Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (CinemArt)

bonovox

Ak má byť toto český veľkofilm, tak český film padol na úplne dno...Neuveriteľne naivne natočené, od hrozných titulkov, cez príchod do Berlina až po smiešny záver. Táňa sa na hlavnú úlohu vôbec nehodí, dabing zahraničných hercov ani radšej nebudem hodnotiť...Zbytočne vyhodené peniaze a strata času. ()

Kozlowski8

Příběh české herečky v období od začátku 30. let, kdy odešla do Německa dobývat slávu a bohatství a kde se seznámila s nejvyššími nacistickými pohlaváry, za což později tvrdě pykala...Trochu mne zklamal scénář a režisérské pojetí. Nepotřebné a zdlouhavé pasáže (třeba ta, kdy se řešil Baarové přízvuk), zbytečné záběry (tváře, zjevující se v krbovém ohni...), z toho zase příliš strmé posunutí děje. Herci vesměs v pohodě, až na přepjatou a přehranou Simonu Stašovou a přihlouplé vstupy tří husiček - jak byly prezentovány další české hvězdy tehdejší doby. Filip Renč se až příliš předvádí, čímž film ztrácí na přirozenosti. 60%. ()

superzurda

No každopádně musí ocenit kostýmy a veškeré dobové relikvie. Zaujal mě nadále Mádl, který jakožto neherec zastiňuje mnoho študovaných. Co ovšem neocením je postava Goebblese, která se snaží být absolutně odporná a nepřitažlivá. I když se sympatický protagonista snaží, nejde to. A co mě k smrti sere je sdělení filmu, že si srážíme vlastní ikony. Mnohdy ano, ale tady ne. Nicméně když jsem se prokousal tou navoněnou nudou a snaha obhájit náklonost k největším sviním lidstva, cejtil jsem velkou úlevu, stejně jako hlavní postava, že konečně zemřela. Moc je silné afrodiziakum a jak říkal Terazky: Píchal jsem baby ve třech různých režimech a žádná po mně nikdy nechtěla stranickou knížku. ()

ioope

Mohlo to být lepší, mohlo to být horší. Místy až moc velké klišé. Také se mi nelíbí nevkusný překlad názvu (Devil's Mistress). Za to nasvícení a perfektní úhly dramatických záběrů dovedou fascinovat a vyrazit dech (což se u českých filmů moc nevidí, že). Spíš ale mám nostalgický herní zážitek v podobě Mafie a Mafie II než ze samotného filmu. ()

buchannon

Když už i Štěpán z Básníků může hrát Hitlera, to ho můžu hrát klidně i já. Ale film to není špatný. O Lídě Baarové jsem předtím věděl pouze to, že existovala a že byla herečka. Ze začátku mě film tolik nezaujal, ale postupně se mi začal líbit. Myslím si, pokud byla pravda, co jsem viděl, že byla tak trochu neprávem odsouzena českou společností. Asi přece jen měla odletět do Hollywoodu, když dostala nabídku. ()

Jaryktichy

Myslím si, že povedený film ze strany Renče, ale ze strany diváků moc ne !! Mě se osobně příběh Lídy Baarové líbil. Já opradu nevidím v tom to filmu zas tak velké chyby až na jednu a to milostnou scénku Lídy s Goebelsem v postely, která byla příšerně natočena. Herci také nebyli špatní. Nejvíce mi do filmu seděl Pavel Kříž jako Hitler kterého předevžím zahrál na jedničku. Celý konec byl utnutý a nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet. Ale tento film mi dokázal, že u nás je plno šikovných lidí, kteří dokáží natočit vážný historický příběh. Můžete si říkat, že moje hodnocení je až moc přehnané, ale ténto film si zaslouží. I když zde bylo dost chyb. ()

PatrikP4

Film byl natočen pěkně, mě osobně se to dost líbilo... Větší průser je ale to že to bylo natočeno dost rychle... Film se vlastně celou dobu věnuje Lídě v Říši, pak už je to rychlé jako kdyby to nebylo vůbec zajímavé... A myslím si že kdyby se to natáhlo o půl hodiny a věnovalo se to právě až útěku do Rakouska bylo by to určitě daleko daleko lepší... Jenže na kdyby se nehraje, potenciál to mělo daleko větší... Další věc co se dá vytknout je čeština, chápu že 3/4 filmu nechtěl nikdo číst titulky, ale pro mě to bylo dost velké zklamání... ()

Ace.A.T.L.

Inu, tak celý film je ukázka toho, že Baarová byla kurva, co by si zachránila krk, za každou cenu a myslela si, jak se jí nic nemůže stát. Skutečnost zajímavá, ale proč to je na celej film, to mi uniká. Za Táňu 1* a za částečně zajímavý detaily, co se objasní ve filmu je taky 1*, ale jinak nic moc. Za mě slabý 2* a NEDOPORUČUJU ()

meda2016

Dopadlo to lépe než jsem se dočetl. Na půdorysu dějinné linie a pomocí fabulací z napůl známých faktů jsem viděl rutinní snímek s dobrou kamerou - a promiňte mi, lepším scénářem než spousty lépe hodnocených amerických megalomanských opruzenin. Některé scény bych raději neviděl, pravda, co ale vím, že uvažování ženy chodí po překvapivých cestičkách. Podle mne to bylo právě o tom. ((Jo a ten hákový Kříž...)) Křišťálová Noc ale měla být připomínána už od začátku a mnohokrát, třeba i místo vášnivě planoucího krbu - posledních patnáct minut by v záměru lépe souviselo. ()

darthboal

Nejlepší z celého filmu je pro mě Pavel Kříž jako Vůdce, škoda jen že postavu nenamluvil v němčině, český jazyk nebyl to pravé ořechové. ()

fooggyy7

Akorát nechápu jak mohli vybrat do hlavní role krásky Baarové ošklivku Pauhofovou. Asi to bude tím, aby se hodila k Mádlovi ()

Dvorik

Pavel Kříž v roli Hitlera je opravdu k smíchu. Démonickému Robertu Carlylemu (Hitler vzestup zla) nesahá ani po kotníky. Mádl mě nepřekvapil vůbec, ten nezahraje snad nikdy nic přesvědčivě. Karl v roli Goebbelse byl výborný, celkově jeho role ale vyznívá dost blbě, že to byl hodný zamilovaný strejda. Táňa jako Lída perfektní (role vychcané zlatokopky ji sedla jak ulitá). ()

SuzieS

U takovych temat bych byla pro to, aby se mene dramatizovalo a odklanelo od reality a pravdy. A aby se vic vypravelo. Aby tam nebyly nesmyslne zvelicene prvky, ktere tomu celemu ubiraji na verohodnosti. Ale konec byl pusobivy. Poslednich 5 minut bylo fajn. Tento konec nas poucil o otcovske lasce, kdy *spoiler* otec, i pres to, ze svou dceru na zacatku filmu (jak tomu bylo ve skutecnosti nevim) chranil pred zlym svetem, zrazoval ji, aby se nenechala zlakat pozlatkem, tak i kdyz ho neposlechla a vrhla se kvuli kariery do dosti spatneho zivota - a zpackala si ho, nacez ji zavreli-, tak si kvuli ni nechal urezat nohu, jen aby ji vytahl z vezeni. A taky to je pribeh o pomijivosti krasy. Ze krasa vlastne neni vzdy jen dar, ale nekdy i velka zkouska osudu, jak se clovek sam se svou malichernosti a povrchnosti dokaze poprat. Lida to, dle filmu, nedokazala. Zbytek flmu nestoji moc za nic, ale konec byl pusobivy ()

Scaevola

Zásadním problémem historického snímku, nad jehož realističností odmítám přemítat, neboť je to zbytečné, je zápletka, která jaksi z logiky věci musí skončit v polovině plánované stopáže, rámujete-li příběh vyprávěním po šedesáti letech. A i přesto jsme se nedočkali odpovědí na poměrně důležité, ne-li zájímavé otázky, jak mohla hrdinka natáčet za protektorátu, jak zmizela po válce do zahraničí a jak vnímala tragédie ve své rodině. Ošem na druhou stranu chápu-li snímek jako dobovou romantiku ve stylu vychytralé krásky a zdivočelého zvířete - ještě navíc ozvláštněnou pravdivými jmény a hákovým křížem -, nelze nebýt spokojen. Osudová láska je vyobrazena podmanivě a uvěřitelná je i proměna hrdinky, která si nejdříve zahrává a poté cíleně počítá, aby se nakonec ocitla uvězněna ve vlastních sítích. Škoda proto jen poslední třetiny filmu, která utekla zbytečně rychle, aniž by řekla to podstatné. ()

tchempi odpad!

Stále jsem čekal, kdy přijde Frank Drebin vyvenčit Blondi na Orlím hnízdě. Film, v podobě, jaké je, mohl být úžasný a kultovní. Jen to chtělo pár dotáček s Leslie Nielsenem. Pak by to byla naprosto dokonalá parodie. Pravda, Štěpán Dolfi Šafránek dokázal jít v Leslieho stopách, ale originál je zkrátka originál. ()

brasek

Životopisný snímok by mal mať nejaké čaro, aby diváka zaujala daná osoba a jej život. Tu žiaľ to absolútne nefunguje. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady