Národ Z

• USA Z Nation
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

Recenze uživatele mm13 k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2014) (S01)

Nebyť Murphyho (jediná postava s dramatickým nábojom a charizmou) a toho, ako evidentne a pritom neokázalo si ho Keith Allan (jediný herec na pľaci) užíva, možno nedopozerám ani prvú sériu. Tá síce má svoje silnejšie chvíle, "najsilnejšia" je ale v schopnosti šokovať nepredvídateľnými WTF momentami. Problematickými sú tiež zombie zvieratká, hlavne teda uberať sa týmto smerom takto ledabolo, ako v tomto prípade, nepovažujem za šťastné rozhodnutie (milión otázok). Ale viacero vecí tu vlastne slúži len ako atrakcia a nemá s dejom hlbšiu previazanosť - humorné scény napríklad pričasto pôsobia vyslovene ako päsť na oko (s výnimkou tých Murphyho). Proste neujasnená amatérčina plná rušivých momentov, žiadna dramaturgia, iba taký (neviem aký) pokus o čosi (neviem o čo, pretože koľkokrát som si myslel, že už viem čo pozerám, bolo z toho vzápätí niečo iné)... Murphy, ocitol si sa v seriály, ktorý ťa vôbec nie je hoden a ja to napriek tvojej účasti asi nebudem vedieť potiahnuť ďalej... ()

Série 2 (2015) (S02)

Ptákovín neubudlo, osadenstvo sa o herecké výkony snažiť nezačalo, zvlášť ženy sú snáď ešte drevenejšie, než boli v prvej sérii, ale zase každá epizóda je viac menej samostatným príbehom, vďaka čomu to celkom slušne odsýpalo. Nápady nemajú scenáristi vôbec zlé, zombie svet sa nám celkom rozšíril o zaujímavé, chvíľami extrémne zaujímavé momenty... len to spracovanie, to je hrozné! ()

Série 3 (2016) (S03)

Prvá polovica tejto série ešte drží "úroveň", potom je to už čistý rozpad elementárnych znalostí o čomkoľvek, čo s umením rozprávania príbehov súvisí. ()

Série 4 (2017) (S04) odpad!

...nie, to už skutočne nešlo dopozerať. Výsmech! ()