Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (CinemArt)

Neumetel_kovovy

No některý komentáře jsou dost mimo mísu, ostatně jako vždy u filmů s víceméně kontroverzním tématem...Já osobně jsem z filmu nadšen a nemíním se vůbec zaobírat kdo byl nebo nebyl na premiéře filmu nebo co mělo stát 80Mio, na to je tady rádobyodporníků dost a dost a určitě by to zvládli všechno líp, jsme přeci v Česku, že...Výtku mám jen k předabování němčiny, ale i přesto jsem nadšen z výkonu česky mluvícího Hitlera v podání P. Kříže. Takže nevážení kritici: POLIBTE SI ZADEČKY! :-) Ještě jedna poznámka na závěr: Sakra ten film neřešil Goebbelse v jeho ohavnostech, ale v jeho druhé lidské zamilované polovině, a to mají všichni lidi stejný a kdo byl aspoň jednou v životě zamilovanej tak to přeci musí pochopit! kÁmen ()

evangelik

Vyzbrojen samými špatnými recenzemi na tento film jsem se poprvé v životě ocitl v multiplexu. Snad to prostředí nebo úpadek vkusu způsobený stařeckou senilitou ale způsobily, že se mi ten film líbil. Když si odmyslím "drobný nesoulad" s faktickými reáliemi a okolnosti kolem natáčení, tak bych řekl, že byl dokonce velmi dobrý. Indiánskou série o náčelníkovi Apačů, kdo by ji posuzoval jako nějaký dokument? To byla v tomto ohledu přece naprostá slátanina a jak trhala divácké rekordy! Na dokument Heleny Třeštíkové se pochopitelně podívám úplně jinýma očima.... ()

Missanpassad

Z tisíce filmů vždy poznáte film od Filipa Renče, protože nikdy není zcela dotažený do konce. Vždy je něčím odfláknutý. A v tomto případě se šetřilo na kameře. V začátku filmu jsem měla dojem jako bych sledovala televizní inscenaci. Nicméně děj nebyl až tak špatný, život Baarové v něm byl zachycený vcelku autenticky. Film je vhodný po člověka který se nikdy moc nezajímal o život Lídy Baarové a období II. světové války. Ovšem pro fanouška filmů pro pamětníky bude zklamáním. ()

Nymfona

Film se mi líbil. Ano, a to dokonce dost líbil. Herecké výkony absolutně všech herců naprosto špičkové, děj koukavý, napínavý. Musím ovšem zmínit několik konkrétních rolí, které mi nejdou a nejdou přes hu** a proto tedy nedávám plný počet. Ovšem s výkony herců nemají co dělat, ti velice dobře splnili to, co jim bylo řečeno... Hitler-podoba Hitlera s Pavlem Křížem je místy až děsivá a mrazivá, avšak místo, aby z této postavy šel strach a respekt, působí místy velice neohrabaně až komicky. Takový Renčův "panák". Tak mi to připadalo. Goebbels-tato postava je pro mě výsměchem celého filmu-historická postava byla zlá, nelítostná, bez citů, děvkař, nekompromisní, nesmlouvavý, umanutý.... Filmová postava je ovšem romantický, naivní a labilní, slabošský panáček, ze kterého nesálá ani za nehet autority a při prvním Hitlerově bububu se rozbrečí jak druhák co dostal 4ku z dějepisu....osobnost pana Goebbelse se poděla ta tam a zůstal jen labilní zamilovaný debílek. Ano to slovo se přesne hodi - debílek. Přesně ten debílek pojídající housky se salámem. Haf. Matka Lídy - skvěly herecký výkon paní Stašové, ovšem místy lehce přehnaná láska v materialismus... Další mínus za ohavný dabing, nesedící k nečesky mluvícím hercům. 80% ()

Wajny13

Tenhle film budu rozdýchávat ještě hodně dlouho, pokud se mělo jednat o parodii, tak se to opravdu povedlo. Na film jsem se těšila - bohužel mě hrozně zklamal. Celou dobu jsem měla nutkání dívat se na hodinky a snažit se film posunout ke konci. Nejhorší je, že tenhle film měl velký potenciál - pojednával o životní cestě slavné herečky a většina herců hrála na velmi dobré úrovni (nevadil mi ani hodněkrát zmiňovaný Kříž nebo Mádl). Co mi, ale vadilo byli nesmyslné efekty např. digitálně vsazení herci do starých záběrů; plameny, u kterých jsem nevěděla jestli jsou myšleny vážně; opakovatelné záběry na oči hlavní herečky (téměř při každém záběru); pojetí sebevraždy.... Další mínus vidím, že film neměl skoro žádný děj a dialogy byli tak jednoduché a nic neříkající. A konec ten mě naprosto dostal - co to jako mělo být? 1* ()

Filatov

Klidně mě kamenujte, ale mě se film prostě líbil. Jednu scénu považuji za přehnou a nepatřičnou a to byla ona postelová scéna s Goebbelsem a její zobrazení v ohni. To bylo trošku moc a bylo to rušivé a do filmu se to prostě nehodilo. Ale jinak herecké výkony na úrovni. Tatiana Pauhofová se Lídy Baarové zhostila dobře, Fröhlich i Goebbels i když v dabingu také velmi dobře a Pavel Kříž jako Hitler taky dobrý výkon. Bylo vidět, že jeho mimiku a pohyby studoval. Já nemám co vytknout a dávám čtyři hvězdičky. ()

gunko

Zas jeden totálne degradovaný film, ktorý je v podstate veľmi veľmi fajn. Len preto, že to je "Česko" tak nebudem hľadať "chybičku po chybičke", čo ma pri západnej produkcii nenapadne - ale haters gonna hate. 75% ()

Novicok

Opět byl zachován standard českého filmu. Film si nezaslouží negativní komentáře. Výkon jednotlivých herců se mi zdál velmi dobrý, především Táňa se role Lídy ujala výborně. Vše jsem jí naprosto věřila. Nepopírám však, že by to jiná herečka nezahrála i lépe. Dál Pavel Kříž jako Hitler prostě skvělý, nemám co dodat. Kostýmy byly též vynikající. České filmy jsou zkrátka kvalitní. ()

tereza.k

Asi jsem koukala na něco jiného. Mě se líbilo i když pravdou je, že nejvíce mě zaujala postava jejího otce. Goebbels byl tak slizkej, že by za to měl dostat snad i cenu. Ten černej humor, nevím jestli tam patřil, nebo tam byl omylem, ale nějak mi tam seděl. Moralisti asi napřáhnou prst, ale co, takhle to bylo. Hamna Stašová je excelentní. S takovou matkou by zmagořil asi každý. Kostýmy hezký, kulisy taky, ale něco tomu trochu chybělo. Přišlo mi to jako osnova k filmu a teď by to chtěla natočit celý, víc detailů, víc výpravy. vždycky to bylo šup rok - to se stalo tohle a jedu dál. Pomohu vám utec a šup byla v Praze. Film hezký pro mě, ale ano zasloužil by si mnohem lepšího režiséra a jinou herečku. Ale na naše poměry a záplavy romantických rádoby komedií nebo naopak duchaplných tragedií lepší nadprůměr. ()

Sweepy

Lída Baarová je velice zajímavá a kontroverzní postava v české historii. Z dobrého scénáře by se dal udělat film, který je konkurenceschopný se zahraniční produkcí. Tohle však není ten případ. Film Lída Baarová je spíše jedna série Rodinných pout a Comebacku propojených do sebe. V tak nešťastném období, osudem Lídy a tak nějak celkově se film jeví jako romantická komedie, což se opravdu k tomuto nehodí. Předabování byl otřesnej nápad - a to jsem zastánce názoru, že obecně náš dabing je kvalitní - hlavně ze začátku filmu, kde se k Lídě baví německy, ale mezi sebou se baví česky. Hudba není tak hrozná, když si ji pustíte samotnou, ale ve filmu vůbec nefunguje, protože je použita naprosto debilně, jako kdyby v těch určitých částí zpřeházeli všechny nahrávky. Herci také nezáří, hlavně díky režiserskému vedení, vinou dabingu a nebo naprosto tuctové Táňi Pauhofové, která má ve filmu vyjádřit emoce, ale od pohledu máte pocit, že je to spíš těžkej flegmatik. Jediná Stašová mi přišla, že jí ten film není u zadku. A nyní k samotnýmu Renčovi... To co udělal je fakt těžkej 'wtf film'. Nevím, co dělal, když tohle připravoval 15 let. Nevím, co ho napadlo dát pár starožitných aut doprostřed ulice v Praze 7 a tvářit se, že to je film ze 30. let. Nevím, kde se v tom ztratilo 80 miliónů - možná na reklamu na Mattoni, BMW a Philips. Teď jsem si vzpomněl na sexuální scénku s ohněm a došlo mi, že je nejspíš prošňupal. Jako třešnička na dortu je písnička Lucinky B(í)lé. ()

babka

No hezky tam hořelo a škoda že Žito kouzelník z plamenů nevyskočil. Kozlí noha satyrská se na prostěradle vzpínala a Hitler mě poprskal až v sedmé řadě. Při padající sklence vína jsem již zcela zdecimovaná nahlas velebila konec tohoto spektáklu, kde obraz střídal obraz a dialogy hezky česky plynuly a nic nezanechávaly. Snad jen tristní pocit z režisérské nabubřelosti, velikášství, sebeuspokojení.... a hlouposti. Jen hlupák může takto promrhat také téma. A vůbec, nač zde plýtvat časem i písmem nad výsledkem tak ubohým. Jednu hvězdu za kostýmy a poklonu Mistru Wagnerovi. Howg. Ještě poznámka k typicky českému zjednodušování závažného. Protektorátní kinematografie byla tvořena jen herci, kteří s Němci spolupracovali, jinak by netočili. Mnoho mladých začínajících krasavic mělo nacistického milence, tak proč jsou zde jmenovitě uváděny pouze dvě? Nataša Golová a Ljuba Hermanová, co tím chtěl režisérek říci. Za dvě pranýřované (a následně za jednoho Vydru) schovat všechno to srabáctví. Srabácké je to od autorků. ()

matej.perun

Vlastne od toho aby som toto hodnotil ako "odpad" ma deli iba to, ze som par krat postrehol istu parodickost, co ma donutilo zvazovat i moznost, ze si z nas reziser proste robi cely cas srandu. Kedze toto dielo uz ale nikdy v zivote neuvidim, nebudem mat moznost overit si to. Holt, bez niektorych veci clovek zomriet musi. ()

Tanulin

Jestliže dá někdo takovému filmu "odpad", pak moc nerozumím tomu, že se pak doma u televize v klidu směje Kameňákům (a že to tak často opravdu je!). Možná by to chtělo vidět trochu víc než špatnou kameru a špatné filmové triky. Ano, špatné a nepatřící byly, to je pravda, nicméně já viděla skvělé herecké výkony. Dabing se nevydařil, herecké obsazení velmi. Tam kde to dostávalo sílu, tam to shodil nešťastný výběr scén. Filip Renč se nesnažil napodobit ani suplovat Třeštíkovou! Renč jen natočil cosi z doby kdysi. Čerpal z pramenů, které měl k dispozici a zbytek byla fikce...no a? Tohle není dokument, tohle je příběh prvorepublikové herečky, která svojí naivitou a krásou zničila nejen sebe, ale i životy jiných. Možná je to jen velké očekávání od takového námětu, který se ne úplně podařilo dostat do roviny, na které by měl být. Škoda. Ano, je to škoda, nicméně "odpad" to opravdu není. ()

Tominko12

Príbeh bol od začiatku jasný a tak bolo otázne, ako sa film pohrá s detailami. Niektoré boli zvládnuté veľmi dobre a presvedčivo, iné zase povrchne a lacno. Určite sa z toho dalo získať viacej, no celkovo to určite nebol prepadák, ()

vladi3

Renc sa prekonava, doj*bat pribeh s takym potencialom chce riadnu namahu.... sexualne sceny, kde sa Tana pozerala do kamery su horsie ako z najlacnejsieho porna... korunku tejto maskarade nasadil Kriz ako Hitler... Ale svietili dobre... ()

ANATHREIUS

Renč si dal definitivní hřebík do rakve. Krásná ukázka toho jak zničit tak dobrý příběh na pozadí období II.SV. Ze začátku si připadáte, jako když začínají četnické humoresky (nic proti nim), časem to buď vyšumí nebo si na to člověk zvykne. Kříž coby Hitler se snaží, ale přesto v tomto pojetí vypadá spíš komicky (co se dalo čekat od herce, jehož kariéra stojí na jedné komické postavě), než jako ikonická osoba. Nicméně abych neházel jen špínu - Pauhofová mi jako Baarová neuráží. Dobové kostýmy a auto jsou skvělé, proto 2 hvězdy. Shrnuto - Renč už nikdy víc. ()

Snakefinger

Výborně zpracovaný český film s vynikajícími hereckými výkony a perfektní kamerou o životě jedné z legend evropské kinematografie. Povedené střihy, povedené scény, prostě tady sedlo naprosto ale naprosto všechno. ()

Adelka123

Film, na který my všichni za pár týdnů zapomenem. Rozhodně z toho tvůrci mohli vytáhnout víc... Pěkný příběh, kvalitní herecké obsazení, a vznikne z toho tohle? Vyzdvihnout můžu akorát Lenku Vlasákovou, ta se mi líbila, ale jinak pro mě zbytečný film, žádné emoce to ve mě nezanechalo... Jako televizní film by to šlo, ale do kina toto dle mého názoru nepatří. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady