí ta depresivnost. Do filmu ze světa fantasy se prostě takhle depresivní děj nehodí. Chápu, že Hugh Jackman chtěl nějak ukončit děj svojí postavy, ale šlo to udělat 100x lépe. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Člověk musí být tím, čím je, Joeyi. Nedá se předělat... Když někoho zabiješ, tak tě to poznamená... Ať jsi v právu nebo ne, toho cejchu se nezbavíš. Teď utíkej domů za mámou a řekni jí, že je všechno v pořádku, a v údolí už nejsou bouchačky." Velké rozloučení se s Wolverinem v podání Hugha Jackmana! Wolverine tady pečuje o starého Charlese Xaviera. "Hele, nejhledanější osmdesátník." - "Já jsem devadesátník!" Než zjistí, že má nemluvnou dcerkou, kterou chtějí dostat lidé, co jí takzvaně vypěstovali. Ti samí lidé vytvořili i klon Wolverina. Je to Rko, takže tu máme drsné bitky, kde padající končetiny a z wolverinových drápů teče krev. Ve finále se pobíhá lesem, kde pak nastane boj mezi mladým a starým Wolverinem. Wolverine v něm naposledy vydechne, takže je to i hodně emocionálně vypjaté. James Mangold se oproti předchozímu filmu ( Wolverine 2013 ) dost polepšil. Určitě má na tom zásluhu i to, že jsi mohl dovolit brutálnější zpracování bitek. Konec jednoho z největších X-menů, tak hodnotím kladně. - 80%. ()

teekanee

Opravdu výborný film, kterýmu nechybí akce, napětí, skvělé dialogy a postavy a i trocha toho dojetí. Přesto by se mi film líbil ještě o trochu více, kdybych nehrál hru The last of us, která dělá všechno ještě o dost lépe a je filmu opravdu hodně podobná. Jestli se ale někdy natočí, Jackman je jasná volba pro Joela :). Zpátky, ale k filmu. Co filmu opravdu vévodí je Rková akce, tohle Wolverinovi fakt chybělo. FIlm je taky hodně o vztazích, který funguhou díky obrovský chemii mezi herci. Zejména dvojce Stewart - Jackman, ale i Jackman - Keen jsou výborné. Asi nejlepší možné rozloučení z Wolverinem 88% ()

Johnny88

Fanouškům Logana/Wolverina u tohoto filmu musí ukápnout slza, pokud nemáte srdce z ledu. Krásné rozloučení s Hugh Jackmanem jako Wolverinem! ()

trotlicek

Jestli to má být grandioso finaloso, tak za mě teda ne. Málo soli, málo pepře. Chybí tomu to lusknutí prstu. Chybí tomu to hlasité áááách od TarryWhitové, když jí naklepe nějakej černej chuligán. 60% a jsem plný očekávání nové série o IksMenech. ()

GeorginaAnne

Přišlo to, co jsme očekávali a zároveň to nečekali... Nejepičtější rozloučení všech dob (troufám si říct) a pokud nejste stroj tak i vám ukápla slza. Sbohem Charlesi, sbohem Logane, bylo mi potěšením pánové! ()

PORTER44

Povedený díl,nebylo tam tolik efektů na které jsme zvyklí z X-Menů ale akcí to bylo nabitý dost,dá se říct že tam bylo víc té reálnosti než fantasy. Dcera Logana se povedla drsná a nemilosrdná jako on. ()

RUJA

Nevím, kdy jsem naposledy viděla film, který by tak procítěně vypovídal o osamělosti a ztrátě fyzických i psychických sil... Velká poklona před Hugh Jackmanem za jeho neskonale přesvědčivý herecký výkon a vůbec před celým štábem, kteří přivedli na svět opravdu nekompromisní, trýznivě pochmurné "komiksové" drama. ()

Pennywise168

Dospělý komiksový film, o kterém se DC zdálo, že by něco takového chtělo natočit, ale pak se probudilo a zajistilo, že stvořilo Ligu spravedlnosti. ()

tXtX odpad!

Píše sa večer prvého mája. Frajerka už dávno spí a Playstation sa mi už zapínať nechce.. Chytím teda ovládač od tv a skúsim posledné šťastie tam.. Pozerám, že najlepšia televízia v celom vesmíre (JOJ) dáva niečo s Jackmanom, wow. Hovorím si v duchu, že buď je to tá infantilná pičovina, kde sa boxujú roboti, alebo 359 pokračovanie teplých x-manovcov. V tom momente tam niekto nechutným spôsobom zabil starého plešatého deda ležiaceho na posteli, násťročnému chlapcovi kruto prepichol brucho a ďalšiemu mužovi doslova odjebal hlavu. Hm, to nebude ten film o robotoch v ringu, hovorím si. Kiež by ale bol. Vraj ďalší Wolverine, píšu v info. Teraz už vraj fakt najlepší, dokonca s R ratingom, hovoria fajnšmekri na čsfd. Údajne Jackmanova rozlúčka s Loganom. Vraj drsná, emotívna, dokonalá a krvavá, píšu hentí s piatimi hviezdičkami.. No dobre, hovorím si. Okej. Pozerám.. Ale nakoniec som zaspal. Sorrač. No Wolverina som tam stihol zaregistrovať! Bol červený (asi prepitý) a vrieskal na nejaké nesympatické decko v aute.. Ináč to bolo fakt dobré, ako všetci píšete. Škoda, že to bola posledná časť. 0/10. ()

FlyingGentle

Nejhustší, nejdusnější, nejkrvavější - které NEJ mám ještě přidat? Nejrealističtější? Nejpřekvapivější? Je to nejsilnější drama v celé sérii X-men a vůbec všech sci-fi sérií. Těžko to někdo čekal, ale pokud měl přijít předěl k Novým mutantům, tak je to více než povedené a těžko by to někdo udělal jinak a lépe. Smekám. Nečekal jsem to a kdybych to viděl tenkrát v kině, asi bych byl přibit do sedačky. Možná, že všichni ti akčňáci, kteří se loučí - Stallone v posledním Rambovi (pokud už je to fakt Last Blood), Švajcik v Terminátorovi 6 - Dark Fate atd - jakoby v posledních rozlučkách chtěli říci to TVRDÉ sbohem, s plnou krvavou parádou. Po akčním, ale brutálním EXTRACTION, který jsem shlédl před dvěma týdny je tohle další akční drama, které bude mít čestné místo v žánrové filmografii. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu